Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pofátlan buktatás általános iskolában fórum

Pofátlan buktatás általános iskolában (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
25. viva70
2013. jún. 14. 19:58
Bárhogy is történt, ez valóban kiszúrás volt...:(
24. andi6020 (válaszként erre: 19. - 3b1a5ec920)
2013. jún. 14. 19:55
De lehet.
23. f1e23b97ee (válaszként erre: 21. - Kristo_f)
2013. jún. 14. 19:54

Egyrészt pont ezért vannak kétségeim a fórum hitelességét illetően, mert azért testnevelésből, rajzból, technikából és énekből év végén nem szoktak buktatni a tanárok.


Sőt van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem is engedné az igazgató, hogy ilyen megtörténjen, ha más tantárgyból nem bukik a gyerek.


Ugyanakkor ha ez valóban megtörtént, megkérdezném, hogy a gyerektől nem kiszúrás az, hogy nem megy be az órára? Azt hiszem, ahogy a matektanárnak a matek a testnevelés tanárnak a testnevelés a legfontosabb. Valamilyen szinten jogos, hogy sértve érzi magát, hogy a diák nem öltözött át az óráján.

22. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 1. - Szpeti74)
2013. jún. 14. 19:50

Nem artana megjegyezni azt a mondast, hogy amelyik tanyerbol eszunk, abba nem ...nk bele; amelyikbe pedig bele..., abbol nem eszunk.

Mindig az kiabal, akinek a haza eg.

A lakhelyed mocskolasaval magad minosited.

Nem szeretnek a kozeledben elni.

Onmagatokkal kellene ilyen szigoru es kritikus lenni.

2013. jún. 14. 19:48

Trehány a gyerek, mondják itt sokan, meg is érdemli

Talán megérdemli, hogy jól nyakonvágják most a szülők


De , azért gondoljatok bele, nem kiszúrás, tornábol?

Nem azért mert gyüttment?



Ha már ugyis utálnak, én továbbmennék akármeddig, nem számit már

Vagy kivívod a "tekintélyed" vagy mehetsz tovább a másik faluba/városba, esetleg behódolsz, de ez utóbbi a legrosszabb

20. 55416fb8e2 (válaszként erre: 1. - Szpeti74)
2013. jún. 14. 19:48
ha az igazgato normalis, erdemes lenne vele beszelned, hogy milyen megoldast talalhatnatok, megse a felszereles hianya miatt usszon el a tovabbtanulas. eloszor szerintem bekesen probald megoldani a dolgot
19. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 18. - Bd55e3f068)
2013. jún. 14. 19:46

Ismereteim szerint keszseg tantargyakbol (rajz-enektestneveles)nem lehet buktatni.

Ilyen helyzetben nem ballagasi bulit rendeznek a gyerekemnek, hanem egeszen mast, ami egyenlo lenne egy porosz katonai kikepzessel, hogy tanulja meg a magyarok istenet.

18. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Szpeti74)
2013. jún. 14. 19:41
Ket targybol bukott tovabbtanulas elott, es neked az faj, hogy ballagas nelkul kell megenni a kajat? Mar ez is beszedes, de a hosszas ide nem vago mocwkolodasod meginkabb.
17. andi6020 (válaszként erre: 15. - 3b1a5ec920)
2013. jún. 14. 19:34

sacc/kb nekem is ennyi jött le

meg az elmaradó ballagási bulira kidobott pénz miatti bosszúság

2013. jún. 14. 19:33

Úgy gondolom egy diáknak az a dolga, hogy bejárjon az iskolába, illetve az órákra. Legyen az matek, történelem, ének vagy testnevelés.


Ha én egyszer vagy kétszer esetleg elkésnék a munkahelyemről, fegyelmi eljárást indítanának ellenem. Ha ezt követően is valószínű ki is penderítenének.


Bár nagyon gyanús ez a fórum is, mert manapság nem tudom létezik-e ilyen, de ha igen, csak azt tudom mondani le a kalappal a tanár előtt, hogy meg merte lépni.

Persze csak akkor, ha más diákokkal szemben is így jár el.

2013. jún. 14. 19:31
Ami nekem lejott. Van egy hot lusta kolok, aki nyolcadikos letere - elmeletileg tovabbtanulas elott - nem kepes osszeszedni magat, es meg azt a rohadt tornaholmit se kepes elvinni. Majd anyuci elintez mindent; jelent, talpal,kijar; mert ugye ora pikkelnek; o meg ul a valagan es mindenki mast hibaztat.
14. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Szpeti74)
2013. jún. 14. 19:30
Gondolom már felvették vhova.Lânyoméknál nincs pótvizsga tornábòl,ha vki megbukik évet kell isméelnie,de ezt nem csináljâk a tanárok,ez szemétség.Viszont fiad is lehetett volna együttműködőbb.Lányoméknál is van,aki így lóg.Nem étem az ilyen hozzáállást,mi ezt nem mertük megcsinálni.Nagyfiam is tornázott,holott eleget hallottam morogni,mikor első volt a torna,mert izzadtan,koszosan kellett utána végigülnei a többi órát.De tènyleg szemétség,amit csináltak.
13. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1. - Szpeti74)
2013. jún. 14. 19:29
Nos ,egy ilyen faluban háromfajta diák létezik.Van az ismerősök gyerekei.Hiába hüle jó tanuló.Van az úgymond alsóbb réteg gyerekei,azt nem merik bántani.Szóval vannak középen gyerekek,akiken elverik a port.De ,ha rendesen jársz szülőire ,fogadóórára ha a gyerek picit jobb tanuló,akkor nem lehet baj..Elnézést ezért..A testnevelés órán ,pedig magam tapasztalom elhozzák a cucot,de nem öltöznek át..Vagy nem csinálják a feladatot..Lehet,hogy nem írtak be neki egyszerűen csak megunták..Aztán megérkezett ilyen formán a válasz..Szóval elhiszem ,hogy akár tanulmányi ,akár magatartás probléma miatt pikkelnek a gyerekedre..De neked is tudni kellene ,pont továbbtanulás előtt,hogy mi újság van pontosan.Akár úgy,hogy napi kapcsolatban vagy a tanárral..Nem csinálnak csak úgy ilyet...
2013. jún. 14. 19:29

Szerintem az idő, energia és anyagi ráfordításod semmi ahhoz képest, amit végig kell élnetek a nyáron, hogy így hogy veszik föl a kiválasztott középiskolába?


Ha én lennék ilyen helyzetben, akkor mindenképp az önkármanyzat (inkább megyei szinten) oktatási osztálya felé fordulnék.


Gondolom, nincs meg a telefonbeszélgetés, amiben bevallja, hogy át kéne engednie, mert hát ki készül föl ilyenre?

Talán az egyetlen adu a fiad ellenőrzője, de sajnos nem sok. Talán-talán belátóbbak magasabb szinten, ha nem védik túlzottan az ottani iskolát, tanárokat.


De ha nem, akkor még tovább is mennék, de kegyetlen nyaratok lesz, sajnos.


És igen, szégyen, de sok ilyen igazságtalanság fordul elő, és amire a leginkább hagyatkoznak, hogy a szülő úgysem megy behatóbban utána, meg majd kimagyarázzák, hogy de, Ők ezt megtehetik.

Ma már jogásznak is kell lenni egy anyának, ha a gyermeke érdekeit akarja védeni.


Ugyanakkor 1 mondatban megemlíteném a gyerekek túlzott jogait is..., de most nem ez itt a téma.


Kitartást és sok-sok sikert kívánok Nektek!

2013. jún. 14. 19:28

Ez valóban érdekes dolog, kissé hihetetlennek tűnik, de biztos. Éppen tesiből... Én itt inkább másra gondolnék. Amúgy tanár vagyok, a kerekítés 75 század felett, kivéve a kettesnél. Hogy valaki ne bukjon 2.00 kell.

Sajnálom a történteket.

10. andi6020 (válaszként erre: 5. - 738075b21a)
2013. jún. 14. 19:28
Ilyenről szó sincs.
2013. jún. 14. 19:27
Ezt ne hagyad annyiban! Lépj tovább,tedd meg a szükséges lépéseket.Sajnos hogy ebben az országban ezt is megtehetik.Ez nagyon durva!!!
2013. jún. 14. 19:26
2 dolgot tehetsz, az egyik, hogy megfellebbezed (pontosan nem tudom a módját, de biztos van rá lehetőség), a másik pedig, hogy felmenteted a gyereket testnevelésből (bár utólag nem biztos, hogy működik, de talán pótvizsgáznia nem kell).
2013. jún. 14. 19:25

Felháborító.


Minden iskolának van felügyeleti szerve, szerintem ne hagyd ennyiben! Nyugodtan fenyegetőzz!


És a pótvizsga? Úgy amúgy?

2013. jún. 14. 19:25

Nem olvastam végig, meg kb. 20 soron keresztül a falut mocskolod.


Egyre figyelj, mindig a lényegről írj, most nem volt türelmem végigolvasni, vajon miért buktatták meg a gyerekedet. Sok beszédnek, sok az alja.

2013. jún. 14. 19:24

Az oktatási törvényben benne van, hogy felszerelés hiányáért nem adható elégtelen! Még testnevelésből sem.


Jelezd a tankerületi igazgatónak az esetet.

4. zzmm (válaszként erre: 1. - Szpeti74)
2013. jún. 14. 19:24

:( tanácsot nem tudok adni, de ez durva..

szerintem bármit is teszel, csak rosszabb lesz a helyzet jövőre.. bár így is úgy is be tudnak tartani, ha akarnak..

Én is faluban nőttem fel. Az egyik tanár kijelentette, hogy okos lány vagyok, de nem lehetek sose 5-ös, mert XY lánya vagyok.. erről ennyit.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Szpeti74)
2013. jún. 14. 19:23

Én inkább a továbbtanulás miatt mérgelődnék, a bulira kiadott pénzt pont letojnám.


x,5-től felfele sehol nem kerekítenek, x,75, illetve ahogy a tanár dönt.


Jövőre vigyen cuccot, és ne lógjon el tesiről.

2. 52e9416b15 (válaszként erre: 1. - Szpeti74)
2013. jún. 14. 19:21

Hú ez nagyon durva.Meg se tudok szólalni.

Megértem,hogy fel vagy háborodva.Azt nem értem,miért nem szóltak nektek év közbe,hogy baj van.Akkor még lehetet volna mit tenni.

2013. jún. 14. 19:14

Sziasztok!

Tanácstalanságomban és kétségbeesésemben fordulok hozzátok. A dolog lényege, hogy általános iskolás, végzős fiamat, az utolsó pillanatban megbuktatták testnevelésből. Erre most sokmindent lehetne írni és így meg is érteném még a "fikázást" is. A helyzet persze nem ilyen egyszerű és hogy teljes legyen a kép, leírnék néhány dolgot.

2005-ben költöztünk városról egy kb. 1500 főt számláló faluba. A hely viszonylag tökéletes, csend van és nyugalom. Persze, itt is megy a pletyka és bárki elmegy a ház elött, bámul be mint egy birka. A boltban simán eladják a 3 napos kenyeret frissnek, de vol olyan is, hogy a fagyasztóból (!!!!) vették ki és úgy adták el. A postán már tartottak a dolgozóknak "rendkívüli" tanfolyamot miattam, mert egy 850Ft-ért feladható kis csomagért csak 3.500 Ft-ot akartak felszámolni. Persze, ment a panasz a posta központjába. Még mielött bárki azt hinné velem van a baj (bennem is van hiba, nem tagadom), azt azért hozzá teszem, hogy minden bevándorló -vagy ahogy az itteniek neveznek minket: "gyüttment"- ugyanezeket tapasztalja és senki nem szeret itt boltba, postára, hivatalba járni. Igazából ez a falu, "állam az államban", ahol egyedi törvények, szabályok vannak és aki kap egy kis hatalmat az istennek képzeli magát.

Visszatérve a témához, írnék még néhány érdekes dolgot az iskoláról is. Itt az iskolában ha egy tanulót baleset ér, nem hívnak mentőt még ha a fél karja lóg akkor sem. Egy picit sem túloztam...volt már ilyen. Falhívják a szülőt, hogy menjen mert van egy kis gond és ha akar hívjon mentőt, mert mi van ha nem indokolt és nekik kell fizetni. 4 éven keresztül duplán fizettük a gyerek osztálypénzét, mert az övé valahogy elfelejtődött és amikor átvételi elismervénnyel mentünk átadni, akkor megsértődött a tanárnő, hogy nem bízunk meg benne. Ebben az iskolában nem ismerik a kerekítés szabályait sem. Normális esetben ugye x,5-től felfele kerekítenek, itt csak akkor, ha sok kolbászt, tojást, stb. visz az ember a tanárnak, egyébként meg úgy ahogy kedve van. Sorolhatnám még sokáig a dolgokat, de már így is kisregény lesz a mondandómból, amiért bocsánatot is kérek!

Tehát a dolog lényege a következő. Fiam most fejezné be a 8. osztályt. Holnap lenne a ballagása és egészen tegnap délelött 11-ig úgy is volt, hogy lesz. Nem tagadom, nem valami jó tanuló. Biológiából és matematikából is bukásra állt, de szépen javította. Testnevelésből félévkor erős 3-as átlaga volt annak ellenére, hogy gyakran "elfelejtette" elvinni a felszerelését. Itt ezt úgy "jutalmazzák", hogy fekete pontot kap és 5 fekete után szaktanárit. Neki 1db. szaktanárija van. Az igazság az, hogy megvan az esze csak lusta. Tegnapig úgy tudtuk, hogy nincs vész, simán átmegy mindenből, mert kijavított mindent, készültünk a ballagásra. Nem sok vendégre készültünk, de azért néhány tízezerbe már jócskán benne van a készülődés, meghívók szétküldve. Tegnap délelött 11 magasságában, páromat hívta a fiam osztályfőnöke, hogy úgy döntött a tantestület, testnevelésből megbuktatják a fiamat és így nem vehet részt a ballagáson sem. "Nincs mit tenni, már ki van töltve a bizonyítvány is!" -mondta az Of. Kérdésre, hogy milyen jegyei vannak azt válaszolta, hogy a jegyei alapján át kellene engedni, denem engedik, mert sokszor nem volt felszerelése. Utóbbit bizonyítani nem tudja, max. a fekete pontokkal, ami után jár egy szaktanári, amiből meg csak egy van. Tehát tételezzük fel, hogy van egyszer 5 feketéje -amiért megkapta a szaktanárit- és mondjuk még 4. Szerintem éves szinten 9 bizonyítható felszerelés hiány még nem nagy gond, ha meg több volt, akkor miért nem lett beírva sehova.

Innentől nem értem a dolgokat. Jegyei alapján át kellene engedni, de nem engedik. Állítólag sokszor nem volt felszerelése, de bizonyítani nem tudják. Ballagáson nem vehet részt, ez ugye egy rakás probléma. De könyörgöm! Miért az utolsó pillanatban? miért kellett megvárni, hogy egy vagyont költsünk el és vendégeket hívjunk? Bárki, akivel eddig megosztottam a sztorit (volt tanáraim is), azt mondta ez szivatás a gerinctelenebb fajtából és valószínű, hogy pótvizsgán is meg fog bukni, mert kell a létszám a következő tanévre.

Soha nem szoktam fórumokra írogatni a problémáimmal, de ez most kiverte a biztosítékot és úgy gondoltam leírom. Talán, kapok tanácsot (akár tanártól), hogy lehet-e és ha igen akkor mit lehet tenni ilyenkor?

Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszúra sikerült!

Szép napot mindenkinek!

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook