Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Petesejtdonoros lombik fórum

Petesejtdonoros lombik (beszélgetős fórum)


13940. Excaliburné (válaszként erre: 13938. - Cukimami9)
2018. okt. 4. 12:26

Drága Betti,

Köszönöm a bíztatást és a szurkolást😉

Ölellek,

Linda

13939. nanosz (válaszként erre: 13926. - Excaliburné)
2018. okt. 4. 12:06

Drága Linda, nagyon drukkolok. Mikor kezdődik?


Én már 20 hetes vagyok még mindig fiúnak mondják, már híztam 9 kilót de a hasam is szép nagy és láttuk mozogni az ultrahangokon, illetve már nagyon rugdos és mozog igen aktív. Még most sem tudom elhinni hogy tényleg minket választott ♡ annyira hihetetlen.

13938. cukimami9 (válaszként erre: 13920. - Excaliburné)
2018. okt. 4. 10:33

Kedves Linda!


Ne idegeskedj, hisz lehet, hogy a következő alkalommal sikerül és boldog kismami leszel. Amúgy is a terhesség jót tesz az endonak.

Egy barátnőmnek is sikerült emellett teherbe esnie, igaz, spontán. Már éves a kisfia.

Nagyon szurkolok Neked, remélem, együtt babásodunk majd!


Ölellek


Betti

13937. cukimami9 (válaszként erre: 13936. - Varrolany)
2018. okt. 4. 10:25

Azért a kakis pelusok ellenére is csodás dolog, ami veled történik :)


Minden esetre kikérem az itthoni meddőségi dokim véleményét is, eddig rajtatok kívül ő volt az, aki valóban foglalkozott velem.


Néha nézz be hozzánk, hálásak vagyunk, megosztod velünk a tapasztalataidat :)


További örömteli babázást és jó egészséget kívánok Nektek!


Puszi

Betti

13936. Varrolany (válaszként erre: 13935. - Cukimami9)
2018. okt. 4. 09:16

Köszönöm jól. Sűrűsödnek a napjaink. Ezért is vagyok ritkábban jelen, mert elvesztem a kakis pelusok és cumisüvegek között.

Ha nagyon nem akarod, akkor szerintem kidumálható a depot.

Nekem semmi problémát nem okozott. Nem volt mit leállítani, de meg akart volna jönni se jött. Van akinek utána sokáig nem rendeződik a ciklusa. A. Mi esetünkben njncs minek. Nem is beszéltünk semmi fogamzásgátlóról a hat hetes kontrolon. Az egyik petefészkem konkrétan nem is látszik-úgy "összecsoffadt"

13935. cukimami9 (válaszként erre: 13934. - Varrolany)
2018. okt. 3. 22:16

Szia Varrólàny! Hogy vagytok? Màr rég hallottam felőletek😊👼🏼

Sajnos már csak gyógyszeresen van ciklusom. Akkor ezek szerint csak biztonsági okokból adják a Dipherleine szurit.

13934. Varrolany (válaszként erre: 13931. - Cukimami9)
2018. okt. 3. 22:12
Van vérzésed hébe hóba? Vagy egyáltalán nincs? Ha utóbbi, akkor valóban csak biztonságiból adnák a depotot. Nekem az elsőnél volt, aztán gyógyszeresen volt épített ciklusom, így a későbbiekben ez kimaradt a kezelésből.
13933. cukimami9 (válaszként erre: 13932. - C33da3a084)
2018. okt. 3. 21:28
Köszi szépen Karolka! Úgy lesz😉
13932. c33da3a084 (válaszként erre: 13931. - Cukimami9)
2018. okt. 3. 21:19
Gondolom azért h hozzá igazítsanak a donorhoz. De én a Te helyedben megkérdezném a dokit/kapcsolattartót. Szerintem nincs abban semmi kivetnivaló, h érdekel a saját kezelésed :)
13931. cukimami9
2018. okt. 3. 20:51
Csak azt nem értem, hogy nekem ezt minek kell beadni, hiszen korai menopauzás vagyok🙄 Nekem nincs is mit leállítania.
13930. cukimami9 (válaszként erre: 13929. - C33da3a084)
2018. okt. 3. 20:48
Köszi szépen, ezt én is elolvastam már.
13929. c33da3a084
2018. okt. 3. 20:44
Basszus, véletlenül szinte az egész tájékoztató bemásolódott... bocsi :)
13928. c33da3a084 (válaszként erre: 13927. - Cukimami9)
2018. okt. 3. 20:43

Szia!

Ezt találtam a betegtájékoztatójában:



Főoldal>


Gyógyszerkereső>


Daganatellenes és immunmodulans szerek>


Gyógyszerkereső


h i r d e t é s


KERESÉS


DIPHERELINE SR 3,75 mg por és oldószer retard szuszpenziós injekcióhoz


Hatóanyag:

triptorelin


ATC:

Triptorelin


Vényköteles


- Normatív TB támogatás: nem

- Közgyógyellátásra adható: igen

- EÜ támogatásra adható: nem

- EÜ 100 támogatásra adható: igen; EÜ 100 ár: 300 Ft


Kiszerelés:

1 poramp.+1 oldószeramp.



Kedvezményes árak:


Fogyasztói ár:33630 Ft


Támogatott ár:33630 Ft


Törzskönyvi szám: OGYI-T-8169/01

Gyártó: Ipsen Pharma


( * : az ár tájékozatató jellegű. )


Betegtájékoztató


1. Milyen típusú gyógyszer a Diphereline SR 3,75 mg injekció és milyen betegségek esetén alkalmazható?

Ez a gyógyszer egy természetes hormon-analóg.

Alkalmazzák:

Férfiaknál

- dülmirigy (prosztata) hormonfüggő karcinómájának (prosztatadaganat) kezelésére (önmagában vagy radioterápiával egyidejűleg kombinálva).

Nőknél

- a méhnyálkahártya rendellenes helyen történő megtapadásának (endometriózis) kezelésére,

- a méh izomszövetéből eredő jóindulatú daganat (fibromióma) kezelésére műtét előtt, vagy amikor műtét nem jön szóba,

- a meddőség (infertilitás) bizonyos formáinak kezelésére. Mesterséges megtermékenyítés (I.V.F.E.T.) esetén a készítményt rendszerint egyéb hormonokkal (úgynevezett gonadotropinokkal) kombinálva alkalmazzák,

- hormonkezelésre reagáló emlődaganat korai stádiumának kezelésére, olyan menopauza előtti állapotban lévő nőknél, akik korábban kemoterápiában részesültek

A Diphereline SR 3,75 mg injekciót hormontartalmú gyógyszerekkel együtt alkalmazzák. Lehet, hogy kezelőorvosa az alábbi készítmény szedését is előírja:

- tamofixén nevű gyógyszer - ezt abban az esetben kapja, ha nagy a daganat kiújulásának a kockázata,

vagy

- egy \"aromatázgátló\" gyógyszer, mint például az exemesztán - ezt a gyógyszert csak 6-8 héttel a Diphereline SR 3,75 mg injekciós kezelés megkezdése után kaphatja.

Ne feledje el gondosan elolvasni a Diphereline SR 3,75 mg injekcióval együtt szedett gyógyszerek betegtájékoztatóját.

Gyermekeknél

- gyermekeknél korai pubertás kezelésére.

2. Tudnivalók a Diphereline SR 3,75 mg injekció alkalmazása előtt

Ne alkalmazza a Diphereline SR 3,75 mg injekciót:

- ha allergiás (túlérzékeny) a triptorelinre, a GnRH-ra vagy annak analógjaira, vagy a gyógyszer (6.pontban felsorolt) bármely egyéb összetevőjére.

- ha Ön terhes vagy szoptat.

- ha emlődaganat miatt alkalmazza a Diphereline SR 3,75 mg injekciót, csak legalább 6-8 hétig tartó Diphereline SR 3,75 mg injekciós kezelést követően alkalmazzon \"aromatázgátló\" gyógyszert a Diphereline SR 3,75 mg injekciónel együtt.

Figyelmeztetések és óvintézkedések

Egyes esetekben a Diphereline SR 3,75 mg injekciót alkalmazó betegeknél depresszió kialakulását jelentették, mely akár súlyos is lehet. Értesítse kezelőorvosát, amennyiben a Diphereline SR 3,75 mg injekció alkalmazása során depresszív hangulat alakul ki Önnél. Lehet, hogy kezelőorvosa figyelemmel akarja kísérni az Ön depresszióját a kezelés során.

Férfiak

Ha Ön véralvadás gátló szereket használ, az injekció helyénvéraláfutást észlelhet.

Kezelés elején szervezetében megemelkedik a férfi nemi hormon (tesztoszteron) szintje. Ez a daganatos tünetek rosszabbodásához vezethet. Keresse fel kezelőorvosát, ha ez előfordul. Kezelőorvosa adhat Önnek egy bizonyos gyógyszert (úgynevezett antiandrogént), hogy megelőzze ezeknek a tüneteknek a rosszabbodását.

A Diphereline SR 3,75 mg injekciós kezelés első heteiben, mint egyéb GnRH-analóg szerek esetén, egyes esetekben gerincvelő-összenyomás (kompresszió), vagy húgycső-elzáródás (vizelési nehézség) léphet fel. Ha ilyen tünetek lépnek fel kezelőorvosa ellenőrzi, és kezelésben részesíti.

Sebészeti kasztráció után a triptorelin nem hoz létre további tesztoszteronszint-csökkenést, ezért a here eltávolítása után nem szabad használni.

A Diphereline SR 3,75 mg injekciós kezelés alatt vagy a kezelés befejezése után az agyalapi mirigy nemi funkcióinak diagnosztikus vizsgálatai félrevezetők lehet.

Felnőtteknél, ha a triptorelint vagy egyéb GnRH-analógot hosszabb ideig alkalmaznak, megnő a vékony vagy gyenge csontok kialakulásának kockázata, különösen alkoholisták, erős dohányosok esetében, vagy ha a családi kórelőzményben csontritkulás (olyan állapot, ami a csontok erősségét befolyásolja) szerepel, nem megfelelő diéta vagy görcsgátló gyógyszerek szedése (epilepszia vagy görcsrohamok elleni szerek) vagy kortikoszteroid (szteroidok) alkalmazása esetén. Ha bármilyen kóros eltérése - mint például csontritkulás - van, amely érinti a csontjait, tájékoztassa kezelőorvosát. Ez befolyásolhatja a kezelőorvosa döntését, hogy milyen kezelésben részesítse.

Ha Ön cukorbeteg vagy szívbeteg, tájékoztassa kezelőorvosát.

Ha Ön bármilyen szív-és érrendszeri betegségben szenved, beleértve a szív ritmuszavarait is (aritmia) vagy ezen betegségek kezelésére szolgáló gyógyszert szed, tájékoztassa kezelőorvosát. A Diphereline SR 3,75 mg injekció alkalmazásával a szívritmuszavarok előfordulásának kockázata emelkedhet.

Ha Önnek agyalapi mirigy-megnagyobbodása (jóindulatú daganat) van, melyről nem tudott, ezt felfedezhetik a Diphereline SR 3,75 mg injekciós kezelés alatt; ennek tünetei közé tartoznak a hirtelen fejfájás, látászavarok és a szemizmok bénulása.

Nők

Felnőtteknél, ha Diphereline SR 3,75 mg injekciót vagy egyéb GnRH-analógot analógot hosszabb ideig alkalmaznak megnő a vékony vagy gyenge csontok kialakulásának kockázata, különösen alkoholisták, erős dohányosok esetében, vagy ha a családi kórelőzményben csontritkulás (olyan állapot, ami a csontok erősségét befolyásolja) szerepel, nem megfelelő diéta vagy görcsgátló gyógyszerek szedése (epilepszia vagy görcsrohamok elleni szerek) vagy kortikoszteroid (szteroidok) alkalmazása esetén. Ha bármilyen kóros eltérése - mint például csontritkulás - van, amely érinti a csontjait, tájékoztassa kezelőorvosát. Ez befolyásolhatja a kezelőorvosa döntését, hogy milyen kezelésben részesítse.

A kezelés első hónapjában hüvelyi vérzése lehet azután, hogy a havi vérzése normálisan megszűnt. Tájékoztassa kezelőorvosát, ha a kezelés első hónapja után vérzése van.

Havi vérzése 2-3 hónappal az utolsó injekció után fog kezdődni. A kezelés első hónapjában és az utolsó injekció után a fogamzásgátlás valamilyen módszerét (nem fogamzásgátló tablettát) kell alkalmazni, ha a kezelést nem a meddőség ellen alkalmazták.

Ha Ön emlődaganat kezelésére kapja a Diphereline SR 3,75 mg injekciót

Ha Önnek bármilyen kóros eltérése - mint például csontritkulás (oszteoporózis) - van, amely érinti a csontjait, tájékoztassa kezelőorvosát. Ez befolyásolhatja orvosa döntését az Ön kezelésére vonatkozóan. Kezelőorvosa csontsűrűség-vizsgálatot fog végeztetni a kezelés megkezdése előtt, ha Önnél fennáll az oszteoporózis kockázata, és a kezelés ideje alatt megfigyelés alatt fogja tartani Önt.

Ha Önnek cukorbetegsége (dibetésze) vagy magas vérnyomása van, tákékoztassa erről kezelőorvosát. Orvosa ellenőrizni fogja az Ön vércukorszintjét és vérnyomását a kezelés ideje alatt.

Ha Ön depresszióban szenved, tájékoztassa erről kezelőorvosát. Lehet, hogy kezelőorvosa figyelemmel akarja kísérni az Ön depresszióját a kezelés során.

Gyermekek és serdülők

A korai pubertásban szenvedő leányoknál a kezelés első hónapjában hüvelyi vérzés léphet fel.

Amennyiben növekvő agydaganata van, kérjük, tájékoztassa kezelőorvosát.

Ha a fenti tünetek bármelyike miatt aggódik, forduljon kezelőorvosához.

Egyéb gyógyszerek és a Diphereline SR 3,75 mg injekció

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint alkalmazni tervezett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.

Férfiak

A Diphereline SR 3,75 mg injekció kölcsönhatásba léphet egyéb szívritmuszavarok kezelésére alkalmazott gyógyszerekkel (például kinidin, prokainamid, amiodaron és szotalol), vagy megnövelheti a szívritmuszavarok előfordulásának kockázatát, ha egyéb gyógyszerekkel, például metadonnal (fájdalomcsillapításra és gyógyszerfüggőség esetén a méregtelenítés részeként alkalmazzák), moxifloxacinnal (egy antibiotikum), antipszichotikumokkal (súlyos elmebetegségben alkalmazott gyógyszerek) együtt alkalmazzák.

Terhesség és szoptatás

A Diphereline SR 3,75 mg injekció nem alkalmazható terhesség vagy szoptatás idején.

Ne alkalmazza a Diphereline SR 3,75 mg injekciót, ha terhességet tervez (kivéve, ha a Diphereline SR 3,75 mg injekció a meddőségi kezelés része).

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

Szédülést, fáradtságot vagy látászavarokat, mint a homályos látás, érezhet. Ezek lehetnek az injekciós kezelés mellékhatásai vagy az alapbetegsége következményei. Ha Ön bármelyik fenti mellékhatást tapasztalja, ne vezessen gépkocsit, és ne használjon munkagépeket.

A Diphereline SR 3,75 mg injekció nátriumot tartalmaz

A készítmény kevesebb mint 1 mmol (23 mg) nátriumot tartalmaz injekciós üvegenként, azaz gyakorlatilag nátriummentes.

3. Hogyan kell alkalmazni a Diphereline SR 3,75 mg injekciót?

A Diphereline SR 3,75 mg injekciót kezelőorvosa vagy a gondozását végző egészségügyi szakember fogja Önnek izomba (intramuszkulárisan) beadni.


Nem Te fogod beadni :)

13927. cukimami9
2018. okt. 3. 19:32

Kedves Lányok!


Nekem eddig mind2 donoros beültetetésem FET volt.


Most tovább megyünk, új donorral folytatjuk.

Megkaptam az új tervet, amiben benne van nov. 2-án a Dipherleine Depot szuri, majd nov. 7-én abba kell hagynom a Marvelont.November 12-én kell az Estrot kezdeni.

Én még sosem szúrtam magam Dipherleine Depot-tal.

Ez az az injekció, ami totál leállítja a hormonháztartásomat?

Végül is a Marvelon abbahagyása után jön meg a menzeszem?

Elnézést, ha esetleg butaságot kérdeztem, de eddig teljesen másként startoltam.🤗

2018. okt. 3. 14:41

Eszter,Mapi

Csajok annyira kedvesek vagytok!

Komolyan itt küszködöm,hogy ne bőgjem el magam.

Olyan jól esik,hogy így bíztattok!❤❤

Annyira nagyon-nagyon szeretném🙏🙏🙏

Linda

13925. Mapi (válaszként erre: 13920. - Excaliburné)
2018. okt. 3. 14:34

Egy velem lombikozó lánynak sikerült a lombik endoval. Úgy hogy stimulálták meg minden. A részleteket nem tudom, csak azt tudom, hogy neked, Linda sikerülnie kell.

🍀

13924. Eszterlánc09 (válaszként erre: 13922. - Excaliburné)
2018. okt. 3. 14:02

Lindàm!

Nagyon szurkolok, hogy ennek ellenére minden rendben legyen ès minnél hamarabb mehess az embrikédért💕👼🏼

Pusza

Eszter

13923. 954963d408
2018. okt. 3. 10:39
köszönöm mindenkinek a válaszokat, sokat segítetek.:)
13922. Excaliburné (válaszként erre: 13921. - C33da3a084)
2018. okt. 2. 20:54

Szia Karolka,

Köszönöm a választ😚😚

Én a GNRH injekciót nem vállaltam.


160gr diétán vagyok,tejterméket alig ehetek és még a glutént is hagyjam el? Hát nem is tudom...

Már így is kínzásnak és megvonásnak élem meg sokszor ezt a sok szabályt.

Tudom szánalmas,de ez van...

Majd szalonnából és húsból megpróbálok termelőit😉


A doki annyit mondott,hogy lehet műtét lesz ennek a vége.😞


Linda

13921. c33da3a084 (válaszként erre: 13920. - Excaliburné)
2018. okt. 2. 20:11

Szia Linda!

Elvileg ha a petefészken van és a méhed rendben van, nem lehet gond beültetés szempontjából. A GNRH injekció ráadásul jó is rá, mert ugye leállítja a ciklust.

Próbáld meg elhagyni a glutént és egyél kevesebb olyan húst, ami nagyüzemben nevelkedett. Szegény állatokat hormonokkal tömik, és az nekünk sem tesz jót.

A doki mondott vmi okosat?

13920. Excaliburné (válaszként erre: 13919. - C33da3a084)
2018. okt. 2. 19:02

Szia Karolka,

Kérdeznék endo ügyben.

Nagyon megköszönném,ha segítenél.

Már tavasszal is láttak kezdődő endot az egyik petefészkemben.

Most voltam ultrahangon és továbbra is ott van 25x15mm nagyságban.

Ez mennyire vészes?

Nem értek hozzá....

Köszi!

Linda

13919. c33da3a084 (válaszként erre: 13917. - 954963d408)
2018. okt. 2. 18:48

Szia!

Jót tesz az aviva, ha nincs endometriózisod. Én is elvégeztem a tanfolyamot és tornáztam, de a következő uh-n megint endós cisztám volt :( lehet nem közvetlenül emiatt, de a dokim ellenezte utána.


Kérdezz nyugodtan, szerintem mindenki aki tud szívesen segít :)

13918. Mapi (válaszként erre: 13917. - 954963d408)
2018. okt. 2. 18:44

Én tavaly csináltam az avivát, jártam tanfolyamra meg minden. Szinte mindenki hasonló cipőben járt, hogy nem jön a terhesség, jókat beszélgettünk, ezért is jó volt. A peteérést, a mnyh-t szerintem tök jól segíti, tehát a hormonokat. Nekem azt mondták hogy 2-3 hónapig ne essek teherbe-gondoltam nem lesz gond-úgyhogy pont időben vagy. Jó volt a speciális mozgás is, én is futni szoktam.

Nekem egy probléma volt, az amúgy is 25 napos ciklusomat rövidítette vagy 2-3 nappal, ezért abbahagytam.

Próbáld ki, ha bármi van csak abbahagyod.

13917. 954963d408
2018. okt. 2. 14:55
sziasztok, tudom, hogy én mindig csak kérdezek, de majd túllendülök ezen az időszakon is. aviva tornára járt valaki? mit hallottatok róla? mert én nagyon sok jót. mivel januárban szeretnénk kint kezdeni, úgy gondoltam, a következő három hónapban tornáznék. egyébként futok és kerékpározok minden nap, de ezeket a mozgásformákat remélem, januártól el kell majd hagynom:) köszönöm, csók,eső
13916. Excaliburné (válaszként erre: 13915. - Szophi86)
2018. okt. 1. 19:25

Drága Szophi,

Én is rendületlenül olvaslak benneteket a másik topikon😃😃

Veled együtt örülök és ezek csodás hírek.

Nagyon drukkolok!!🤞🤞🤞🍀🍀🍀

Linda

13915. Szophi86
2018. okt. 1. 19:01

Sziasztok!

Rendületlenül olvaslak benneteket! Gratulálok a szépen fejlődő babókhoz!😍😍

Gondoltam elmesélem hol tartok, többek között nektek hála!

Ma voltam uh-n a Kaáliban, 5 tüszőcském van, már szép nagyok, 16-18 mm-sek! Csütörtökön punkció, kedden beültetés 😍😍

Voltam Antritter doktornőnél is, kapok ldn-t a magasabb számított NK funkció miatt, bár ez ugye csak később fejti a hatását, de elkezdem szedni 😄🍀

Boldogság van 😙😙😙

13914. Emma1986 (válaszként erre: 13913. - Excaliburné)
2018. okt. 1. 18:43

Köszönjük,a hozzászólásaiddal nagyon sokat segitesz mindig,szerintem Andi nevében is írhatom ezt.


Te mikor kezdesz?Lelkileg készen állsz rá?


Tudom,hogy te is Skribánál voltál,nekem ma esett le hogy ő is várandós.Azt hiszem,februárig lesz,a konzultációkat így tervezd nála,ha még menned kell hozzá.Ha adott Medrolt meg esetleg Clexane-t és sikeres lesz a következő lombikod,akkor a gyógyszerek csökkentésében majd tudok segíteni,ha őt már nem éred el. Végigjegyzeteltem ma azt a fél órát amíg bent voltam nála.


Nagyon sok sikert kívánok!

2018. okt. 1. 17:04

Andi és Emma,

Nagyon jó olvasni,hogy Ti is és a babák is ilyen jól vagytok.

Gratulálok és további csodás babavárást kívánok szívből!!

❤❤❤❤❤

Linda

13912. bogárandi (válaszként erre: 13910. - Emma1986)
2018. okt. 1. 15:31
Köszi Emma az emailt,megkaptam! Ma nekem is azt mondta a dokim a leepitesrol,amit Neked! A mienk is ficankolt ma,mondta a doki,h nagyon riszalta magát..Na mondom,akkor tuti lany ;-)
13911. c33da3a084
2018. okt. 1. 15:22

Andi és Emma!


Mindkettőtöknek gratulálok :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook