Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pécsi Megyei Kórház szülészete - tapasztalatok fórum

Pécsi Megyei Kórház szülészete - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
63. Nokli (válaszként erre: 62. - Babyjuly)
2009. dec. 9. 10:02

Detto! :)

Mi is a klinikáról egyenest mentünk időpontot kérni! :)

Nekünk se mondott semmit, a végén felém fordította a monitort, de semmi magyarázat, annyit mondott csak hogy a nemét nem tudja megmondani... Én kérzetem rá a végén, hogy de minden rendben van vele???? ja, igen, minden...

Ígyhát go Medison, kaptunk is hamar időpontot, és ott jól megnéztük mi is, meg a doki is csajszit! :)

62. babyjuly (válaszként erre: 61. - Nokli)
2009. dec. 9. 06:37
Mi annak idején azért nem vártuk meg a 28 hetet, mert a 18 hetes UH-on az édesanyák útján sikerült kifognunk egy olyan bunkó dokit, aki nem mondott semmit, még azt sem, hogy minden rendben van-e. Hiába kérdeztük, még csak nem is válaszolt! Így a magunk megnyugtatására mentünk privátban UH-ra, hogy minden rendben van.
61. Nokli (válaszként erre: 60. - Babyjuly)
2009. dec. 8. 13:22

Hát hihetetlen egy élmény volt, az biztos! :)

Nagyon örülök, hogy elmentünk most is, nem csak majd a 28. héten! Nálam is volt könybelábadás mikor mondta, hogy kislány és először gondolhattam arra hogy az én kislányom... :)

60. babyjuly (válaszként erre: 59. - Nokli)
2009. dec. 8. 07:13
Megnéztem én is a képet. Aranyos. Emlékszem mennyire bőgtem, mikor megláttam a 4D-n a kislányom. Olyan hihetetlenül jó érzés volt látni, hogy mozog, mozgatja az ujjacskáit. Ő is megpróbált elbújni a kis karja mögé, de dokibácsi addig piszkálta, míg megláttuk az arcát is. És már ilyenkor is hasonlít későbbi önmagára.
59. Nokli (válaszként erre: 57. - Struki)
2009. dec. 7. 12:29

Sziasztok!


Úgy látom ma már mindenki a Klinikára jár. :(

félidős vagyok, 20 hetes! :)

2009. dec. 7. 06:30
Én is néha visszanézek.
57. struki (válaszként erre: 56. - Nokli)
2009. dec. 5. 07:49

Szia!


Én még néha néha visszanézek :)

Hány hetes terhes vagy? Aranyos a babád :) Jól sikerültek a képek.

56. Nokli
2009. dec. 3. 14:08

Sziasztok!


Él még a topic? Van aki még a megyeibe jár vagy járt?

55. babyjuly (válaszként erre: 54. - Struki)
2009. aug. 17. 11:03

Szia!


Szülni még Varga Tamásnál szültem, csak pont akkortól ment szabira, mikor én hazajöttem. Július 28-án született a kislányom.

54. struki (válaszként erre: 53. - Babyjuly)
2009. aug. 15. 16:17

Szia!


Akkor sikerült pont akkor szülnöd, amikor a Varga Doktor Úr szabint volt. :(

És így kinél szülél? Labossa?

Sajnálom, hogy így alakult a szülésed, és nem maradt "nagy élmény". De a kis pici kárpótol majd mindenért.

Mikor szülél pontosan?

2009. aug. 15. 14:46
Úgy terveztem, hogy majd megírom a szüléstörténetemet, de sajnos mégsem tudom megtenni. Megszületett azóta a kislányom, de császárral. És igazából nem nagyon van "szülésélményem". Oxitocynnal indították a dolgot a betöltött 41. hét után, mivel faros maradt a babám. (Ha fejvégű lett volna, vártak volna a betöltött 42. hétig) Papíron voltak fájásaim, de valójában nem éreztem szinte semmit, kicsit feszült csak a hasam. Aztán császár, ami nem volt vészes, én sokkal rosszabbra számítottam. Utána mondjuk adódtak gondok. 4 ágyas szobába kerültem, valakinek a babája mindig sírt, így pihenni nemigen lehetett. Hajnali 4-kor a csecsemősök minden babát kiadtak az anyukáknak, ha akarta az anyuka, ha nem, így hajnali 4-től aztán állt a műsor rendesen. Én például a 1,5 napos császáros sebemmel fél éjszakát sétáltam a kislányommal, mert csak így tudott megnyugodni, nekem úgy tűnt, a hasa fájt. Bedurrant a vállam meg a nyakam ettől, végül már a fejem is nagyon fájt, amit hiába mondtam, azt mondták, az epidurál miatt van, így megint szigorú fekvés és infúzió, de a baba már nálam maradt. Mondjuk kezdeni így még kevesebbet tudtam vele. A 3. infúzió mellément, olyan lett a karom, mint a lufi, akkor megijedtek, kivették. Vénáim rosszak, nem lehetett másikat bekötni. De akkor én már azt hazudtam mindenkinek, aki kérdezte, hogy teljesn jól vagyok, hogy hazamehessek időben. És nekem lett igazam, nem az epidurál volt a ludas, hanem a nyakam. Hazajöttünk, és végre kialudtam magam, csak szoptatni keltem fel, a gyerek is aludt a köztes időkben, a párom infralámpázta a vállam, és 2 nap alatt elmúlt a fej és vállfájásom. A szoptatás is nagyon nehezen ment. 1 nyavajás párna volt csak, meg egy karosszék, aminek nagyon alacsonyan volt a karfája. Így esély sem volt, hogy kényelmesen szoptathasson az ember. A csecsemősök próbáltak segíteni, ha szólt az ember, hogy hogyan is kéne szoptatni (első baba ugyebár). Szerintük azért ment nehezen nekünk a dolog, mert rövid a mellbimbóm, s ez valószínűleg igaz is. Azért nagy nehezen belejöttünk, pedig nehezíti szerintem a dolgot az is, hogy a lányomnak le van nőve a nyelve. Megmutatták a fürdetést, és fürdethettem én is a picit, pedig előzetesen úgy tudtam, azt nem lehet majd. Pedig rengetegen voltunk, csúcsjárat volt a szülészeten. A szülésznők is aranyosak voltak, és a túltelítettség ellenére is próbáltak segíteni, például mikor kitoltak a műtőből (sajnos csak a folyosón volt hely), az egyik szülésznő (fiatal szőke hosszabb hajú, a nevét sajnos nem tudom) segített mellre tenni a picit, és nagyon kedves volt akkor is, mikor folyt az oxitocyn. A császáros sebem sajnos elfertőződött, és ezzel kapcsolatban szintén rossz élményeim vannak. 3 napig jártunk az ambulanciára a kisbabával, ahol órákat kellett mindig várnunk. A 4. naptól Fábián doktor úrhoz jártunk, aki próbált mindent megtenni, hogy ne kelljen várnunk, és ő volt az első, aki úgy érezte, figyelembe kell vennie a pici baba érdekeit is. Köszönet neki érte. A másik, aki megsajnált minket a babával, az egyik ultrahangos asszisztens hölgy volt, aki próbált segíteni, hogy bekerüljünk előbb az ambulanciára. A fogadott orvosom szabadságon volt. Lehet, ha ő elérhető, nincs ez a kálvária, de jól mutatja, hogy működnek a dolgok, ha az ember a "senki gyermeke". Sajnos azóta is kell járnom kötözésre, már 2 hete, de lassan azért javul a helyzet. És jövő héten már van az én orvosom is. Csak a férjemnek nincs már szabadsága, hogy bevigyen minket kocsival (mert hát kire bíznám a 3 hetes babámat, aki igény szerint van szoptatva). Remélem sikerül valami délutáni időpontot egyeztetni az orvosommal, és ezzel véget érnek a megpróbáltatások ezzel kapcsolatban.
52. struki (válaszként erre: 51. - Lulu79)
2009. máj. 29. 20:15

Szia!


Sajnálom, hogy így alakult a szülésed. Nagyon rossz lehetett.

Én előző év szeptemberén szültem a Megyeibe, nekem az újszülöttes nővérektől eltekintve nagyon jó tapasztalataim voltak.

Bár nálam nem volt semmi komplikáció, és az orvosom is nagyon megbízható.

Nekem annyira jó élmény maradt az egész, hogy szinte azonnal szültem volna még egyet :)

Sajnálom, hogy ez történt veled, mert ezt az ember sajnos soha nem felejti :(

De majd a következő tökéletes lesz :) Legalábbis teljes szívemből ezt kivánom.

51. Lulu79
2009. máj. 24. 23:45

Sziasztok!


Megyeiben töltött napjaimról..., hátha valaki olvasgatja még ezt az oldalt.

Lassan 2 éve történt. Vidéki vagyok, Siklósra kellett terhesgondozásra járnom, Villányba védőnőhöz és végül Pécsett szültem. Siklóson kedves drnőhöz jártam, aki szerint kevés volt a magzatvizem így ő azonnal befektetett. Legalábbis ő így gondolta, mert Pécsen azt mondták nincs hely, így UH után haza... (UH-ot alig tudott csinálni, mert annyira kevés volt a víz) Szóltam 4,5 km-t gyalogolnom kell a vonatig, akkor még nem volt autónk. Azt mondták: MÁS is vidékről jön. Így hazamentem a 2 nagy pakkommal. Másnap megjelentem, UH, ujjnyira nyitva, de menjek haza és jöjjek, ha úgy gondolom megindult a szülés. Du.-tól voltak fájásaim, de reggelig csak otthon szenvedgettem. Reggel valaki autóval bevitt és már UH-ni sem tudtak, mert egyáltalán nem volt folyadék. Gyorsan felvittek, előkészítés, infúzió, (műszakváltás). Az én picikém nem akart kibújni, ezért megpróbálták lenyomni, ekkor beszorult a feje, gyors császár. (Még jó, hogy kértem epidurálist, így azonnal mentünk a műtőbe.) Ekkor nagy nehezen visszanyomták, hogy kitudják emelni. Szegény kislányom nagyon megszenvedte!

Elvileg 24 órát kellett volna feküdnöm, de helyhiány miatt előbb vittek fel az osztályra, így 11 óra múlva egyszercsak szó nélkül kirántottak a katétert, felültettek, kihúzták a gerincemből az érzéstelenítőt és rohantak velem. Kicsit sem túlzok ápoló vagyok én is. De ekkor még nem volt vége... Magas lázam volt, nem tudták mitől. 10 nap további szenvedés, ami közül 2-őt emelnék ki:

- Szoptatás közben vettek vért! Első gyermekemmel tanulgattuk a szoptatás rejtelmeit és közben egy kézzel kellett tartanom, miközben a másikból csapoltak. Egyszerűen szólni nem tudtam a döbbenettől...

- A másik, hogy 41 fokos lázam volt, saját hőmérőmmel mértem, mert ők nem hoztak. Kiszoltam, hogy nagyon lázas vagyok, szoptathatok-e stb., mire a szülésznő: "mit nézegeti állandóan a lázmérőt!"

Ez csak töredéke volt az ott töltött 10 nap eseményeiből. De a lényeg persze most már, hogy gyönyörűségem már 2 éves! Kívánom, hogy szerencsésebben teljen ez a néhány nap!

2009. márc. 17. 08:45
Dr. Varga Tamáshoz
49. 86abea78b6 (válaszként erre: 48. - Babyjuly)
2009. márc. 17. 08:14

Szia,melyik dokihoz mennél?

Én nem választottam orvost,a Megyeiben szeretnék szülni.Miket hallottál a kórházról?

48. babyjuly (válaszként erre: 47. - Struki)
2009. márc. 16. 08:50

Köszi :))


Nem tudom a magánrendelést, azt mondta, ha tudok menni a megyeis rendelésére (keddenként van, azt hiszem 3-ig), akkor teljesen felesleges a magánrendelésre mennem. Terveztük mi is, hogy majd oda járunk, de aztán úgy alakult, hogy már nem dolgozom, így simán el tudok menni a megyeibe is.

47. struki (válaszként erre: 46. - Babyjuly)
2009. márc. 13. 14:57

Hát gratulálok!

Szomszédcsajszi Enikő, és ő szeptemberben fog szülni a Megyeiben :)

Majd ajánlom neki a hoxát :)


18. hetes uh-n mondták, hogy kislány lesz?

Ja, kérdés: jól hallottam, hogy a varga doki magánrendelése már nem 4-től van, hanem 2-től?

Kéne mennem lassan rákszűrésre hozzá, és jobb lenne elöbb menni.


Egyékbént szeretnél választani szülésznőt?

Jajj, irigykedem. Úgy szülnék megint.

Hétfőn lesz fél éves a fiam, de olyan, mintha egy hete szűltem volna. Olyan jó volt ...

46. babyjuly (válaszként erre: 42. - Struki)
2009. márc. 12. 15:02

Szia!


Kicsit fáziskésésben vagyok :)) Most vagyunk a 22. hétben, és kislány lesz, Enikő :))


Remélem még július előtt betéved ide valaki, aki tud némi információt a Megyei szülészetével kapcsolatban ...

45. 86abea78b6 (válaszként erre: 44. - Struki)
2009. febr. 22. 15:52
Április 24-én!
44. struki (válaszként erre: 43. - 86abea78b6)
2009. febr. 22. 15:22

Hát sajna nem.

Pedig én kiváncsi lennék ...

Te mikor is fogsz szülni?

2009. febr. 22. 15:01

Sehol senki?

Ahogy látom nem túl gyakori itt a látogató :(

Pedig jó lenne.

42. struki
2009. febr. 19. 10:13

szia babyjuli!


Hogy vagy? Hányadik hétben vagy? 18?

Tudjátok már, hogy fiú e vagy lány??

41. struki (válaszként erre: 40. - Babyjuly)
2009. jan. 14. 12:02

Nálam is első baba volt. Én mondjuk nem féltem egyáltalán a szüléstől, sőt ... nagyon vártam, kiváncsi voltam, milyen érzés. Mindenkitől azt hallja az ember, mennyire fáj, mennyire kiszolgáltatott az ember, stb ...

Mondjuk nem mondom, hogy nem fáj, mert fáj, de abszolut kibírható. Úgyhogy ne félj!

Az érzéstelenítés kérdéses volt számomra is. Én úgy voltam vele, hogy majd ott eldöntöm. persze elötte kikértem a Doktor Úr véleményét is, erre ő azt mondta, hogy majd látjuk ott, és hogyha ő úgy gondolja, hogy szükség van rá, akkor szól. Hát nem szólt :)

Amikor már kezdett kicsit szakadni a cérna, rákérdeztem, hogy még mennyi idő, mert ha sok, akkor kérek, ha nem, akkor nem. De akkor mondta, hogy egy óra, és megleszünk, azt meg játszva kibírtam. Két fájás között meg olyan jól elbeszélgettünk, hogy volt hogy elfelejtettem szólni, hogy jön a fájás, és meg kellett várni a köv. fályást, hogy nyomhassak :)

Hidd el, nagyon jó lesz, és ne félj, mert fantasztikus élmény.

Én akár holnap is szülnék, ha lehetne :)

Mondjuk fent az újszülött osztály nem egy leányálom, de ki lehet bírni. Ott doppingol a babád!

Sok sikert neked, minden jót kívánok!

40. babyjuly (válaszként erre: 39. - Struki)
2009. jan. 13. 14:15

Szia!


Jó hallani, egyre több embertől hallom, hogy meg volt vele elégedve. Ez azért megnyugtat egy kicsit. Bár eléggé félek a szüléstől. Most úgy gondolom, hogy én sem kérek érzéstelenítést, de fogalmam sincs igazából, hogy hogy bírom a fájdalmat. Első baba lesz. :))

39. struki (válaszként erre: 38. - Babyjuly)
2009. jan. 13. 14:02

Szia babyjuly!

Biztos vagyok benne, hogy nagyon meg leszel elégedve Varga Tamással. Én nála szültem szeptemberben, és hihetetlne nagy élmény maradt a szülés, érzéstelenítés nélkül is. És ezt csakis neki köszönhetem. Gátvédelemmel szültem, pedig 3840 g-os volt a babus. Szülés után amint engedtékm már rohangáltam, semmit nem éreztem, mintha nem is szültem volna. Nagyon rendes volt végig, nagyon sokat köszönhetek neki.

2009. jan. 8. 04:29
Én Varga Tamáshoz járok. Nagyon sok jót hallottunk róla. Barátságos doki, remélem a szülés után is meg leszek vele elégedve. :))
37. ani792
2009. jan. 7. 14:36
Én is komlói vagyok ott szültem és nagyon jó szivel ajánlom a Hartman dokit fiatal orvos de rendes barátságos.Gátvédelemel szültem szülés után 3 orával már ugy sétáltam mint ha mise törtánt volna.Bezeg komlón 2 hétig mint aki betojt:(.Ja és nem drága doki ez is fontos
36. babyjuly (válaszként erre: 35. - Anyuca66)
2009. jan. 6. 04:37
Nem tudjuk még :)
2009. jan. 5. 22:54
Kislány? Fiú? megmutatta magát? Nekem csak hányingerem volt, lányunk született. Tudok olyanról sokaáig, vagy végig hányt ez idő alatt, fiú lett...
34. babyjuly (válaszként erre: 33. - Lujza28)
2009. jan. 5. 17:48

Szia!

Ma voltunk UH-on, és minden a legnagyobb rendben van. A mellem kicsit érzékeny, de még tudok tőle hason fekve aludni. Meg a hátam fáj nagyon, de az mindig is fájt. Csak most letiltottak az elipszisgépemről. A doki is meg a védőnő is azt mondja, hogy csak terhestorna lehet. Arra meg még nem tudok menni, mert dolgozom, és persze délelőtt lenne a torna. Szerintem ezért fáj jobban a hátam. Meg persze hol itt fáj kicsit, hol ott fáj kicsit, valami mindig van. De a hányinger elkerült szerencsére. Gondolom, így 12 hetesen már nem is lesz. Úgy tűnik, megúsztam. És múlik az álomkór is. (De lehet, ez csak azért van, mert az ünnepek miatt végre ki tudtam rendesen aludni magam.) Holnaptól megint megyek dolgozni, kíváncsi leszek, visszatér-e az álomkór.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook