Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS-ok akik mostanában szeretnének teherbe esni fórum

PCOS-ok akik mostanában szeretnének teherbe esni (beszélgetős fórum)


1 2
2014. júl. 29. 22:50
Sziasztok! Én is ittam 3 hónapot de abbahagytam elmentem edokrionologiára és ott azt mondtaaa doki hogy semmi haszna többet ér a napi 30perc szoba biciklizés vagy bármilyen mozgás.De szerintem újból elkezdem inni majd,mert ártani nem árt,és hátha talán mégis segít.Mi már 8 éve próbálkozunk sajnos eddig sikertelnül :( és már ennyi idő után "minden mindegy"
2014. júl. 23. 10:47

Sziasztok!


Inofolicot iszik valaki? Az új orvosom ajánlotta, ki is váltottam, de még nem kezdtem bele. Több helyen olvastam jó dolgokat róla, de kíváncsi lennék tapasztalatokra is.


Köszi!

41. Judieee (válaszként erre: 9. - Beba)
2014. júl. 23. 10:40

Aviva torna leírások:

[link]

2013. aug. 13. 15:44
A kérdésre válaszolva nekem MTHFR mutációm volt, mégis az produkált PCO-s tüneteket. Teherbe úgy estem, hogy nyers céklát, almát és sárgarépát turmixoltam és a levét ittam. Plusz sok zöldség, semmi cukor, kevés hús és szénhidrát.
39. beba
2013. júl. 29. 20:00

hát a 43.nalopon vagyok és mensi sehol.....mellbimbom fáj ès èrzékeny....terheléses inzulinra még várok sajnos....

de a barátcserjét abbahagytam....3hét szedés után.

igy is bekavart,nem akarom hogy még jobban...bár ennèl jobban nemtud hogy meg se jött..pedig ilyen mèg nem volt...

2013. júl. 29. 06:47
Én ma váltom ki a Clostilt. Következő hónapban kell beszednem és szeptemberben próbálkozhatunk. Viszont a melélkhatásoktól eléggé félek.
2013. júl. 25. 19:03
Szerencsére nekem nem volt IR,ittam.Cukor gyógyszer mellett nem is lehet inni.Barátcserjét nem ittam.Erről halottam.és gondoltam semmit nem veszthetek.Nem is drága,az íze borzasztó,de a cél érdekében mindent. :)
36. beba (válaszként erre: 35. - Roza Lee)
2013. júl. 25. 17:40

én is ihatom?vagy ha csak IR es vagyok?

barátcserjét abbahagyjam?mert 40.nap és sehol semmi...

2013. júl. 25. 12:41
Igen,csak a teát ittam.Mensi az volt álltalában,45 napra,peteérés meg nem.4 évig próbálkoztunk a babával.Idén januárban kezdtem el inni a teát,és márciusban babás lettem. :)
34. beba (válaszként erre: 33. - Roza Lee)
2013. júl. 25. 11:58

szia!ez komoly?csak a teát ittad?!

én fogyni nem szeretnèk mert így is vékony vagyok...

többi hormonod mennyire volt rossz?

mensid volt,peteérésed?

gratulálok!:)

2013. júl. 25. 00:07
Szia!Én is pco-s vagyok,bár kicsit túlsúlyos.Most 22 hetes terhes vagyok.Én kecskeruta teát ittam,rendbetette a ciklusom,és hamar babás is lettem.(mondjuk nekem még fogyozni is kellett)
32. beba (válaszként erre: 30. - Devonshire)
2013. júl. 23. 16:48
bár nem voltam még terhes sajnos...de sok helyen olvastam hogy ha a kismama tartja a diétát és szedi a gyogyit akkor nem lesz gond:) és akár a 40.hétig kihúzhatod:)
31. beba
2013. júl. 23. 16:45

38. ciklus nap és semmi.... :(

lehet nem volt jó ötlet a barátcserje....

hát én kis sovánka vagyok:)

bár most híztam 5 kg a closty óta..:) de nagyon rámfért...de ennyibe ki is merült...szerencsére bármit eszem nem hízok...így ennek az 5 kg nak örültem mert 47 kg voltam

2013. júl. 23. 10:16

A PCO legfőbb oka a táplálkozási probléma, ha nem kimutatható az inzulinrezisztencia, akkor is.


Mi más volt a gond, miért nem tudtad kihordani?


Szerintetek ha szedem a merckformint és a diétát igyekszem tartani amikor épp nem vagyok szarul, akkor nem lesz gond ugye a kihordással?

2013. júl. 23. 09:55

Sziasztok!


4 vetélésem volt, mindvégig pco-s tünetek. Azonnal teherbe estem, mihelyt szedtem a mertfogammát, csak éppen nem tudtam kihordani, mert más volt a gond. A nőgyógyászom azt mondta, hogy a PCO csak akkor igazi PCO, ha "kövér" is vagy mellette. Ha nincs túlsúlyod, a PCO csak egy tünete valaminek, de nem az ok a meddőségre!!!!!

Meddőség nincs!!! Aki nem esik teherbe, az vagy 1. párkapcsolati vagy 2. egyéb lelki probléma, 3. más betegség, ami miatt a szervezet leszabályoz, hogy "megmentse" a pácienst, 4. táplálkozási probléma, 5. terherbe eséssel kapcsolatos szervi ok.

Ha ezeken mind végigmentél biztos, hogy jön a baba. Hidd el. Nekem sikerült.

28. beba (válaszként erre: 27. - 5236d12e25)
2013. júl. 22. 17:35
hát ez az hogy nekem kb 2havonta volt mensim de rendes vérzés pével,mindennel!fogamzásgátló óta semmi,csak pecsét..vagyis már 1hete 2napja nem jött meg...lehet nem kellett volna ez a barátcserje....
27. 5236d12e25 (válaszként erre: 12. - Beba)
2013. júl. 22. 16:37
Én biztosra tudom hogy f.gátló előtt volt pé-m. Bár minidg kusza volt a menzim mindig tudtam mikor fog megjönni, előtte 2 héttel már fájt a hasam a mellett, szúrkált a hasam. Az is tény hogy egyetlen jó dolog volt a f.gátlóban : elmúltak a görcseim a 7 napos brutális vérzésem lecsökkent 3-4 napra és egész türhető mennyiségre.Viszont amióta abba hagytam semmi pé-m nincs és most kezd vissza térni az erős vérzés is viszont egész másképp..max az első 1-2 napban pecsételek utána 1-2 napig fetrengeni tudnék és nagyon erős aztán mintha elvágták volna.
26. beba (válaszként erre: 25. - Devonshire)
2013. júl. 22. 16:24
olvasom is!:)
2013. júl. 22. 10:33

Sziasztok!


Aki elkeseredik a PCO miatt, olvassa el a naplómat, ha van ideje.

Hátulról kell kezdeni, leírtam benne a küzdelmemet, történetemet, aztán egy csomó bejegyzés szól a 160g CH diétáról, és a végén a vágyaim beteljesüléséről, hogy végre pozitív lett a teszt.


A történetem azt is bemutatja, hogy nincsen lehetetlen, bízni kell magunkban, a párunkban, és a csodákban.

24. beba (válaszként erre: 23. - Vízarca)
2013. júl. 21. 11:07

maradok még a barátcserjénél,hamár elkezdtem!:)

mindenesetre köszönöm!:)

2013. júl. 21. 08:07

Méhpempős mézet nem próbáltam, de hatásosabbnak gondolom a 100% méhpempőt, mint a mézzel kevert pempőt+a mézben lévő gyümölcscukor nekünk nem jó, főleg nem éhgyomorra.

Igen, a súlyodra ügyelni kell, hogy ne fogyj tovább, de nekem ebben nincs tapasztalatom.

Köszönjük! :-)

22. beba (válaszként erre: 21. - Beba)
2013. júl. 20. 22:45
és gratulálok!:)
21. beba (válaszként erre: 20. - Vízarca)
2013. júl. 20. 22:44

fogyni nem szeretnék mert nagyon rámfért ez az 5kg!

méhpempős méz is jó?olyankor mi lesz ha pl nem lesz rossz az inzulinrezisztenciám?akkor hofyan kezelnek?fogyni nem szeretnék semmiféleképpen

2013. júl. 20. 21:54

A méhpempő csökkenti az inzulinrezisztenciát, normalizálja és stabilizálja az inzulinszintet és a vércukrot. Napi kb 150 g ch-t eszek emellett+Meforal 2*1000mg.

A barátcserje nekem sem használt.

2013. júl. 20. 21:51

Nem kapszula, hanem kanalazható, bioboltban, hűtőből vásárolható méhpempő.

Nem finom, de ez a legkevesebb.

2013. júl. 20. 21:47

Méhpempőt ajánlok lányok!

Május 27-én kezdtem szedni és ez volt az utolsó menstruációm első napja is, ugyanis azóta nem jött meg, de petezsákunk van szikhólyaggal! :-)

IR+PCO+pajzsmirigy-alulműködésem volt.

Gyógyszereket szedtem, paleózok és lement 50 kiló. Nekem bejött a paleo.

Ez az én sztorim.

17. beba (válaszként erre: 16. - Napocskaszemű)
2013. júl. 20. 21:40

nemtudom mi segítene a természetes módszerek közül amivel kicsit segíthetném magam!de nem gondoltam volna hogy a barátcserjétől nem jön meg....pedig havonta van...igaz pecsételés..de legalább van valami..:)

de most sajnos semmi...ami megilyeszt..mert nem volt még ilyen,és tartok hogy összekavartam valamit!mert ezelött a gynex cseppet szedtem..majd 1hét szünet után a barátcserjét:(

16. napocskaszemű (válaszként erre: 13. - Beba)
2013. júl. 20. 21:12
Szia! Köszönöm szépen! :) Nekem a beleimben voltak elszaporodva a candyda gombák. Kaptam rá gyógyszert is, mivel a termgyógyászom belgyógyász is, illetve szigorú diéta, heti egy hashajtás. Nem ehettem sok olyat amit Ir-el szintén nem. Tehát cukor, finom liszt. Emellett élesztő, szénsavas cuccok, kv, hüvelyesek, gomba, penészes felvágottak, sajtok (kivétel mozzarella) méz, kefír, tilos volt. Aztán szépen lassan lehetett ismét mindent, de nagyon oda kell figyelnem, nehogy túl szaporodjon a gomba...
15. beba (válaszként erre: 14. - 645b490433)
2013. júl. 20. 15:56

szia!

Maroti Gabriellahoz járok!:) nekem a barátnőm is pcos és nála lett terhes!:)nagyon aranyos!

lehetséges hogy pcosoknál a barátcserjétől nem jön meg a mensi?

14. 645b490433 (válaszként erre: 13. - Beba)
2013. júl. 20. 14:30
Kihez jársz endokrinológushoz??Ha tudsz kerülj be Dr. Csajbók Évához vagy Dr. Szekeres Edithez ők Szegeden a legjobbak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook