Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik mostanában szeretnének GYES mellett dolgozni! Hogyan tovább! fórum

Akik mostanában szeretnének GYES mellett dolgozni! Hogyan tovább! (beszélgetős fórum)


15. Sena (válaszként erre: 12. - Wanda8)
2011. aug. 1. 14:23
Hasonló helyzetben vagyok, a munkahelyem csődeljárás alatt áll. Most jár le a gyed, 6 órában kéne dolgozni valahol gyes mellett, de nem találok semmi lehetőséget.
14. timcsi0109 (válaszként erre: 10. - Mandy)
2011. júl. 31. 20:33
Arra már én is gondoltam hogy bemegyek hogy mit ajánlanak,mert mondjuk én a munkanélküliből mentem szűlni.Tehát náluk vagyok úgymond állományban.
13. mandy (válaszként erre: 12. - Wanda8)
2011. júl. 31. 20:31

De ha jön az újabb babád, akkor újra jön a gyes :)

Utána pedig a 3 gyerek mellett a gyet, a legkisebb 7 éves koráig.

12. wanda8
2011. júl. 31. 20:21

Sziasztok!Nekem júliusban járt le a GYES.A volt munkahelyemre nem tudok visszamenni ha akarnék sem tudnék,mert sajnos a csőd szélén áll a cég.

Így jelenleg a szabadságomat töltöm szeptember 18-ig!

Aztán munkanélküli,start kártya....a férjemmel közös vállalkozásunkban fogok dolgozni...nem sok lehetőségem van...

11. szimba (válaszként erre: 10. - Mandy)
2011. júl. 31. 20:16
ma ez már nem ilyen egyszerű, én például a jelentkezéstől számítva másfél évet vártam egy nyamvadt tanfolyamra. és már nem jár mellé keresetpótló sem, csak a tanfolyam költségét állják, szóval aki gyereket nevel és szüksége van a pénzre, annak ez nem igazán nyerő :(
10. mandy (válaszként erre: 9. - Timcsi0109)
2011. júl. 31. 20:07

Még az első gyerekem előtt én is az voltam, tíztől hatig volt a munkaidő, és hétvégén is menni kellett.

Én sem tudtam csinálni utána, viszont mivel nem volt szakmám (csak érettségim), a munkaügyi központ beiskolázott egy irodavezetői tanfolyamra - ezzel dolgoztam utána, amíg most jött a két kicsi :)


Szerintem esetleg érdeklődj Te is, hátha kérhetsz átképzést!

9. timcsi0109 (válaszként erre: 8. - Mandy)
2011. júl. 31. 19:55
Ez tényleg jó.Én ruházati eladóként dolgoztam és hát két gyerekkel ezt nem lehet csinálni.A párom meg pék du.1-kor megy dolgozni és hajnali 2-kor jön haza.Így még az is előfordulhat hogy fel kell hagynia a szakmájával hogy én elmehessek dolgozni.
2011. júl. 31. 19:47

Én gyes mellett megyek vissza dolgozni, szeptembertől.

Jelenleg még él (elvileg el akarják törölni), hogy amíg a gyerek 3 éves nem lesz, a munkáltató köteles visszavenni. Igaz nem köteles részmunkaidőben visszavenni, és ha azt mondja 'jöhetsz, de csak 8 órában', akkor döntened kell, hogy nem vállalod, vagy vállalod, de akkor lemondasz a gyesről.


Nekem szerencsém volt, visszavettek részmunkaidősbe. Nem mondhatnám, hogy szerettem a munkahelyemet, de tisztában vagyok vele, hogy 3 gyerekkel, nyelvtudás és diploma nélkül nem igazán ugrálhatok :-/

2011. júl. 31. 19:42

ha a gyest kapni akarod továbbra is, akkor csak 6 órában lehet dolgozni

max 6 órában


amint 8 órásba vagy bejelentve, le kell mondanod a gyesről

én is most mondtam le róla, mert visszamentem dolgozni 8 órába

2011. júl. 31. 19:41
Időkorlátozás nélkül a saját otthonodban, amúgy heti 30 órát meg nem haladó időtartamban.
2011. júl. 31. 19:40
Dolgozni biztos hogy lehet.És én is úgy tudom hogy 6 órában,de szerintem ez attól is függ hogy a munkáltató mennyire jelent be.
2011. júl. 31. 19:37
Gyes mellett annyit dolgozhatsz, amennyit bírsz, csak adóznod kell utána...
3. Celine1 (válaszként erre: 2. - Sziszi-szöszi)
2011. júl. 31. 19:32
GYes mellett 6 órában lehet dolgozni ha a munkáltató is belemegy ebbe.
2011. júl. 31. 19:31

Úgy tudom, hogy Gyes mellett nem lehet dolgozni...választani kell a kettő között. Tavasszal nekem is nyilatkozni kellett, hogy nem dolgozok.

Talán max. 4 órában megengedik. Legalábbis régen megengedték.


Nekem szeptember végén jár le a gyes-em, én is tiszta para vagyok, hogy mi lesz velünk.

Sok sikert!!!!!!!!

2011. júl. 31. 19:28
Szeptember 12-én jár le a GYED-em.És hát a gyes-ből nem lehet megélni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook