Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS és hátrahajló méh esetén tényleg csak a lombik program segítségével lehetek terhes? fórum

PCOS és hátrahajló méh esetén tényleg csak a lombik program segítségével lehetek terhes? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
34. komolyka (válaszként erre: 31. - Kolibri)
2007. febr. 14. 09:02

Szia Kolibri!

A metforminnak utána nézek, köszi! És keresek egy orvost, aki nem csak a nőgyógyász (illetve nem csak a belgyógyász) szemével fogja nézni a bajomat. Milyen kár, hogy hiába tanulnak mindenről az orvosok, miután szakosodnak, mintha szemellenzőt kapnának hirtelen. :-(

33. komolyka (válaszként erre: 30. - Betti82)
2007. febr. 14. 09:00

Szia betti82!

Na ez most elgondolkodtatott, hogy azt írod, hogy neked a gyógyszer nem volt elég a tüszőrepedéshez.

Nekem 3 hónapon át szednem kellett a Clostilbegytet, naponta nézte a dokim a tüszőket, azt mondta, 20 mm az ideális, de azért vártunk 23 mm-ig is, aztán kaptam tüszőrepesztő injekciót, és megmondta a doki, mikor legyünk együtt. Úgy tudom, a tüszőrepedés is látszik az UH-n, az esemény után 1-2 nappal, szóval nekem ezt sosem nézte meg a doki, mindig a következő ciklus elején kellett mennem hozzá legközelebb. Szóval lehet, hogy hiába volt elég nagy az a tüsző, nem is repedt meg? Így aztán hiába reménykedem, meg várom a csodát.

Nálad igazolták vizsgálattal, hogy a gyógyszer ellenére nem volt tüszőrepedés?

32. Pofi
2007. febr. 13. 20:28

Sziasztok Lányok!

Mindenkinek köszönöm a bíztatást és a jókívánságokat!

Komolyka, Kolibri!

4 éve szedem folyamatosan a Merckformint. Én is kaptam Clostylbegitet és Duphastont. A Clostytól frankó cisztákat növesztettem. Most készülök a műtétre. Igazából nem győztek meg. Állítólag 1/2-1 év múlva visszaáll az eredeti állapot. Ráadásul kellőképpen be is rezeltem, nem is annyira a műtéttől, csak félek, hogy altatás után nem ébredek fel. Most kipróbálom a cickafarktea kúrát, hátha megúszom

31. Kolibri (válaszként erre: 29. - Komolyka)
2007. febr. 13. 17:27

Komolyka!


A laparoszkopiat azert nem szeretik mar a nogyogyaszok sem, mert osszenoveseket okozhat, raadasul a tobbi tuszot is karositja az eljaras, ezaltal a jovoben ero petesejtek nem biztos, hogy mukodokepesek lesznek.

Betti82-nel nem volt egyaltalan mas gyogymod, azert csinaltak megis ezt a mutetet, szerencsere sikeresen. De PCOS-nal hala Istennek van mas gyogymod, ha az orvos hajlando ugy kezelnio, mint egy osszefuggo belgyogy.-nogyogy.-i betegseget.

Sok sikert kivanok neked es renduletlenul ajanlom a Metformint. ;-)

30. betti82 (válaszként erre: 29. - Komolyka)
2007. febr. 13. 16:38
Nálam nem érdekelt senkit hogy hol tart a ciklusom.Én mondtam egy időpontot és akkor csinálták meg.Sokan nem szeretik a műtétet,de én nem akartam sokáig várni,és biztosra akartam menni.Nálunk a lombikról szó sem volt.Azt akkor csinálták volna ha olyan bajom lett volna,hogy még a műtét sem segít.A gyógyszer nem volt elég,mert attól a peték nem tudtak kiszabadulni.Ne izgulj,biztos sikerülni fog.Majd értesíts ha van valami.
29. komolyka (válaszként erre: 28. - Betti82)
2007. febr. 13. 12:17

Szia betti82!

Amikor a petevezeték átjárhatósági vizsgálatom volt, nekem is azt mondta a doki, hogya petevezeték vizsgálaton kívül (ha már amúgy is ott vannak), a tüszőket is ki fogják lyukasztani (kiégetik, ha jól emlékszem, így mondta).

Aztán ez utóbbit mégsem csinálták meg, mert állítólag a ciklusnak nem jó szakaszában voltam a műtétkor (kb. a közepén, és ha jól emlékszem, a ciklus első felében csinálják a tüszők kilyukasztását). Utána olvastam arról, hogy az orvosok egy része nem is csinálja már, mert veszélyesnek tartja.

Ha Te sem a műtét utáni 3 hónapban lettél terhes, akkor még reménykedhetek 5-6 hónapig. :-) Köszi!

28. betti82 (válaszként erre: 27. - Komolyka)
2007. febr. 13. 10:22
Azt is mergnézték,de legfőképp a petefészkeimen kellett lyukakat csinálni hogy a pete kiszabadulhasson.Endometriosis-om is volt,ez azt jelenti hogy a méhnyálkahártya a méhen kívül is nő.Az orvos azt mondta hogy műtét nélkül 0% az esély arra hogy babám legyen,mert amíg a pete nem tud kiszabadulni nincs peteérés.Én a műtét után 9 hónapra lettem terhes.
27. komolyka (válaszként erre: 23. - Betti82)
2007. febr. 12. 12:59

Szia betti82!

A laparoscopya a petevezeték átjárhatósági vizsgálat, ugye? Olyat nekem is csináltak, nem találtak semmit (nem volt elzáródva egyik petevezetőm se szerencsére), de annak ellenére, hogy már letelt a műtét óta az a 3 hónap, amire azt mondják a dokik, hogy az alatt nő a teherbe esés valószínűsége, még mindig semmi sajnos.

26. komolyka (válaszként erre: 22. - Cc9f604208)
2007. febr. 12. 12:54

Szia mercy!

Érdekes (és számomra új) megközelítés, amiről írsz.

A szeretettel nálunk sincs baj, az időzítésre pedig jobban kell figyelnünk ezek szerint. :-)

25. komolyka (válaszként erre: 20. - Win)
2007. febr. 12. 12:53

Szia win!

Köszi a biztató szavakat! Igyekszem nem görcsölni sokat a dolgon, de nem mindig sikerül.

24. komolyka (válaszként erre: 19. - 2ab728965c)
2007. febr. 12. 12:44

Szia Bolondfáni!

Köszi a részletes választ!

Az általad említett gyógyszerek közül csak a Clostilbegytet ismerem, ezt adta nekem az orvosom. Egy megyei kórház szakrendelésére jártam, azt mondta a dokim, hogy mint megyei kórház, ennyit tudtak értem tenni.

Az általad említett gyógyszereket hol kérhetem? Menjek el másik orvoshoz, vagy talán a Kaáli Intézet is megfelel e célra? Nekem a dokim a Kaáli Intézetet a lombik kapcsán emlegette, de ott talán hormonzavart is kezelnek. Szerinted...?

2007. febr. 11. 14:23
Nekem PCOS-om van,és 19 hónapos a lányom.Laparoscopiát csináltak nálam de megérte.
2007. febr. 10. 09:38
Timiéknek is szerintem azért sikerült olyan gyorsan mert nagyon szeretik egymást a sogórommal... Figyelnek egymásra a legapróbb hétköznapi dolgokra is.... viszonylag gyorsan sikerült a gyógyszer leadása után... pedig a hugom nagyon görcsösen akarta már már a kisbabát, már már aggódtam érte, pedig mindig mondta nem lovalja bele magát, lesz ami lesz.
2007. febr. 10. 09:34

A lényege a dolgoknak semmi más hogy élvezd a szexet, érdekes tény ha a nő élvezi a szexet orgazmusa van a méhben megváltozik a légnyomás iránya egyfajta vákum keletkezik, ami szívóhatással van az óndósejtekre, ami ha át tud furakodi a pete vasatag idézőjelesen vastag falán akkor ezzel a szívóhatással ezt a dombtetőt legyözhető. ha nincs orgazmus akkor ez a szívóhatás kevéssé determinálja a folyamatot. Mivel a nő és a férfi szexuális ritmusa az aktus alatt más periódusú tinilányos megfogalmazással szó szerin egyszerre kell eljutni a csúcsra ...

A nők köztudottan késöbb érik el a szexuális csúcspontot, mint a férfiak, ezért fontosak a női érzékek megfelelő ingerlése... a férfi már régen kész, a nő viszont vágyna még a kényeztetésre!!!!

Ez egy kis fizika is!!!!

20. win
2007. febr. 9. 19:00

A hátrahajó méh miatt sztem nem kell aggódnod, mert édesanyámnak is az van, és azt szokta mondani, ha egy székre vetkőztek Apuval, már terhes lett.:)))

Én is nagyon könnyen, mindenféle praktika, és kísérletezés nélkül teherbe estem, és semmi bajom sem volt, egészséges terhesség után szép nagy fiam lett. Sok szerencsét!:)

2007. febr. 9. 18:44

A pcos lényege, hogy a petefészkeid tele vannak apró tüszőkkel, de zavart a peteérés és nincs tüszőrepedés. Ezen sokféle gyógyszerrel és injekcióval lehet segíteni, hogy legyen tüszőrepedés is.( pl. Clostilbegyt)

A pcos legtöbb esetben együtt jár a férfihormon( tesztoszteron) szintjének növekedésével, és insulin rezisztenciával, tehát a cukoranyagcsere zavarával, de ez is rendezhető ciproteron acetáttal(Androcur) illetve merkforminnal.( MEtformin, Adimet tabletta.)

A hátrahajló méh önmagában nem képez akadályt a teherbeesés szempontjából.

SOK SIKERT NEKED!!!!!!!!

18. komolyka (válaszként erre: 14. - Be52089f0e)
2007. febr. 9. 15:54

Kb. 2,5 éve van terítéken a baba-téma, de valójában rövidebb ideje próbálkozunk élesben.

2,5 éve abbahagytam a fogamzásgátlót (szedtem előtte vagy 7 évig), azután jöttek a rossz citológiák, majd egy méhszáj-műtét. A vizsgálatok közeben, a műtét előtt és után nem volt kívánatos, hogy teherbe essem, úgyhogy ezekkel elment kb. 1 év.

Amikor már nem voltam rák-gyanús, akkor jött elő a hormon-probléma, ami, meg vagyok győződve róla, fiatal korom óta fennállt, csak a fogamzásgátló "elfedte". Áldom is a mai napig anank a nőgyógyásznak a nevét, aki annak idején anélkül írta fel először a fogamzásgátlót, hogy rendesen kivizsgált volna.

Szóval utána jött 3 hónapon át a stimulálás gyógyszerekkel, de azok sem vezettek eredményre. A dokim meg egyre inkább a Kaáli Intézetet emlegeti. :-(

2007. febr. 9. 15:47

Komolyka!

Most el kell szaladnom, de meg ma visszajovok. Ha tudok, szivesen segitek.

16. Kolibri (válaszként erre: 13. - Komolyka)
2007. febr. 9. 15:45
Most latom, elobb irtam, mint olvastam. Metformin v. Merckformin a gyogyszer neve es tenyleg hatasos. En csak aldani tudom a dokit,aki felirta.
15. Kolibri (válaszként erre: 10. - Komolyka)
2007. febr. 9. 15:43

A PCOS nem kimondottan hormon zavar, a hormonok nem normalis szintjet valami (cukor-anyagcsere zavar) okozza es ezt az okot kell kezelni, hogy a hormonok jo helyen legyenek. Hiaba kezd a doki stimulalni, ha a kivalto ok nincs kezelve. Nekem sem volt peteeresem, a PCOS szinte ossze klasszikus tunete is megvolt nalam. En csak ajanlani tudom, hogy kerdezz ra az orvosodnal erre a gyogyszerre, mert segit. A hatrahajlo meh raadasul meg nehezebbe teszi a helyzetedet, de ha az egyik gond rendben, akkor mar csak a masikra kell koncentralni.

Sok sikert!

14. be52089f0e (válaszként erre: 12. - Komolyka)
2007. febr. 9. 15:43

Szia !

Lehet az is jelent valamit, hogy nekünk a két baba között 17 hónap lesz. Az nem sok.


Ne legyél görcsben, az is sokat számít.

Én szurkolok nektek. Mióta próbálkoztok?

13. komolyka (válaszként erre: 8. - Kolibri)
2007. febr. 9. 15:41

Szia Kolibri!

Neked milyen gyógyszert kellett szedned? Én Clostibegytet kaptam; ha jól tudom, ez sem hormon, hanem az agyalapi mirigyre hat, hogy termeljen olyan hormont, ami stimulálja a petefészket. Vagy mi. Csak 3 hónapig szedhettem. Amíg szedtem, volt peteérésem, de szerintem a hormonjaimat nem tette rendbe.

Én szívesen fogynék, mert nekem meg az a bajom, hogy el is vagyok hízva (márpedig a túlsúly megintcsak nem segíti a peteérést, ha jól tudom).

Gratulálok, és jó egészséget kívánok neked!

12. komolyka (válaszként erre: 6. - Be52089f0e)
2007. febr. 9. 15:36

Szia bvdt!

Azt hallottam már többektől, hogy a második baba könnyebben jön, mint az első. :-)

Bárcsak én is ott tartanék már!

11. komolyka (válaszként erre: 5. - Paróczainé Knyul Tímea)
2007. febr. 9. 15:34

Szia Timi!

A gyertyaállásról hallottam én is, volt, hogy kínoztam vele magam én is, de nekem (eddig) nem volt hatásos.

Neked viszont gratulálok!

10. komolyka (válaszként erre: 4. - Pofi)
2007. febr. 9. 15:31

Szia Pofi!

Kb. 1,5 éve állapította mag a doki a PCOS-t, azt mondta, nem komoly, gyógszerrel lehet stimulálni a peteérést. Kaptam is Clostybegitet, naponta jártam UH-ra. Amikor jó volt a tüsző mérete, kaptam tüszőrepesztő injekciót. Mindezt 3-szor egymás után.

Aztán azt mondta a doki, le kell állni a Clostybegittel, nehogy túlstimuláljon, viszont műtétet javasolt (petevezető átjárhatósági vizsgálatot), merthogy háromszor sem volt hatásos az "időzített házasélet" vagy hogy mondják a dokik.

A műtét eredménytelen (azaz nem állapítottak meg semmit), újabb UH, ekkor mondta a dokim, hogy ez egy dolog, hogy hátrahajló a méhem, de annyira hátra hajlik, hogy a petefészek és a petevezető nagyon messzire van egymástól. Lombikot javasolt. Mert ugye van hormonzavar is meg szervi bajom is; nincs peteérésem, ha meg gyógyszerekkel ki is váltják, akkor meg a petesejt elveszik valahol a "nagy semmiben". :-(

9. Kolibri (válaszként erre: 4. - Pofi)
2007. febr. 9. 15:07

Pofi!

Belgyogyasz vagy nogyogyasz kezelt? Mivel, ha szabad kerdezni? Van egy PCOS oldal a neten, ott szinte mindenki azt a gyogyszert szedte, amit en es segitett nekik is. Lehet, neked is jo lenne.

2007. febr. 9. 15:05

Helloka!


Nekem kicsit tobb, mint egy eve diagnosztizaltak PCOS-t Egyik doki muteni akart, a masik gyogyszeres kezelesbe kezdett. Nem hormont, hanem ch es cukor felszivodasat gatlo illetve sokkento gyogyszer. Ettol helyre alltak a hormonjaim, lett peteeresem. Nagyon kellemetlen volt, amugy sem nagy sulyombol lefogytam 5kilot, de most 16 hetes terhes vagyok. Hamarosan abbahagyhatom a gyogyszert, ami segitsegevel teherbe estem es eddig az segitette a terhesseg megmaradasat.

Nem szabad feladni! Minden jot kivanok Neked!

7. MZSUZSA (válaszként erre: 4. - Pofi)
2007. febr. 9. 14:47

Szia Pofi,

Ugyanilyen problémám volt, 25 évvel ezelőtt.

Akkor hormonkezelést kaptam. Az orvos ott jajjveszékelt, hogy talán egy évtizedbe is bele fog telni mire teherbe eshetek, a hátrahajló méhem miatt. Nem így történt, amint elutaztam tengeren túlra 4-szer estem teherbe.

A legjobbakat kívánom Neked.

Üdv.,

Zsuzi

2007. febr. 9. 14:41

Szia !


Nekem hátrahajló méhem van és most várom a második babámat. Az elsőhöz szükségem volt egy kis segítségre, de más okból kifolyólag. Endometriózisom van.

A második babámmal pedig természetesen estem teherbe.

2007. febr. 9. 14:38

Szia Komolyka!

Hátrahajló méh esetén csak annyit szeretnék mondani,hogy nekem is ez van és hat hetes terhes vagyok három hónapot probálkoztunk a férjemmel, és tessék megfogant szerelmünk gyümölcse!


Halottam olyanokat, hogy 20percig gyertyába kell álni, meg ilyenek. A Doki azt mondta ez hülyeség vizszintes állapotban is eljut a helyére!

Csak nem szabad görcsölni!

Sok Szerencsét Kívánok!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook