Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS és hátrahajló méh esetén tényleg csak a lombik program segítségével lehetek terhes? fórum

PCOS és hátrahajló méh esetén tényleg csak a lombik program segítségével lehetek terhes? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2012. febr. 27. 18:51
sziasztok.27 éves vagyok 1,5 éve próbálkozunk a babával,de még mindig semmi.hátrahajló méhem van és pcos vagyok. szedtem clostyt,és a merckformint mindig szedem. Jövő héten mennénk az első inszemre a II.számú nőgyógyászati klinikára,de semmi gyógyszert nem kaptam,amit inszem előtt szoktak szedni,nem is az orvosom csinálja az inszemet,hanem átküldött egy asszisztens hölgyhöz,akivel még telefonon sem tudtam beszélni,mert amikor hivtam mindig kinyomta a telefont. keressek más orvost? nagyon kétségbe vagyok esve:(
2012. febr. 7. 11:19

sziasztok,nem tudom aktuális-e a dolog még azért leírom az én történetemet hátha segít valakinek.

20 évesen lettem először terhes.Mondták hátrahajlik a méhem kaptam mindenféle hormongyógyszert mert sose akart megjönni.elment 4 gyermekem,majdnem kicsinált egy endokrinológus a sote 1 sz.női klinikán...találkoztam egy fiatal rezidenssel kért egy terheléses vércukrot csinált uht mondta pcos adott merckformint,terhes lettem kaptam 4. hóig progit.Sose volt beültetésem,van két gyönyörű egészséges gyermekem.Csak ennyi ha kérdés van írjatok privit.sziasztok

2010. okt. 26. 13:16
Sziasztok nekem hátrahajló méhem van és 4 hónap alatt 2 szer is összejött a baba úgyhogy szerintem ez nem mindig igaz én is azt hittem nem fog összejönni de tévedtem
2010. ápr. 7. 11:06
Mindenkinek drukkolok és ne felejtsük el hogy nem csak orvostudomány létezik, néha vannak csodák is.
2010. ápr. 5. 17:30
Ha jól emlékszem a régebbi beszélgetésekre, a Várkonyi Andreának hátrahajló méhe volt... aztán jött a Bocsi... Bármi megtörténhet!!
89. Mejszi
2010. ápr. 5. 16:59
Gratulálok, és sok egészséget kívánok! :) Remélem, majd ha eljön az idő, velem is így lesz...
2010. ápr. 5. 16:58
Pozok??? ahogy neked jol esik...
2010. ápr. 5. 16:56
Nekem mindketto van, de 2 honap probalkozas utan teherbe estem, novenyi cseppeket szedtem, semmi eros gyogyszert a pcosra es a dokinenim azt mondta probalkozzunk 1 evig s ha nem jon ossze ad erosebbet, mert ugyis fiatal vagyok (24)raerek es azt mondta hogy ne stresszeljem magam , elvezzuk a szexet es semmi ovulacios teszt semmi turelmetlenkedes, ne gondoljak arra hogy teherbe akarok esni, ugyis raerek, ne szamolgassak ne is gondoljak ra....es magatol osszejott. most 9 hetes vagyok.
86. Mejszi
2010. ápr. 5. 09:33
Sziasztok. Nekem is PCOS-em, illetve hátrahajló méhem van, de én úgy tudom ma már egyik sem jelenthet akadályt gyermekvállaláshoz. Bár igaz, külön- külön mondták ezt, egyben a kettő, már lehet problémásabb. Engem is érdekelne a téma, bár még nem tervezek babát a nagyon közel jövőben, de egyszer majd biztos, hogy szeretnék! :)
85. kiraanyu (válaszként erre: 84. - Kiraanyu)
2010. márc. 31. 14:44

Jelentkezzen már valaki ide! :-)


Lehet, h kiírom majd új fórumként ehhez hasonló címmel, hátha akkor találok sorstársakat.

2010. márc. 26. 22:38
Bízom benne, h visszatérhet még ebbe a fórumba az élet! :-D
2010. márc. 26. 22:34

Sziasztok!


Látom, "kihalt" már ez a fórum.

Sajnálom, mert nekem mindkettő dolog fennál, ami szerepel a fórum címében. :-(


Szívesen beszélgetnék hasoló problémával küzdőkkel.

2009. aug. 4. 11:02
Nekem is hátrahajló a méhem, mégis van 2 gyermekem. ez gyakori probléma a nőknél szerintem.
2008. jún. 23. 15:26

Sziasztok!

Nálam is nemrég derült ki hogy PCO-m van! Eléggé megijedtem, de remélem, és az orvosom is azt mondta, hgoy ha fogigátlót szedek, akkor egy pár hónap múlva már rendbe is jöhet!

DE! Az a helyezt, hgoy már több mint egy hete meg kellett volna jönnie a mensimnek, de még mindig nem jött meg! Szombaton elkezdtem szedni egy gyógyit, amivel elvleg kb. 2 hét múlva meg kellene jönnie! Hát nagyon kíváncsi vagyok, egy kicsit félek, hogy mi lesz a következmény!


Egyébként már van egy 22 hónapos nagyfiam! NEm tudom viszont, hgoy ez a PCO mióta lehet jelen a szervezetemben! Mert még csak most derült ki, hogy gondom volt! Ja és nekem is hátrahajló méhem van, ami csak azzal jár, hgoy elvileg nehezebben esik az ember teherbe! Nekem 2. hónapban már össze is jött! De ehhez tudnak ajánlani pózokat, ami nagyn hasznos is tud lenni! :D

80. Yudy
2008. ápr. 14. 23:30
Hátrahajló méh mellett szültem 2 gyereket. 21, és 25 évesek. A dokim a 3. hónap körül kiemelte a terhes méhet a hátrahajló helyzetből, más gond nem volt. Nehezen estem teherbe, mindkét csemete előtt eü. kisműtét volt, a következő mensi már nem jött meg. Azóta van már korszerűbb módszer is biztosan.
2007. júl. 10. 08:03

Sziasztok!

Sorstársakat keresek! Járt már más is úgy, hogy PCOS-val jelentkezett egy meddőségi centrumban, ahol az első stimulációs hónapban annyira telenyomták FSH-val, hogy az 5. napi hormonvizsgálaton ennek a hormonnak a szintje a normálisnak a tízszerese lett? Vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?! :-(

2007. jún. 13. 15:57

Komolyka!


Ahogy olvasom a történeted az jut eszembe, hogy ahány ház annyi szokás, és ez igaz a dokikra is. Ahány doki annyifélét mondanak:(

Van egy ismerősöm, aki szintén hasonló problémával küzd. Nála már mindent megállapítottak, a PCO-tól kezdve a tökéletesen egészségesig mindent...sajnos baba nincs. Most örökbefogadással próbálkoznak.

Persze neked nem ez a sorsod! Én a Káliról csak jókat hallottam, különböző forrásokból. Hál Istennek személyes tapasztalatom nincsen. Nagyon szorítok neked, hogy összejöjjön(jenek) a lurkó(k). Amíg erre vársz, legyél vidám és örülj az életnek!

77. komolyka (válaszként erre: 76. - Kedveske)
2007. jún. 13. 08:02

Szia Kedveske!


Köszönöm a kedves szavakat! A kislány és a kisfiú is jöhet (akár ebben a sorrendben is)! :-)


Néhány szóval reagálok is, bár olyan sokszor írtam magamról, hogy lassan túlragozom a dolgot...

Én a clostyt 3 (vagy 4?) cikluson keresztül kaptam, azt mondta a dokim, tovább nem szabad, mert még a másik végletbe esem (túlstimulálnak). Laparoszkópia nekem volt, bár a ciszta-kiégetés elmaradt, csak a petevezeték átjárhatóságát vizsgálták (az rendben). A kiégetés meg azért maradt el, mert a dokim azt mondta, a ciklusnak éppen rossz időszakában (a közepén) voltam a műtétkor, meg egyébként sem javasolja már ezt a kiégetősdit a szakirodalom.

Nálam a "nem tipikus PCO" az újdonság. A régebbi (a miskolci) dokim állapította meg a PCOS-t még 2005 őszén. Mutatta is az UH-n: tényleg olyan volt a petefészkem, mint egy mákgubó, egy csomó fekete folt volt benne (már amennyit láttam belőle). A sok kudarcos próbálkozás után továbblépést javasolt (meddőségi központ felkeresésést). A debreceni Kaáliba kezdtünk járni, eddig kétszer voltunk. És eddig csupa ellenvélemény van az új doki részéről.

Azzal kezdte, hogy amikor összeírta a korábbi leleteimet, az egyik véleményét felülbírálta a korábbi orvosomnak (aki valamikor 2005-ben egyszer méhen kívüli terhesség-gyanút állapított meg; namost az új dokim a leletek alapján ezt "érdekes feltételezésnek" tartotta, és be sem írta a kórtörténetbe).

Aztán megvizsgált UH-val, és nem talált cisztákat a petefészkemben. A következő ciklus elején meg volt egy hormonvizsgálat, ami szintén rendben volt.

Szóval nem tudom, örüljek-e, ha megállapítja, hogy nincs is PCO-m. Talán nem fogok örülni, mert PCO-ból nagyon felkészült vagyok már, egy csomó mindent elolvastam róla, de ha kiderül, hogy nem is ez az ok... Szóval nem tudom, mikor érek az út végére, de már szeretnék, mert nagyon gyorsan telik az idő.

Ja, még annyit, hogy a clostys hónapok után nálam is volt egy gyógyszermentes kb. fél év. Sajnos nekem nem sikerült teherbe esnem, csak annyi történt, hogy a hormongyógyszerek nélkül egyre hosszabbra nyúlt a ciklusom (a legutóbbi már 78 napos volt).


Kicsit hosszúra nyúltam, köszi a türelmedet.

2007. jún. 12. 16:35

...már megint valami, aztán befogom, nem osztom az észt:)


Szóval visszaolvastam a bejegyzésed. Én is clostyt szedtem, de vagy fél évig, a tüszőrepesztős szuriról itt hallottam először, pláne a többi tanácsadásról. Nekem a doki semmi ilyet nem mondott, de mindegy.

Nekem a ciklusom 40-42 napos volt, így igyekeztem a dolgokat úgy alakítani, hogy a közepe táján, tehát 20-21 napon és környékén együtt legyünk. Ezen kívül rendszeresen ittam cickafark teát, ami a cisztákra és nőgyógyászati betegségekre jó (állítólag). És minden nap bevette a "lesza...m tablettámat". Ez azt jelenti, hogy igyekeztem nem görcsösen akarni a babát, hanem megtalálni az életben azokat a dolgokat amik örömet okoznak. (az okosok ezt úgy hívják pizitív gondolkodás)


Így a végén mit kívánjak Neked? Egy kislányt vagy egy kisfiút! esetleg mindkettőt?:)

75. Kedveske (válaszként erre: 74. - Kedveske)
2007. jún. 12. 16:24
Még valami: másfél évig voltam "kísérleti nyuszi", fél évig voltam "tiszta", és utána lettem terhes.
74. Kedveske (válaszként erre: 73. - Komolyka)
2007. jún. 12. 16:23

Komolyka, leírom az én sztorimat hátha el tudod dönteni milyen legyél. Alaphelyzet nálam is "nem tipikus PCO". Elkezdtek kezelni, egyenlőre gyógyszert kellett szednem, és havonta uh-ra menni, hogy ellenőrizzék a tüszőket. Eredmény: semmi. Másik bogyót szedtem, eredmény: semmi. Aztán laporoszkópiás műtétet javasoltak, amivel leégetik a cisztákat. Na itt lett tele a hócim, és azt mondtam lesza...m. Nem szedek hülye bogyókat, nem megyek uh-ra, nem megyek műtétre sem. Még nem, talán majd egyszer. És láss csodát, mindenféle beavatkozás, műtét és egyébb nélkül lett egy kisfiam, aki négy hónapos.

Szóval fel a fejjel!

2007. máj. 31. 07:55

Sziasztok!


A legfontosabb kérdésre (mikor és hogyan lesz gyerekem?!) még nem kaptam választ, cserében csak egyre több a kérdés.

Elkezdtünk járni a Kaáliba - vagyis orvost váltottam. Az új doki szerint nem tipikusan PCO-sak a petefészkeim; most jön a hormonális kivizsgálás, úgyhogy lehet, nekem nem is ez a bajom.

Nem tudom, hogy :-) vagy :-( legyek.

2007. ápr. 12. 21:19

Sziasztok!


Nálam is sajnos PCOS-t diagnosztizáltak. Ez kb. egy éve volt. Nagyon elkeseredtem, mert már babát szerettünk volna. A Kaáliba lettünk irányítva, hogy stimulálják a petefészkem, majd volt egy sikertelen inszeminációm. Azután elkerültem egy természetgyógyászhoz és ő segített. A lényeg az volt, hogy fogynom kellett. Nagy elhatározás kellett hozzá és leadtam majd 12kg-t. A menstruációm nem rendeződött, de sokkal jobban éreztem magam vékonyabban, és valamilyen csoda folytán teherbe estem. 2-3 hét múlva várjuk a kislányunk megszületését.

Tehát csak azt akarom ezzel mondani, hogy nincs kizárva, hogy egy PCOS-s nő teherbe essen, csak annyi, hogy kisebb a valószínűsége, de diétával és egészséges életmóddal ezt korrigálni lehet.

71. komolyka (válaszként erre: 69. - Rekus)
2007. ápr. 11. 07:59

Szia Rekus!


A debreceni Kaáliba megyünk, de majd csak májusban; akkorra kaptunk időpontot.

2007. márc. 24. 16:36
En is abszolut Metformin-parti vagyok, mivel ez segitett nekem is. Es mivel a gyokereknel kapja el a bajt, nagyobb az esely egy normal terhesseg kihordasara is.
69. Rekus (válaszként erre: 66. - Komolyka)
2007. márc. 24. 12:14

Melyik meddőségi centrumba mész?


Esetleg kérdezz rá a metforminos kezelésre. Szerintem az a legbarátságosabb, de fél év-egy év bogyószedés mire lehet belőle babó. Viszont akkor természetesen, orvosi beavatkozás nélkül:)

(Ha a PCOS mellett nincs más gigszer.)

68. Rekus (válaszként erre: 67. - Kolibri)
2007. márc. 24. 12:11

Igen, a PCO csak azt jelenti, hogy több ciszta van a petefészekben, de még nem biztos, hogy PCOS. Még akár lelki okai is lehetnek neki...


A PCOS egy tünetegyüttes, de nem mindenkinél jön elő a legtöbb tünet. Ami utalhat még PCOS-re:

túlsúly, időskori cukorbetegség, magas inzulinszint - inzulintermelés probélmája

hajhullás, férfias kopaszodás, zsíros bőr, pattanások, szőrösödés (bajusz, mell, has alsó része) - férfi nemihormon magas

menstruáció késik, kimarad, peteérés rendszertelen, vagy teljesen megszűnik, teherbeesési gondok, ciszták a petefészekben, megnagyobbodott petefészek - a magas (férfi és női nemi-) hormonszint miatt a peteérlelő hormon nem tudja kifejteni a hatását

További tényezők, amik utálhatnak rá: magas születési súly, időskori cukorbetegség a felmenők között (a hajlam öröklődik:( ), fenti tünetek a felmenők, rokonok között, vetélés.


Röviden, hogy is függenek össze ezek: az alap probléma, hogy a szervezet későn észleli, ha túl magasra nő az inzulinszint (az inzulinszint érzékelő receptor hibásan működik, és ez öröklődhet). A magas inzulinszint arra készteti a petefészket, hogy több nemihormont termeljen (ettől hajhullás, szőrösödés...). Az agyalapi mirigy tüszőrepesztő-hormon termelése normális marad, de a magas nemi hormonok miatt nem (biztos, hogy ki-) tudja kifejteni a hatását. A petesejt a petefészben nekiáll érlelődni, kialakul a tüsző, de nem tud megrepedni, így a petefészekben marad (ez lesz amit cisztaként vasznak észre az ultrahangon). Ha nincs tüszőrepedés, akkor késhet, kimaradhat a menszesz.

Ha sok ilyen ciklus megy le, akkor egyre több megérésre váró ciszta gyűlik össze, ettől a petefészek megnagyobbodik.


A cukorprobléma, és az elhízás hogy jön képbe? Eszel mondjuk egy jó kis krémest. A vércukorszinted gyorsan megugrik, ekkor rákapcsol az inzulintermelés is. Az inzulinszint túlságosan megemelkedik (normál embernél visszajelezne a szervezet, hogy vegye visszább a szervezet az inzulintermelést). Mivel gyorsan felszívódó szénhidrátról van szó, a vércukorszint gyorsan zuhanni kezd, erre még rátesz egy lapáttal a magas inzulinszint, ami a szervezetet a cukor eltárolására ösztönzi. A leesett vércukorszint miatt újra éhes leszel. Eredmény: túlsúly.

Egy idő után azért a hasnyálmirigy már nem bírja ezt a túlzott inzulinterhelést. És a működése csökken, a szükségesnél kevesebb inzulint tud termelni kialakul a cukorbetegség.


Az, hogy a PCOS összefügg az inzulin termeléssel csak újkeletű orvosi ismeret. A legtöbb nődoki nem hallott róla, de még az endokrinológusok (hormondoki) sem mind...

67. Kolibri (válaszként erre: 50. - Babi83)
2007. márc. 15. 17:42

Ugy tudom, a PCO es a PCOS ket kulon dolog. A masodik a szindroma, ami nem csak a cisztakat jeloli a petefeszkekben, hanem a tobbi tunetet is, ami PCOS eseten van. (Hormon aranyok, bor jellegzetes valtozasa, hajhullas es tulsuly. Meg biztos van mas is, de most hirtelen nem jut eszembe. Ja, nagyon fontos a cukorproblema)

A tulsuly szerintem nem teljesen tipikus, mert en nagyon sovany voltam, megis PCOS-em van.

Azert az, hogy nem jott meg neked olyan sokaig, eleg fura. Meg az is, hogy az orvos ezzel nem foglalkozott.

66. komolyka (válaszként erre: 65. - Babi83)
2007. márc. 13. 10:27

Igen, 2 hónap múlva betöltöm a harminckettőt. :-(


A meddőségi centrumba majd az ünnepek után megyünk.

65. babi83
2007. márc. 13. 09:09
Oké, látom, 32, bocsi
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook