Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért van ennyi pajzsmirigy beteg? fórum

Miért van ennyi pajzsmirigy beteg? (beszélgetős fórum)

1 2 3
62. syria (válaszként erre: 61. - PöttyösPanka)
2018. szept. 27. 17:29
Egyetértek. :)
61. PöttyösPanka (válaszként erre: 60. - Channa*)
2018. szept. 24. 20:38
A legjobb akkor bent lenni, amikor a többiek már nincsenek ott. Vigyél filmet ;)
60. Channa* (válaszként erre: 59. - Amaunet)
2018. szept. 24. 20:27

Jaj, hát a fórum nem rólam szól, de azért leírom:DDD


Mindenfélét csinálok, de sajnos olyat nem tudok, amit a legszívesebben csinálnék. Ahhoz nem gép kell, meg persze a szememre is már jobban kell figyelnem, mert nap végére megint bevérzik, mint régen, amikor rajzoltam.

A röhej az, hogy holnap el kell jönnöm korábban, simán elengedett a főnököm és közölte, hogy majd a héten ledolgozom. És komolyan gondolja, hogy bent fogok ülni 3 napon keresztül +1 órát úgy, hogy napközben sincs melóm. Ilyenkor csak lesek...

59. Amaunet (válaszként erre: 57. - Channa*)
2018. szept. 24. 19:43

Helyedben elkezdenék valami tanulni.:)

A szakmában mindig van mit vagy ott vannak a nyelvek. De akár egy hobbit is elméleti szinten el tudsz sajátítani.:)

58. PöttyösPanka (válaszként erre: 57. - Channa*)
2018. szept. 24. 19:40
Ne tedd, hiszen nem munkakerülésből csinálod. Te szóltál, ők nem biztosítanak megfelelő mennyiségű munkát. Ennyi.
57. Channa* (válaszként erre: 52. - PöttyösPanka)
2018. szept. 24. 19:33
Ja, én is olvasok, intézem a magán dolgaimat, stb., csak elég rosszul érzem emiatt magam...
56. PöttyösPanka (válaszként erre: 55. - Channa*)
2018. szept. 24. 19:33
Biztos hamar találsz valamit :)
55. Channa* (válaszként erre: 51. - PöttyösPanka)
2018. szept. 24. 19:31

Nem sokáig.

5 hónapja dolgozok itt, többször elmondtam, hogy ez nekem így nem jó, mindig ígérgetnek, én meg már szóltam az ismerősöknek....

Remélem hamarosan lesz valami, hogy ne punnyadjak meg:)

54. Channa* (válaszként erre: 53. - Syria)
2018. szept. 24. 19:30

Az a gond, hogy nem régen vagyok itt még, és ugye a gépemen rend van még, nálunk nincs nyomtatás, azaz nincs mit lefűzni, rendezgetni, stb., és még mint új, annyira nem is tudom, hogy mit is csinálhatok a régi cuccokkal.

Meg elég precíz vagyok és minden nap megrendezem a dolgaimat:)


Na, csak kibírom valahogy:DDDDD

53. syria (válaszként erre: 47. - Channa*)
2018. szept. 24. 18:55

A te szervezeted is tiltakozik a stressz ellen, nem orrvérzés, nem hasmenés, nem egyéb formában, hanem így. Örülj neki, hogy hetente legalább két éjszaka ki tudod magad rendesen aludni.

A helyedben, amíg nem találok másik munkahelyet, tojnék arra, hogy nem lehet fecserészni (a munkahely végül is nem arra való).

Nekem is voltak olyan időszakok, hogy kevés volt a munka; de akkor se unatkoztam, mert találtam magamnak: rendet raktam a gépemen, az iratok közt selejteztem, rendszereztem az addig megírt, módosított programok dokumentációját, felkészültem a következő alkalmazás fejlesztésére, takarítottam a hivatali e-mailek közt stb.

52. PöttyösPanka (válaszként erre: 51. - PöttyösPanka)
2018. szept. 23. 11:53
Most olvastam a többit, hogy a munka hiánya okozza ezt nálad. Az más. Nekem is volt ilyen periódusom. Én konkrétan heteken keresztül egész nap olvastam. Persze a benti gépemen, hogy úgy tűnjön, dolgozom. Jó volt, mert sokmindent el tudtam olvasni, amire amúgy nem lett volna időm.
51. PöttyösPanka (válaszként erre: 47. - Channa*)
2018. szept. 23. 11:46
És ezt meddig akarod így csinálni? Valamit csak nem ártana kitalálnod, hogy szabadidődben ne a munkán pörögj. De te tudod.
50. Channa* (válaszként erre: 49. - Amaunet)
2018. szept. 22. 20:15

Lehet, hogy majd én is visszasírom:DDDD


Ha olyanok lennének a kollégák, akkor én is tudnék mit csinálni, de így.....

49. Amaunet (válaszként erre: 46. - Channa*)
2018. szept. 22. 19:45

Tudnék mit csinálni egy ilyen munkahelyen.:)


Nekem viszont annyi van, hogy a fülem kettéáll estére.:) A szimultán vitt 5-6 fejlesztés még a kezdet.

48. Amaunet (válaszként erre: 46. - Channa*)
2018. szept. 22. 19:40

Értékelted a helyzeted, tudod, hogy ez nem tesz boldoggá és lépsz. Tudsz döntéseket hozni.

De azt hiszem az emberek többsége képtelen abból a helyzetből kilépni amiben van, mert nem képes meghozni a döntését. De ha konfliktusban van azt sem tudja kezelni. Képtelen három lépést tenni hátra, hogy értékelni tudja a helyzetét.

Inkább szenved és panaszolja másoknak. És persze soha nem ő a hibás a kialakult helyzetért.

47. Channa* (válaszként erre: 37. - PöttyösPanka)
2018. szept. 22. 17:48

Ááá, nem egészen. Én nagyon jó alvó vagyok, ami azt jelenti, hogy ahogy dőlök le a párnámra már közben elalszok. Amióta itt dolgozok nem. Péntek és szombat éjjel tudok aludni rendesen, a többi napon sokat forgolódok, alig tudok elaludni, és már kelnem is kell, ráadásul vasárnaponként már nap közben is utálatos vagyok a családommal, mert tudat alatt már stresszelem magam azzal, hogy holnap mennem kell dolgozni....

Persze, ez nem orrvérzés, nem hasmenés, de van olyan rossz...

Április óta még nem sikerült kialudnom magam, még éjfélkor is itt ülök a gép előtt sokszor, mert feleslegesen feküdnék le aludni, úgy sem tudok. Ennek napközben jön elő a hatása. egész nap fáradt vagyok, karikásak a szemeim, stb....

46. Channa* (válaszként erre: 36. - Amaunet)
2018. szept. 22. 17:44

elsőre szerintem mindenki ezt teszi, egy idő után viszont, nem biztos, hogy megy.

Én épp munkát keresek, mert nem tetszik a munkahelyem.

Nagyon jó dolgom van. Jók a kollégák, kevés a melóm, de én nem bírom az unatkozást. A munkaidőm nagy részében úgy 6 órán keresztül halálra unom magam. A jelenlegi kollégáimmal nem igazán lehet fecserészni, mert próbálnak úgy tenni, mintha dolgoznának:S

Én meg egyre depressziósabb leszek...

Kevés meló, szinte napi 7 óra senkihez nem szólás teljesen felőröl. Én nem ilyen vagyok. Én fecsegős vagyok, pörögnék egész nap ezerrel, de ezen a munkahelyen nem ez a szokás....

45. Channa* (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2018. szept. 22. 17:37

A stressz felerősíti, de szerintem okozni, nem okozza.

Nekem már diagnosztizált pm. betegségem volt, amikor munkanélküli lettem és bár az első 1-2 hónapban élveztem a "semmit tevést", utána már aggódtam, hogy nem keresek pénzt. Be is indult a pm-em úgy, hogy műtét lett a vége....

44. Channa* (válaszként erre: 22. - Pipacs02)
2018. szept. 22. 17:29

Ez mekkora butaság!


A dohányzás semmin nem segít, de attól pm. beteg aligha lesz az ember. A nénikém pl. életében nem dohányzott és mégis pm. beteg.

43. Channa* (válaszként erre: 19. - PöttyösPanka)
2018. szept. 22. 17:27
A PCOS-nek is a hormonháztartás hibája az oka, a legtöbb PCOS pajzsmirigy alulműködő is.
42. Channa* (válaszként erre: 18. - Syria)
2018. szept. 22. 17:26

Hát pedig annyit fejlődött a diagnosztika!


Úgy 40 évvel ezelőtt még azt gondolták, hogy a pajzsmirigy túlműködés, ami rendszerint golyvával jár, csak esztétikai probléma, így ne is nagyon foglalkoztak vele, ha valakit zavart (hogyne zavarta volna), akkor ambuláns, helyi érzéstelenítésben kivették és haza engedték, majd a beteg elhízott, leépült szellemileg, lett néhány társbetegsége és meghalt.


Egy ideje viszont tudják már, hogy ennek a szervnek nagyon nagy szerepe van a szervezet működésében, hiszen az összes hormont ő irányítja, már tudják, hogy a műtét után pótolni kell a nem termelődő hormont, mert különben ez lesz a vége.


Nem lett több a beteg, csak nem volt internet, ahol hallottál volna, ahogy rákos sem lett több, csak most tudunk róla, hiszen megbeszéljük, pl. itt is.

41. PöttyösPanka (válaszként erre: 40. - Syria)
2018. szept. 22. 11:24
Nagyon. Ki is merültem, mire végigolvastam :D
40. syria (válaszként erre: 39. - PöttyösPanka)
2018. szept. 22. 11:07

Gondok és nehézségek között nagyságrendi különbségek vannak. Pl. ha a már nagyon időszerű ablakpucolás akármiért 2-3 hét késedelmet szenved, nem fogunk miatta stresszelni, túllépünk rajta. De számtalan esetet el tudok képzelni, hogy valakinek összetett okok miatt nincs lehetősége menekülnie a stresszes munkahelyről (családból), kénytelen felvállalni a kockázatot, miközben nyilván keresi a megoldást, s amíg nem tudja a cipőjéből kihalászni a követ, kénytelen tűrni. És tud is, mert látja a helyzet végét.

Nagyon sok munkahely felelősségteljes, s ha valaki nem teszi magát oda kellően, akkor tényleg nagy károkat tud okozni. De ha valaki biztos a szakmai tudásában, a teljesítőképességében, nem fog stresszelni, csak akkor, ha olyan helyzetbe kerül, mint pl. Csokissüti, akinek szerencséje volt, mert a szervezete jelzett, s amint tudott, váltott.

Nem a pm. betegség az egyetlen, amiről nem tudják, mivel van egyértelmű összefüggésben. (Pl. a rosaceáról sem tudják, hogy mitől alakul ki, sőt: gyakran fel se ismerik, így csak találgatják a kezelési módját is, ami ráadásul egyénenként nagyon eltérő lehet.)

Azért írják, hogy „HET”, mert nem feltétlenül következik be, csupán a kockázatra hívják fel a figyelmet. A hasonlatod mellé kisezret lehet felsorolni: emeletes házak között haladva pl. a fejre esHET akármi, amibe bele is leHET halni. Nyilván hülyeség emiatt ki se mozdulni.

Biztos vagyok abban, hogy a stressz gyengíti a szervezet ellenálló képességét, melynek következtében a legváltozatosabb betegségeket leHET beszerezni, úgy, hogy az ember észre se veszi. Aztán leHET találgatni, hogy mi volt előbb: a tyúk, vagy a tojás.

Elég kimerítően írtam? :)

39. PöttyösPanka (válaszként erre: 38. - Syria)
2018. szept. 21. 15:36

Hát igen, én vagyok a világ legszerencsésebb embere, akit még soha semmilyen stressz nem ért. Vagy várj csak! Ja, mégsem! Nekem is éppúgy megvannak a gondjaim és nehézségeim, mint bárki másnak. Csakhogy én nem szeretek szenvedni, így megtanultam kezelni a stresszt.


Csokissütis esete a legjobb példa rá, hogy ha már ennyire egészségkárosító a stressz, akkor nem kell megvárni, míg belerokkan az ember.


Én se azt írtam, hogy bogyót kell szedni, vagy szanatóriumba vonulni, csak azt, hogy ha tényleg ilyen egyértelmű lenne az összefüggés a pm betegségek és a stressz közt, akkor az orvosok így kezelnék.


"A tartósan fennálló stressz akár komoly egészségkárosodást eredményezHET" Ez a mondat kábé olyan erős, mint hogy a levesfogyasztás fulladást okozhat. Tehát volt már rá példa, de azért nincs a top 3 fulladásos halált kiváltó okok között. Nekem ez továbbra is a nesze semmi, fogd meg jól kategória.

38. syria (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2018. szept. 21. 14:19

Addig jó neked, ameddig nem tudod.

„A stressz eredetileg a szervezetnek az ingerekre adott nem specifikus válaszát jelölő orvosi szakkifejezés volt. Mai értelmében azonban jelentése nagyjából „folyamatos feszültség” vagy „tartós idegesség”, mely rendszerint egy vagy több állandó negatív ingerre adott tartós válaszreakció a szervezet részéről. A tartósan fennálló stressz akár komoly egészségkárosodást eredményezhet, mivel gyengíti a szervezet ellenállóképességét.”

Ld. pl. Csokissütis esetét.

Ezért írtam, hogy nem bogyót kell szedni, szanatóriumba vonulni, hanem a kiváltó okot megszüntetni, ami a mai világunkban ez egyre reménytelennek tűnik.

37. PöttyösPanka (válaszként erre: 35. - Csokissütis)
2018. szept. 20. 06:28

Akkor azóta jó a munkahelyed :)


Érdekes, hogy a te szervezeted ilyen hevesen reagált, míg úgy néz ki, hogy másoké inkább csak csendben elkezdi leamortizálni magát.

2018. szept. 20. 06:26

Azt hiszem a stresszt az okozza az emberekben, hogy a problémamegoldó képességeik nem elég fejlettek. Mindenkinél máshol van a küszöb.


Ajánlanám mindenkinek a "lesz@... tablettát".:)

35. csokissütis (válaszként erre: 34. - PöttyösPanka)
2018. szept. 20. 06:18
Szerencsére nem, bár utána hirtelen nagyon meghíztam, és járkáltam rengeteg kivizsgálásra, ahol néztek pajzsmirigyet, meg pco-t, meg mindenfélét, mert minden tünetem ezekre utalt, de nem találtak semmit. Azóta rendben vagyok, eltelt 7 év, már csak rossz emlék. De hiszem, hogy ha tartósan abban az állapotban maradok, komolyabb bajom is lehetett volna.
34. PöttyösPanka (válaszként erre: 33. - Csokissütis)
2018. szept. 20. 06:15

Jó sokáig bírtad, le a kalappal. Lett pm vagy bármilyen más krónikus betegséged?

Vajon annyira sok embernek van ennyire rossz munkahelye, mint amennyien betegek?

2018. szept. 20. 05:46

Belekotyogok :)

Csak egy aprócska sztori a stresszhez: én akkor mondtam fel a munkahelyemen (21 voltam ekkor), mikor minden műszak előtt úgy indultam el otthonról, hogy eleredt az orrom vére. Másfél évet bírtam kihúzni ott, de olyan szörnyű volt, hogy azt senkinek nem kívánom. Naponta aláztak szét és nem tudtam váltani, mert akkoriban nagyon kellett a pénz és nem mertem volna munkahelyet váltani, mert ott legalább biztos lehettem benne, hogy nem rúgnak ki és ez a pénz tuti. Na, tehát nekem jelzett a testem. Minden áldott nap. Azt hiszem, kb egy hét telt el így, hogy napi szinten vérzett az orrom, majd miután felmondtam, soha többet. És éreztem is azt az elképesztő megkönnyebbülést. Egyszerűen képes az ember szervezete tönkrevágódni a stressztől. Ez az igazság.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook