Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás pajzsmirigy Hashimoto Thyreoiditis mellett fórum

Fogyás pajzsmirigy Hashimoto Thyreoiditis mellett (beszélgetős fórum)


1 2 3
2017. máj. 27. 13:54

Sziasztok!

Mivel vitiligos is vagyok, és az utóbbi időben sok tünetet produkáltam, felmerült a pm alulműködés gyanúja. Nem részletezem, hogy mit összebénáztak a dokik, végül én magam elmentem egy magánlaborba vérvételre, és megvizsgáltattam a pajzsmiriggyel összefüggő dolgokat... anti TPO értékem 1300, ez Hashimoto.

Ajánlottak egy kiváló endokrinológust, akihez még nem sikerült bejutnom, talán hétfőn lesz végre időpontom.

Ajánlom mindenkinek a ketogén diétát,most is csinálom. Tudom, jelenlegi állapotom mellett nem fogyhatok, de legalább nem hízom, és ezt is eredménynek érzem. Jelenleg 29 kg-mal vagyok több, mint rendes állapotomban, nehéz ezt elfogadni, nem is akarom egy percig sem. Bár néha "fáradtság rohamok" jönnek rám, beláttam, hogy muszáj mozognom, most futógépen gyalogolok (2-2,5 km, nem egy nagy történet, de nagy súlytöbblettel nem ajánlatos a kocogás sem), illetve gyógytornázom (a ferde gerincem megsínylette a hirtelen súlygyarapodást).

Úgy látom, nem megy mostanában a fórum, kár, szerettem volna hasonló problémával küldők véleményét, tapasztalatait megismerni.

69. Anemona86 (válaszként erre: 68. - Napsugár..)
2015. febr. 9. 13:38

Szia!


Nekem is göbös a pajzsmirigyem, de az orvos szerint nem kell vele csinálni semmit. Több kisebb és egy 1,5 centis is van, de nem történt semmi. A göbös pajzsmirigy gyakori velejárója a Hashimotonak egyébként

2014. febr. 3. 20:50
Van valaki akinek göbös a pm.je????kiveszik???vagy egyáltalán mire l ehet számítani Hashimoto mellett??
67. mandella (válaszként erre: 9. - Évili84)
2014. jan. 23. 20:01
de utána fél órával szabad tejet és kávét??
2014. jan. 23. 08:46
:D
65. ivi79 (válaszként erre: 64. - Napsugár..)
2014. jan. 22. 23:05
nemigen.. gyere vissza alulmüködöbe
2014. jan. 22. 22:10
Sziasztok.Működik még ez a fórum?
63. Berenik (válaszként erre: 62. - 9bbc382386)
2012. márc. 29. 08:54
Köszi!
62. 9bbc382386 (válaszként erre: 61. - Berenik)
2012. márc. 28. 22:56

Szia! A Pajzsmirigy alulműködés c fórumra gyere,ott sokan vagyunk és mindent megbeszélünk.

Amúgy igen,sokaknak van memóriazavara.

2012. márc. 28. 22:46

Sziasztok!

Nekem is Hashimoto Thyr. van. Szerintetek normál vérkép mellett lehet memória zavarom? Van, vagy volt valakinek ilyen tünete?

60. Liz7 (válaszként erre: 59. - Skylien)
2012. márc. 4. 22:33

Szia skylien!


Nagyon örülök,hogy jól vagy.Annak különösen,hogy te is bele kezdesz valami kis mozgásba.Én pénteken voltam az orvosnál.Megmérte a sulyomat és roszul lett,hogy még mindig ugyanannyi vagyok:) (vérvételt akart,de én töredelmesen bevallottam neki,hogy nem szedtem a gyógyszert és csak egy pár napja kezdtem el a diétát és a mozgást)

Megbeszéltük,hogy 2 hónap mulva vissza megyek ellenőrzésre,és ujból megfog mérni,vérvétel stb...

Hát igen,nagyon nehéz a diéta.Főleg ugy,hogy a családnak ma is elkészítettem a finom ebédet,és sütöttem a finom süteményt.

E hét szerdától kevesebbet eszem ,a süteményt száműztem az étrendemből.Este 6 után már csak folyadékot iszom,de az első 2 napon megettem 1-1 almát,mikor nem bírtam már.Remélem sikerülni fog egy pár kilótól megszabadulnom az egészségem érdekében.

59. skylien (válaszként erre: 57. - Liz7)
2012. febr. 29. 19:19

Szia Liz7!


A doktornő ma azt mondta, hogy csak így tovább, a koleszterinszinttel és a vérzsír%-al meg ne foglalkozzak, mert ez még egyáltalán nem sok. Huh, megnyugodtam. Viszont a sportot ő is javasolta. Lehet elkezdek valami tornát, errefelé biztos vannak tanfolyamok, mert többen könnyebb mozogni. A párom meg ehet amennyit akar, mert fiú létére nem hízik el.....

Szerintem te is csak kezdd az elején, és egyél fokozatosan kevesebbet egy kicsivel minden nap, aztán meg már 6 után ne egyél semmit. Az elején még hamburgerrel álmodsz majd, de 2-3 nap, és már nem is fog hiányozni.. 1 üres tea (koffeinmentes persze) és nem is leszel éhesí! Sok sikert!!! :)

58. Liz7 (válaszként erre: 56. - Icuska538)
2012. febr. 27. 20:41

Szia Icuska538!


Egyet értek veled.Próbálok lazítani,több kevesebb sikerrel.Valószínűleg,ha'beáll' a gyógyszer,rendeződik a hormon,akkor kevesebb tüneteim lesznek.Addig meg próbálok a súlyomból lefaragni:)

57. Liz7 (válaszként erre: 55. - Skylien)
2012. febr. 27. 20:28

Szia skylien!


Nagyon örülök,hogy a tavalyihoz képest a tsh-d sokkal jobb lett.Drukkoltam neked!

Sajnos nekem vissza jött az étvágyam,annyit eszem, mint a madár nevű ló:D ...valahogyan vissza kell szorítanom,mert mire vissza megyek az orvoshoz ellenőrzésre, nem fogok beférni az ajtón.

Holnaptól megpróbálom mindennek a felét enni és napi fél órát szobabicózni.Remélem kitartásom is lesz hozzá.:(...nagyon kellene az a 2okg minusz:(

Nem tudom,az időd hogyan engedi,de próbálj többet mozogni akkor,mikor aktívabb,frissebb vagy.Talán kora reggel,délelőtt.

Ez a koleszterin szint is érdekes.A hugomnak magas a koleszterinje és nincs elhízva,nem eszik zsírosat.Zöldségeket,párolt husokat és valami kevert löttyös szószokat öntöget rájuk:))Nekem viszont normál a koleszterin szt-em és majdnem kétszer annyi kg vagyok,mint ő.Ráadásul az étkezéseim sem kimondottan diétás tipusuak:))

2012. febr. 23. 15:04
Liz7! Tudom nehéz , próbálj lazább lenni , átestem én is hasonló dolgokon , több éve szedem a gyógyszert , s most rendetlenkedett a pulzusom igazán nem mondanak semmit , de szedni kell és kevesebbet foglalkozni a melléhatással , bár néha kibirhatatlanul rossz !
55. skylien (válaszként erre: 52. - Liz7)
2012. febr. 22. 20:37

Szia!


Nekem ilyen érzésem a nyelvemmel nem volt, hanem a korábbi tüneteim (alváshiány-érzés, fáradtság, bágyadtság) eltűntek pár hónapon belül.

Én ma kaptam meg a vérvizsgálaom eredményét, és ahhoz képest hogy a TSM-m tavaly ilyenkor 67,5 volt, mára a gyógyszernek köszönhetően 2,25 lett. :))

Viszont nemhogy fogynék, hanem a súlyom tartom, mégis magas a trigliceridszintem, és a koleszteinem sem az igazi. Szóval a vérkép szerint sok a vérzsírom :( hát, amúgy így sem eszem magam halálra, sőt, keveset eszek... ez aggaszt... és 5kg mínusz jól jönne, de a mozgásra nem tudm magam este 6-kor rávenni....

54. Liz7
2012. febr. 16. 23:01
köszi a tanácsot...remélem a tünetek egy idő után hanyagolni fognak.
53. 9bbc382386 (válaszként erre: 52. - Liz7)
2012. febr. 16. 22:38
Mindenképp lesz változás! Nyugi,ha ilyen érzések vannak,akkor igyál vizet,az nekem bevált.Volt hogy fulladtam,és dagadtnak éreztem a nyelvem,de ezek tévdolgok szerintem.
52. Liz7 (válaszként erre: 51. - Skylien)
2012. febr. 16. 22:36

4 napja szedem,de vannak kisebb változások.

Tudom,hogy nagyon az elején vagyok.Bárcsak gyorsabban telnének a napok.Tegnap hajnalban elég rosszul éreztem magam,arra ébredtem,hogy bedagadt a nyelvem és nagyon szomjas voltam.Érdekes tünet volt.Lehet a gyógyszer hatása vagy maga a betegség?Nem tudom.Kicsit megijedtem.

Az étvágyam viszont csökkent,nem akarom kienni az egész hűtőt:)

Nekem március végén kellene ellenőrzésre mennem,de nem tudom,hogy addigra kimutatható lesz-e a változás?Eléggé elhuztam ezt a bogyó evés dolgot.

Neked milyen időközönként néznek hormont?

51. skylien (válaszként erre: 50. - Liz7)
2012. febr. 16. 19:07

Örülök, hogy végre szeded. Nos? Változott valami?

Én pár hét után éreztem aközérzetjavulást a hormonnak köszönhetően. Most 1 éve szedem, és ugyanolyan a közérzetem, mint régen, aminek nagyon örülök. Hétfőn vérvétel, kíváncsi vagyok az eredményekre... Remélem csökkent a TSM-m, mert jövőre babát akarok, és 26-os TSH-val ez nehezen menne... :((

50. Liz7
2012. febr. 13. 20:04
Hosszu időnek tűnik.Bár már eltelne az a fél év.Örülök ,hogy te már jobban vagy.Most,hogy szedem a gyógyszert ,remélem nálam is beindul majd a folyamat.
49. 9bbc382386 (válaszként erre: 48. - Liz7)
2012. febr. 13. 19:41

Hatása egyénenként változó.

Fél év kellett hogy érezzem a javulást,ma már szinte minden napom jó.

48. Liz7
2012. febr. 13. 19:14

Rendszeres gyógyszer szedésnél mennyi időnek kell eltelnie ahhoz,hogy kifejtse a gyógyszer hatását?

Hogy lehet az,hogy szapora pulzusnál majd el alszom?

Volt valakinek ilyen tünete?

47. ivi79 (válaszként erre: 44. - 9bbc382386)
2012. febr. 13. 09:25

csak azért, mert miattad vettem meg azt az újságot is, ahol leirtad a történeted:)

nyugi az új tagokat fullra keverem, h kinek mennyi a tshja, és mit szed:)

46. Liz7 (válaszként erre: 45. - 9bbc382386)
2012. febr. 13. 00:51

Nálam is hasonlóak voltak a tünetek.Hajnalban arra ébredtem,hogy olyan szapora a pulzusom és ugy ver a szivem,hogy alig kaptam levegőt.

Elmentem a házi orvoshoz,aki szerint ez pánik betegség és mihamarabb keressek fel szakembert.Éjjelente alig tudok elaludni,viszont reggel alig birok fölkelni.Egésznap fáradékony vagyok,tömöm magamba a kávét,hogy el ne aludjak és elbírjam látni a teendőimet.

Szeretnék futni,biciklizni,de nem megy.Érzem magamban az akarat erőt,de a lábam nem visz és a ketyerém sem.Remélem ha holnaptól nem is,de egy idő után megváltozik ez az állapot.

45. 9bbc382386 (válaszként erre: 41. - Liz7)
2012. febr. 13. 00:12

Évekig küzdöttem hirtelen rám törő magas pulzussal,ilyenkor bepánikoltam,azt hittem itt a vég.Ezt nagyon sokáig csináltam,majd szedtem nyugtatót,dokiknál voltam,de semmi....

Majd annyira rosszul lettem ,hogy kardiológiára befutottam a rosszullétemmel.Holterrel néztek,155-re felment a pulzusom,akkor is azt mondták ez pszichés,azaz sehol nem vettek komolyan.

Majd háziorvost cseréltem 6 évnyi szenvedés után,mert azt mondta unatkozok,és ekkor egy egyszerű vérvétellel kiderült pm alulműködésem van.Na ekkor már alig aludtam,rettegésben éltem,pánikrohamok gyötörtek.

A hormont elkezdtem,az elején is voltak rosszulléteim,de aztán kezdtek ritkulni.

Igazából másfajta rossz közérzet kezdett kialakulni nálam,de azt tudni kell hogy hajlamos vagyok beképzelni sokféle betegséget.

Mindez 2009ben volt.

Úgy másfél évnek kellett eltelni hogy olyan életet élhessek,mint azelőtt úgy hat!éve.Azaz heti 2-3alkalommal 2órát edzek,állómunkát végzek,műsorszervezéssel foglalkozom,és itthon is mindent el tudok látni gond nélkül.Mert ugye anno minden a nehezemre esett,olyan fáradékony voltam.

Tömören ennyi.Türelem,és jobb lesz,egyre jobb lesz minden nap.

44. 9bbc382386 (válaszként erre: 33. - Ivi79)
2012. febr. 13. 00:04
Bizony :) ...és micsoda memóriád van!Köszi.
43. ricu73
2012. febr. 13. 00:03
A napokban kiderül, csatlakozom-e hozzátok...
42. 9bbc382386 (válaszként erre: 31. - Liz7)
2012. febr. 13. 00:03

Pont azért volt magas a pulzusod,mert magas a tsh-d,

Nekem hosszú évekig voltak szapora pulzus-problémáim,mire kiderült a pm okozta.

41. Liz7
2012. febr. 12. 23:56

Rere73

ivi79 említette,hogy neked is voltak pánikos tüneteid.Ha bent leszel fórumon,kérlek írd le nekem légyszíves,milyen tüneteid voltak?


köszi

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook