Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCO, IR, pajzsmirigy működési zavarok - győzzük le az akadályokat! fórum

PCO, IR, pajzsmirigy működési zavarok - győzzük le az akadályokat! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
54. T.Orsa (válaszként erre: 52. - Szeditke28)
2008. jún. 30. 08:00
Köszi az infót a barátcserjétől,okosabb lettem.Én mindenképp elolvasom a cikket,ez jó ötlet volt,mert tényleg sokan nem is hallottak még erről a betegségről.
2008. jún. 29. 23:58

Holnapi nap megjelenik itt az oldaon egy cikk amit írtam - ami tulajdonképpen rólam szól - , mégis üzenet értéke van, ha gondoljátok olvassátok el és kíváncsi vagyok a véleményetekre. Én nagyon szorgalmazom mindenkinek a benne leírtakat.

És jól is teszem, az egyik barátnőm, akinek egy rokona sem cukros, nem is túlsúlyos, semmi problémája van, hatásomra elment magánúton IR vizsgálatra, és kiderült hogy IR-es. Enyhe, de az. És ezzel már most megelőzte a későbbi bajokat.

Sziasztok!

52. szeditke28 (válaszként erre: 41. - T.Orsa)
2008. jún. 29. 23:55
Barátcserje hatásairól én annyit tudok, hogy előrébb hozhatja a peteérést (ha nem megfelelő időben van), jobb a hüvelyi nyálka, progeszteron tartalma miatt segíti a beágyazódást, PCO-ra kiváló, és termékenyebbé teszi a nőt. Nos ennyi az infom róla.
51. szeditke28 (válaszként erre: 47. - Szilvya80)
2008. jún. 29. 23:53

Igen, érdemes nézetni a t-s hormonokat is. Bár a tapasztalat azt mutatja, hogy nem nagyon szeretik felírni a dokik. De ki kell "erőszakolni" ill. ha más nincs akkor önköltségen megcsináltatni.

Amúgy az inzulin terhelést sem írják ki olyan egyszerűen sajnos. Azt én magánúton csinátlattam. És azt mondom, nagyon jól tettem. Sokszor a vércukor terhelés semmit sem mond.

50. szeditke28 (válaszként erre: 44. - Szilvya80)
2008. jún. 29. 23:51

Nekem már az első hónapban hatott, jobb minőségű lett a hüvelyi nyálka :D, és babás is lettem, de sajnos csak kémiai terhesség volt.

Szerintem hathat már az első hónapban.

Drukkolok!

49. szeditke28 (válaszként erre: 45. - Szilvya80)
2008. jún. 29. 23:50

Én azt tapasztaltam hogy a tsh határértékek nem túl jól vannak meghatározva. Ha közel van a 3 hoz (ami általában a határérték) az már nem babatervezéshez való. Nekem 3,08 lett, és erre azt mondták. A met levitte, mert az IR-től mozdult el.

Szerintem a tsh-n látni kell a pajzsmirigy helyzetét, de együtt a t-s értékekkel ad megbízható eredményt.

48. T.Orsa
2008. jún. 29. 15:05
Szivesen:-)
2008. jún. 29. 14:59

Köszi, Orsi!


Akkor majd ha a többi hormont is nézetem, ezt is mondom a dokinak. Mert nekem eddig mindig csak a tsh-t nézték.

46. T.Orsa (válaszként erre: 45. - Szilvya80)
2008. jún. 29. 14:53

Nézni kell a másik két hormont is.FT4 és T3.

A Tsh értéke 0,27-3,75ig normális.

Az FT4 értéke 8,0-25,0is normális.-Ha ez alacsonyabb,akkor valószínű pajzsmirigy alulműködés van,ha pedig magasabb,akkor túlműködés.

A T3-hoz nem tudok hozzászólni,csak annyit,hogy 1,9-5,7ig normális az értéke.

2008. jún. 29. 14:36

Szerintetek attól még lehet gond a pajzsmiriggyel, ha a TSH eredmény jó?? Vagy kell nézni mást is??

Köszi, ti jobban témánál vaygtok..

44. Szilvya80 (válaszként erre: 38. - Szeditke28)
2008. jún. 29. 14:35

Szia!


Én inkább most várom a pirit, mert az talán azt jelentené, hogy kezdek visszaállni. Vetélés utáni első piri lenne.

Azt hiszem ha éles hónapunk lesz, ki fogom próbálni a barátcserjét. Illetve annak kell 1-2 hónap, mire hat, nem?


Szorítok, akinek kell, hogy bébi legyen! Többieknek meg gyógyulgatást!

43. T.Orsa
2008. jún. 28. 16:41
Igen,ott!Zafír barátcserje.Nem is túl drága,asszem 2090Ft volt.
42. s700 (válaszként erre: 41. - T.Orsa)
2008. jún. 28. 15:28
Gyógynövényboltban veszed?
41. T.Orsa (válaszként erre: 40. - S700)
2008. jún. 28. 15:05

Köszi,aranyos vagy:-)


Ez egy természetes szer,a barátcserje egy gyógynövény.Magamtól szedem,sokan ajánlották itt a Hoxán,segített nekik teherbe esni.Úgy gondoltam,én is kipróbálom.Ártani (talán) nem árthat,elvégre természetes.Pontosabbat nem tudok róla,de azt igen,hogy jó hatással van a pco-ra.

40. s700 (válaszként erre: 39. - T.Orsa)
2008. jún. 28. 14:18

Szia!

Drukkolok Neked is, hogy összejöjjön!

Mi az a barátcserje és mire jó? Orvos írta fel, vagy magadtól szeded?

39. T.Orsa
2008. jún. 28. 13:14

Sziasztok!

Csatlakozhatok?

szintén Pco-s vagyok,szedem rá a Merckformint,most lett kész a laborom,és a pajzsmirigyemmel van még valószínű probléma. Tsh:0,1 FT4:27,4. T3-at nem néztek..

1éve próbálkozunk a babával sikertelenül.Most legalább kiderült,hogy mi lehet az oka a sikertelenségnek a Pco-n kívül.


Szilvya nekem voltak régebben pattanásaim(nagyok,gyulladtak),és amióta a Met-et szedem,mintha tisztult volna,már csak nagyon ritkán jön elő max 1db. :) szeptember óta szedem egyébként.Kell jó pár hónap,amíg kifejti a hatását.

ebben a ciklusban elkezdtem szedni a Barátcserje kapszulát is,állítólag nagyon hatással van a Pcora.

38. szeditke28 (válaszként erre: 37. - Szilvya80)
2008. jún. 27. 09:53

Szia!


Nagyon drukkolok hogy a pirike elkerüljön!

Igen, mi a kövtekező ciklusban már próbálkozhatunk! Remélem ez lesz a mi hónapunk.

Zafír barátcserje kapszulát vettem a herbáriába, azt szedtem. Amióta metet szedek, azóta nem szedem. Majd lehet a következő hónapban megint szedni fogom.

37. Szilvya80 (válaszként erre: 33. - Szeditke28)
2008. jún. 25. 19:33

Szia!


Köszi hogy válaszoltál. Gratulálok a 28 napos ciklushoz, és hogy hat a met... Én is kiváncsi vagyok, mikor jön piri, mert múlt héten fájt a hasam, talán peteérésem volt...

Ti köv. hónapban próbálkozhattok??? Szorítok nektek!!!!

Milyen fajta barátcserjét szedsz?

36. s700 (válaszként erre: 35. - Szeditke28)
2008. jún. 24. 17:17

Szia Szeditke!

15-én megyek majd az endokrinológushoz. Kaptam a körzetitől beutalót. Bár azt hiszem kicsit félreértette a kérésemet, ugyanis valami olyan latin szót is írt a beutalómra, ami valami olyasmit jelent, hogy zabálási kényszer. Hát én egyáltalán nem vagyok kényszerevő, egyszerűen csak nehezen tudok fogyni! Mellesleg van egy csomó bajom, amin remélem, hogy ez a doki majd tud segíteni.

Végülis mindegy is mi van a beutalón, elviszem az eddigi leleteimet, aztán majd abból mondanak valamit, meg írnak ki vizsgálatokat....

Nőgyógyászhoz majd szombaton megyek ultrahangra, hogy lássa hogyan hat a clostibegyt. Sajna az én dokim most megy el majd 3 hét szabira. Remélem valami jó fejre fog bízni. Holnap mondja meg ki helyettesíti. Azért örülök, hogy gondoskodik a betegeiről, más orvos csak simán elmenne, aztán majd rájössz, hogy szabin van.

35. szeditke28 (válaszként erre: 30. - S700)
2008. jún. 23. 21:35

Szia s700!


Mesélj hogy állnak a vizsgálatok? Bejelentkeztél már? Hol tartasz?

34. szeditke28 (válaszként erre: 31. - Puszmok)
2008. jún. 23. 21:34

Gondolom Szedi babát akartál írni ;-)

Hát persze hogy költözik és jövő tavasszal fog megszületni :D

33. szeditke28 (válaszként erre: 32. - Szilvya80)
2008. jún. 23. 21:32

Szia Szilvya80!


Üdv itt :))

Hát sajnálom, amin keresztülmentél. Nekem is volt egy vetélés, de még PCO-ig nem jutottam el, "csak" IR.


Szerintm nem sok a metadag. Van aki ennyit szed.

És igen, én észrevettem magamon hogy kevesebb a pattanás rajtam. Ez gondolom a diéta hatása is.

Én azt mondhatom a tsh értékemből kiindulva hogy egy hónapnyi met szedés után (amit napi 500 mg-mal kezdtem, majd emeltem) hatott már a met.

Szép lassan fogyok is, közben a ciklusom is mintha helyrerázódna. 28 napos ciklus lett az utolsó, így ezért a mostani ciklusomban lh-zok, hogy lássam passzol-e a peteérés a 28 napos ciklushoz.

Persze nem próbálkozhatunk még, csak szeretném tudni, hogy nem-e rövid a luteális fázisom. Mert eddig 17 cn-en volt a peteérés és 32 napra jött meg. Viszont 3 hónapja elkezdtem a barátcserjét aztán a mettel folytattam és egyre rövidebb most már.


Szóval ne aggódj, én úgy látom a met nagyon sok mindenkinek segít helyreállítania a ciklust, a vércukor értéket és állítólag még a babásodásra is kedvezően hat!

Úgyhogy én úgy döntöttem bízom benne, és a következő hónapban be is babásodom ;-)

2008. jún. 23. 16:23

Sziasztok!


Ha megengeditek, szeretnék csatlakozni hozzátok! Én is pcos vagyok, merckformint szedek... Egy éve szeretnénk párommal babát, sajna túl vagyok egy missed ab-on.

Szerintetek a 3*1000 mg-os met nem túl sok?

Van köztetek olyan, akinek sok pattanása van, és a met segített?? Mert nekem ez az egyik nagy problémám. Három hete szedem a gyógyszert.. Vajon mikor fog hatni??


Drukkolok mindenkinek!!!

Szilvi

2008. jún. 23. 15:37
Hajrá Szedi! nemsokára Szedi abba már költözni szeretne ám :)
30. s700 (válaszként erre: 29. - Szeditke28)
2008. jún. 23. 12:51

Gratulálok! Nagyon örülök, hogy ilyen jól haladsz!

Biztosan hamarosan más jó híreket is írhatsz! Drukkolok!

2008. jún. 23. 11:36

Most nagyon örülök, 2,4 mU/l lett a tsh-m a múltkori 3,08-hoz képest!!! :D :D

Szóval az IR-től mozdult el a pajzsmirigyem is! De most már rendeződni látszik.

Ez a ciklus lemegy, aztán a következőben már mehet is a próbálkozás!! Juhhéj!

2008. jún. 20. 23:17
Köszönöm a válaszodat, nagyon kedves vagy. :)
2008. jún. 20. 16:32

Igen, szerintem lehet köze hozzá.

Nekem az elején gyomorfájás, aluszékonyság, nagyon nagy fáradtság jelent meg mint tünet.

Inkább a vércukrot viszi le szerintem, ezért vannak a tünetek.

Nekem a dokinő azt mondta, hogy az IR tünete volt nálam az ingerlékenység, és az evés utáni fáradtság. Mert magas volt az inzulinom.

Az ingerlékenység nagyjából eltűnt :), a fáradtság néha rámjön.

Megcsináltattam a vérvételt a tsh-t az MM-ben (Mensmentis) hétfőre kiderült hogy pajzsmirigy bajom van-e. Aztán július közepén megyek ismét terheléses vérvételre, remélem már sokkal jobban állok mint múltkor...

2008. jún. 19. 19:29

Sziasztok!

Nálam is diagnosztizáltak PCO-szindrómát, van is egy halom tünetem. 5 hét kihagyás után újra elkezdtem szedni a metformint, most napi 2-szer 425 mg-ot veszek be. Mióta újra szedem, fáradt, ingerlékeny vagyok és ma többször is nagyon alacsony vérnyomást mértem.

Szerintetek lehet köze a metforminhoz? Leviheti a vérnyomást?

Bocsánat, hogy csak így belecsaptam a lecsóba...

25. s700 (válaszként erre: 24. - Szeditke28)
2008. jún. 18. 07:44

szeditke28!

Köszi!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook