Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCO, IR, pajzsmirigy működési zavarok - győzzük le az akadályokat! fórum

PCO, IR, pajzsmirigy működési zavarok - győzzük le az akadályokat! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. júl. 18. 10:51

Szia s700!

Az endokrinológusnak is igaza van sajnos :( Mert a closty szedése nem segít a cisztának.

Mindenesetre drukkolok hogy sikerüljön most!

De ha mégsem én tartanám az endokrinológus szavait, mert eléggé hozzáértőnek tűnt.


Én is voltam dokinál.

Beértünk a dokinőhöz, és már az asztalán láttam az eredményem végét és háromjegyű lett, így már mikor leültem tudtam hogy gáz van.


Eredményeim:

Glükóz 0 perc: 3,75 mmol/l

Glükóz 120 perc: 10,79 mmol/l

Inzulin 0 perc: 3,80 miU/l

Inzulin 120 perc: 142,80 miU/l


Az értékek magukrt beszélnek.

IGT-m van. Ha a terheléses vércukor 11,1 felé ment volna már cukorbeteg lennék.


IGT: Az egészséges szénhidrát-anyagcsere és a cukorbetegség közti állapot, mikor az éhgyomri vércukorszint normális (7mmol/l alatt van), viszont az étkezés utáni vércukorszint magasabb mint az egészséges. Ez terheléses vércukor vizsgálattal mutatható ki, amikor 75g szőlőcukor elfogyasztása után 2 órával mérik a vércukor értéket. Csökkent glukóztolerancia esetén ez a vércukor érték magas (8-11mmol/l). Valamint magas vér-inzulinszint is jellemzi ezt az állapotot. [link]


Nos, ez van. Kérdezte a diétát, mondtam, azt csináltam kicsi bűnözésekkel. Azt mondta hogy a metkúrával lehet hogy romlik először a helyzet, aztán javul, de ez erős romlás.

Megkérdezte mi volt az utolsó ciklusomban? Hát elmondtam mit gondolok (mert tudtam hogy megfogantam és megint megakadt a beágyazódás), és azt mondta, lehet hogy ezért ennyire emelkedett minden, de akkor is sok.


Szóval megy tovább, diéta, többet kell mozognom (mert szégyenszemre az kevés volt), és valami új gyógyszert kaptam, valami baromi erőset azt mondta, a neve: Avandamet, napi 2*1-et kell vennem.

Kontroll szeptember végén. Próbálkozás nuku.


Lehetett volna még egy másik lehetőség, hogy metet ír fel 1000 mg-osat, és napi 3000 mg, és akkor lehetett volna próbálkozni, de akkor tuti hason szurizhattam volna magam inzulinnal, bár szerintem addig sem jutottam el, mert már a beágyazódásnál megakadok.


Nem baj, jól vagyok ez van, inkább az első variációt válaszottam várok, mozgok, diétázom, méregtelenítő kúrára megyek, utazok, táncolok, bulizok, és a babát ki kell most vernem a fejemből egy darabig, amit meg is tettem már az utolsó ciklusom óta.


Egy picit nehéz volt, bár annyira nem mint amikor először megtudtam hogy IR-es vagyok.

Talán az a xar, hogy tudom hogy 4 tized mmol/l választ el attól hogy 2-es típusú cukorbeteg legyek. Ezt nem szabad elérnem.


Nos ez történt velem, de azért nem érzem magam rosszul!


S700! Szerintem lassan tesztelhetsz egyet! Nagyon drukkolok hogy sikerüljön!


Én most megint várakozó álláspontra kerültem, de sebaj.

83. s700 (válaszként erre: 82. - Szeditke28)
2008. júl. 15. 16:11

Szia Szedi!

Megjöttem az endokrinológustól. Azt hittem többet fog csinálni. Tulajdonképp csak kérdezgetett a betegségeimről, leleteket nézegette. Aztán azt mondta, hogy így nem tud segíteni, befektet a kórházba szeptember 8-tól. Addig meg tartsam ugyanezt az étrendet és írogassam mit eszek. A Costibegyt szedését egyáltalán nem javasolja, ne szedjek többet. sőt legjobb lenne, ha nem is esnék teherbe, hanem 20 kg-ot legalább fogyjak és majd utána. Hiába mondtam neki, hogy a cisztáim meg csak nőnek. Persze a lombikprogramba meg aztán egyenesen feleslegesnek tartja ilyen állapotban, hogy jelentkezzek. Persze, ha spontán teherbe esek, hát őrüljünk neki, de ne szedjek clostit....

Hát mit mondja, nem lettem boldog tőle. Szeptember 8, az még 2 ciklus. Aztán mire lefogyaszt, megint ki tudja hány hónap. Nekem meg nőnek a ciszták.

Mi lesz így velem?

Most 26. napon járok. Dokim még úgyis szabin van. Remélem mire visszajön, addigra jó hírekkel mehetek hozzá. Olyan nehéz megállni, hogy ne vegyek tesztet. 2 napja hányingerrel ébredtem....

82. szeditke28 (válaszként erre: 78. - S700)
2008. júl. 4. 19:05
Köszi a drukkot, lehet is ma vagyok 5 dpo-n. Hát volt egyszer hogy nem védekeztünk véletlenül. Szóval akármi lehet. Kontrollra 17-én megyek, hamarosan itt is van. Izgis lesz.
81. itkaba
2008. júl. 3. 12:27
szia szedike
80. szeditke28 (válaszként erre: 79. - Itkaba)
2008. júl. 3. 12:26
Szia itkaba :) Üdv itt is.
79. itkaba
2008. júl. 3. 12:24
sziasztok
78. s700
2008. júl. 3. 07:30

Mindkettő.

A petefészkeim és fájnak, meg az alhasam is.

Tegnap nem is volt sok kedvem a férjemhez. :-D

De azért összeszedtem magam a cél érdekében:-D

Köszi, én is drukkolok.

2008. júl. 2. 17:43

Igen, lehet hogy az ovulációt érzed, de inkább a petefészkedet érzed ugye, vagy a alhasad?

Húú nagyon drukkolok számolj be ám mindenről.

76. s700 (válaszként erre: 75. - Szeditke28)
2008. júl. 2. 17:02

Hú, ne is mondd! Ma olyan szarul vagyok, mint akinek meg akar jönni, vagy már meg is van...

Rettenetesen görcsöl a hasam, fáj a derekam. Biztosan a meleg is rátesz. Alig bírtam dolgozni...

Ez lehet a peteérés? Nem is tudom, hogy éreztem-e már ilyent valaha is, amikor nem volt meg....

75. szeditke28 (válaszként erre: 72. - S700)
2008. júl. 2. 09:47

Ezek szuper hírek!

Remélem egy vagy mindkettő megtermékenyül :))

Biztató a tűszőméret, remélem mindkettő megreped, és akkor nagyobb esélyed van!

74. T.Orsa (válaszként erre: 72. - S700)
2008. júl. 1. 11:34
Ez nagyon szuper!Szép nagy tüszőid lettek!!Hajrá,mindent bele!:-) én nagyon szorítok!
73. s700 (válaszként erre: 70. - Szeditke28)
2008. júl. 1. 10:54
Nekem a dokim az Utrogestant pont azért írta fel, mert alacsonya progesteron szintem és a megtapadás segítésére kell szednem már a 15. naptól.
72. s700 (válaszként erre: 60. - Szeditke28)
2008. júl. 1. 10:51

Szia Szedi!

Megjöttem az UH-ról. Csak 2 tüszőm indult meg, a harmadik lemaradt, valószínűleg az is majd beragad megint. 18 és 19 mm-esek. Bíztatott a doki. Most akcióznunk kell erősen, péntektől meg szedhetem az utrogestant megint. Azt hiszem ezek jó hírek talán.

71. T.Orsa (válaszként erre: 70. - Szeditke28)
2008. júl. 1. 08:53
Jól van,az biztos segíteni fog majd!
70. szeditke28 (válaszként erre: 69. - T.Orsa)
2008. júl. 1. 08:45
Mikor elvetéltem, azt mondta a nődoki, ha legközelebb pozitívat tesztelek menjek dokihoz majd szinte egyből és felír. Szóval lesz majd.
69. T.Orsa (válaszként erre: 68. - Szeditke28)
2008. júl. 1. 08:04
Nem lehetne,hogy kapj valami gyógyszert,ami segíti a megtapadást?Bár úgy tudom,hogy a Met segíti..de nem bizti.Duphastonra vagy Urog-ra gondolok.
2008. jún. 30. 21:59
És így legalább tudtam, hogy meg tudok foganni, csak a megtapadással van baj, aminek ugye köze van az IR-hez.
67. szeditke28 (válaszként erre: 66. - T.Orsa)
2008. jún. 30. 21:58

Én meg pont fordítva vagyok. Mert ugye a tesztjeim peteérés után kb. 10-11. napon már mutatnak eredményt. (ultra érzékeny Acon teszt 10-es). Így legalább tudom hogy van-e remény vagy sem. Én sokkal nyugodtabb vagyok így.

Ha nem tudnám hogy van-e baba vagy sem, és úgy öntene el a vér váratlanul, nekem sokkal jobban fájna.

66. T.Orsa
2008. jún. 30. 21:35
Még nem teszteltem.Múlt hónapban teszteltem a 34.napon reggel,negatív lett,és délutánra meg is jött.Most nem fogok a 34.napon tesztelni,még várok kicsit.Túl sok volt már az "egycsíkos".
65. szeditke28 (válaszként erre: 64. - T.Orsa)
2008. jún. 30. 21:12
T.Orsa! Teszteltél, vagy ennyire érzed hogy megjön?
64. T.Orsa
2008. jún. 30. 20:05
Én is akarok jövőre szülni!!!:-)) ki ne hagyjatok a sorból:-) én se vagyok kövér,csak a mensim rendszertelen..28-34naposak.Ma vagyok a 33.napon,de holnap úgyis megjön.Sebaj!Új hónap=új remény:-) -ezt ne felejtsétek el.
63. Szilvya80 (válaszként erre: 59. - S700)
2008. jún. 30. 19:57

Szia!


Mikor nem kellene megjönnie a mensidnek?? Szorítok neked!!!

62. Szilvya80 (válaszként erre: 58. - Szeditke28)
2008. jún. 30. 19:56

Szia!


Én is szeretnék jövőre szülni! Szeptemberben, ha minden jól megy, szabad utat kapunk a bébi gyártáshoz, úgyhogy reménykedem!!!

Hajrá mindenkinek!

61. s700 (válaszként erre: 60. - Szeditke28)
2008. jún. 30. 19:37

:-D

Köszi!

60. szeditke28 (válaszként erre: 59. - S700)
2008. jún. 30. 17:30

Igen, sajnos a kövérség az IR és PCO mellett elindul.

Én is tavaly volt áprilisban 65 kiló, és decemberre már 78,8 volt, most a mettel és a diétával (ami keményebb mint kéne) 69 kiló vagyok már.


A closty és a met kombináció állítólag nagyon jó együtt. Csak ha kimarad a met, az a nem jó. És ugye vigyázni kell a cisztásodás miatt. De ahogy látom ciklusmonitorozás áll fenn nálad az nagyon jó! Sürges az endokrin dolgokat is, mert a met segít a megtapadásban, a closty ugye meg peteérésben! Húú nagyon drukkolok!

3 tűsző? Azta.. Egy ebből biztos megtermékenyül, sikerülnie kell! Hajrá!

59. s700 (válaszként erre: 58. - Szeditke28)
2008. jún. 30. 17:18

Ez az igazad van!

Csatlakozom, én is szülök jövőre!

Sajna nekem sincsenek jó tapasztalataim a dokikról. Most az endokrinológushoz jó sok időmbe telt, mire elmagyaráztam a háziorvosnak, hogy miért kell nekem oda beutaló? Erre fogta és ráírta, hogy "vészes zabálási kényszer"- vagy valami hasonlót jelentő latin szót. Pedig tényleg kövér vagyok, de nem azért, mert zabálok, hanem a PCOS és a többi bajom miatt. A cukromat nézte a háziorvos januárban, mert állandóan rosszul voltam, de az éhgyomri jó volt, hát ennyi. Nem csináltatott ám terhelést. És akkor vettem magamnak egy gépet, és érdekes eredményeket mérek!

A clostit nekem is felírta a nődoki. Kíváncsi leszek mi lesz belőle. Kicsit félek, hogy most 3 tüsző volt az UH-on. Azért nem szeretnék hirtelen nagycsaládos lenni... Viszont az is igaz, hogy nagyon fogok örülni, ha egyszer sikerül egy kis baby, szinte biztos vagyok benne, hogy nem csinálnám végig mégegyszer ezt a tortúrát. A férjem amúgy is az 1 gyereket támogatja. Szerinte anyagilag nem lehet többet felnevelni rendesen. Még az egyet is nehéz.

Szóval mindenkinek kitartást és erőt, hogy megküzdjön az eredményeiért!

Sok sikert!

Szüljünk együtt 2009-ben!

2008. jún. 30. 16:32

Arról nem is beszélve, hogy könyörögni kell beutalóért terheléses vv és inzulinra. A háziorvos kiírhat, a nődoki nem. Ha nem volt cukros a családban, akkor ő sem ír ki. Drága ez a vérvétel az egészségügynek, ezt egy orvos mondta.

És rengeteg nő nem is tud erről, hogy ez gátolhatja a babavárás esélyeit. Elmegy nődokihoz és még akkor sem biztos hogy megkapja a megfelelő kezelést.

Kicsit éles vélemény ez tőlem, de amint babával próbálkozó körülöttem lévő nők, folyamatosan átesnek ilyen dolgokon. És hogy egymásnak szorgalmazzuk hogy nézess 3 cn. , 21 cn. hormonlabort és terheléses és inzulinos vv-t, nos sorra jönnek ki, hogy miért nem esett teherbe már 7-8 hónapja, miért vetélt el, és miért van az a sok keserűség.


Persze vannak akikkel minden rendben, csak agyban kell helyrerázni a dolgokat. Mert lehetnek a problémák mögött lelki okok is.


Szóval mindent bele csajok. Én úgy döntöttem jövőre szülök :D


Szüljünk együtt :))

2008. jún. 30. 16:26

[link]


Itt van a cikk, de ha jól láttam megtaláltad.

Igen, az egészségüggyel vannak problémák, de ha kezedbe veszed a sorsod, meglátod hogy milyen gyorsan fogsz haladni a babácskádhoz.


Amúgy ahány orvos annyi vélemény. Az egyik barátnőm elment egy diatetikushoz a 120 perces inzulinja miatt ami 100 lett neki.

És azt mondta nem IR-es.


Aztán elment a Mensmentisbe, és ott meg azonnal kezelés alá vonták.


Nekem 58 lett, és azt mondta a dokinő, szintúgy az MM-ben csak ez egy másik doki, hogy nem csoda hogy elvetéltem.


Igazság szerint van aki magas IR-rel is ki tud hordani babát. Valakinek rontja a pete minőségét. Valaki elvetél tőle.


De az biztos, hogy egy nőgyógyász senkinél sem deríti ki ezt az okot, így nem a gyökerénél fogja meg a problémát, hanem felír pl. clostyt és akkor nézzük meg mi lesz.


Nagyon sok lombikos nő van, akinek nem is kellett volna a lombik. És sajnos sok lombikos nőnek nem is marad meg a babácskája. És a tévében is valamelyik nap volt, hogy az IR vagy a PCO a leggyakoribb ok, amiért nem...

56. Szilvya80 (válaszként erre: 53. - Szeditke28)
2008. jún. 30. 12:59

Szeditke!


Én is szeretném elolvasni a cikket. Hol fogom megtalálni?

Sajnos én is nehezen jutottam el az IR-es vizsgálatra. Lehet ha előbb elküldenek, és előbb kezdem el szedni a gyógyszert, nem vetélek el.. Na mindegy, ezen nem tudok bálatoztatni már. Esetleg az egészségügyhöz való hozzáállásom csökkent a nulláról minuszba..

Nekem is azt mndták a dokik, hogy nem tűnök igazi pcos-nak, mert nem vagyok kövér. Aztán ar eredményeomet látva a házirovosom mondta, hogy ez bizony elég csúnya eredmény..

Úgyhogy nekünk kell kézbe venni a dolgokat, és annyi dokihoz elmenni, aki végre komolyan vesz minket..

Szép napot mindenkinek..

55. T.Orsa (válaszként erre: 53. - Szeditke28)
2008. jún. 30. 11:13
Örülök,hogy megírtad ezt a cikket,remélem nagyon sokan elolvassák majd,és tanulnak belőle.Tényleg nagyon fontos a kivizsgálás a babavállalás előtt!Főleg azért,mert az IR és a PCO is alattomos betegség,konkrét tünet nélkül okozhat meddőséget,vagy vetélést.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook