Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCO, IR, pajzsmirigy működési zavarok - győzzük le az akadályokat! fórum

PCO, IR, pajzsmirigy működési zavarok - győzzük le az akadályokat! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
24. szeditke28 (válaszként erre: 23. - S700)
2008. jún. 17. 10:41

Szia s700!


Hú de ügyes vagy. Nagyon jó úton jársz. Remélem kapsz beutalót, ha esetleg nem érdemes magándokit keresned. Hogy minél gyorsabban haladja a babácskád felé!

Le fogod győzni a PCO-t meglátod és le is fogsz fogyni.

Tegnap voltak nálunk és ledöbbentek mennyit fogytam. Egy kis diéta (ami nem olyan vészes), mozgás és a met nálad is csodákat fog művelni, meglátod.

Hamarosan babás leszel. Ilyen hozzáállással tuti.

Drukkolok!!!

23. s700
2008. jún. 16. 15:24

Sziasztok!

Most jövök a nőgyógyászomtól, megint nem vagyok terhes. Pedig már nagyon reménykedtem, 33. napon járok, de negatív lett a teszt, ezért ultrahangot csinált a dokim.

Utánajártam a neten, van Pécsett is endokrinológus-dietetikus rendelés, de sajna beutaló kell hozzá. Nem baj, megyek a körzetihez, majd az ad. Most már nem hagyom magam, kivizsgáltatom mit tesz velem ez a PCO és legyőzöm és a doki segítségével lefogyok, hogy még nagyobb esélyem legyen a babához.

Nektek is azt kívánom, hogy mielőbb teljesüljön az álmotok! És lehetőleg betegségek és problémák nélkül!

22. Nikice (válaszként erre: 21. - Szeditke28)
2008. jún. 13. 07:25
Biztosan más életvitelt kíván meg ez a betegség. Lemondással jár sajnos, de az érdek ezt kívánja. Én a mamámon látom, hogy mennyit romlott hirtelen az állapota, mikor nem foglalkozott vele annyira. Látás, érszűkület stb..Azóta anya is az lett, én is jó eséllyel indulok, de nem fogok 50 évesen lerobbanni emiatt. Amint meglesz a bébi, megint visszatérek a már elkezdett diétámhoz.
21. szeditke28 (válaszként erre: 20. - Nikice)
2008. jún. 12. 15:45

Szia Nikice!


A metet május 20-tól szedem, most már napi 3*750 mg-nál tartok, hamarosan elérem a maximumomat 3*850 mg-ot. Merckformint szedek amúgy, amit endokrinológus diabetológus írt fel.


PCO-ról kb fél éve tudok, azoknak tüneteiről is egyaránt. Azt hogy ennek köze van az IR-hez azt csak a dokilátogatás után tudom, mert ő mondta. Nekem még nincs PCO-m de könnyen lehetett volna, ha így folytatom.


Tünetek? Hát IR tünet volt, most már tudom: fejfájás, hízás, érdekes szédülés olyan érzéssel mintha kiakadna a szemem, vizes tenyér. Candida is sűrűn volt, amit azt mondták nekem hogy nincs köze hozzá, bár akkor már felhívta a nődoki a figyelmem, hogy kevesebb Ch-t vigyek be... Ha megfogadtam volna, most nem lenne ez a bajom.


Amúgy az IR-re gondolhattam volna, anyai ágon van egypár cukorbeteg sajnos.

20. Nikice (válaszként erre: 19. - Szeditke28)
2008. jún. 11. 10:19

Köszönöm!


Egyébként vannak itt még fórumok: ez agyik a

"Most derült ki, hogy PCO-s vagyok, lehet még gyerekem?"


ill. Pajzsmirígy alulműködés, és túlműködéses ia, ha rákeresel. De valóban, igy, ebben a kombinációban nem volt még topik.


Én a pco-soknál vagyok leginkább, nagyon aranyosak a lányok, jó ideje írogatunk, és tartjuk egymásban a lelket. Ott is szívesen várunk!


Olvasom, hogy Metet szedsz. Sajnálom, hogy ennyire érzed a mellékhatását! :(

Viszont az nagyban segíti a babásodást. Mióta szeded? Endokrinológus írta fel? Mióta tudsz a pco-ról? Tüneteid?

19. szeditke28 (válaszként erre: 18. - Nikice)
2008. jún. 11. 10:02

Aztaaaaaa!

Nagyon nagyon gratulálok!

18. Nikice (válaszként erre: 17. - Szeditke28)
2008. jún. 11. 09:18
A dühítő az volt, hogy a pco-ról tudtunk, de nem vették elég komolyan, nagyobb odafigyelés kellett volna. Jelenleg a 21. hétben járunk!:)
17. szeditke28 (válaszként erre: 16. - Nikice)
2008. jún. 11. 09:06

Szia Nikice!

Sajnálom hogy te is elvesztetted a kisbabád. És milyen dühítő hogy utólag tudod meg hogy miért. Ez a legrosszabb.

És most hol tartasz? Lehet próbálkoznotok?

16. Nikice (válaszként erre: 1. - Szeditke28)
2008. jún. 11. 08:59

Szia!


Ahogy megláttam a kiírt fórumot, az jutott ezsembe, "szép kis koktél" mondhatom...Hát bizony ezekből kettővel bizonyítottan rendelkezem, és ugye az egyikből következtetni lehet a másikra, történetesen PM zavarom van, és PCOS is, ami adja magát, hogy valószínüleg IR is. Bár mindíg és mindenhol hagsúlyozom, nagyon nem mindegy, hogy milyen stádiumban ismertük mi fel. Még mindíg szerencsésnek érzem magam, hogy pár év után fény derült ezekre.

Röviden annyit, hogy közel két évig vártunk babára, stimulálással tavaly ősszel teherbe is estem, de sajna azt a babát elvesztettük. Viszont éppen félidős vagyok ismét, ami nagyban köszönhető annak, hogy a missed ab után fény derült a PM rendellenességre is, és azt fél éve gyógyszeresen kezelik.

Remélem, Neked is mielőbb sikerült!

15. s700 (válaszként erre: 14. - Szeditke28)
2008. jún. 11. 08:30

Hát én inkább Pécsen próbálok keresni valami szakembert, Pest nagyon messze van és nem igazán tudom a munkámmal összeegyeztetni.

Jól értetted, nem kaptam Metformint, a nődoki tényleg csak a nőgyógyászati dolgaimmal foglalkozik. Bár ez sem teljesen igaz, mert a pajzsmirigyre jód szedését javasolta.

Ma van a 28. napom, úgyis kell mennem hozzá majd hamarosan, akkor beszélek vele, hogy tud-e valakit, aki endokrinológus és dietetikus is itt Pécsen.

Ha megjön, akkor azért kell visszamennem, ha meg nem, akkor azért.

Drukkolok nagyon, mert jó ideje már 25. nap körül megjött, bár volt 31 is... Mielőtt újra elkezdtem szedni a fogamzásgátlót, teljesen pontosan 28 napra jött meg mindig. Azóta már elromlottam....

Drukkolok Neked is!

Előbb-utóbb meg lesz az eredménye aggódásunknak!

14. szeditke28 (válaszként erre: 11. - S700)
2008. jún. 11. 08:00

Szia s700!

Tudod a történeted nagyon emlékeztet valakire aki hasonlóképpen járt, mint te. Clostytól sok kis ciszta, műtét. És később kiderült hogy IR is van és a hajlam azért van (azért is vetélt el korábban), de a gyógyszer most már segített, terhes és már több mint 20 hetes.


Én tényleg javaslom, hogy nézess egy újabb inzulin terhelést (a vércukor terhelés sokszor jó ám, miközben az inzulin eléggé elmozdul).

Én is nődokihoz mentem el egy 7 hetes vetélés és egy kémiai terhesség után. Sima beutalót adott hormonlaborra. Egy másik fórumon hívták fel a figyelmem, hogy lehet pajzsmirigy vagy inzulinproblémám vagy PCO-m van a magas LH/fsh, tsh, tesztoszteron értékek miatt.

Pesten a Mensmentisbe mentem fel. Felhívtam őket, reggel 6-ra felmentem, önköltségen megcsiáltattam azokat a vizsgálatokat amellyel az inzulin és pajzsmirigy kimutatható (vérvétel), majd Breier Helga endokrinológus-diabetikus-belgyógyászhoz mentem (nagyon jó hogy ennyit tud egyszerre, nem kell rohangálni a külön szakterületek orvosaihoz), szerencsére lett időpontom, mert más lemondta. Így egy nap alatt kiderült az egész a vv eredmény, a diagnózis. Balatonfüredi vagyok egyébként.

Nagyon kedvesek voltak.

Én ajánlom neked is, hogy szánjatok rá időt és csináltass vv-t megint és jelentkezz be az MM-be. Nemcsak Breier Helga jó ott, hanem a többi dokinak is jó híre van.

Nagyon sok PCO-snak a Metformin sokkal többet segített mint a closty. Ha elmennél egy ilyen dokihoz akit ajánlottam, a clostyt nem is engedné, míg a Met kúra meg nem tenné a hatását! Az a legutolsó eset ahogy hallottam. A PCO gyógyszere a Metformin, és ha jól veszem ki a szavaidból, neked fel sem írtak.

Bocs, ha úgy érzem okoskodok, nem szeretnék, csak elmondom mik a tapasztalatok!

Nagyon drukkolok neked!

13. Puszmok (válaszként erre: 12. - S700)
2008. jún. 10. 15:27
Szia s700 hasonló az esetem mint a tiéd..nekem is volt ugyan ez műtétem és nekem is nem az a doki csinálta aki kezelt...szintén pco gyanú..viszont volt mensim műtét után..peteéréssel igaz csk kétszer de volt...aztán most megint 60.napos volt..majd most closti...amitől tavaly szép petécskéim voltak :) meglátjuk :) közben fogyókúra...ha ez kell hogy segítsen akkor ez marad...de rmeéljük a legjobbakat és gyorsan babásodunk :DDD
12. s700 (válaszként erre: 7. - Szeditke28)
2008. jún. 10. 14:30
Ja, nem válaszoltam, szóval, amikor a laparoszkópos vizsgálaton voltam, ott mindjárt meg is műtötték a cisztáimat is. A műtét után mondta a doki, hogy az van nekem és azt is, hogy kb fél év és visszaáll az eredeti állapot, ezért is sürget az idő.
11. s700 (válaszként erre: 7. - Szeditke28)
2008. jún. 10. 14:27

Szia szeditke28!

Régebben voltam terhelésen, ahova a háziorvos utalt be, de akkor jó volt, az is igaz, hogy csak 1x ittam a cukros vizet.

A cukromat egyébként magamnak méregetem, és van, hogy magas kajálás után 1 órával. Éhesen viszont nagyon alacsony. Próbálok odafigyelni a kajálásra, többször keveset eszem és

Sajnos, akihez eddig jártam nőgyógyász, az nem törődött velem. Hiába jártam hozzá, hogy nem leszek terhes, néha adott egy beutalót valahova, és csak szedte a vizitdíjat. Mértem a hőmet, lerajzoltam, az orra alá dugtam, erre csak azt mondta, hogy nem így kéne kinéznie, mérjem tovább. Ősszel semmi ellenőrzés mellett simán felírta a clostit, 2 hónapot szedtem. Egyszer nem hagytam magam, hogy nem volt mensim, akkor utalt be ultrahangra. Ott már írták, hogy PCOS gyanú. Aztán további könyörgések után kiírt műtétre végre, hogy petevezeték átjárhatóságot és egyebeket nézzenek. Akkor sem mondott semmit erről a betegségről. Végül megszabadultam tőle. A dokim hiába dolgozik a klinikán, nem jött el műteni. Aki műtött nagyon aranyos volt, részletesen mindent elmagyarázott, így maradtam nála. Azóta voltam vérvételen, ott megállapította, hogy alacsony a progeszteronom, meg alulműködik a pajzsmirigyem. Kéne fogynom, ami jót tenne a PCOS-nek. Sajnos még nem találtam endokrinológust, vagy dietetikust, aki segíthetne.Pécsett lakom, biztosan van.

Esetleg ha valaki tud ajánlani, azt szívesen venném!

Mivel nem volt peteérésem, az új doki is most már a műtét után felírta a clostit, majd ultrahangon megnézte mit tett velem a bogyó. Mivel volt peteérés, ezért már nem akarta tovább stimulálni. Most a 27. napon tartok. Akciózás óta utrogestan kúpot használok napi 3x. Isteni diszkomfortérzést tud nyújtani. De ha ez kell a babához, legyen. Nagyon reménykedem, mert már pár napja nagyon émelygek és szédülök. A hasam is néha görcsölget. De persze ez mind lehet a mensi előjele is, sajnos. Próbálok semmi rosszra nem gondolni. Tegnap vettem egy tesztet, de negatív lett...

Most várom, hogy teljenek a napok....

Szorítok, hogy jó eredményed legyen, ha mész a dokihoz!

Tényleg, Te milyen dokihoz jársz?

2008. jún. 10. 10:36

Sziasztok!

Nálam a múltkori vizsgálaton,mintát vett a doki és most várom az ereményét és 3hónap múlva újra néznek tsh-t.


Szorítok nektek én is! :)

9. Puszmok (válaszként erre: 8. - Szeditke28)
2008. jún. 10. 08:18

Nagyon szorítok neked :) sikerülni fog meglátod :)


Közben én is lesem a topikotokat és egészségeseket eszek veled :) ha már nem sikerült kideríteni az inzulinom..hátha jót teszek addig is magamnak :) már én is 2 kg fogytam :DD

8. szeditke28 (válaszként erre: 6. - Puszmok)
2008. jún. 9. 16:56

Szia Puszmok!

Örülök hogy itt is talizunk :)))


Már nincs pár hónap, 1 hét tsh nézés, és kb. július 15-e körül nézetek terheléses vc és inzulint, remélem a dokinő azt mondja most már lehet próbálkozni majd :)

7. szeditke28 (válaszként erre: 5. - S700)
2008. jún. 9. 16:55

Szia s700!


Néztek neked inzulin terheléses vizsgálatot?

Talán érdemes lenne azt megnézetned.

Van akinek a vércukorterhelése tökéletesnek vagy nagyjából jónak tűnik, mégis túl sok inzulin mutatkozik meg terhelésnél, amit gyógyszerrel kezelni tudnak. És ezt elsősorban endokrinológus, diabetológusnak kell megmutatni (mármint az eredményt), a legtöbb nőgyógyász azt mondja, ezzel lehet élni. (persze a legtöbb nődoki nem vetélt még el emiatt).

Ha PCOS-es vagy, lehetséges hogy IR is fennáll, legalábbis úgy tudom, hogy előszor jön az IR aztán PCOS.

Clostyt sok helyen hallottam hogy felírják a nődokik, bár nem javasolják PCO fennállása esetén (cisztásodás miatt). Inkább a metformin szedését, mert az elviekben helyreállítja a ciklust, és a peteérésre is serkentőleg hat szabályozza az inzulint.


Amúgy nődokihoz jársz, vagy a PCO-t endokrinológus diagnosztizálta?


Az is hogy hirtelen hízol lehet az IR következménye amúgy, mert ugyanez történt velem is mint veled. Persze lehet hogy tévedek.

Ha esetleg csináltatnál és magas az inzulinod, akkor kapnál rá gyógyszert és könyebb lenne a fogyás és a babatervezés is.


Bár lehet sötétben tapogatózom, majd írj magadról, hogy mi újság.


Drukkolok hogy összejöjjön a babó! Sok mindenen át kell mennünk, de lesz ez jobb, biztos vagyok benne.


Még leírom a mit az endokrinológus, diabetológus mondott: az IR a PCO előfutára. Ha IR fennáll, az hat a progeszteronra, a tsh-ra, a tesztoszteronra, és az lh fsh hormonokra is.



Nekem kb. 1 hét múlva kell elmennem nézetni tsh-t, hogy lássa a nő, hogy csak az IR-től volt-e egy picit emelkedett, vagy pajzsmirigy problémám is van.



Sok sikert, és remélem hamarosan pozi teszttel írsz ide :)) !

2008. jún. 9. 10:20

Sziasztok!


Szia Szedi! Éppen csak egy topikot kerestem ezzel kapcsolatosan és lám :) te már léptél is hogy másnak is segíteni tudj :)

Nagyon örülök neki :D

s700 nagyon szorítunk neked hogy sikerüljön és persze neked is Nandika. Szedi pár hónap az eredményeid tökéletesek lesznek és jöhet a baba meglátod :) nagyon szurkolok...pusssszzz

5. s700
2008. jún. 6. 21:01

Sziasztok!

34,5 éves vagyok, PCOS-es vagyok. Nekem is alacsony a pajzsmirigy működésem, erre azt ajánlotta az orvosom, hogy jódot kell rá szedni. Az van a Gravidában, vagy barnaalgában, ami természetes jód.

A cukrom ingadozik, szoktam mérni, de gyógyszert arra nemkaptam, mert kimutatni még nem tudták. Vérvételen sosem megy fel, csak az éhgyomri alacsony mindig. Figyelek rá és az étkezésemre.

Babát 1,5 éve próbálunk összehozni, de eddig nem sikerült. Áprilisban műtötték meg a cisztáimat, azóta bíztat a dokim. Most a Clostibegyt segítségével végre hosszú idő óta lett peteérésem. Ultrahanggal látta a dokim. 11 napja napi 3 db Utrogestan kúpot használok az alacsony progszteron szintem miatt, hogy be tudjon ágyazódni és ne menjen el a baba. Ma a 23. napom van. Reménykedem és várom, hogy mikor csinálatom meg a tesztet.

Fogynom is kéne, mert már 100 kg vagyok, denagyon nehéz. Elvileg a jód ebben is segít, mert felgyorsítja az anyagcserét.

Amikor abbahagytam a fogamzásgátlót, akkor szedtem fel több, mint 20 kg-ot hirtelen sajnos.

Nehéz fogyni, mert a babára is figyelni kell, meg a cukromra is, emiatt meg napi 5x kell enni, stb...

Drukkolok mindenkinek és szorítsatok nekem is!

Üdv!

2008. jún. 3. 09:52

Szia!

Ne haragudj,hogy csak most válaszolok. Pénteken kell mennem pajzsmirigy szakrendelésre és elvileg gyógyszert kapok majd,nekem a TSH-m és a T3-am nem jó,mind kettőnek magas az értéke.


Köszi a szorítást :) Én is drukkolok,hogy miharabb legyen neked is. Igen próbálkozhatunk,egy hónapot adott a doki/amit én kevésnek tartok/ha ez idő alatt sem jön össze a baby akkor lépünk tovább és stimulálni fognak,amitől egy kicsit félek.

Röviden most így állok.

Légy jó!

Pusz

2008. máj. 29. 11:59

Milyen kezelésre mész?

Lehet hogy nekem is van pajzsmirigy problémám, mert emelkedett a TSH-m 3 felett van egy picivel.

Viszont a T3 T4 értékeim nem rosszak.

Kb. 3 hét múlva újból nézetnem kell TSH-t és ettől teszik függővé a thyroxin szedését.


Azt mondta a dokinő hogy az IR miatt is lehet ez az emelkedett érték, ezért várunk egy hónapot, hogy kiderüljön, hogyan hat a gyógyszer az inzulinra és a többi értékekre.


Nagyon drukkkolok neked, hogy összejöjjöjjön a baba!

A kezelés alatt próbálkozhattok?

2008. máj. 28. 20:18

Szia!

Sajnálom,hogy elment a babád :(

Nekem a pajzsmirigy müködésével van gond,egy éve próbálkozunk a babóval de eddig még nem sikerült. Majd most megyek kezelésre és remélem,hogy sikerül a bébike :)

Szorítok neked!!! :)))


Pusz

2008. máj. 28. 13:12

Sziasztok!

Keresőben ránéztem erre a témára, de nem nagyon találtam topicot, ami ezekkel a problémákkal foglalkozik, pedig sok nőt érint.


A napokban tudtam meg hogy IR-es vagyok, és lehet pajzsmirigy működésemmel is problémák vannak.


Nem véletlen vetéltem el korábban, ez is csak most derült ki.


Kb. 2 hónap múlva lehet próbálkozni, addigra talán beállhat az inzulinszintem.


Szívesen beszélgetnék itt olyan hölgyekkel, akinek hasonló problémájuk van, és teherbe szeretnének esni, vagy már teherbeestek.


Elég sokat szenvedek a diéta miatt, és a Metformin mellékhatásai miatt.


Gyertek, legyünk babásak együtt!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook