Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pattanásos száraz/zsíros arcbőr 30 évesen fórum

Pattanásos száraz/zsíros arcbőr 30 évesen (beszélgetős fórum)


2019. márc. 5. 11:19

Ha gyors eredményt szeretnél elérni,gyere el hozzám plasma kezelésre. A facebook oldalamon sok mindent megtalálsz,amit az aknés vagy acnék utáni heges bőr gyógyításáról tudni lehet.

Adrienn Renner néven vagyok a facebookon. Lézergyógyász,fül-orr-gégész orvos vagyok és PLASMA kezeléssel is foglalkozom.

17. 72f62a66ed (válaszként erre: 16. - Ryana)
2019. márc. 3. 09:40
19 évesen szedtem én is Roaccutant. A bőrgyógyász direkt kihangsúlyozta, hogy 1-2 évig NE essek teherbe (nem is volt szándékomban). A legrosszabb az ajakszárazság volt, de nem nagyon érdekelt. Viszont nagyon szép lett a bőröm. Sokan ellenezték, mondták ne szedjem, ez lesz, az lesz, de szerencsére minden rendben volt.
16. Ryana (válaszként erre: 11. - Alondadalon)
2019. márc. 2. 22:02

Attól függ, mi az oka: ha valaki a tejre érzékeny, az szexelhet füstölésig, akkor is ragyás marad.

Gyerekvállalás előtt én sem szednék Roaccutant, utána már tuti. Nem érdekelne, milyen brutál, mert egy kiszáradt szájnál fontosabb, hogy ne legyek ragyás. Más mellékhatást meg nem tapasztaltam.


Próbálkozhatsz kivizsgáltatni, mi okozhatja, de biztosat nem fognak tudni mondani. Ezért érdemes diétával kísérletezni.

Jöhet sorban a kivonás, s figyelni, miként reagál a bőr, pár hétig tartva az étrendet. Nálam a tejtermékek megvonása már két hét után jól észrevehető javulást hozott.

A gyors szénhidrátok is okozhatnak hasonló tüneteket. Meg még sok minden.

Állítólag a PCOSnek is van hasonló tünete.


Viszont leggyakrabban a tej okozza.

15. Fisica
2019. márc. 2. 21:27
Nekem a szénhidrát szegény étrend segített ezen. PCO miatt kellett ezt elkezdenem, az orvos szerint a túlzott szénhidrát bevitel sokszor nem jó a hormonoknak, pedig különösebben nincs problémám velük a laboreredmény alapján.
14. alondadalon (válaszként erre: 12. - Kisj)
2019. márc. 2. 18:56
Végülis🤔, ez is egy tanács!
13. jooeva
2019. márc. 2. 18:35
Szerintem keress egy jó bőrgyógyászt, kozmetikust vagy kozmetológust, ki kell deríteni, hogy van-e szervi baj (hormonok, pajzsmirigy, allergia), azután pedig célzott kezelés. Nekem anno szintén volt gondom, kozmetológushoz jártam, roaccutan-kúra, biotron lámpa, szépen javult. Aztán egy jó kozmetikus, aki nagyon érti a dolgát, ad neked megfelelő krémeket, rendszeres arctisztítás és nem szabad piszkálni!!! 40-en túl nem vagyok pattanás-mentes, de tényleg csak menzes előtt van 1-2 és ha sok csonthéjast vagy olajos magot eszem.
12. kisj (válaszként erre: 11. - Alondadalon)
2019. márc. 2. 17:41

javaslataim:

-szexelj sokat

-ess teherbe és szülj egy babát

-végül öregedjél meg

2019. márc. 2. 16:57

Mindenfélét eszek, vegyesen étkezem.

Mostanában a tejre gondoltam még. Tejeskávét, capucchinot napi 2x-3x iszok. Próbálom elhagyni, meg a joghurtot is. Talán lesz változás, kiderül. Csokit keveset eszem szerencsére.

Van valamilyen vizsgálat ami kimutathatja, hogy pl. a tej nem hasznos nekem?

Biorezonanciáról olvastam.

Az is érdekes, hogy nem tudok fogyni. Nem vagyok kövér (lehet meg is mosolyognátok), de igenis pát kg feleslegtől (mert tényleg az!!!) megszabadulnék. 4 éve próbàlok, de semmi eredmény, holott nem eszek többet egy 50 kg-os embernél.


Ryana!

19-21 évesen én is csináltam isotretinoin kúrát. Akkor jobb lett a bőröm, majd megint visszajöttek.

Iszonyatos brutál gyógyszer, soha többet nem akarok olyat szedni!!! Főleg úgy, hogy még gyermek vállalás előtt állok.

Olyat is olvastam, hogy a rendszeres nemi élet, illetve a gyerekevállalás (terhesség) is szépíti a bőrt. Hááát nem tudom.

10. Winifredd (válaszként erre: 6. - Ryana)
2019. márc. 2. 16:15

Az ilyen tippektol a falnak megyek.

zoldseg/gyumolcs+hus/sajt/tojas es vagy huvelyes amit eszek. Mostanaban nem is kavezok, csak 1-2-t. Ok, az tejes vagy a kokusztejunk cukros.


Nem annak a fuggvenyeben rosszabb :(


Olyan jo, mikor elhussan!


En mar komolyan gondolkodok a regi orvosom emlitesen (amire azt mondta, ilyet senki nem go dndolhat komolyan). 2 het rizs, es egyfele feherje bevitel hozzaadott rosttal. Es egyesevel ket heti valtassal.

2019. márc. 2. 16:02
Nálam egy gyökérkezelt fog okozott ilyen tüneteket. Végül ki kellett húzni, s megszűntek a tünetek. Néhány nap alatt teljesen letisztult az arcom. Míg ki nem derült a probléma oka, addig tüneti kezelésként hidrogén-peroxidos lemosás segített átmenetileg.
8. Winifredd (válaszként erre: 1. - Alondadalon)
2019. márc. 2. 16:01

Megoldhatatlan.


Engem ami regen kiutott, az most mar nem. Amivel regen nem volt bajom, az most kiut.


Rozacea hajlamom van.


Amugy telen full szaraz a borom, nyaron izzadok, mint egy csatalo, es zsirosodni kezdek. Imadnak a patikusok, drogeriasok, mert barmit megveszek, es ha nem jo, ki is hajotom.

Amit megeszek, nagyon valtozo. Legtobb azon mulik, de stabil etrend miatt is feljon a baj.

Senki nem fog tudni tutit mondani.

Az alappzo elhagyasa nem segit nekem. De attol meg szoktam, mert en "nagyszaju" vagyok, 8+meg, ha igy nem tetszem. Egyszeruen valamikor ugy faj a borom, hogy sikitani tudnek.

2019. márc. 2. 15:50
Neken extra szaraz volt az arcborom.. Sok mindent hasznaltam,semmi nem jott be,majd valakitol hallottam, hogy kenjem be az arcomat korpas hajra valo samponnal, kb 5-10 percig hagyjam rajta majd mossam le. Bevalt, sokkal szebb az arcom,mint elotte.
2019. márc. 2. 15:31

Az ilyen súlyos akné már komoly betegség. Én is átéltem.


Minden tejterméket iktass ki az étrendedből.

Menj bőrgyógyászhoz, csinálj végig egy Roaccutan-kúrát.


Rajtam ez segített.

2019. márc. 2. 14:57

Mindenkinek leírom, akinek ilyen gondja van, látatlanba igaz nem lehet mondani semmit, de nincs esetleg rossz fogad?

Hülyén hangzik, de összefüggésben lehet.

Nekem mielőtt húzni kellett a fogamat bőralatti pattanásaim voltak, egy évig szenvedtem velük, mert hiába ápoltam őket, jött az újabb a góc miatt. Mire végre rájöttek és kihúzták, már aznap kezdett szebb lenni az arcom, a hét végére meg volt pattanás, nincs pattanás. Ez lehet másféle góc is, nem mindig a fog.

Ami bőr alatti azt ne nyomkodd, nemhiába nem jön ki, ha kierőlteted megsérted a bőröd, nyoma maradhat, akár örökre is.

Menj el kozmetikushoz, ott az lesz kinyomva, amit szabad, de ha folyton újak és újak jönnek, akkor annak belső oka lehet. Nálam mondom a góc volt.

Menstruáció alatt nekem is előjön 1-2, de ez bőven tűrhető szerintem a legtöbb nőnek ilyenkor rosszabb a bőre. Régebben szedtem fogamzásgátlót, akkor tényleg tiszta volt ilyenkor is.

2019. márc. 2. 14:46

Igen, nagyon fontos, hogy mit eszel.

És az is, hogy nem szabadna hozzá nyúlni a bőrödhöz, csakis szakemberrel tisztíttatni.

Nem fogja ajánlani az alapozót, főleg nem általad nyomkodott (és valószínűleg) elfertőződött bőrre, mert csak eltömíti, lefullasztja és újabb pattanásokat gerjeszt.

Szerintem keress egy jó kozmetikust és táplálkozz egészségesen. Zöldség, gyümölcs, fehér hús, hal.

Kóla, csoki, kakaó, fűszeres csípős ételek nuku.

2019. márc. 2. 14:41

Szerintem elsősorban az étkezésedre kéne odafigyelned. Megtalálni azokat az ételeket, összetevőket, amelyek nem okoznak ilyen tüneteket.

Próbálj meg több zöldséget fogyasztani nyersen, salátaként.

2019. márc. 2. 14:40
Mit eszel?
2019. márc. 2. 14:26

Egyszerűen nem tudom, hogy mi a megoldás.

Allergiás lehetek valamire? Már erre is gondoltam.

Minden nap friss (nagyobb, kisebb) pattanások jönnek ki az arcomra. Valamelyik szépen kijön, valamelyik gyulladt, és ki se lehet nyomni. Még el sem tűnik az előzőnek a nyoma, már mellette jön a következő. Mindenhol!

Mielőtt megkérdeznétek igen, én nyomkodom, néha kaparászom, MERT borzasztóan idegesítenek! De ha nem lenne, nem keresném, nem nyomkodnám. Mi lehet a problémám? Nem igaz, hogy minden reggel alapozóval indítom a napot, mert nem merek kimenni anélkül a házból.

Nagyon sok kozmetikai terméket kipróbáltam már, egy se vált be (lehet még vár rám a megfelelő?).

20-as éveimben sokszor voltam bőrgyógyásznál, mindig felírtak valami kencét, ami vagy javított vagy nem. (egyébként nem szeretem a kencéket..)

Nőgyógyászati hormonvizsgálatom is negatív lett, bár az igaz, hogy a menstruációm rendszertelen. Ehhez kapcsolódóan írnám, hogy szedtem fogamzásgátlót, amitől tényleg szebb lett az arcom, de elhagytam. És csodák csodájára, sokkal rosszabb állapotban van a bőröm, mint a gyógyszer előtt volt.. (nem akarom fogamzásgátlóval élni az életem csupán azért, mert csúnya az arcbőröm. Úgy gondolom nem ez a megoldás)

Őrjítő már ez, de tényleg.

Az emésztésemre is gondoltam, mert sajnos nagyon nehezen jutok el nagy wc-zni.

Tud nekem ebben valaki segíteni? Létezik olyan hely Magyarországon, ahol ezt normálisan kivizsgálják, hogy mitől is van ez? Kaphatok valahol segítséget? Vagy csak egy jó kozmetikust kell találnom, aki érti a dolgát?


Tudom, lelki okokra is vissza lehet ezeket vezetni. és az igaz, hogy nekem lenne is hova. De problémái mindenkinek vannak, és élik az életüket pattanás mentesen.

(Tudom, tudom, még mindig jobb, minthogyha súlyos beteg lennék.)


Bocsánat, ha kicsit ingerültre sikeredett a leírásom, de nagyon bánt már ez a helyzet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook