Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Más is szenved közel a 30-hoz erősen pattanásos arcbőrrel? Lézeres kezelést próbált már ki valaki rá? fórum

Más is szenved közel a 30-hoz erősen pattanásos arcbőrrel? Lézeres kezelést próbált már ki valaki rá? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. dec. 12. 21:31
Igen es 1993-as szuletesi vagyok.
47. emmana
2019. júl. 8. 13:56
Sajnos látom ez a téma már nem igazán aktív, de hátha olvassa valaki. :P Nagyon kiváncsi lennék van e valakinek tapasztalata a lézeres arckelezlésekkel?
46. Csipkerózsika (válaszként erre: 32. - Arón1)
2016. szept. 5. 15:02

Igen, ez tényleg jó volt, a húszas éveim elején én is használtam...

Kamaszkoromban meg a Dalacin-T oldatot, amit háziorvos írt fel mindig. Még most is emlékszem, hogy akkoriban 700 ft fölött volt kicsivel az ára, kb. egy hónapig volt elég. Az is antibiotikumos oldat, cinkkel. Pár hét alatt letakarította azt, amire addig már én is kipróbáltam mindent.

2016. szept. 3. 08:58

Én a saját tapasztalatomrol írok, 30 êves koromig küzdöttem a pattanásokkal az arcomon. Nagyon szegyelltem magam, hogy ugy nézek ki, mint egy tini, külsöleg sok mindent kiprobáltam, mindenféle kencét, persze semmi sem segitett, volt ami még jobban belobbantotta a börömet.

( volt egy pár êves idöszak a 20-as éveim elején amikor én is szedtem a Diane-t meg aztán használtam hormonos hüvelygyürüt, ez idöszak alatt szebb lett a böröm, de állandoan candida-s voltam emellett)

Aztán ahogy kezdtem egyre informáltabb lenni az egészség témában elhegytam a fogamzásgátlot is ( hormonálisat)

Persze ujra belobbant az arcom, ugy nêztem ki, mint egy pizza szelet, nagyon szêgyeltem. Valoszinü a hormonjaim sem voltak rendben, ezért is jelzett pattanással az arcom. Közben egészsêges cimszo alatt vedeltem a sajtot, tejet, joghurtokat, nem ettem füszeresen, nem ettem csokit de a pattik mêgis maradtak.

Akkor még nem tudtam azt, amit ma már igen, hogy ha a kajálásod nincs rendben ( tejmentes, glutén mentes, cukormentes, sok zöldség, minimális gyümölcs) és a hormonokat rendbe kell rakni ( maca por-t és galaj teát iszok, természetes hormon harmonizáló)


32 évesen végre büszkén járok dolgozni smink nélkül is, nincs pattanásom, rendszeres a mensim, nincsenek candida problémáim sem.

Nem eszek tejtermékeket, tésztát, kenyeret,cukros dolgokat.

Viszont sok tojást,zöldségfélét,jó zsirokat ( avokado,natur mandula,natur kesudio,oliva olaj,kokusz olaj) csirkehus,pulykahus,kevés gyümölcs napi max. 150 gr)

2016. szept. 2. 22:08
Nekem a tej es glutenerzekenyseg okozta. Ugyanugy volt a nyakamon is, eleg fajdalmas pattanasok. Ahogy kiiktattam mindkettot 2 het alatt letisztultak. Tegnap ettem mozzarellat, most ujra jonnek elofele :)
43. ina87
2016. szept. 2. 16:41
nem kell örök életedben ez miatt szenvedned egy idő után lassan fokozatosan múlni fognak,még mielőtt minden csoda szert kezdenél próbálni keress fel egy bőrgyógyászt ártani nem fog...
42. Specially (válaszként erre: 41. - Erolin88)
2016. szept. 2. 13:02

Hol olvastad,hogy ajánlottam? Írtam is hogy erős nagyon és egyébként nem is írják fel csak kivételes esetben.

Én egy nőgyógyaszt ajánlottam aki bőrproblémákkal is foglalkozik de nem feltétlenül fogamzásgátlóval kezeli.

41. erolin88 (válaszként erre: 28. - Specially)
2016. szept. 2. 11:33
Dianne veszélyes. Ne ajálgasd. 3 hónap alatt majdnem cukorbeteg lettem tőle. És a fórumindító sem akar fogigátlót szedni.
40. erolin88 (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2016. szept. 2. 11:29
Én sem voltam soha pattanásos... még annyira elhízott se... 72 kg volt a max súlyom és ritkabb lett a hajam de nem vészes. A PCOS nem azt jelenti, hogy minden tüneted megvan. Pl az is egy tünet ha valaki nagyon vékony... ők azok akiknek 30 percnél van az inzulincsúcsuk...
2016. szept. 1. 21:52
Értem, így már korrektebb, ha van folyamatos vérkép ellenőrzés.
38. 91222e4bbb (válaszként erre: 37. - Specially)
2016. szept. 1. 20:57
Nekem magánrendelésen írta fel a doki de úgy állt hozzám hogy ha bármi gond vagy probléma van akkor szóljak és megbeszéljük mit lehet tenni. Rosszat nem tudok mondani erre a gyógyszerre mert tényleg nagyon szép a bőröm és a kezdetek kezdetén megállította az egész folyamatot. Lehet szedni nyáron is csak kerülni kell a napfényt és magas faktorszámú naptejet kell használni.
37. Specially (válaszként erre: 36. - 91222e4bbb)
2016. szept. 1. 20:53

Iskolas éveimben egyik osztalytarsam is szedte,azt hiszem csak ősztől lehet elkezdeni a nap miatt.Szája neki is kiszáradt nagyon de szép lett az arca,kicsit heges csak pedig neki nagyon tele volt mindenhol.

Én sosem mertem mondván káros de lehet akkor kellett volna még az elején.

36. 91222e4bbb (válaszként erre: 34. - Arón1)
2016. szept. 1. 20:25

Én senkit nem szeretnék rábeszélni de rosszat nem tudok mondani erről a gyógyszerről. Nekem a gyógyszer után is csak jó irányba változott a bőröm:)

Nyilván mindenki maga tudja mit mer és szeretne bevállalni. Nagyon sok olyan embert látni viszont akinek a bőre olyan mint amikor felszántották és egy nőnél azért ez eléggé visszataszító.

35. Specially (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2016. szept. 1. 20:23
Ezeket nem tudtam de kifogom próbálni a mandulát csak már mindentől tartok ilyen téren.örülök,hogy vmennyire helyre jött most a hegeket szeretném gyógyítgatni amennyire lehet.Ha jön a hűvösebb idő megprobálkozom a hámlasztással egyenlőre olvasgatok róla mert nagy a kavalkád bennem.Plusz kellene egy jó szakember mert kontár kozmetikusnál már jártam nem akarok megint pórul járni.
34. Arón1 (válaszként erre: 29. - 91222e4bbb)
2016. szept. 1. 20:16
Igen a Roaccutan nagyon hatékony. Csak sok esetben a gyógyszer abbahagyása után visszatérnek a pattanások. Persze nem mindenkinek. Ha jól beállítják az adagot és fokozatosan emelik a dózist, egy kis szájszárazságon kívül nem sok mellékhatása van. Sok ismerősöm szedte. Engem is jól megijesztettek a májkárosodással és soha nem mertem kipróbálni, most meg már egy kis zsíros bőrre nem akarom.
2016. szept. 1. 20:06

Roaccutant szedtem én is hosszabb ideig és semmi probléma nem volt a kezelés alatt. Ráadásul úgy kezdtem el szedni 15-16 évesen hogy nem volt sok pattanásom de a doki tanácsára hogy ne legyek ragyás arcú és szép bőröm legyen a jövőben bevállaltam és a mai napig nem bántam meg. Babaarc lett az eredménye.

Egyedül azt tudnám kiemelni hogy a szám cserepesre száradt a gyógyszertől és több helyen beszakadt de ezt krémmel kiválóan lehetett kezelni. Májproblémákról nem tudok beszámolni. Ne feledkezzünk meg a havonta történő vértvételről se ami ha olyan rendkívülit mutat akkor az orvos leállatja a kezelést tehát baj nem lehet.

32. Arón1 (válaszként erre: 1. - 2f7e180b49)
2016. szept. 1. 20:03
Azt nem írtad, hogy pontosan milyen a bőröd. Zsíros, mitesszeres is? Nekem sajnos igen. Ami nekem bevált a benzoyl peroxid tartalmú Akneroxid. Gyógyszertárban kapható. A zsíros bőrön jól szaporodik a propioni baktérium, ami csúnya gyulladt pattanásokat okoz. Az Akneroxid nagyon jó. Pattanás nincs, a zsírosságot, mitesszereket mérsékli. Tudom milyen nehéz megszabadulni a pattanásoktól.
31. gribedli*** (válaszként erre: 29. - 91222e4bbb)
2016. szept. 1. 19:57
A roaccutant én is írtam, de egy olyan kúra után sorbanállhat májátültetésért... Ma már ismert, hogy maradandó károkat is okoz amellett, hogy a pattanásokat elmulasztja.
30. gribedli*** (válaszként erre: 28. - Specially)
2016. szept. 1. 19:55

Az olajos magok ebből a szempontból ártalmatlanok, kivéve ha pörkölt, vagy olajban kisütött, sózott dolog.


A nyers olajos magok nagyon jó zsírokat és egy csomó ásványi anyagot tartalmaznak és jót tesznek a bőrnek.


Ami nem tesz jót, általában pont az a többség kedvence és ezért mondják, hogy kipattognak az olajos magtól. Pla pörkölt napraforgómag: kihozza, a nyers nem. A pörkölt sósmogyorótól ki lehet pattogni, mert még egy bizonyos gyulladáskeltő anyagot is tartalmaz, és ezt a mogyorót nyersen nem árulják mert már a héjával együtt olajban kisütik tartósítás céljából. Szóval ezzel is csínján kell bánni. Még a kesudiót is sokan szeretik, na ez is szépen olajban ki van sütve csomagolás előtt.


De pl a mandula vagy a dió, ezeket nyersen esszük, úgyhogy oké.


Én eszem pörkölt magvakat is módjával és nem pattogok ki, de aki észlel ilyet, az ne egyből az összeset zárja ki, hanem inkább csak a pörkölteket és adjon egy esélyt a mandulának

2016. szept. 1. 19:50

Van egy nagyon "jó" gyógyszer.

Azért tettem idézőjelbe mert vannak elég drasztikus mellékhatásai is.

Akinek pattanásos a bőre és főleg nagy csúnya pattanások vannak esetleg hajlamos a hegesedésre is annak ez a szer mindenképp javasolt :)

A neve Roaccutan. Bőrgyógyász és vérkép ellenőrzés mellett szedhető. Szokták mondani a szépségért meg kell szenvedni :D Ha ebből egy kúrát végig csinálsz nagyon szép bőröd lesz!

28. Specially (válaszként erre: 1. - 2f7e180b49)
2016. szept. 1. 19:38

Nekem is nagyon csúnya volt,nőgyógyász végülis félig megoldotta a diane fogamzásgátlót szedtem fél évig(csak addig lehet mert erős).Azon kívül megfigyeltem mikor jön ki jobban.

Magokat,fűszeres ételeket nem bírja.Imádom a pisztáciát de fél zacskót megettem és 1 hónapig szenvedtem utána :( ugyanez a kolbásszal..mindent visszafogtam kenyér,zsír,napraforgó olaj!,chips stb..ezen kívül dohányzás amire még rájöttem és hogy nem ittam elég vizet.

Az alkoholos cuccok nekem nem váltak be,fokozza a faggyútermelést és csak rosszabb lett.Kívülről hiába kezeled hidd el én is költöttem nem keveset de hiába.

Arra vigyázz,hogy ne nyomkodd mert megmarad a heg!!én most azzal szenvedek :/


Nem olvastam végig a fórumot de én ajánlanám neked dr.Csatlós Éva nőgyógyászt!Ő foglalkozik ilyen problémákkal és nagyon kedves :)

27. Guruljka (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2016. szept. 1. 17:54

Biztos igazad van, de én pl. 72-76 között voltam gimnazista. Akkor még ilyen felismerések nem voltak, vagy ha voltak is, nem hozták nyilvánosságra, nehogy ne vegyen tejet boldog-boldogtalan.

Az összetétel sem volt mindenen rajta.

Nemigen lehetett informálódni. Arra is emlékszem, hogy az egyik, másolatban és lassan terjedő könyv a húsevés ártalmas voltáról szólt, kimondottam azért nem adták ki, nehogy becsődöljön az akkor felturbózott bábolnai csirketelep.


Nos, a dolgok változnak, saját internetem úgy kb. 10 éve van, de azóta már nem érdekel különösebben a dolog. :D

26. zebracsikó (válaszként erre: 15. - 2f7e180b49)
2016. szept. 1. 15:06

Cukormentes és tejmentes értend rendbe is tesz majd.

A lisztet is kerüld, de tk. tésztákat, vagy durumtésztát fogyaszthatsz mértékkel.

Sok barnarizs!! Köles, hajdina, bulgur, zab.

Pár hét és minden megváltozik.


De már az is hatalmas segítsg magadon, ha a tejet/tejterméket teljesen kiiktatod.

2016. szept. 1. 15:06
Én mindig csak akkor pattogok ki - de akkor az egész hátam és az arcom, de teljesen - amikor szüneteltetem a fogamzásgátlót. 20 éves korom óta ez eddig háromszor fordult elő, mindháromszor rettenetes állapotba került a bőröm, tiszta ragya lettem, mint egy 14 éves tini úgy néztem ki.
2016. szept. 1. 15:03

A táplálkozásod rendbetételét próbáltad már?


Mert a pattanások belülről fakadnak, a bőr hordozza a tüneteket, de bentről indul

23. massalhangzo (válaszként erre: 1. - 2f7e180b49)
2016. szept. 1. 14:16

szerintem ha az etkezsi szokasaidon valtoztatnal, nem osszevissza ennel mindent, hanem ugyelnel az egeszsegesebb taplalkozasra, folyadekfogyasztasra, nagy javulasra szamithatnal


ha csak az antibiotikum miatt lenne, mar elmult volna

2016. szept. 1. 14:09

Még hadd írjak egy tippet: a smink nem fog rajta rontani, de ügyelni kell a higiénére, pl az alapozót ne szivaccsal tedd fel és a kompaktpúderből is ki kell venni a szivacsot és mindig egy tiszta vattakoronggal tenni. Napközben nem babrálni az arcot.


Pszichés szempontból nagy jelentősége van annak, hogy az illető emberek között ne legyen feszült, stb. És a smink képez egy védőréteget a koszos városi levegő és a bőr között, így legalább kevesebb baci és kosz jut a pórusokba, este pedig szépen le lehet mosni, lényeg, hogy a kosz megtapad a smink felületén és nem tud bejutni a pórusokba.

21. gribedli*** (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2016. szept. 1. 14:03

A pattanásokért leginkább a tejtermékek felelősek, mert vannak bennük olyan anyagok, amik stimolálják magát a folyamatot, a pattanás keletkezését. Svédországban csináltak erre több kísérletet, tiniket diétáztattak (azért rajtuk próbálták ki mert ők vannak a pattanásos kor kellős közepében), 10 hét tej és cukormentes étrend teljesen lecsökkentette náluk, újak nem keletkeztek, a régiek begyógyultak.


Sajnos mindent meg kell nézni a boltban, mármint az összetevőket mert az égvilágon mindenbe pakolnak egy kis tejport, hogy kikozmetikázzák a termék súlyát, tehát az, hogy valaki nem eszik sajtot és nem iszik tejet, nem jelent semmit. A péksütemények, a felvágottak, a fagyik (a gyümölcsös is) tele vannak tejporral, a késztermékek (levesek, leveskockák, a fagyasztott készételek, panírozott szarok), és a tejcsokiban meg ugye cukor is és tej is egyszerre. Az étcsoki és a sovány kakaópor pl nem okoz pattanásokat pedig sokáig azt okolták.


Ja, az igaz, hogy az olajban sült cuccok, stb, ezek is gyanúsak a sok transzzsír miatt de a jó kis sima kekszekben is van pálmaolaj vagy hidrogénezett olajok.


Szóval a házikoszton (amit tiszta alapanyagokból készítünk) kívül szinte semmi biztos nincs.

20. gribedli*** (válaszként erre: 14. - 2f7e180b49)
2016. szept. 1. 13:52

Szeretnél kicsit visszavenni? Szerintem ez egy életreszóló dolog kell, hogy legyen. Van, akinek még tini korában is alig van, de 25 év felett azt gondolom, hogy egy patológia az akne, szóval nem szólhat arról, hogy hellyel közzel visszaveszel a kajálásnál a szemétkajából vagy kordában tartod a mennyiségeket egy X ideig. Egy életre szól, az egészséged forog kockán.


Vannak gyógyszerek, pl a roaccutan (napi 20mg retinol, nem mikrogramm, hanem milligramm!), nagyon durva mellékhatásokkal, amik maradandó károsodást okozhatnak de a pattanások elmúlnak. Aztán ott van a fogamzásgátló, szintén tönkretesz és meggyógyulni nem fogsz, max elmúlnak, amíg szeded, és miután abbahagyod, többszöröse jön vissza.


Ezzel szemben egy kis rendszert vinni a kajádba icipici erőfeszítés nagyon sok haszonnal. Ha szereted magad, szereted a tested, nem akarsz neki ártani, akkor ennyit megér neked, nem?:)


Aztán persze a hegekre nagyon sok minden van, ahogy írtad, a lézer, vagy amit írtam, a glikolsav.

19. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Erolin88)
2016. szept. 1. 13:42

Ez nem mindenkire igaz. Persze, a "standard" pcos az pattanásos, szőrös, duci, ritka hajú (valami ilyesmi kép él az emberekben, mert sokakra ez is igaz), de én személyesen ismerek olyan pcost, aki vékony is és szép a bőre, rendben van a haja, sőt, egész véletlenül derült ki, hogy beteg.


Mondjuk az persze igaz, hogy hormonális eredetű az akne és a táplálkozásunk, életvitelünk pedig kihat a hormonháztartásra is, ezért azt hiszem, hogy a gyógyulás kezdete egy jó kis diétázás (meg egy vizsgálat):)))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook