Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 24 évesen borzalmas pattanások. Semmi nem segít. fórum

24 évesen borzalmas pattanások. Semmi nem segít. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
135. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 133. - DéBe2012)
2019. okt. 4. 22:39

Te döntésed, én nem tenném...


Ha elolvastad a tájékoztatót, akkor tudod miért nem...

134. Dite75 (válaszként erre: 131. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 4. 21:35
Nekem nem gennyesek voltak hanem ronda nagy fájó puklik. Külsőleg a feketeszappan segített még.
2019. okt. 4. 18:19
Nekem is olyan durva gyógyszert írtak de be fogom szedni, mert ez így élhetetlen.
132. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 131. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 4. 17:18
A gennyest lehagytam😂
131. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 130. - Dite75)
2019. okt. 4. 17:17

Nem, de azt mondom, ha belső probléma okozza, akkor először gyógyítani kell... Ez még nagy macera.

De akinek gyulladt, kemény, óriási pattanásai vannak, azon nem hiszem, hogy segít.


Neked olyan van?

130. Dite75
2019. okt. 3. 21:22

Kollagént próbáltátok már? Nekem attól nagyon szép lett az arcom.

43 éves vagy de még nekem is vannak pattanásaim.

2019. okt. 3. 20:58

29 vagyok és még mindig van pattanásom néha, ételek is okozhatják, amiket nem tolerálsz.

Én pl a laktózt.


De a cukorbetegség is okoz pattanást,nem rég olvastam egy tanulmányt erről.


Egyszer tavaly elmentem egy helyi magán bőrdokihoz, mert az akihez tartozom nagyon erős gyógyszert akart felírni, olyat, ami szabályosan tönkre is tesz, és még el is mondják, de legalább szép lesz az arcom...

Hahahaha... NEM FOGADTAM EL!


Aztán sajnos a másik is azt ajánlotta, mondom neki, hogy először az okot kellene megtalálno, majd kezelni és megszűnne, nem?

Mondja : Azt soha nem fogom megtalálni..


Hát kösz b+


Na mindegy, nem szedtem semmit, mert babát szerettem volna és ez nem olyan szer, ami mellett lehetett volna,meg alapból se akarok plusz betegségeket.


Szóval mit lehet tenni?


Diéta, kitapasztalni, hogy mi okozza, gyulladást nézetni a szervezetben, ha van kezeltetni és a fogakat is rendbe kell tenni, góckutatás stb!

Nem csak fogaknál, nőknél a petefészeknél is lehet, akárhol góc... Ehhez sok beutaló kell, vagy sok pénz.


Láttam nem mostani a topik de, de azért leírtam, hátha másnak jól jön...


Ja és hogy nekem elmúlt - e?


Nem... Néha még jön ki, de nem vészes, bár van amikor igen, de csak 1-1.

2019. okt. 3. 16:57
Sziasztok. Sajnos a helyzetem változatlan. Egy magánorvos a héten Inerta nevű gyógyszert írt fel, de annyi szörnyűséget olvastam róla, hogy nem merem beszedni. Volt olyan, aki szedte?
127. diofa2
2018. nov. 17. 23:48
kb. husz evig kuzdottem pattanasokkal. Harom eve nagyon csunya gennyes pattanasok jelentek meg az arcomon cukros-zsiros hazi keszitesu keksz zabalasa utan. Ket het utan sem lettek kisebbek. Ekkor villant be, hogy valtoztatnom kell. Elhagytam a cukros eteleket, mindenfele edessegeket, desszertet, lekvart, gyumolcslevet. Csak a friss gyumolcs maradt meg az etrendemben, ami edes. Az elso par nap nehez volt, mivel elotte az eletem cukorevessel volt telitve. A gennyes pattanasok mar ket nap cukorelhagyas utan kisebbek lettek, s fokozatosan elmultak. Nyolc het utan egy reggel beneztem a tukorbe, es mintha nem magamat lattam volna. Egy pattanasom sem volt es kisimult a borom.
2018. nov. 3. 09:08

Tényleg lehet itt valami hormon gubanc, vagy emésztőszervi probléma, ez egyértelműen "belülről" jön. Nagyon együttérzek veled, és megértem hogy el vagy keseredve. Nekem hál istennek sosem volt komolyabb bőr problémám, mostanság kezd érzékenykedni. Ha Bp-en vagyok, másnap meglatszik.

Ez pedig, hogy a drága ismerősök szóvá teszik.... Hát elképesztő bumkósag. Mit gondolnak, te nem látod magad? Hihetetlen tapintatlan dolog, és csak rátesz egy lapáttal.

Tudom hogy ez nem nyugtat,de az én szüleim két pöttyöt észrevesznek a képemen... Múltkor megkértem hogy gyűrjék le a késztetést, én sem kritizálom őket.

125. lapbarna (válaszként erre: 123. - DéBe2012)
2018. nov. 3. 08:07

Szia!

Sajnálom, hogy ebben a helyzetben vagy!

Ragaszkodj vv-hez! Hormonokat mindenképpen nézni kellene. Egyértelmű, hogy van valami gubanc, de remélhetőleg orvosolható.

Ha gondolod, nézz utána, magánban (pl synlab, de van több is) is le lehet vetetni a vért, és azt néznek belőle, amit TE akarsz. Egy tesztoszteron, ösztrogén szintet szerintem feltétlenül, de biztos kellene mást is, csak nem értek hozzá.

Kitartást kívánok neked!

2018. nov. 2. 23:16

Teljesen elfelejtettem!


Feltöltöttem az adatlapomra egy képet, amin megpróbáltam megmutatni, hogy mi a helyzet. Sajnos a felbontás nem a legszuperebb, de azt gondolom, így is látszódik a helyzet. A két kép ugyanazon a napon készült, nagyjából 15 perc különbséggel. Az első kép a valódi bőröm, a második pedig a smink után. Egyébként ez, ami a képen látható, koránt sem a legrosszabb állapot. Közepesnek mondanám.

2018. nov. 2. 22:37

Sziasztok!

Megint sok idő eltelt az utolsó írásom óta. Gondoltam frissítek, hátha van, akit érdekel, vagy aki hasonló cipőben jár. Azért nem írok erről gyakrabban, mert feleslegesnek tartom minden héten ugyanazt leírni, hogy mennyire nem haladok egyről a kettőre. A mostani helyzetem nagyon elkeserítő. A gyógyszer szedése után legalább 2 hónapig borzalmasan nézett ki az arcom, majd a nyáron kicsit javult, de annyira soha, hogy smink nélkül utcára merjek lépni, viszont azzal a helyzettel kezdtem megbarátkozni, mert tényleg sokkal jobb volt, mint előtte. A barna folyadékkal folyamatosan kentem éjszakára az arcom, mellé Dermofil pastát és Izotrexint is használtam. Persze semmi hatásuk nem volt, de ez már nem meglepő. Sajnos nyár végére minden próbálkozásom ellenére megint nagyon megcsúnyult. Tudom, sokan mondják, hogy örüljek, hogy ez a legnagyobb bajom, és természetesen tisztában vagyok vele, hogy valószínűleg azért nem ebbe fogok belehalni, de már teljesen depressziós vagyok, minden nap szörnyű tükörbe néznem, sokszor sírok, és mostanában egyre gyakrabban érzem azt, hogy nincs kedvem kimozdulni, hanem inkább itthon ülök, amikor nem kell dolgoznom, annyira szégyellem magam. Nem értem, miért van ez, miért nem lehet nekem is olyan a bőröm, mint másoknak? Miért kell mindig szégyenkeznem, miért kell mindig megkapnom a családtól és bárkitől, aki véletlenül meglát smink nélkül, hogy mennyire csúnya az arcom?! Már ott tartok, hogy nincs kedvem társas kapcsolatokat kezdeményezni, szégyellem magam a barátom előtt is, nem akarom, hogy lásson, főleg azt nem, hogy hozzám érjen. Az arcom jelen állapotában leírhatatlanul néz ki. Minden este, mikor lemosom a sminkem olyan, mintha átváltoznék. A homlokom továbbra is kimarad a buliból, nagyon ritka, ha van rajta egy minimális kis pattanás. Az arcom két oldalán 1-2 hatalmas, gyulladt és gennyes pattanás van... és igaz, nem sok, de egy kitesz kb. ötöt. Az állam vonalában tele van gyulladt aknékkal, borzalmasan fáj, és nem segít semmi. Jelenleg az arctisztítási rutinom a következő: bioderma micellás vízzel tisztítom meg a bőröm, aztán vichy normaderm arclemosóval, végül a vichy tonikkal. Lefekvés előtt pedig jöhet a barna cucc... vagy valami más, mikor rájövök, hogy megint nem ér semmit. Úgy veszem észre, minden csak néhány napig hat, majd a bőröm hozzászokik, és utána igazából olyan, mintha nem lenne rajta semmi. Most egy fontos orvosi vizsgálat miatt gyógyszert nem szedhetek rá, egészen decemberig. Decemberben viszont másik orvoshoz megyek, magánrendelésre ismét, de már szerintem annyiba került nekem ez a szörnyűség, hogy elájulnék, ha meghallanám, ami nem is lenne baj, ha legalább egyetlen dolog hatásos lett volna.


Az életmódról is szeretnék néhány mondatot írni, mert sokan sok jó tanáccsal láttatok el ezzel kapcsolatban. Április végén egy elég kemény diétába kezdtem, zöldségeket és csirkemellet ettem nagyon sokáig, a tejtermékeket és a gabonaféléket a minimálisra csökkentettem, illetve a cukorbevitelt is. Azt gondolom, hogy ennek eredményeképp javult az arcom nyár közepére, de ez a helyzet sajnos nem tartott sokáig, és nem is jelentett igazi megoldást, mert a pattanásaim soha nem múltak el teljesen, csak mondjuk 30 helyett 15 volt az arcomon.


Azt, hogy az évek alatt egyszer sem küldött egyetlen orvos sem hormonvizsgálatra, még akkor sem, mikor én hoztam fel!!! Ezt felháborítónak tartom. Kicsit úgy érzem, mintha senkit nem érdekelne, hogy mi lehet az igazi gond, hanem inkább felírnak mindenféle dolgot, és majd csak valami eltünteti.


Most kicsit negatívra sikerült ez a bejelentkezésem, talán rossz pillanatomban írtam, amit sajnálok, de tényleg elvagyok keseredve és dühös vagyok erre az egész helyzetre.

2018. szept. 14. 02:08
a vitamin szedese segit,de az is lehet,hogy vmi etel adalekanyag,vagy szinezek okozza a gondodat amit surun eszel.
2018. ápr. 14. 17:24

Nekem Amerikában lett nagyon csúnya a bőröm (közel egy évet ott töltöttem). Nem tudom mással magyarázni, mint az étrenddel. Nekem akkor a szemöldököm fölött, az arccsontomon és az alsó állkapcsomon voltak iszonyat nagy és fájdalmas pattanások (se előtte, se utána). Dalacint kaptam rá, attól kicsit jobb lett. Mikor hazajöttem, a kozmetikus fél év alatt helyretette ÉÉÉS nyilván visszatértem a szokott étrendemhez. Érdemes lenne azzal kísérletezni, hogy a tejet és a tejtermékeket ill. a gluténes gabonákat elhagyod az étrendedből egy időre. Helyette főzz kását (zabot és rizst, ezt még kifejtem). Ezeket úgy kell, hogy nagyon sokáig főzöd. Nem szabad a gabonát nyersen enni! Ha müzlit eszel nyers gabonamagokkal, akkor a gyomrod nem tudja megemészteni. Zabkása: veszel zabpehlyehet, egy pohárnyiból rengeteg lesz. Felöntöd vízzel és kevergeted, utánöntöd vízzel, kevergeted, utánöntöd vízzel, ezt kábé 20 percig. Nagoyn finom. Nem szabad sem tejterméket, sem friss gyümölcsöt tenni bele! Lekvárral, befőttel, mézzel egyed. A barnarizst háromszor mennyiségű vízzel felöntöd és kavargatás nélkül, lefedve főzöd min. hn órát. Mindkettőnek lesz egy "nyákja", ami szuper a gyomrodnak és beleidnek. Ill. még egy ötlet: barátnőmnek végül amerikai orvosok mondták, hogy csokicisztája van. Amikor abból kikezelték, teljesen meggyógyult az arca.

És szerintem ezeket a savakat és löttyöket próbáld meg elfelejteni egy időre.

Unokatesómnak a mai napig (12-13 éves korában kezdődött a kálváriája) elég csúnya heges a bőre és egy nagyon szép nő, rengeteg férfit kicsit sem zavarja ez. Említett barátnőmnek is a mai napig heges az arca, nem zavaró. Egyikük sem fedi le alapozóval a bőrét.

Drukkolok!

2018. ápr. 10. 10:26
A gyógyszer miattit nagyon sajnálom, de én dokit is váltanék mert neki semmibe se kerül, hogy felírjon neked savas termékeket, amitől javultál is, te vagy a páciens, miért akar rád erőltetni olyat, amitől nincs konkrét javulás, és miért nem ír fel olyat, amitől meg igenis volt és veszélytelen is?
119. gribedli*** (válaszként erre: 118. - DéBe2012)
2018. ápr. 10. 10:23

Bocsi, nem szeretnék visszaolvasni, de a sav alatt a glikolsavat érted? Mert a glikolsavnak nincs olyan határa, hogy mikor nem kell már használni, nyugodtan évi 2 kùrát is lehet csinálni a végtelenségig. A bőr 28 naponta cserélődik a felső rétegekben de igazából teljes sejtcsere az 7 év is, illetve idősebbeknél még több, szóval egy-egy heg, ami mélyebb rétegekig nyúlik, nem fog elmúlni 5 hónap alatt, de 5 év folyamatos glikolsavazás után igen. Vagy évi 10 kezelés dermoabrázió több éven keresztül.


Van ennél gyorsabb is, a lézerezés de az olyan mértékben hàmlaszt, hogy az eredmény kiszámíthatatlan és nem mindig szép. Mert a bőr regenerálódását nem szabadna ennyire sürgetni.

2018. ápr. 10. 00:52
Sziasztok! Az utolsó írásom óta már eltelt több, mint fél év, úgy gondoltam (nem elborzasztásból, ha esetleg valaki hasonló cipőben jár) elmesélem az utóbbi pár hónap folyamatos harcát. A savas kezelést körülbelül januárig folyamatosan csinálnom kellet, havonta visszamentem a bőrgyógyászhoz, hümmögött rajta, hogy kb semmit nem javult még mindig, aztán felírta újra és mehetek utamra. Szóval igazából ezt játszottuk vagy 5 hónapon keresztül. Nem mondom, hogy nulla volt a segítség... olyan 10 a 100-ból. A barna folyadék a pattanásaimon eleinte nagyon szépen segített, a nyár végére elérte, hogy nem alapoztam az arcom, de amilyen jól indult a dolog, olyan könnyen szokta meg a bőröm (mint mindent), így egy idő után hiába kentem vele kitartóan, igazából semmi értelme nem volt. December körül az arcom a következően nézett ki: a homlokom tiszta volt (mint ahogyan a kezelés előtt is, tehát ez nem annak köszönhető), az arcom tiszta volt, a pattanás hegeit a sav elhalványította ugyan, de nyilván nem tüntette el. Az állam, és az arcom alsó része végig pattanásos volt. Ez egyébként visszagondolva egy nagyon jó eredmény, a pattanások soha nem jöttek ki a szám vonalától fentebb, így nagyon bizakodtam benne, hogy ha tovább folytatom végleg megszünteti majd a problémámat. Ezek után januárban elfogyott a savam, így visszamentem ismét a bőrgyógyászhoz aki hümmögött kettőt és azt mondta ennyi idő alatt már teljesen el kellett volna tűnnie, így felejtsük el a savat, helyette szedjek Tetralysalt ismét (már vagy 6 éve szedtem egyszer, és kb másfél évre segített is). Én ezt kétes érzelmekkel fogadtam, mert bíztam a javulásban, de hát az orvos az orvos, így elkezdtem szedni a Tetralysalt, mellé a barna lötyi természetesen kötelező volt, igaz említettem, hogy nulla hatása van, de hát mindegy is. Két hét gyógyszerszedés után nulla db pattanás volt a bőrömön, és nagyon elhittem, hogy ezt a csatát megnyertem, és innentől babapopsi bőr meg miegymás, mint az átlag embereknek. Na ez tartott kb 4 hétig, majd ismét az állam körül feltűnt 1-2-3 pattanás, nem volt vészes, nem estem kétségbe, nem is igazán volt feltűnő. Összesen 7 héten keresztül szedtem a gyógyszert - 3 hónapig kellett volna. Közben folyamatosan beteg voltam, nem értettem miért vagyok ennyiszer megfázva, egyik betegségből ki a másikba be, nem jutott eszembe, hogy a gyógyszer esetleg legyengíti az immunrendszeremet. Majd a 7. héten durván belázasodtam, és egy héten keresztül 39 fokos lázzal feküdtem, fel sem bírtam kelni, az ügyeleten vasárnap este a doki letiltott a gyógyszerről, mert szükségem volt egy erős antibiotikumra, és kétfélét ugye nem lehet egyszerre szedni. Így esett meg, hogy - megjegyzem a bőrgyógyász tudta nélkül - külső kényszer miatt leállítottam a 3 hónapos kezelést, és miután felgyógyultam sem mertem ismét elkezdeni, bőrgyógyászhoz meg nem jutottam el a munka miatt. Kb 3 hétig nem látszott változás a bőrömön, mostanra azonban kb. 5x olyan csúnya, mint a nyáron volt, és 10x annyira, mint a savas kezeléskor. Sírhatnékom van, nem tudom mit kezdjek, szerdán megyek vissza a dokihoz, le fog cs*szni, amiért abbahagytam, de nagyon sok helyen olvasom, hogy állítólag amúgyis csak addig hatásos ez a bogyó amíg szedik, tehát lehet, hogy 3 hónap után ugyanígy történt volna. A legidegesítőbb, hogy ami eredményt hosszú hónapok után elértem, nyom nélkül eltűnt, és rosszabb helyzetben vagyok, mint nyáron.
2017. dec. 25. 00:13
Lehet gyulladástól is. Vagy valami belső probléma...
2017. aug. 9. 11:24
Patanasokat nem csak kívül de belül kel elkezdeni a kezelést! Meregtelenités az első lepés belsőleg, külsöleg meg természetes gyógynővény krémeket kel hasznalni a gyulladásra és a fertőtlenitésre!!!
2017. aug. 9. 10:47
De van ami segít!
114. kinga08 (válaszként erre: 110. - DéBe2012)
2017. aug. 7. 16:03
Jajj, nagyon örülök, hogy végre szebb a bőröd. Gratulálok hozzá!^.^
2017. aug. 7. 11:45
Örülök, Débe, hogy javult:D
112. d1b337c628 (válaszként erre: 110. - DéBe2012)
2017. aug. 6. 12:29
Hú, szuper jó hír!!!!!
111. Ani0601 (válaszként erre: 110. - DéBe2012)
2017. aug. 5. 22:06
De jó, örülök a javulásodnak 😃
2017. aug. 5. 12:22
Na képzeljétek, olyan boldog vagyok! Tegnap volt 1 hónapja, hogy elkezdtem a kezelést a savval és a barna maszkkal. Még én sem hiszem el, de konkrétan jelenleg 1 db pattanásom sincs, nagyon ritkán jön ki 1-2, és azok is picik, hamar elmúlnak, nem gyulladnak be. A patik nyomai azért még megvannak, nem adják könnyen magukat, de szépen elhalványodtak már, és most már 2 hete smink nélkül járok mindenhova, ami nálam hihetetlen eredmény, mert az előző 3 évben sehova nem mentem el smink nélkül. Persze egy babapopsi bőrhöz képest azért még van hova fejlődni, de már egyáltalán nem bámulja meg az arcom senki sem az utcán, és hihetetlenül boldog vagyok!
109. Ryana
2017. aug. 2. 12:43

Sziasztok!


Nekem is sok gondom volt az aknéval, lévén zsíros és tág pórusú a bőröm.

Tinédzserkoromban egy b@lf@ß kozmetikus miatt elfertőződött és az egész képemet ocsmány, lilásvörös ragyák lepték el.

Kaptam rá receptre mindenféle kencét, de igazából csak a Roaccutan ért el igazi eredményt. Lepucolta a dögöket rendesen, igaz, sokáig kellett szednem, de nem bántam meg, nagyon hatékony cucc. Még a húszas éveimben is szedtem, mert nem múlt el a probléma a tinédzser évekkel.

Most 39 éves vagyok, nyilván a tág pórusok és a zsíros bőr maradtak, de kordában tudom tartani a pattanásokat. Roaccutant már nem szedek, nem indokolt. Sportolok, multivitamint szedek, kerülöm a tejet, ez a kettő sokat segít.

Valamint úgy tűnik, az AHA-hámlasztás is jót tesz.

Ragya ellen még a napfény vált be nekem, csakhát ugye öregíti a bőrt.

Jobbulást mindenkinek!

108. Ani0601
2017. júl. 23. 04:51

Nekem is van ilyen problémám. Több pattanásom van,mint tini koromban... 😏

A neten olvasgattam és úgy tűnik az ösztrogén demencia leírása passzol a gondjaimra.

Most yam gyökér kivonatot szedek. Veszek majd görögszéna kivonatot is. A méhpempőt is ajánlják.

Majd kiderül jó lesz-e, a lényeg,h kárt nem tudnak tenni.

2017. júl. 15. 09:51

Mára egyébként megint nagyon sokat javult az arcom. Néha alig szembetűnő a javulás, máskor meg reggel felkelek, és lemosom a maszkot, aztán nem győzök csodálkozni a tükörbe. Na ez is egy ilyen nap, és ilyenkor sokkal jobb a kedvem. :D


A homeopátiás gyógyszert is szedem, amit a gyógyszertárban ajánlottak, bár 4x1 kéne naponta, de én maradtam az egynél, inkább csak kipróbálásra, aztán lehet, hogy később emelek az adagon. Szed valaki közületek ilyesmit? Mert én még sosem próbáltam ezelőtt, így nincs sok tapasztalatom vele.

2017. júl. 15. 09:49
Egyenlőre a tejet dolgokat kerülöm ki, drasztikusan nem akartam változtatni. Cukros dolgokat alapból nem ettem, szóval az is kilőve. Most teljes kiőrlésű kenyereket eszek, minél több zöldséggel, és csirkét. Jaaa és egy hete elkezdtem egy csalánteás kúrát, napi 3 bögre csalántea tisztán. Méregtelenítésre azt mondják kiváló.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook