Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Problémás, pattanásos, zsíros arcbőr kezelésére nektek mi vállt be? fórum

Problémás, pattanásos, zsíros arcbőr kezelésére nektek mi vállt be? (tudásbázis kérdés)


2020. okt. 1. 19:24

Eladóvá vált egy új bontatlan tubus 0.1% erősségű Tretinoin gél.


A gél jobban beszívódik mint a krém.


A Krémmánia oldalán olvashatóak tapasztalatok Retin-A nevű terméknél.


Budapesten átvehető vagy posta.


A tretinoin az acne bizonyos formáira használatos, illetve ráncos-öregedő petyhüdt bőrre is ajánlják. A bőr felső rétegének megújulását serkenti, csökkentheti a mitesszerek számát.

15. NomNom (válaszként erre: 13. - Juditta2019)
2020. ápr. 27. 09:40

Igen sajnos én sem. Bár mostanában kezdem észrevenni, hogy milyen ételektől jön ki jobban. Pl ha minden reggel mogyoróvaj + lekváros pirítóst eszem. :D

Nekem is ugyan ez volt, felírt minden tipikus kenőcsöt, utána jött az antibiotikum kúra. Hát mit mondjak az sem ért semmit. Ez is magánorvos volt. Neki annyi esze volt hogy szóljon a fényvédő miatt. Sotretet pedig tavasszal/nyáron nem is írják fel ha nem muszáj.

2020. ápr. 27. 08:50
A bőrygógyász témához annyi hozzáfűznivalóm van, hogy nekem így utólag elég rosszul esik, hogy egyetlen termék felírásakor sem mondta, hogy használjak mellette fényvédőt. Ez alap lenne, hogy figyelmeztet, főleg ilyen Skinoren és társai használata mellett. Valamint a bőrgyógyász egyszer sem küldött el semmilyen vérvételre. Csak úgy felírta a jól megszokott termékeket, mint Zynerit, Dalacin vagy Skinoren. ennyit én is tudok... ha meg nem válik be akkor antibiotikum kúra. Tiszta csalódás, hogy ezért magánorvoshoz mentem...
13. Juditta2019 (válaszként erre: 12. - NomNom)
2020. ápr. 27. 08:46
Most azt tervezem, hogy valamilyen bélregenerálást csinálok, meg persze veszek Helicobacter tesztet mert gyanús (sokszor büfögök kaja után, sokat) lehet h nem segít majd a pattikon de végülis lehet attól is (?).Emellett használom a professzionális kozmetikai termékeket. Többet nem nagyon tudok kezdeni vele antibiotikum vagy erős gyógyszerek nélkül.
12. NomNom (válaszként erre: 10. - Juditta2019)
2020. ápr. 26. 16:46

Hat igen, lökdösik az embert ide-oda, aztán megoldás meg nincs.:(

Velem is beszedettek 3 hét antibiotikumot, erős krémeket az arcomra aztán csak a Sotret segített de ki tudja milyen áron...

11. pteri
2020. ápr. 26. 13:51
Semmi a világon. Most eltelt 20 év és kezdődik előlről a kisfiam szép kis arcával. Most még a kozmetikusok sem dolgoznak...
10. Juditta2019 (válaszként erre: 9. - NomNom)
2020. ápr. 26. 11:25
Az a vicc, hogy ugy 2-3 éve pont a gasztroenterológián mondták, hogy menjek bőrgyógyászhoz. Mert nem talàltak semmit. De eszembe jutott újra igen, hogy menni kellene. De egy Helicobacter tesztet mindenképp veszek, hátha... jobbat nem tudok.
9. NomNom (válaszként erre: 6. - Juditta2019)
2020. ápr. 26. 09:20

Sajnos nekem megvolt az A-vitamin kúra, már jó 10 éve, nálunk most jön a baba és vszeg a hormonok miatt lett megint csúnyább az arcom (pregnancy glow sehol...:D).

Szóval a kúra csodát tett, de utólag lehet nem csinálnám mert hosszú távú mellékhatásokat nem ismerik még.

Ha góckeresés negatív, akkor valami emésztési probléma is lehet. Meg tényleg a piszkálás. Nekem már nem cisztás, elazt megszűntette a Sotret. De mondom utólag inkább mentem volna átfogó belgyógyászati vizsgálatra. A semmitől sajnos nem jönnek ezek elő.

8. NomNom (válaszként erre: 7. - Juditta2019)
2020. ápr. 26. 09:16

Nekem is sajnos vannak visszamaradt pigmentfoltok. Van néhány termékem amivel lehet őket halványítani, de ezek sem ajánlottak nyáron úgyhogy majd ősszel előveszem őket.

Napvédőből ha problémás a bőröd akkor mindenképpen nem-komedogént kell venni, hogy ne tömítse még az is a pórusokat. Nekem a CeraVe nappali kréme bevált, abban van FPS 25.

De mielőtt ezek közül bármit kipróbálnál tényleg tudni kéne mennyire problémás és mitől mert könnyű rontani a helyzeten egy rossz rutinnal - pl nekem darabos arcradírt abszolút nem szabad mert a tág pórusok mellett száraz és érzékeny a bőröm.

2020. ápr. 26. 09:04
A Fórum indítónak annyit tudok mondani, hogy Denat Alcohol tartalmú termékeket ne használj, a pattanásos bőrűeknek gyártott termékekbe előszeretettel teszik, de többet árt hosszútávon. Alkoholmentes lemosót használj mindenképp. Aztán tonizálj (ha a lemosód ezt nem teszi meg) és hidratálj. Heti 1-2 x pedig hámlassz, persze már jön a május nem célszerű most elkezdeni, most inkább csak enzimes peelinget használj és fényvédőt mindenképp. Nehéz nekem is mert amúgy is sápadt vagyok de a pattanások helyén az elszíneződés ígyis már tarkítja az arcomat.
6. Juditta2019 (válaszként erre: 3. - NomNom)
2020. ápr. 26. 08:59
Igazad van én is ezeket tanácsolnám. VISZONT! Már nagyon kíváncsi lennék egy olyan tanácsra, hogy mi van ha minden ki lett vizsgálva (hormonok, góc, bőrgyógyász is vizsgált, étel intolerancia...) és ami problémás ételt mutatott a vizsgálat elhagytam már rég, a bőrgyógyász által felírt kence nem működött (egyébként már az évek alatt nem az első bőrgyógyásznál jártam), a hormonjaim okés és mégis idén leszek 29 és az állam tele van cisztás aknéval. Nem ma kezdtem szinte már mindent kipróbáltam. Múlt hónapban is méregdrága termékeket vettem egy kozmetikustól, de.... azt hittem a júniusi esküvőnkre meg tudom oldani. De már bele kell törődöm h ragyás menyasszony leszek. Szóval vajon mi a jó tanács ilyen esetben? Hogyha ezek után is még valaki ragyás? :/ kíváncsi lennék rá. (gyógyszert nem akarok szedni rá, úgy mint antibiotikum, vagy A-vitamin tartalmú erős gyógyszerek, mert babát szeretnék)
5. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Anonymus8998)
2020. ápr. 26. 07:42

Bőrgyògyàsz...


Felesleges tesztelned mindenfèlèt,hisz mindenkinek màs bőrtìpusa ès problèmàja van.


Mièrt olyan nehèz felkeresni egy bőrgyògyàszt,aki azonnal orvosolja a dolgot?🙈

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Anonymus8998)
2020. ápr. 25. 23:50
Ami másnak használt az nem biztos, hogy neked is fog. Menj bőrgyógyászhoz, kozmetikushoz, ha vége a karanténnak.
2020. ápr. 25. 23:40

Először is rájönni, mitől vannak a pattanások. Hormonok, étel, góc...?

A legfontosabb és legnehezebb nem piszkálni az arcot. Még felnőtt fejjel is előfordul nálam, hogy munka közben az államat fogdosom, vakarom és akkor kijönnek.

Nem mindegy mennyi idős vagy, milyen típusú a bőröd - ezek nélkül nehéz tanácsot adni. Ha nem nagyon durva kozmetikus aki utána ajánl neked otthoni kezelést, ha durva akkor bőrgyógyász aki kivizsgálja mitől van és esetleg felír valamit.

2020. ápr. 25. 23:20
Kozmetikus.
2020. ápr. 25. 22:40

Nektek mi vállt be a legjobban?

Mind külsőleg és belsőleg ható gyógyszerek, krémek, gyógyteák vagy bármi ami pozitív hatást ért el nálatok érdekelne!!🤗

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook