Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Parlagfű allergiám van. Mivel enyhíthető? Meddig virágzik? fórum

Parlagfű allergiám van. Mivel enyhíthető? Meddig virágzik? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
252. szanád (válaszként erre: 251. - Tücsimücsi)
2010. aug. 8. 20:52

még jól..., de ő a fekete ürümre allergiás ,mint kiderült...

adok neki 1000 mg c-vitamint és pollen tabit...meg ha kezdődik akkor majd kalciumot.

Gyógyszert...és főleg orrcseppet biztos nem fog kapni , mert nem használ...

251. tücsimücsi (válaszként erre: 250. - Szanád)
2010. aug. 8. 18:38

Hogy van a fiad?

Én ma csak vagy 4-et hapciztam...de lesz még rosszabb tuti...napok kérdése.

250. szanád (válaszként erre: 247. - D4b0dd2692)
2010. aug. 8. 18:27

Szia

hogy kerülöd a parlagfüvet amikor tele van vele a levegő ?

249. amandaH
2010. aug. 7. 14:43

Szőlő.

Nekem is vannak orrfolyásos-tüsszögős perceim, de annyira nem vészes, mert utána napokig csönd. Viszont sajnos néha a fülemre megy. Egy szezonban van 4-5 nap, amikor szinte nem is hallok :( Egyébként aug. 20. előtt nem szokott előjönni, és van amikor csak szept. elején, de kitart okt. közepéig.

248. tücsimücsi (válaszként erre: 247. - D4b0dd2692)
2010. aug. 7. 11:10
paradicsom detto:-(
2010. aug. 7. 11:07

Sziasztok!

Nem olvastam végig a 248 hozzászólást.Az allergiaellenes szereken,és a parlagfű kerülésén túl a görögdinnye jutott az eszembe.Keresztallergia áll fenn a parlagfű és a görögdinnye között.Aki allergiás a parlagfűre,annak ajánlatos kerülnie a görögdinnyét.Érdemes átnézni a többi növény keresztallergiát is.

246. tücsimücsi (válaszként erre: 245. - 46fa9c010b)
2010. aug. 6. 21:11

Igen, ő is írja ki. Persze, hogy hatott, már olyan 2 órahossza múlva.

Aug. 16-18. körül érdemes beadatni.


Van aki 3-at is kér egy szezonban, de én csak egyet kérek. Nem szabad túlzásba vinni, de egytől semmi bajod nem lesz, csak átsegít a nehéz időszakon.


És reménykedjünk, hogy lesznek kiadós esők, azok lenyomják a pollent.

245. 46fa9c010b (válaszként erre: 244. - Tücsimücsi)
2010. aug. 6. 20:57
Jaj, detto így vagyok.És figyelj csak, az injekciót háziorvos adja be?Neked hatott?
244. tücsimücsi (válaszként erre: 243. - 46fa9c010b)
2010. aug. 6. 20:33

Nekem nagyon bevált a Novorin orrcsepp.


Diphrofost injekció, de lehet nem pontosan írtam le. 3 hétig van hatása, úgy adatom be, hogy a pollen-csúcsot megúszom.

Nekem 12 éve van és minden évben szinte napra pontosan 6 hétig tart.


Ami a gyógyszereket illeti...khmmm...csak az orvosokat és a gyógyszergyártókat gazdagítják akik kiváltják.

Ja és a Telfast és az Aierus iszonyú bélrendszeri zavarokat okozott, és ez utóbbitól még rémálmaim is voltak.

243. 46fa9c010b (válaszként erre: 242. - Tücsimücsi)
2010. aug. 6. 20:24
Annyira megértelek!!Sokszor én is így érzem,hogy olyan miután beveszem a gyógyszereket mintha be sem venném!!Voltál már úgy,hogy annyira el volt dugulva az orrod,h abszolút,de abszolút semmi levegőt nem kaptál rajta??Na én így voltam tavaly előtt 7 napig,de tényleg,és már szédültem,minden bajom volt,akkor fújtam be Rhinocorttal,és végre tudtam aludni!!!Ebben a spayben bízom,de a gyógyszerekben már nem!Milyen szurit adatsz be magadnak?Attól nem lesznek tünetek?Vagy mi ez,mert nem hallottam róla.
242. tücsimücsi (válaszként erre: 241. - 46fa9c010b)
2010. aug. 6. 20:21

Nekem a gyógyszerek egyáltalán nem használnak. Erre akkor jöttem rá amikor terhes voltam és nem szedhettem gyógyszert. Semmivel nem voltam rosszabbul, mint gyógyszer mellett, amiből 4 félét próbáltam.


Ja...3 napja vannak tüneteim, debreceni vagyok. de még nem vészes, ki lehet bírni. Épp csak elkezdődött, de ha durvul már megyek is szurira.

2010. aug. 6. 20:13

Sziasztok!!Én 3 éves korom óta allergiás vagyok a parlagfűre. Van év (mint pl a tavalyi) mikor egyáltalán nem kínoz meg, de van mikor elviselhetetlen tüneteim vannak. Mikor megállás nélkül heteket nem alszok végig,egyfolytában prüsszkölök stb stb. Aki ebben nincs benne,az nem tudja milyen szenvedés. Idén eddig még nem jött elő tőle az allergiám,dehát tudom,hogy hamarosan elő kell venni a zsepiket. Bár két évvel ezelőtt már július végén is szarul voltam,egészen októberig!!

Van valaki itt,aki már érzi a hatását ennek a "szemét"gaznak? Nagyon remélem,hogy nem!!

Gyógyszerek..nos ha nagyon elér akkor semmi nem használ,de tényleg! Bár párom felírt egy orrsprayt,ami viszont enyhített a duguláson,ennek a neve: Rhinocort, szemcsepp a Spersallerg, tabletta pedig Cetigen,de utóbbit még nem próbáltam,ez lesz az első év. Volt vki aki a Cetigent már használta?-ha igen,jó volt? Párom azt mondta nagyon jó gyógyszer,sokkal jobb mint a Telfast vagy a Clariten(ne haragudjatok ha nem helyesen írom). Nektek mi a véleményetek?

240. f64f0d9a69 (válaszként erre: 238. - Leopold00)
2010. aug. 5. 21:38

Ez nagyon jól hangzik, csak nem igaz!

Megelőzni nem lehet. Max. kezelni.

A parlagfű még csak most készülődik megkínozni az áldozatokat.

Az Ambrosia artemisiaefolia az ellenszere.

A többire nekem bevált valaha a Coryzalia. Ezek homeopátiás szerek.

Orrot ki kell mosni többször vízzel, lehet sóssal is. A C vitamin is segít és a Kálcium-magnézium.

2010. aug. 5. 12:31

:D Hát ez nagyon tetszik, és igazad is lehet. :D

Hát nem feltétlen kell orvoshoz menni, ha egész évben nem vagy allergiás, csak akkor mikor a parlagfűnek van szezonja, akkor nagy valószínűséggel az.

2010. aug. 5. 11:41
Ha nem muszály szerintem nem kell elkezdeni rögtön gyógyszert szedni, próbáld meg megelőzni az allergiás tüneteket. Elég bénán hangzik de ha hosszú a hajad akkor moss gyakrabban hajat például mert megragad abba is a pollen. Ha tudsz este szellőztess mert akkor kevesebb pollen van a levegőben.Ha meg csak orrfújásról van szó akkor próbálj meg sprayt használni.
2010. aug. 5. 10:04

Sziasztok!

Én igazából nem mentem még el allergiatesztre, de azt tudom, hogy valamire tuti allergiás vagyok. Vidéken általában sokszor tüsszögök, és van hogy folyik a taknyom és a könnyem is. Durvább esetekben félrepcenként két tüsszentés, vörös szem és szinte patakokban folyó orr a tüneteim... Ez szerintetek parlagfű allergia, vagy lehet bármi más is? Vannak speciálisan parlagfűre jellemző tünetek? Néha anyukámnak vmilyen orrspréjével befujom az orrom és attól elmúlik minden. De nme tom annak a gyógyszernek a nevét sajna.

236. maszatt (válaszként erre: 235. - Tücsimücsi)
2010. aug. 2. 20:31
Én a helyedben elkezdeném!
235. tücsimücsi (válaszként erre: 234. - Maszatt)
2010. aug. 2. 20:18
akkor ha most elkezdem szedni nem lesz olyan erős az allergia?:-O
234. maszatt (válaszként erre: 233. - Tücsimücsi)
2010. aug. 2. 19:55
Igen....az immunrendszert kell megtámogatni!És a c-vitamin feltúrbózza!Nekem ez segített!Amúgy meg sosem árt szedni rendszeresen.
233. tücsimücsi (válaszként erre: 232. - Maszatt)
2010. aug. 2. 19:40
a c-vitamintól??!!!
232. maszatt
2010. aug. 2. 19:31
Én sok-sok c-vitamint szedtem,mára tünetmentes vagyok!
231. tücsimücsi (válaszként erre: 230. - Szanád)
2010. aug. 2. 19:04
Még semmi, de már előre félek. Nem szívesen adatom be a szurit, pedig úgyis az lesz a vége.
230. szanád (válaszként erre: 229. - Tücsimücsi)
2010. aug. 2. 18:46

Szia még nincs , de most néztem hogy az üröm még nagyon alacsony szinten van...

te hogy vagy ?

229. tücsimücsi (válaszként erre: 228. - Szanád)
2010. aug. 2. 18:34
Hogy van a fiad? Vannak már tünetei?
228. szanád
2010. aug. 2. 17:05
Semmivel....és szeptember végéig tart...
2010. aug. 2. 16:19
Én is csak orrspray-t szoktam használni, bár az én allergiám nem annyira durva tünetekkel jár, így elég is. :)
226. fe4c84f428 (válaszként erre: 222. - D4b0dd2692)
2010. aug. 2. 13:01
A TV-ben túl sok mindent ajánlanak túl soxor aminek kb semmi értelme nincs. Én már kipróbáltam kb mindent, forevert is, de csak orrsprézek.
225. tücsimücsi (válaszként erre: 223. - Lehoagi)
2009. szept. 15. 19:42
Csak a pollentablettát ilyenkor nem szabad szedni, mert még jobban kihozza a tüneteket. Télen kell elkezdeni és folyamatosan kell, mire jön az allergia akkor pedig abba kell hagyni.
224. Kedveske (válaszként erre: 223. - Lehoagi)
2009. szept. 15. 17:00

Ez tablettában van? Hogyan adtad a 3 évesnek?

A fiam 2,5 éves, de még nem szedett tablettában semmit, Fogalmam sincs hogyan adnám be neki, ha pirula....

223. lehoagi
2009. szept. 15. 16:47
most olvastam csak, hogy mennyien szenvedtek allergiában. Ezért el kell mondanom a legújabb tapasztalatom! Forever Living termékei között berry gélt igyatok ill. a Forever pollen tablettájából mértékkel! kezdetben negyed tab. naponta 1 hétig, majd fél tabl. egy hétig, majd 3/4 tabl. hétig, és végül a 4. hétben 1 egész tabl. Nagyon kiadós, mert 100 db van benne. 9 éves allergiát szüntettem meg vele, ill. az orvos annyit mondott, hogy ezzel élni tudni kell és azonnal irta a Ca ill. zirtecet! kipróbálta és nagyon meglepődött!!! én is, de nagyon örültem, hogy tudtam segiteni!!! Nem mondom, hogy tőlem, tehát nem azért irtam, csak tudom, hogy segit!!! Gyereknek is volt pozitiv tapasztalat (3 éves). Ha tudok segiteni, kérdezzetek nyugodtan!!!
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook