Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Parlagfű allergiám van. Mivel enyhíthető? Meddig virágzik? fórum

Parlagfű allergiám van. Mivel enyhíthető? Meddig virágzik? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
312. 325b42d966 (válaszként erre: 311. - Crimson)
2010. aug. 27. 06:26
szia,az Otrivin nálunk sen vált be,sőt bedugult mégjobban a kisfiam orra tőle,a homeopátiás szerekről annyit hogy mi kipróbáltunk már sok mindent ,és az orvos is azt mondta használjuk ha akarjuk nem árt de nem is használ,ugyanezt mondta a sószobára is,ami jó lenne az a sóbarlang vagy 2-hét nyaralás a tengerparton(ezen én is csak mosolyogtam)ez az idei év különösen rossz a parlagfű allergiásoknak ,nagyon rossz hogy a saját gyerekem is ettől szenved és a vége még messze van mi most egy újabb gyógyszert és újabb orrsprayt kaptunk a dokitól mert a régi már nem hatott.
311. Crimson
2010. aug. 26. 14:48

Sziasztok!

Már kb 6 éve vagyok allergiás a parlagfűre, és eddig akármilyen gyógyszert, orrsprayt írt fel az orvos egyik sem használt egy kicsit sem. Most próbálkozok cetirizin tablettával de ez sem ér semmit sem. Az lenne a kérdésem, hogy valaki használt már Otrivin Allergia nevezetű orrsprayt? Mert tegnaptól használom, de kezdem felhúzni magam mert elegem van az orrdugulásomból meg az allergiából. Valakinek használt már ez az orrspray, vagy ez is ilyen semmirevaló dolog?

Ja és még valami...a homeopátiás cuccok használnak?Ha most kezdeném el valamilyen homeopátiás szer használatát az segítene vagy ilyenkor már késő elkezdeni?

310. 4a3af97442 (válaszként erre: 302. - Molly24)
2010. aug. 25. 19:39

Eddig jó, én is ezt az orrsprayt használom, mellé a Telfast 180mg-ot szedem, lekopogom!!!!!

Ha nagyon folyna az orrom a Calrinase-t kezdem el, tavaly használtam és nagyon jó volt, mert leszárította az orrnyálkahártyát. Ma inkább fulladtam, úgyhogy pumpálnom kellett.Sajna.

309. Cicus62 (válaszként erre: 293. - AmandaH)
2010. aug. 25. 19:24

Ha kutatgatnánk,megtalálnánk a gyerkőcöknél is a lelki okot.Az élet a fogantatással kezdődik.

Egy ismerősöm eltagadta az apa elől is a terhességét,a gyerek egy nagybácsi "nevét" kapta.

Na ,az a (már )nagyfiú full allergiás,szinte mindenre.

308. Cicus62 (válaszként erre: 298. - Kisstoth)
2010. aug. 25. 19:21

Hát ez eléggé egyértelmű volt.

Hozzáteszem nekem is egy családi "válság" után kezdődött ez az egész.

A válság "látszólag" megoldódott,az allergia maradt:(.

307. Molly24
2010. aug. 25. 17:10

Én is lekopogom ,de fogalmam sincs,hogy a gyógyszer vagy ez az orrspray tett csodát,de már 3 órája kapok levegőt!!!!!!!!!!!!!!!jejeeeeee

és oylan jóóóóóóó!!!!

:)

2010. aug. 25. 15:52
Lekopogom, de amióta a Rhinocort Aquat fújom semmi tünetem nincs!Csak ajánlani tudom!:)
305. judiit
2010. aug. 25. 11:38

Visszatérve arra a szteroid injekcióra amit valaki írt. Valóban hatásos, amíg hat. Nekem a beadás pillanatában el is vágott minden bajt, hihetetlen jó volt. Aztán kb. 4 hétig hatott, utána meg még szarabbul lettem.

És még arra emlékszem, hogy a mellékhatása, meg a leírása (papír ami benne volt) kb egy A/4-es lap nagyságú volt, és tele volt írva minden "kedves" dologgal... Mellesleg rá is lehet szokni, és szerintem egyre több kell belőle. Azóta én nem is adattam be ilyet.

Most a sóbarlangot fogom kipróbálni...hátha...

304. judiit
2010. aug. 25. 11:30
Szerintem elmegy az az orrspray, nekem is az van, napközben nekem egész jó, de éjjel szarul vagyok mindig, semmi nem segít:(
303. Molly24
2010. aug. 25. 10:23

ja egyébként valaki hazsnált már iylen orrsparyt? mik a tapasztalatok?

köszi a válaszokat!

302. Molly24
2010. aug. 25. 09:43
voltam orvosnál íratni orrsparyt,és Avamys-t írt fel...majd beszámolok,h jó-e :) nagyon remélem h segít!!!
301. Molly24 (válaszként erre: 299. - 46fa9c010b)
2010. aug. 25. 07:25
Köszi,majd megpróbálom hátha segít....
2010. aug. 25. 00:49
Orrspay :)
299. 46fa9c010b (válaszként erre: 296. - Molly24)
2010. aug. 25. 00:49
Rhinocort Aqua-t irass fel az orvosoddal, hidd el, segíteni fog!!
298. kisstoth (válaszként erre: 297. - Cicus62)
2010. aug. 24. 20:50

Valószínű a férjére volt allergiás.

Nekem is sokkal jobb, mióta elváltam.

297. Cicus62 (válaszként erre: 291. - Kisstoth)
2010. aug. 24. 19:44
Na ez nagyon igaz.Ismerősöm elvált,azóta híre sincs az allergiájának.Ma mondta.Ennek jópár éve.
296. Molly24
2010. aug. 24. 17:32

És a Nasya neked hogy segít?

Csak mert én amint befújom,elkezdek tőle tüsszögni,orrot kell fújnom és amit befújtam ezzel ki is fújom....

Már nem kapok levegőt és nem tudom micsináljak...nagyon rosszul vagyok :S

Már szagokat és ízeket sem érzek..nektek is ilyen van?

Rhino spray plussal szoktam enyhíteni az orrdugulást,de ezt meg nem lehetne pár napnál tovább használni....

295. tücsimücsi (válaszként erre: 294. - Tücsimücsi)
2010. aug. 24. 16:58
*jelentkezett az allergiám ELÖSZÖR
294. tücsimücsi (válaszként erre: 293. - AmandaH)
2010. aug. 24. 16:57
Pici gyereknél nem tudom, de nekem 99' nyara volt a mélypont a magánéletemben ki voltam teljesen kattanva, és abban az évben jelentkezett az allergiám ami azóta minden augusztusban előjön.
293. amandaH
2010. aug. 24. 11:50

Egész pici gyerekek is allergiásak sajnos :(

Nem hiszem, hogy a munkahelyi stressz vagy a párkapcsolati problémáik okoznák :)

2010. aug. 24. 09:11
Mit szóltok ????
2010. aug. 24. 09:10

Ezt is, ez is érdekes...


Lelki konfliktusok a háttérben

Az allergiák olyan betegségek, amelyek az immunrendszerben játszódnak le. Az allergiával küszködő emberek immunrendszere a normálisnál erősebb választ ad egy vagy több, a környezetben megtalálható anyagra, az allergénekre, ártalmas anyagként ismeri fel őket, és védekezően lép fel ellenük. A szervezet védekezőképessége függ az általános egészségi állapottól, a fizikai kondíciótól, táplálkozástól, a káros szenvedélyektől. De ezektől függetlenül is nagymértékben lecsökkenhet a negatív gondolkodásmód, a zaklatott életvitel, túlhajszoltság vagy stressz miatt. A lélek belefárad abba, hogy mindig ugyanazzal a problémával kell szembenéznie, miközben pihenésre alig marad ideje. Ilyen probléma lehet egy munkahelyi vagy párkapcsolati konfliktus is. A legyengülést pedig a fásultság, majd az ellenszegülés és végül a „felháborodás” követi, amit nem merünk kimutatni, csak magunkban fortyogunk. Az allergia egyben elfojtott agresszió is. Persze mindennek akarunk látszani, csak agresszívnek nem. Nem merjük vállalni a vágyainkat, érzelmeinket. Ez vezet oda, hogy az elfojtott energiák utat törnek maguknak, például a megállás nélküli tüsszögés által. Hogy az allergiás kitörés független az allergéntől, bizonyított tény. Az allergének képének látványa, például egy macska fotója vagy filmbeli megjelenése rohamot válthat ki. Ezek a jelenségek is igazolják, hogy nincs fizikai összefüggés az allergiás reakció és az allergének között. Az allergiának – mint a legtöbb betegségnek – érzelmi oka van. Túlzott érzelmi reakcióról van szó, ami abból ered, hogy valamikor egy bizonyos anyaggal (vagy többel) érzelmi stressz kapcsolódott össze bennünk.

Lássuk, hogy bizonyos allergénekhez milyen lelki konfliktusok kapcsolódhatnak!

Tejallergia: az édesanyánkhoz fűződő viszonyra utal. A tej az őt tápláló anyát jelenti a gyermeknek. Később minden táplálék az anyai gondoskodás kellemes érzését nyújtja az embernek. Ezért a legtöbb táplálékallergia az anya–gyerek kapcsolatban rejlő problémákra, félelmekre utal. Lisztallergia: az apánkhoz kapcsolódik. Félelem alakulhat ki a gyermekben, hogy az apja nem szereti, nem fogadja el őt. Házi por, poratka: a tágabb környezetben (lakás, munkahely) keresendő az a dolog vagy személy, aki kiváltja az allergiás tüneteket. Pollenek: a beporzáshoz, a termékenységhez kapcsolódnak. Összefügghet a szexualitás hárításával. Macskaszőr: a gyengédséget szimbolizálja. A becézgetés, simogatás, túl szoros közelség, amire vágyunk, de nem merjük megvalósítani.

Az allergia sokféleképpen megelőzhető és kordában tartható. Táplálkozzunk helyesen, végezzünk feszültséglevezető tevékenységeket. Sportoljunk, sétáljunk, találkozzunk barátainkkal és nevessünk sokat. Szerezzünk érvényt vágyainknak, érzéseinknek. De a legfontosabb, hogy keressük meg és oldjuk fel az allergia valódi okát.

2010. aug. 24. 09:10

Most találtam..


A parlagfű-allergiásoknak nem javasolt: görög- és sárga­dinnye, banán, paradicsom, uborka, cukkíni, tök, kamilla.

Kerülni kell a hisztamint koncentráltan tartalmazó ételeket: tengeri finomságok (hering, szardella, szardínia, tonhal, cápa, sprotni, makréla, csiga, kagyló, kaviár), alkoholos készítmények, érett sajtok (camembert, cheddar, ementáli, gouda, rokfort, stilton, penészes és füstölt sajtok), citrusfélék (citrom, lime, narancs), gyümölcsök (ananász, papaya, eper,

olajos magvak, mogyorókrém, csokoládé), érlelt húskészítmények (kolbász, szalámi, füstölt hús, sonka), zöldségek (bab, borsó, lencse, mák, paradicsom, savanyú káposzta, spenót, szója).

289. Cicus62 (válaszként erre: 288. - Vikó 26)
2010. aug. 23. 21:06
Ismerős tünetek,és én is tanácstalan vagyok.Most fogom kipróbálni a Dr.Theiss kencét.Szerintem ezt szoptató anyuka is használhatja,mert a nyálkahártyát vonja be,és ez a filmréteg nem engedi hatni az allergéneket.
2010. aug. 23. 20:59

Sziasztok!

Szeretném tudni mi ez a szuri amiről szó van!

Tavaly már szóba került,de azóta elfelejtettem a nevét!

Most szoptatom a 4 hós kisfiam,ez gondolom kizáró ok igaz?

Rajtam sem segít semmi,5 éve van allergiám,ez alat az idő alatt mindent kipróbáltam már,amire a tv ben annyira esküsznek!

Itthon ülök a két gyerekkel ebben a szép időben a négy fal között,csukott ablakok mellett!

Én két éve már fulladok is,pulmicortot,rhinocortot és ventolint használhatok,mert ezek helyi hatásuak,de ezek csak a nehéz légzésre és a fulladásra hatékonyak!

Valami jó ötlet a könnyezésre,dobártya torok viszketésre lenne?

Nekem a szemviszketés a legroszabb,attól félek leginkább mert minden szezonban van legalább egyszer egy kötőhártya gyulladásom is miatta!

Csak a lakásban teregetek,minden nap hajat mosk,akár többször is,miután utcán voltam,de fejkendő és szemüveg nélkül ki sem lépek a házból!

Paradicsomot,dinnyét,augusztustól már nem merek enni én sem!:-(

Esténként iszom egy kalciumot,az jó szokott lenni,de csak ideig óráig!

Olyan jó lenne,ha örökre véget lehetne vetni ennek a kínlódásnak és soha többet nem kéne át élni!

Annyira megkeseríti az életemet ez a kb két hónap minden évben!

De gondolom nem én vagyok ezzel így egyedül!

Na jól kipanaszkodtam magam,elnézést érte!

287. petalo (válaszként erre: 275. - Lehoagi)
2010. aug. 23. 20:47
ezt hogy csináltad? mennyivel elötte kezdted el inni? nekem 22 éve van és még nem igazán használt semmi, asztmázom is már, csak a lakásba jó becsukott ablakok mellett. van amelyik év enyhébb van hogy nem. volt h egyik évbe elég jól használt a gyógyszer, másik évbe meg nem. az idén még elég jól vagyok( csak ne kiabáljam el), tavaly nagyon jól használt a Clarinase nevű gyógyszer, teljesen leszárította az orrnyálkahártyámat. nagyon jó volt.mindegy az idei évre már beszereztem.
2010. aug. 22. 23:23

Én minden virágzó növényre 5évig allergiás voltam!

A claritine akut nekem teljesen megszűntette,egy egész szezont tehát márciustól október végéig szedtem,meg következő évben Augusztus végéig és azóta szerencsére nem is újult ki!

2010. aug. 22. 23:16
Néztem egy pollennaptárat,és igen elkeserítő az eredmény: [link] :(
2010. aug. 22. 23:16
Hogy vagytok??
2010. aug. 22. 16:00
Sziasztok! Az ambrosia artemisiaefolia 30 CH-t heti 1x vagy napi 1x lehet szedni? A gyógyszertárban ahol vettem nem tudták megmondani...
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook