Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mivel enyhíthetem, csillapíthatom a fogfájást? fórum

Mivel enyhíthetem, csillapíthatom a fogfájást? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. lilibe
2012. szept. 30. 19:33
Nekem a cataflam vált be. Gyulladáscsökkentőnek pedig a dalacin.
41. f64f0d9a69 (válaszként erre: 40. - Sopianae)
2012. szept. 28. 20:08
Hideg borogatás, szegfűszeg- csökkenti a gyulladást, fájdalomcsillapító.
2012. szept. 28. 10:31
Ja és a fülem is fáj emiatt... Elég elviselhetetlen.
2012. szept. 28. 10:26

Sziasztok


2 hete fáj a fogam, de csak akkor ha felülök, állok, sétálok. Ha megyek úgy lüktet, ahogy lépek. Ha lefekszek 10 perc és elmúlik. Mitől lehet ez?

Dokihoz csak okt 15-én tudok elmenni, mert akkor megyünk haza Somogyba, de addig is szenvedek. A gyöngyösi ügyelet meg katasztrófa állítólag.

38. Timike33 (válaszként erre: 35. - Ritkó)
2010. ápr. 28. 09:27
Szia!Nekem nem olyan régen szájsebészhez kellett mennem a bölcsességfogam miatt mert, ha jól értettem, belenőtt a gyökere az álkapcsomba. Nekem alsó fog volt, az orvosom(Szombathely legjobb magán szakorvosa:))úgy kiemelte hogy meg sem éreztem...felnőtt nő létemre sírva ültem be a székbe, mindenem remegett utána pedig meg akartam ölelni a dokit:)Ne izgulj, a bölcsességfog kihúzása szerintem ne olyan rossz és ha jó dokihoz mész tuti szépen eltávolítja:)Én is megyek a napokban 2fog miatt:(
37. Ritkó (válaszként erre: 36. - Mamazon)
2010. ápr. 22. 22:06
Persze magándokihoz megyek, de nem mindegyik van felkészülve ilyen beavatkozásra szerintem.
36. Mamazon (válaszként erre: 35. - Ritkó)
2010. ápr. 22. 12:48

Nekem is szájsebészet lett a vége. Ez valószínűleg elkerülhetetlen. Előre mondta a doki. De a magándoki nem küldözgetett sehova ő ott helyben fel volt készülve rá és mindjárt a kezébe vette a szikét, amikor kellett.

Fájni már ez sem fájt.


Ha körzeti dokihoz mész és ő elutaztat máshova, az tényleg nagyon rossz lehet. Ezért keress -ha van rá kereted- egy magándokit inkább, aki felkészült a műtétre is.

35. Ritkó (válaszként erre: 34. - Mamazon)
2010. ápr. 22. 12:34

De én attól félek hogy a fogorvos nem tudja rendesen kihúzni a bölcsességfogamat, és majd akkor a szájsebészetre kerülök.

Most nekem nem fáj a fogam, de ki szeretném húzatni mindenképp, mert lyukas is meg le is van belőle már törve.

Magától a foghúzástól nem félek, mert már húztak ki fogamat, de bölcsességfogat még nem. De ami mellette van fog az is ugyanolyan nagy mint a bölcsességfog, remélhetőleg akkor rendesen ki tudja húzi a doki nem? Na mindenesetre féleg a fogorvostól :)

34. Mamazon (válaszként erre: 33. - Ritkó)
2010. ápr. 22. 11:28

A jobb felső bölcsességfog előttit (7-est), de a bűnös a bölcsességfog volt. Annyira beszorította az előtte lévőt, hogy elferdült a gyökér tengelye és nyomta az idegeket.

Kegyetlen fájdalom volt előtte...maga a húzás már fájdalomcsillapító injekciók és zsibbasztás után történt, az már szóra sem érdemes, mármint fájdalom szempontjából. Úgyhogy a beavatkozástól ne félj, az csak megszabadít a kínoktól.

Kitartást!!


Valaki korábban mondhatta volna, hogy jobb a bölcsességfogaktól még azelőtt megszabadulni, hogy kárt okoznának...

33. Ritkó (válaszként erre: 32. - Mamazon)
2010. ápr. 22. 09:25

Nagyon megszenvedtél? Nekem is mennem kell fogorvoshoz, alsó bölcsességfog-húzás vár rám :(

Neked melyik fogadat húzták?

32. Mamazon (válaszként erre: 31. - Mamazon)
2010. ápr. 21. 19:15

Muszáj megosztanom a végkifejletet. A mai napig húztam a fogorvost. Sajnos ma annyira berobbant a fejem, hogy már aztán tényleg semmi nem segített, csak a rohanás a dokihoz. Húzott + szájsebészet és varrás lett a vége...


Szóval fájdalomcsillapítási technikák ide vagy oda. Minél előbb menjetek el fogorvoshoz, ne járjatok úgy, mint én!

2010. márc. 31. 22:00

Most próbáltam a szegfűszeget. Eszméletlen!!!


Pedig már túl voltam 2 algopirinen, 1 nurofenen, 4 algoflex fortén és fél liter boron...(mindezt 3 órán belül) de fikarcnyit sem enyhítettek a fájdalmon. Már a fejemet meg az öklömet vertem a falba. Gondolkodni sem tudtam...


Erre csak ráharaptam egy szegfűszegre és máris csökkent a fájdalom. Remélem így már kibírom ép ésszel holnap reggelig...

2009. nov. 3. 19:42

hát nekem nemrég húztak ,szar volt,25 percig véste.be is gyulladt.


bezzeg a haveromnak is aki meg ivott ,cigizett stb és be sem byulladt....


nemtudom miröl függ

azota tul vagyok egy kb 3 honapig elhuzódó gyökérkezelésen , az sem volt tuti h megmarad de megmaradt



és most bal oldalt fáj egy nagy rágó ujra,a változatosság kedvéért...

29. 7130b15964 (válaszként erre: 6. - 9c7ae73cd3)
2009. nov. 3. 19:34
Szegfűszeg olajat is lehet kapni, ami nem csak fogfájásra jó, de pl. aftára is.
28. 7130b15964 (válaszként erre: 22. - 98a882c496)
2009. nov. 3. 19:32
Nem, nem szabad, csak olyankor a fájdalomküszöb általában alacsonyabb és kellemetlenebb lehet a beavatkozás, mint egyébként.
27. makrai.lilla (válaszként erre: 26. - Ritkó)
2009. nov. 3. 19:27
leszedi
26. Ritkó
2009. júl. 6. 09:21

Sziasztok!


Korona alatt fáj a fogam, biztos lyukas alatta. Ilyenkor hogy nézi meg a fogorvos, mit tud neki csinálni?

2009. máj. 3. 22:41
Neten találtam rá erre a fájdalomcsillapításra: a kézfejen lévő pontot kell kicsit masszirozni, ott ahol a nagyujj és a mutatóujj csontjai találkoznak V alakban. El nem múlik teljesen, de csillapítja a fogfájást. Kipróbáltam és bejött, remélem másnak is használ.
24. Enci.
2009. máj. 3. 18:00

Ez a probléma nekem is aktuális.

Nagyon szenvedek, holnapig kell kibírnom, akkor lesz Pesten a dokim.

Híd alatti gyökérkezelés, minden alkalommal híd leszedve, majd visszaragasztva.

És most nagyon fáj, bedagadt a fél arcom. :(

2009. máj. 3. 16:46
szerintem nem babona miatt nem akarnak húzni terheseknek.Még sok-sok beavatkozás van amit inkább elkerülnének kismamáknál, szerintem a vetélés kockázata miatt.A többi meg tényleg csak babona lehet:-)
22. 98a882c496 (válaszként erre: 21. - Kobagabi)
2009. máj. 3. 10:57

Hihetetlen, hogy az ilyen buta baobnák miatt hanyagolnak fontos dolgokat az emberek. Soha nem tudtam megérteni, hogy miért kell komolyan venni ezeket a baromságokat, amiket kitudja hány éve valami pihent agyú vénasszony kitalált. :|


Amit te írtál azt is ismerem, anyunak se akarták betömni se az egyik fogát a terhessége miatt. Szerencsére találtunk olyan orvost, aki tud normálisan gondolkodni. Olyat is hallottam, hogy mensi közben sem szabad fogorvoshoz menni...

2009. máj. 2. 13:09
Ja! És persze a gyermekemnek kutya baja sem lett, mert azért azt nem bocsájtottam volna meg magamnak.
20. kobagabi (válaszként erre: 19. - 98a882c496)
2009. máj. 2. 13:08

Na Hál istennek!


Tudod mikor a lányommal terhes lettem (Kanadában voltam), két fogam is begyulladt, és annyira fájt, hogy még sírtam is. Dokitól dokiig mentünk, de sehol nem akarták kihúzni őket, mert terhes voltam. A 6. helyen letagadtam a terhességet:(, hogy végre segítsenek. 10 injekciót kaptam, de úgy sem zsibbadt el. De kihúzták, az a pillanatnyi fájdalom (rettenetesen fájt) megérte. Mert utána már jól voltam:)

2009. máj. 2. 12:46

Hú, az éjszaka nagyon nehezen telt el :S azt olvastam valahol, hogy sót kell rakni a fogra, lehet, hogy hihetetlen de egy kicsit segített. Aztán anyu az újságban olvasta, hogy az egyetlen ügyelet szombaton reggel 10-tõl déli 12-ig van nyitva, gyorsan el is mentem, kihúzták a fogat...hát, ekkora fájdalmat el se lehetett volna képzelni, annyira kínzó mûvelet volt; olyan érzés volt, mintha szétszakadna az álla az embernek, fúj :( a zsibbasztót sem hagyták rendesen hatni, hamar nekiláttak a fognak, iszonyatosan fájt.

de legalább ezentúl nem lesz gond vele.

2009. máj. 2. 00:00

Teljesen együttérzek veled...

Épp a gyökérkezelésem közepén tartok, ráadásul ugyanazon az oldalon megindultak a bölcsességfogaim is...

Diplomamunkát írok, mellette a júniusi államvizsgámra készülök, így nincs időm kiműttetni a bölcsességfogakat, ugyh szenvedek ezerrel...

Se a kataflán, se a voltaren dolo, se az advil ultra forte nem hat. Már probáltam a jeges borogatást és a forró vízes fürdőt.

Bevallom az őszintét: 1 cataflán+ 2 voltaren+ kicsi pohárka konyak szokott használni... tudom h szánalmas, de ez van.

Amúgy jó megoldás más fájdalommal elvonni a figyelmedet... pl epillálj kicsit:))

kitartás!

2009. máj. 1. 23:25

Szerintem az összes praktika jó, de talán az a leglényegesebb hogy attól még hogy fáj ugyan úgy mosd meg alaposan a fogad!


Bocsi ha egy kicsit hülyén jön le, nem okításnak szánom, de ha alaposan kimosod belőle a bacikat akkor lehet utána enyhülni fog a fájdalom.


Ha nem, akkor tényleg magándoki...

16. kobagabi (válaszként erre: 3. - 98a882c496)
2009. máj. 1. 23:14

Sajna, ha gennyes góc van a fog alatt, annak nem használ semmilyen fájdalomcsillapító. Én is így voltam anno.

Magándokit kell próbálni, anyukámnak szenteste lett iszonyú fájdalma, és a doki fogadott:) Pedig épp a karácsonyfára rakta a talpat.

15. c20c593f1c (válaszként erre: 14. - C20c593f1c)
2009. máj. 1. 22:58
Ha kinyit a fogorvos, első utad hozzávezessen!!!
2009. máj. 1. 22:57

Ki lehet próbálni, nekem hatott. Nem tudom,hogy jó megoldás-e.


Van egy kézi masszírozógépem. Az állkapcsomhoz tettem, a fül közelében a csúcsára. Bekapcsoltam, és pár perc múlva már kevésbé fájt. Lehet, hogy a nyirokvezetékben lévőfolyadék elkezdte volna kimosni a fog környezetét.Most lehet, hogy oltári nagy baromságot mondtam ezzel, de nem tudok értelmes magyarázatot. De nekem már többször használt.

Esetleg kapj ki a hűtőből egy mirelit borsót, és tedd az arcodra.

13. MMMaya
2009. máj. 1. 22:48

Fogorvossal!!!


Ne várj sokáig, ne halogasd.


Corsodyl, az nagyon jó. Béres Febrillin, nem vészes az ára és nagyon jó.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook