Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Virágzik már a parlagfű? fórum

Virágzik már a parlagfű? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
61. 91d4989ab9 (válaszként erre: 56. - Szemmelver)
2009. aug. 22. 10:18

diprophos az injekció neve amit a barim kap,

éjjel ő se sokat aludt ugyhogy hétfőn megkapja idén is

2009. aug. 22. 06:10

Sziasztok!


Á,iszonyatosan rossz!

Reggelre a szemem leragad,bedagad,úgy nézek ki mint egy alkoholista,aki fől van puffadva,...

Napközben meg pzs hegyek.

Szóval,kitartás.....


Jut eszembe:2 napot Ausztriában töltöttem,azt sem tudják mi a parlagfű,és nekem is sokat enyhültek a tünetek!

59. Vikó 26 (válaszként erre: 56. - Szemmelver)
2009. aug. 21. 21:05

Nem vagy egyedül,én is kinlódok,borzalmas 3 éjjel van mögöttem!

Szó szerint szenvedek én is,mostmár a nappalok is egyre roszabbak!

Bizzunk a jövőhétben,egy kis esőt mondanak,hátha az majd le veri egy kicsit a szálló pollent!

58. Vikó 26 (válaszként erre: 57. - Sirq)
2009. aug. 21. 21:03

El múlik tőle igen egy időre!

Ez egy olyan örölölt betegség amit csak tünetileg lehet kezelni,életem végéig mindíg ki fog újulni!

57. sirq (válaszként erre: 53. - Vikó 26)
2009. aug. 19. 16:18
És elmúlt a bajod?
2009. aug. 19. 13:57

Rettenetesen szenvedek:( el is mentem a gyógyszertárba, claritin, visin, vibrocil:)

már jobb:)

2009. aug. 19. 13:41

Sziasztok!


Én szenvedtem az éjszaka már rendesen:(((

Utol ért!

Kitartást!

2009. aug. 19. 13:04

[link]

Fórum a diphropos innyekciórol és a mellékhatásokról...

2009. aug. 19. 13:03

Én 12 éve,vagyis 15 éves korom óta használok egy betegségem miatt szteroidos krémet és oldatot(diprosalic,pikkelysömörre)!

Erre a betegségre ez az egy típusu gyógyszer a leg hatékonyabb,szóval nincs más választás!

Kop-kop még semmi bajom tőle!

52. sirq
2009. aug. 18. 21:01
szerintem, jogosan : (
51. szemmelver (válaszként erre: 47. - Tücsimücsi)
2009. aug. 18. 11:21
én csak aszteroidoktól félek:(
50. szemmelver (válaszként erre: 49. - 91d4989ab9)
2009. aug. 18. 11:20
köszönöm, kérdezd meg kérlek!
49. 91d4989ab9 (válaszként erre: 48. - 91d4989ab9)
2009. aug. 18. 10:58
a nevét nem tudom de ha kell megkérdezem, egytől pár nap mulva már tünetmentes
48. 91d4989ab9 (válaszként erre: 44. - Szemmelver)
2009. aug. 18. 10:56

orvos a saját felnőttkorú gyerekének beadja minden évben most már 3.éve az egy-egy darab szteroidos injekciót, hogy megszünjenek a tünetei


csak azért irom hogy megnyugtassalak kicsit, csak nem akar ártani a saját gyerekének

47. tücsimücsi (válaszként erre: 46. - Szemmelver)
2009. aug. 18. 09:45

Persze, hogy csak egyet, többet nem is adatnék be. De ez az egy kitart a szezon végéig. Sőt!!!

A barátnőm akitől hallottam elsöször erről a szuriról azt mesélte, hogy egy ismerőse beadatott magának 1 ampullával és a következő nyáron se nagyon voltak tünetei. Így akkor már nem is kellett még egyet kapnia és másra sem volt szükség. Viszont azóta nem beszélt vele így nem tudja most nyáron mi a helyzet.


De szerintem ez egyéntől is függ, és hogy az orvos tisztában legyen egészségi állapotoddal. nekem pl. 2 hónapja csináltak labort ( más okból kifolyólag), szóval képben volt a dokinőm.


Én nem akarok senkit rábeszélni, de már régen is azon agyaltam, hogy biztos sok sportoló, énekes, színész stb. is küzd allergiával és hogy lehet akkor, hogy tudnak ettől dolgozni? Már tudom:)))

A fejemet rá, hogy ők is ezt kapják, persze ez csak az én teóriám.

46. szemmelver (válaszként erre: 45. - Tücsimücsi)
2009. aug. 18. 09:37
egy ampullát kaptál csak? és attól megjavult??elgondolkodom én is, mert gyógyszert nem nagyon szeretnék bevenni,de ha így tüsszögök akkor muszáj lesz
45. tücsimücsi (válaszként erre: 44. - Szemmelver)
2009. aug. 18. 09:32

Van benne igen.

Én is utánaérdeklődtem, elhiheted...de az orvosom azt mondta egytől semmi bajom nem lesz.

Egy egészségügyis ismerősömet is megkérdeztem, azt mondja az ő 15 éves lánya is kapott már igaz nem allergiára neki se lett baja. Az anyukája meg már 30 éve kap szteroidot (azt nem mondta mire).


1 ampulla nem csinál semmi károsat a szervezteben, de sok szar gyógyszer több kárt tett bennem az bizti.


Végül is mindenki maga döntse el. Nekem tavaly már majdnem átment asztmába az allergia, szóval nem sokat gondolkodtam, csak kikértem pár szakavatott véleményét.

2009. aug. 18. 09:25

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK


A kívánt hatások mellett a gyógyszerek mellékhatásokat is okozhatnak. Az alábbi mellékhatások nem feltétlenül jelentkeznek Önnél, de ha mégis, orvosi ellenõrzés válhat szükségessé. Keresse fel orvosát, ha tartósan fennálló vagy zavaró, illetve súlyosnak gondolt mellékhatást észlel. Az alábbiakon túl egyéb mellékhatás is elõfordulhat egyes betegekben.


A kortizontípusú gyógyszerek – mint amilyen a Diprophos - mellékhatásai általában függ­nek az adag nagyságától és a gyógyszer alkalmazásának idõtartamától. A lehetséges mellékha­tások az alábbiak: az arc átmeneti kivörösödése, a bõr elvékonyodása vagy sérülékennyé válá­sa, szívritmuszavarok, folyadék-visszatartás, magas vérnyomás, izomgyengeség vagy izomfájdalom, kalciumvesztés, lassú sebgyógyulás, allergiás bõrreakciók, gyomorfekély vagy más gyomor-, ill. bélpanasz, csuklás, görcsös rohamok, eufória (felfokozott érzelmi állapot), alvászavar, szédülés, fejfájás, hangulat­változás, szem­betegségek (pl. glaukóma), arcduzzanat, akne, szabálytalan menstruáció. Általában a kortiko­szteroid gyógyszerek folyamatos alkalmazása gyermekek esetében a növekedés visszamara­dását okozhatják.



megnéztem ezt az injekciót, hát ez szteroid!!!!

2009. aug. 18. 09:21

Itt a fű a fene egye meg!

homeopatias bogyó nem ért sokat:(

az éjjel majd meghaltam:(

42. tücsimücsi (válaszként erre: 41. - Vikó 26)
2009. aug. 18. 09:09

A neve: Diprophos

Nekem a körzeti doki írta fel, azt mondta az összes kollégája aki allergiás ezt adja be magának.

Én már júniusban megbeszéltem a dokimmal. Mondjuk szerintem sok függ attól milyen viszonyban vagy a dokiddal. Az allergológián nem tudom beadják -e. Én oda nem is mentem, mert nem ismerem a dokit, de amíg jártam oda, idestova 10 évig, SOHA NEM AJÁNLOTTÁK FEL ezt a jelentőséget, csak a sok szar gyógyszert amiktől mindenféle bélrendszeri és idegrendszeri zavaraim keletkeztek. Hát persze, mert a gyógyszerek felírása után kapják a zsét. Szóval jobb, ha a körzetivel beszélsz.

TÉNYLEG HASZNÁL! Azután hogy beadták csak háromszor tüsszentettem és folyamatosan jobb lett. 1-2 nap után hat teljesen. 1 szezonban a legtöbb embernek elég egy.

380 ft. 1 ampulla, annak ellenére, hogy 5 db van a dobozban, adják egyenként is. Biztos más is kéri, mert én megkaptam a dobozt is a tájékoztatóval együtt, mert már csak egy volt benne.

41. Vikó 26 (válaszként erre: 40. - Tücsimücsi)
2009. aug. 18. 08:44

Milyen szuri?

Mennyibe kerül és tényleg használ?

Körzeti is fel írja vagy csak az allegológus?

40. tücsimücsi (válaszként erre: 39. - Vikó 26)
2009. aug. 18. 08:23

Adasd be a szurit! Én 1 hete kaptam meg, azóta kutya bajom. Észre sem veszem, hogy augusztus van.


A Claritin a leggyengébb, a többi se ér semmit.

Én a legerősebb gyógyszereket szedtem tavaly előtt és nem voltam jobban, mint tavaly amikor már semmit nem szedtem rá.

2009. aug. 18. 08:20

Mai éjjel volt eddgi a legszarabb!

Most isbe van dagadva a torkom,viszket a szemem és el van digulva az orrom!

Claritine egy nagy sz@rt nem ér,viszont a spersallerg szemcsepp segít most is!

38. f64f0d9a69 (válaszként erre: 37. - Sirq)
2009. aug. 9. 15:15
:))) Igen!
37. sirq
2009. aug. 9. 15:06
Ne csak vegyétek, hanem egyétek is!!!
2009. aug. 9. 13:33

Vegyétek meg a homeo bogyókat! Nem érdemes szenvedni szerintem. És a többi hasznosságot is már érdemes szedegetni!


jobbulást kívánok!

2009. aug. 9. 09:10
Még én is jól vagyok.(Felénk még alacsony a pollenkoncentráció.)
2009. aug. 9. 07:38

Sziasztok!


Én elvagyok,egyelőre semmi jele,nem is értem mi van!

Néha az orrom eldugul,de az más okból.

Szerintem még nem virágzik a parlagfű.

Jobbulást:)

33. Vikó 26 (válaszként erre: 18. - Milcsimother)
2009. aug. 8. 23:04
Nekem paradicsomra és dinnyére van kereszt allergiám :-((
32. Vikó 26 (válaszként erre: 30. - Tücsimücsi)
2009. aug. 8. 23:03
A 20-adika környéke tényleg kegyetlen időszak,nállunk a szomszéd telken ezerrel virul a parlagfű!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook