Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolatnál számít, hogy nem azonos végzettségűek a felek? fórum

Párkapcsolatnál számít, hogy nem azonos végzettségűek a felek? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
229. Panna.33 (válaszként erre: 228. - 2c5f60da64)
2016. márc. 16. 19:10
Abba szeret bele. MI ezzel a baj? :)
228. 2c5f60da64 (válaszként erre: 224. - 9345b11ecc)
2016. márc. 16. 19:08
És hol van a szerelem? Anyatípus és jó lesz?
227. Panna.33 (válaszként erre: 226. - Sanyinak)
2016. márc. 16. 19:03
Az min változtat?
2016. márc. 16. 18:54
Ugy lennenek jobban ertelmezhetoek a hozzaszolasok, ha azt is lehetne tudni, h. a hozzaszolonak aktualisan milyen vegzettsege van...
2016. márc. 15. 22:13
Egyik félre kiélezve, egy hetero fiú gyermekkori jó haverom: Amúgy nagyon sikeres sales (pár éve diplomázott le, egy szakmájába nem is vágó kommunikáció szakon - bár a lényeg őt érdekelte és szórakoztatta). És bő két évtizedig olyan mutatókat hozott és hoz - két egy éves közép fokú végzettséggel, ami szakmájába vág - hogy a fejvadászok széttépték egymást érte. Mostani helyét nagyon bírja, és megbecsülik. Ráadásul felfutó területen van, és stabil céges háttérrel. Nagyon komoly előre lépéssel kecsegető munka lenne szerintem csak az, amivel onnan kimozdítanák. - na nála mit számított a diploma?
2016. márc. 15. 22:02

Nekem a hasonló érdeklődési körök fontosak, amiben ő is tud újat mondani nekem, és kreatív és értelmes.

Ja és hasonló nézeteket vallunk a családról, és világról.

Elég jól viselem a legkülönfélébb mentalitásokat és hangulatokat, persze állandó partnernek csak egy későbbi jó anyatípust választanék.

223. plavalaguna (válaszként erre: 222. - Unom)
2016. márc. 15. 21:36

Na igen. Ezért mondom pont, hogy a mentalitásnak kell hasonlónak lenni. A többi részletkérdés.


A mentalitás viszont ritkán múlik a papírokon. inkább a mentalitáson múlnak bizonyos típusú papírok.


Én pl meghalnék egy olyan ember mellett, akinek van 3-4 diplomája, de amúgy nincs gyakorlati élettapasztalata. Felőlem azt lehetne 2 Nobel díja is mellé. De ha van gyakorlati élettapasztalata, akkor meg max plusz egyetemi vicces történekekből van többje, megint nem a papír számít.

222. unom (válaszként erre: 221. - Plavalaguna)
2016. márc. 15. 21:24

Nekem erről az jutott eszembe, hogy mi a siker?

Ez szerintem szubjektív, egyénenként más és más. van, akinek egy biztos munkahely, fizetésemelés.

Van, akinek a család, tiszta lakás, jólnevelt gyerekek.

Nekem az, ha saját erőből elérek valamit.

221. plavalaguna (válaszként erre: 218. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 15. 21:21

nem tudom mi a munkád, de jellemzően tényleg a szellemi betanított munkához fontosak a tanfolyameredmények, papírok. Mert ott fontos, hogy mennyire monotonitástűrő, bármit elfogadó valaki.


Mondom, van ám az az út, amikor nekiindulsz, tanulsz, és csinálod. Nem fogják kérni a papírod felvételnél, hanem meg fognak keresni, hogy hajlandó lennél e velük, nekik dolgozni. És ez nem egy ritka, meg kivételes út. Hanem egy totál általános.


Azt, hogy ne általánosítsunk egy fórumon, kevéssé tudom hova tenni. A konkrét példákra az a válasz kivételek, az általánosítást ne tegyük. Akkor innentől hogy? Mindenki kérje ki a statisztikai mutatókat, és bogarássza azokat?? :D

220. 9345b11ecc (válaszként erre: 218. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 15. 21:08
Marketing egészében ilyen, folyamatos újratanulás például.
219. 9345b11ecc (válaszként erre: 216. - 9345b11ecc)
2016. márc. 15. 21:06
"Caius Iulius Caesar (Gaius Julius Caesar)" - élnézést!
218. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 215. - Plavalaguna)
2016. márc. 15. 21:05

A munkahelyen mindig kérték a végzettséget, igazoló papírokat, bizonyítványokat, tanfolyameredményeket.

Most ezen mit magyarázkodjak?

Mi az, hogy irodista?

A többihez már öreg vagyok.

Nem általánosságban gondolkodom.

De nem is bonyolítom.

217. unom (válaszként erre: 215. - Plavalaguna)
2016. márc. 15. 21:03

Én olyan területen dolgozom, ahol a folyamatos tanulás elengedhetetlen. Egy-egy változás átír sok mindent, újra kell gondolni az alapokat is.

Sose éreztem a diploma hiányát. Ami hiányzott, az a folyékony angol nyelvtudás, pedig mikor kezdtem a papírom megvolt róla :) Ma nem biztos, hogy le tudnám tenni a nyelvvizsgát, viszont nem okoz gondot az angol szöveg.

2016. márc. 15. 21:00
De például nem tetszett, amikor pirossal áthúzták dolgozatban a Caius Iulius Caesar (Gaius Julius Caesar) egészében. Amikor tökéletesebb nem is lehet volna.
215. plavalaguna (válaszként erre: 210. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 15. 20:57

? ezt kifejtenéd?


azt értjük, hogy szerinted fontos a papír. De el tudod fogadni, hogy sokak szerint a papír megléte nem mond sokat?


Miért kéne valamennyire papír. mennyire? A fontos bármilyen szakmában az, hogy tanulni legyél képes, és fejlődni. Hogy kellően átfogó ismeretekkel rendelkezz. Több területen az egyetem nem is azért fontos, mert ott szerzed meg a tudást, hanem hogy legyen kivel megvitatnod az önállóan megszerzett tudásod, vagy csapatot építhess.


a tudás az érték, nem a papír. Tényleg a mnetalitás számít. Én pl az agilis embereket csípem. Pont letojom milyen papírja van, de amit csinál abban váljon vérprofivá. Ez gyakorlatilag garancia arra, hogy nem egy boldogtalan megkeseredett éhenkórász lesz.


Az én mit megtettem a diplomámért, nekem jár mentalitás pedig fúúú.... Hát egészségükre. Miért nem olyat csinált amit szeret? Akkor nem érezte volna áldozatnak a tanulást, hanem bulinak. És persze igen, szakok, és képzések nem összehasonlíthatóak... Valahogy a humándiplomások között jellemzőbb ez az én megküzdöttem érte a másiknak is legyen... Vagy a nem értem miért elég neki az a nő, amikor nekem két diplomám is van... Ott a gond ugyanis, hogy sok diplomás pasi totálisan letojja a párja végzettségét. Ez a nőknek fontos... De mivel a pasiknak nem, így lemaradnak a nők.


És igen, egy asztalos biza sokkal kreativabb, IQsabb , logikusabb általában, mint egy diplomás irodista nő, aki elvárja a pasitól a diplomát. Viszont egy mérnök , akire mondjuk vadásznának mert egy idő után keres is, meg papírja is van aki tényleg jó, az meg egy ilyen sznob, de a papírra nézek fel típusú nőt, első körben kihúzza a párkapcsolati listájáról, nem véletlen.


Szóval aha... számít a papír. De a papírral élsz együtt?


Ha valaki pl 18 évesen elkezdi felépitni az életét, hogy továbbvigye a családi vállalkozást, az miért tesz bele kevesebb munkát mint aki egyetemre megy? Vagy ha valaki 20 évesen elkezdi felépíteni az életét, hogy aztán csinálja amit szeret, de ez nem kíván egyetemi végzettséget, mert pl viz gáz szerelés. igen napi szinten piszkos lesz, akkor az azt hiszed kevesebb tanulással tudással jár?


Az olvasottság, stb, meg nem ettől függ. Egy tuti, a diplomások között több a sznob. Kb talán ez az egyetlen amit kimondhatunk. Bár még erről se vagyok meggyőződve.


Szal igen orvosnak kell a papír. Vagy egy ügyvédnek. Ők nem is praktizálhatnak anélkül. Meg mondjuk orvosi tudást gyakorlat nélkül nem fogsz tudni szerezni. És nem boncolhatsz akárhol pl... szval hja kell az egyetem. De egy irodistának, aki gyakorlatilag bármilyen területen szellemi betanított munkás, sokszor nem is kreatív a munkakör, csak egy papír ténylegesen. aztán soknak gondolja magát tőle, mert ő megcsinálta. Holott kb annyi célja volt, hogy kihagyhasson pár lépcsőfokot a szamárlétrán.

214. 9345b11ecc (válaszként erre: 212. - Michelle.r)
2016. márc. 15. 20:56

Amúgy már akkor annak túlképeztem magam.

Szeretek tanulni. ;)

Sok területen szerezhetnék papírokat, de mivel nincs rá szűkségem, nem teszem.

213. 9345b11ecc (válaszként erre: 212. - Michelle.r)
2016. márc. 15. 20:52

Voltam, és professzori engedéllyel.


Képzeled pár éve még biztos ott volt, és több évtizedig/évtizede egy esztergályos aki "koponyalékelést" végzet, szintén prof. engedélyével, ja és nem is akár hol az Amerikai úton!


Nálam rendes volt az öreg prof.. A terapeutát meg amúgy nappali osztály vezetőjévé léptették elő, pont akkor amikor eljöttem. Tehát nem volt rossz szeme a vezetői döntésekben sem. ;) Ja egyikőjüknek sem.

212. michelle.r (válaszként erre: 204. - 9345b11ecc)
2016. márc. 15. 20:16
Co-terapeuta vagy általános iskolai végzettséggel?
211. unom (válaszként erre: 210. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 15. 19:59
Attól függ, milyen területen. Egy orvosnak természetesen kell, vagy jogásznak, de sok terület van, ahol nem szükséges.
210. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 206. - Plavalaguna)
2016. márc. 15. 19:57
Azért a végén csak-csak kell valamennyire az a papír, hiába végezte el.
209. unom (válaszként erre: 208. - Plavalaguna)
2016. márc. 15. 19:49

"Nem a papír számít, hanem a mentalitás."

Ez nagyon igaz. Szerintem a mentalitás a döntő abban is, hogy valaki sikeres lesz-e.

2016. márc. 15. 19:46

amúgy ez a diploma jelent kitartást stb, ezt általában olyanok mondják akik tényleg küzdöttek érte. Sok idővel, lemondással, tanulással.

Van a másik diplomás réteg, aki olyat választott amit szeret, nem belegebedve küzdött a diplomáért, mert nem a diploma volt neki eleve a lényeg, hanem a szakma amit választott. Na nekik meg tök nem fontos a másiknak milyen papírja van, hanem ezt várják ezt az agilitást a párjuktól is. Amit csinál szeresse, és jól csinálja. És bizony így lesz pl egy egy asztalos és egy fősulit végzett mérnök simán egy pár. Mert a választott szakmájukban jók. Vagy egy orvos, és egy kertépítő....


Nem a papír számít, hanem a mentalitás. És a mentalitás hozza magával azt, hogy vannak akiknek számít a papír.

207. plavalaguna (válaszként erre: 151. - Spinneli)
2016. márc. 15. 19:34
És mennyire igaza van ;)
206. plavalaguna (válaszként erre: 71. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 15. 19:06

tévedsz, a tanulás fontos, a papír nem feltétlen az ;)


Egyszerűen pár területet leszámítva a papír tényleg csak lobogtatni jó sokszor. Egy jó HRes pl nem attól lesz jó, mert van 1-2-3- diplomája, hanem hogy milyen jól ismeri és méri fel az emberek mentalitását késségeit. Direkt azért ezt a szakmát írom, mert női fórum, és ez javarészt női szakma...


a tanulás, és főleg a használható tudás nagyon is fontos. Végén a papír nem feltétlen.

2016. márc. 15. 18:34
Amúgy meg helyzet, személyiség és sok minden függvénye mint itt is kiderült.
204. 9345b11ecc (válaszként erre: 203. - 9345b11ecc)
2016. márc. 15. 18:33
Ja, és most két úgy mond diplomás szakmában dolgozom. ;)
203. 9345b11ecc (válaszként erre: 201. - Túrógombócka)
2016. márc. 15. 18:12
Hát papíron nekem is az van, mert végzettségnél, a gimnázium két osztályát nem számolják. Csak a befejezett iskolákat.
202. 9345b11ecc (válaszként erre: 189. - Globus)
2016. márc. 15. 18:08
Apámnak boltja, vagy egy időben boltjai voltak, rafináltsága a becsülete mellett meg volt, és kötve hiszem hogy annyi könyvet, mint ő holtidőkben ott apám elolvasott 1969 és 1989 közt itt bárki akár tíz éves bontásra meghaladt volna, számában és minőségében is.
201. túrógombócka (válaszként erre: 200. - 9345b11ecc)
2016. márc. 15. 18:07
nyolc általánost írtam.
200. 9345b11ecc (válaszként erre: 186. - Túrógombócka)
2016. márc. 15. 18:03
Érdekes kérdés, én neves gimiben 4,2-vel maradtam ki mert apám meghalt. És hiába volt komoly ingatlan vagyon kevés készpénz maradt utána. Aztán már amikor visszamentem a gimibe, a tanárok azt sem bírták, hogy dolgozatban feslőoktatási könyvek szerint (is) írtam le dolgokat, és nem gimis egyszerűsítésben. És eredetileg építész tervező mérnők lettem volna, de ez munka mellett azért kevés embernek nem túl nagy falat.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook