Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolatnál számít, hogy nem azonos végzettségűek a felek? fórum

Párkapcsolatnál számít, hogy nem azonos végzettségűek a felek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
2016. márc. 15. 11:46

Nem számít nekem, az intelligenciát nem a diplomával osztogatják. Sokszor a végzettség fordítottan arányos az IQ-val... és aki keményen dolgozik, többre becsüli a párkapcsolatát, azt, amit a párja nyújt neki, mint az, aki elé anyuci mindig mindent odatett, hogy legyen 2-3 diplomája.


Régen azt gondoltam, számít, nekem diplomás kell, mert ha már nekem is van diplomám... a francokat. Minél magasabb diplomája volt, annál lekezelőbb és kioktatóbb volt a férfiú (egy-két kivétellel.)


Inkább azt vettem észre, a pasikat zavarja, ha a nőnek jóval magasabb az iskolai végzettsége. Kisebbségrendűségi érzést generál bizonyos emberekben (ahelyett, hogy büszke lenne a párjára...)ami megnyilvánul a nő folyamatos degradálásában, szinte lehülyézésében... ilyen tapasztalatom is van.


Nálam jóval idősebb pasi érettségivel, én 2 diplomával, és hiába néztem csillogó szemekkel, amikor magyarázott, mégis csak megkaptam váratlan helyzetekben, hogy hogy hülye vagyok. Amikor azt mondta, az IQ-m annyi, mint egy 6 évesé, leléptem.


Ezek a saját tapasztalatim. A családban van nagyon magas végzettségű, de érzelmileg nulla, illetve olyan, aki nem képes társaságban kulturáltan enni sem, a kaja potyog a szájából és mások előtt még pukizni is képes úgy, hogy közben krákogással palástolja, hogy ne halljuk... Ezzel szemben a segédmunkás másik rokonom a legkulturáltabb ember...


Szóval a franc tudja... nekem nem számít, de van akinek igen, és van aki azt mondja, nem számít neki, de mégis számít.

18. unom (válaszként erre: 17. - C06846797d)
2016. márc. 15. 11:46

Szerintem kölcsönösen kell olyan, ami miatt "fel lehet nézni" a másikra.

Az egyik ebben jobb, a másik abban, kiegészítik egymást. Épp ettől lesz a kapcsolat egyenrangú.

17. c06846797d (válaszként erre: 16. - Unom)
2016. márc. 15. 11:44

Miért kell felnézni egy férfira?

Egyenlő félként nem tekinthetnek a felek egymásra?

16. unom (válaszként erre: 14. - Túrógombócka)
2016. márc. 15. 11:43
Csak a papírjai miatt lehet felnézni egy férfira?
2016. márc. 15. 11:41
Ha egyébként azonos értelmi, érzelmi szinten állnak, akkor nem számít.
2016. márc. 15. 11:34
sztem számít. az az egészséges, ha a nő fel tud nézni a férfira.
13. 4fe6ec7f77 (válaszként erre: 12. - 5c54c8b1c1)
2016. márc. 15. 11:29
osztom
2016. márc. 15. 11:25

Rövidtávon még elmegy, amíg le nem száll a rózsaszín köd, de hosszabb távon frusztráló lehet a férfi számára, amennyiben nem igyekszik - nem tud - felzárkózni a nô mellé.


Ahogy a professzor asszony mondta: a hercegnek a mosogatólány nem partner. Fordítva is.

11. rinike (válaszként erre: 1. - 974feedc21)
2016. márc. 15. 11:24
Szerintem nem szabadna, hogy számítson, de van amikor számít. Pl. én gyermekként azt láttam, hogy a szüleimnél közrejátszott a válásukban, hogy teljes más volt a 8 általánost végzett apukám, és az egyetemet végzett anyukám érdeklődési köre, szabadidő eltöltési szokásai, és ez részben köthető volt az iskolázottságukhoz. Aztán már elvált asszonyként megismertem egy férfit (azóta férjem), akiről akkor derült ki, hogy nincs érettségije, mikor már nagyon szerettem, és úgy véltem, hogy nem számít az ebbéli különbség, de azért néha aggódtam a gyerekként átélt tapasztalataim miatt. Nálunk a férjem változtatott a dolgon, előbb leérettségizett, majd 40 évesen diplomát is szerzett. Most utólag azt gondolom, ha mégsem teszi, nem okozott volna gondot a kapcsolatunkban, de nagyon tisztelem érte, hogy nem sajnálta az energiát a tanulásra.
10. Panna.33 (válaszként erre: 7. - Gigi>)
2016. márc. 15. 11:21
Szerintem az "igazán szereti" kevés egy kapcsolathoz.
2016. márc. 15. 11:19

Nekem a volt munkahelyemen a vezető könyvelő aki nő, közel egy millát vitt haza havonta, a férje munkanélküli pék volt. Apa maradt otthon a 3 gyerekkel GYES-en, mert kellett anya nagy fizetése, anya minden terhesség alatt dolgozott és a szülés után 2 hónappal jött is vissza.

Ők jól elvoltak, de én nem tudnék így élni.

2016. márc. 15. 11:16
Sztem nem számít. Az érdeklődési kör, meg a környezet az igen.
2016. márc. 15. 11:15
Ha igazán szereti a választott férfit, akkor pont nem foglalkozik vele hogy milyen beosztásban dolgozik. Valójában nem is a hölgyet zavarná ez a dolog,hanem attól tartana,hogy a környezete mit szól majd hozzá.Igaz?
2016. márc. 15. 11:15
Ha a végzettség nem azonos, az nem jelent problémát, ha egyébként hasonló a gondolkodásuk és azonos értelmi és érzelmi szinten vannak.
5. c06846797d (válaszként erre: 1. - 974feedc21)
2016. márc. 15. 11:13
Szia! Szerintem a végzettség es a pozíció nem számít, viszont ha a nő lényegesen többet keres a férfinél, az általában gondot szokott okozni a férfinak. De persze ez nem törvényszerű, minden ember más. Csak egy nagyon kiegyensúlyozott kapcsolatban tudom elképzelni hogy ez működjön.
2016. márc. 15. 11:12
Szerintem nem feltétlen a diploma hiánya a baj, hanem ha az intelligenciájuk nem azonos. Egy fizikai munkás is lehet tájékozott, nyitott, olvasott és egy diplomás is lehet buta. A lényeg, hogy a felek jól érezzék magukat együtt, legyen közös érdeklődési kör, közös témák. Nekem az a tapasztalatom amúgy, hogy a férfiakat ez a helyzet előbb-utóbb elkezdi frusztrálni (bár nem vallják be), és ez nehéz helyzeteket szülhet.
2016. márc. 15. 11:12
Nagyon sok minden számít, talán ez nem.
2. rock
2016. márc. 15. 11:11
szia nem számit
2016. márc. 15. 11:06
pl nő magasabb beosztásban van, férfi fizikai munkát végez
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook