Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pár nap múlva megyek anyajegy leszedésre, sebészi kimetszéssel távolítanak el.az arcomon van, a fülem és az állam között.Mennyire múlik el? fórum

Pár nap múlva megyek anyajegy leszedésre, sebészi kimetszéssel távolítanak el.az arcomon van, a fülem és az állam között.Mennyire múlik el? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jan. 11. 14:00

A levételnél az anyajegy mellé kapsz egy kis lidocaint, egyáltalán nem fáj. Gondolhatod mennyire féltem, amikor a fejembe adta. Az sem fájt. Amikor az érzéstelenítő folyt bele, egy kis feszülést éreztem, de még csak fel sem szisszentem. Pedig nekem tűfóbiám van.

10 perc volt az egész...

26. ada52
2012. jan. 11. 14:00
Nekem távolítottak már el anyajegyet lézerrel is,és kimetszéses módszerrel is.Az eredmény nagyjából ugyanolyan,annyi a különbség,hogy a lézeres módszernél kb akkora a heg,mint az anyajegy volt,a kimetszésnél meg jóval nagyobb.Viszont nekem bőrgyógyász azt mondta,hogy a lézeres nem olyan biztonságos..
25. DorkaMoncsi (válaszként erre: 22. - Andy0207)
2012. jan. 11. 13:57

Na igen, ez mindig így van. :S


Én anyósommal mentem, ő is szedetett le egyet a karjáról, amikor nekem a hátamról szedte le. Neki varrta, nekem lézerrel húzta össze a sebet. A kimetszés ugyanaz volt mindkettőnél. Megkérdeztem mi a különbség, és mondta, hogy a laposabbaknál mélyebbre kell vágni, míg a kiállóknál szinte csak lecsípni kell az anyajegyet, és a kis "gödröt" elég lézerrel összehúzni. Szerintem - mint laikus mondom - van benne logika.


Meg szerintem az sem mindegy, h milyen doki szedi le. Pl. most írta valaki, h neki házidoki szedte le, és zuhizhatott...hát nekem 1 hétig nem érhette víz az adott helyet. Sebészek meg mindent varrnának...és stb..

24. Clau26 (válaszként erre: 1. - Andy0207)
2012. jan. 11. 13:56
Szia!Sajnos nálunk 3 melanómás volt a családban,köztük a húgom is,így folyamatosan szedik le az anyajegyeket.Szóval most mind kettőnk nevében beszélhetek.Nekem pl 1hete volt a varrat szedésem.Rengetek heg van rajtunk és sajnos nagyon csúnyán gyógyul.Ennek az oka egyrész genetikai másrészt szerintem a pénz.Amennyiben nem magán dokinál csináltatod adjál zsebbe pénzt a művelet előtt mert nekem rohadtul randán csinálta meg az utolsót.Szinte mindegyik másik csinálta és mindegyik nagyon randa lett,húgomnak szintén.Szóval pénz beszél...én ezt tanácsolom neked.Másik dolog:Fájdalomtól ne félj.Amig csinálják egyáltalán nem fáj,az injekció se.Én kaptam már hasamba,hátamba,nyakamba..sehol nem fájt,viszont az első nap fáj egy kicsit..pláne h a 2évesem cipeltette magát..utána csak viszketni fog.Mondjuk nekem annyi,műtétem,meg szülésem is volt már hogy ezeket én már meg sem érzem:-)
2012. jan. 11. 13:55

Nekem a mellem mellett volt egy szemölcs,zavart így leszedettem..3 öltés,6 év után látszik,rózsaszín folt..

3 hete pedig fibrómát távolítottak el nyakamon,és a derekamon volt..szintén 3-3 öltéses..a nyakamon szerintem meg is marad..(sajna 1 héttel tovább is maradt bent a varrat az ünnepek miatt)nos,ott fog díszelegni a foltocska..de nem izgat,inkább az,mint a fibróma..brrr...

pár éve volt két kialakuló szemölcském,ami inkább pattanásra hasonlított..azt lefagyasztották..

a nagyobb szemölcsöket,és egyebeket a szövettan miatt távolítják el műtéttel..biztos,ami biztos..

22. andy0207 (válaszként erre: 20. - DorkaMoncsi)
2012. jan. 11. 13:54

hm.. azért ez úgy érdekes. :O

minden orvos mást mond,imádom őket

21. 2100
2012. jan. 11. 13:53
Nekem 1 cm-es volt a hatamon, amit 2 hete vagott ki a haziorvos. Az 1 cm helyett most 3 cm-es heg latszodik. Egyebkent nem fajt mutet utan (igaz vettem be gyogyszert mielott hazaertem volna), de utana sem fajt, csak huzodott a heg. Csak erintesre faj most 2 hetesen. Varratszedes 11. napon volt. De mar elso naptol engedte az orvos a zuhanyzast.
20. DorkaMoncsi (válaszként erre: 11. - Andy0207)
2012. jan. 11. 13:53
Amúgy pont ez a különbség. Ha kiálló, akkor lézerezik, ha totál lapos, akkor csak varrható.
19. zseba
2012. jan. 11. 13:52

Szia!

A férjemnek 3-at vettek le az arcáról és szinte semmi nem látszik a helyén!

18. DorkaMoncsi (válaszként erre: 16. - DorkaMoncsi)
2012. jan. 11. 13:51
Ja, magánrendelésen voltam. Ott azért jobban figyelnek erre is szerintem. A doki pedig kozmetológus is egyben, nem csak bőrgyógyász...
17. andy0207 (válaszként erre: 15. - 875f1a5663)
2012. jan. 11. 13:51

Balcsi parton lakom. :)

köszike azért.

16. DorkaMoncsi (válaszként erre: 1. - Andy0207)
2012. jan. 11. 13:51
Nekem a hátamról, és a fülem felett a fejemről szedtek le 1-1-et. Egyik sem fájt, sem közben, sem utána. Igaz, nekem mindkettőt lézerrel húzták össze, nem varrták. Egyiknek sincs meg a helye.
2012. jan. 11. 13:50
Lézerrel, dr.Boér Ildikó, Bp.Hibátlan.
14. andy0207 (válaszként erre: 12. - Cucicsillag)
2012. jan. 11. 13:47

Köszike! :)

hát az enyém is talán 2 öltéses lesz. nem nagy.

2012. jan. 11. 13:45

Nekem a vádlimon alig látszik és a didkó mellett is kis cuki rózsaszín foltocska,valami úgy is marad.De múlnak az évek és egyre kevésbé látszik:-))

most lesz tavasszal 4éve hogy leszedettem kórházban,sztk-s rendelésen.

12. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - Andy0207)
2012. jan. 11. 13:45

...hát drukkolok!

Nekem jól gyógyulnak a sebeim, de lövésem nincs, mitől lett ez ilyen, amilyen- az enyém amúgy 2 öltéses volt.

2012. jan. 11. 13:45

Judy24


A lézeres ill. fagyasztásos módszert álltalában anyajegyeknél nem is alkalmazzák. Normál helyen,lebeszélik róla az embert.

Az én anyajegyem kidudorodó picit,ezért végképp kimetszés lesz.

10. Judy24
2012. jan. 11. 13:43

Öcsémnek anno sztk alapon szedte le sebész az arcáról, alig látszik valami. Később a hátáról ugyanez a doki többet is leszedett semmi nem látszik szinte.

Nekem szinte mind látszik és nagyon csúnyák.

Ugyanannál a dokinál voltam szóval genetika is befolyásolja. Szóval egyén függő.

Én az égetést nem ajánlom. Párom unokahúgának a nyakán ezért van egy hatalmas lyuk.:-S Nagyon zavarja, de a haja eltakarja.

2012. jan. 11. 13:40

amugy a régit 6 öltössel varrták össze,ez talán 1-2 lesz.


szofi35: mennyi idő után múlt el teljesen? kenegetted vmivel? köszi

2012. jan. 11. 13:37

Voltam bőrgyógyásznál,megvizsgálta,azt mondta jóindulatú,de mivel nagyobbodott a 2 év alatt,továbra is fog,tehát minél elöbb le kéne szedetnem.

Amit 2 év szedtek le,azt magánklinikán végeztettem el,de sajnos most nem tehetem meg. :(

Most kórházba fogok menni és a sebészt úgy ajánlották. Hát nem tudom.

2012. jan. 11. 13:33

Dokifüggő. Nekem van, ami nem látszik, van, amit rendesen elszúrtak. Na meg persze azon is múlik, hány öltéssel kell összevarrni. Egyébként épp most hirdetnek valami szert, ami állítólag segít eltüntetni a hegeket. Nem tudom mennyire működőképes.

Egyébként ha nekem az arcomon lenne, akkor tuti nem bíznám az SZTKra, hanem inkább perkálnék egy magánorvosnak. (Plasztika, talán?). Vagy utánanéznék az égetésnek, van ahol úgy csinálják. (bőrgyógyászok azt hiszem)

6. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Andy0207)
2012. jan. 11. 13:26

Én a hátamról szedettem le egy db-ot, zavarta a cicifix pántom, műtét után szép volt nagyon, kenegettem is contratubex-szel, aztán most (4 év telt el) mégis látszik...

Egy barátnőm is leakarta az arcáról, azt mta neki a doki, tiszta jó indulatból, hogy inkább hagyja ott, ha nem muszáj leszedetni, mert tuti marad a helyén rózsaszín folt.

Ezt te akarod vagy indikált?

2012. jan. 11. 13:26

Szia! Köszi a választ.

2 éve volt már egy nagyobb anyajegyem,amit ugy igy szedtek le. Akkor megmondták mivel olyan helyen van,nem fog teljesen elmúlni és így is lett. Szép nagy heg.

2012. jan. 11. 13:25
Szia!Ha már elmúlt az érzéstelenítő eléggé fáj...(nekem a szemöldököm mellett volt)utána kissé kékes lilás zöldes árnyalat mint akit szét vertek,ez lehet egyénfüggő is!Nem vészes,én utána dolgozni mentem.Egyáltalán nem látszik a helye...
3. titati (válaszként erre: 1. - Andy0207)
2012. jan. 11. 13:22

Szia!

Ez attól függ, hogy genetikailag milyen hajlammal hegesedsz! Van akinek semmi nem látszik utána, van akinek megmarad a vágás/varrat helye!

Ez csak a Te szervezetedtől függ!

Nekem a hasamon volt, leszedték, de megvan a nyoma sajnos...én csúnyán hegesedek.

2012. jan. 11. 13:21
Ha vkinek van ilyesmi tapasztalata kérem írjon! Köszönöm!
2012. jan. 11. 13:19
Pár nap múlva megyek anyajegy leszedésre, sebészi kimetszéssel távolítanak el.az arcomon van, a fülem és az állam között.Mennyire múlik el?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook