Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség! Antidepi elkezdése! Mellékhatások? fórum

Pánikbetegség! Antidepi elkezdése! Mellékhatások? (beszélgetős fórum)


1 2
30. reniceee (válaszként erre: 29. - N.diamond)
2012. okt. 12. 15:38
Nincs, basszus
29. n.diamond (válaszként erre: 28. - Reniceee)
2012. okt. 12. 14:28
Nincs helyettese ?!!!!
28. reniceee (válaszként erre: 27. - N.diamond)
2012. okt. 12. 13:26
Ma elis mentem... persze kiderült hogy mától elment szabira... jővő péntekig...nah puff neki
27. n.diamond (válaszként erre: 26. - Reniceee)
2012. okt. 12. 12:38
A hízás miatt akkor, ne aggódj. Nekem az orvosom azt mndta, ha probémám van, mehetek a megbeszélt idő előtt is.Felhívtam, amikor az első napok után nagyon szarul votam. Nem kell megvárnod feltétlenül a 24-ét, gondolom.:)
2012. okt. 12. 11:29

Hát sajnos 24.-e "messze" van... akkor tudok menni a pszicologuhoz...

Nem vagyok egyébként hajlamos a hizásra... mindig soványka voltam

25. n.diamond (válaszként erre: 24. - Reniceee)
2012. okt. 12. 09:45

Nem emlékszem, én mennyi idő alatt szedtem fel a plusz kilókat, de nem valószínű,hogy ilyen hamar. Lehet, hogy te egyébként is hajlamosabb vagy a hízásra. Nekem felhívta a figyelmem a doki, hogy a gyógyzer mellékhatása hízás lehet.

Megint azt mondom, ne nyűglődj, és ne elsősrban ránk hallgass, hanem az orvosoddal beszéld meg a problémáidat. Az nem jó, ha most még a hízás miatt is stresszeled magad.

24. reniceee (válaszként erre: 22. - N.diamond)
2012. okt. 12. 08:38

Végülis, nem baj rámfért, de azért ennél több nem kell...nem birja a derekam...

azért szerintem nem normális hogy az ember egy gyógyszertől pár hét alatt felránt 6 kilot...

23. Regin_a (válaszként erre: 16. - Reniceee)
2012. okt. 11. 22:05

A legtöb atidepi elkezdésekor felerősödnek a pánikos tünetek, ezek nem a gyógyszer közvetlen hatása, tehát nem azért mert rossz a gyógyszer

Ezek ilyenek.

egy vagy két hónap, ha nemhasznál akkor kell másikra váltani

22. n.diamond (válaszként erre: 21. - Reniceee)
2012. okt. 11. 21:46

Én több mint tíz kilót híztam, igaz a dili miatt nagyon sovány voltam, úgyhogy rámfért jó része,kb 3-4 kg-valvagyok elégedetlen, ppedig én is alig eszem valamit. Ha igaz, a gyógyszer abbahagyása után némileg helyreáll a testsúly.

Egyébként normális volt a testsúlyod ? Zavar a plusz kiló ? Akkor gondolj arra, hogy még mindig jobb dundinak lennni, mint pánikolni.

21. reniceee (válaszként erre: 20. - N.diamond)
2012. okt. 11. 16:02
Most terápián voltam... s a terapeuta beszélt a pszichologussal , s azt mondta hogy növeljem az adagot, szóval duplázzam... nah mármost 1 szemtől hiztam 6 kilot.... ha növelem a duplájára... fuuuu kész vagyok... pedig ali eszek valamit...
20. n.diamond (válaszként erre: 19. - Reniceee)
2012. okt. 11. 15:27

Aki nem járt ebben a cipőben, nem érti mi a fenéért féltem még az utcára is kimenni, és ha nem voltam egyedül akkor is szarul voltam otthon is, ha meg elindultam valahova, legtöbbször a sarkon visszfordultam. Egy valag pénzem elment taxira.

Egy hónap után már kellene hatni a gyógyszernek.Beszélj az orvosoddal, lehet váltani kell, vagy ki kell egészíteni valmivel. Én nyugtatót is szedtem mellé.

Jobbulást !

19. reniceee (válaszként erre: 18. - N.diamond)
2012. okt. 11. 11:20
Szia! Bocsánat , hogy csak most válaszoltam... elkezdtem az egyetemet , igaz csak levelezőin járok...hát az első konzultációs hetem szörnyű volt.... folyton erőltetni, hogy "NE" jöjjön elő a pánikroham...plusz koleszba is kelett aludnom pfff kész voltam. Után egyedül fel kellett utaznom, egy papir miatt, s olyan roham jött rám, azt hittem meghalok... már kb 2 hónapja szedem, semmi változás úgyanugy vannak rohamok, hiztam 6 kilot... tuti nem jó a gyógyszer... szerintetek?
18. n.diamond (válaszként erre: 16. - Reniceee)
2012. szept. 12. 09:27

Szia !

Jobban vagy ? Mi van Veled ?

2012. szept. 8. 10:45
Az antidepi elkezdéskor abbahagtam az addig folyamatosan szedett Rivotrilt, és a hirtelen abbahagyás - és nem az antidepi - miatt egy napig szörnyen éreztem magam.A doki visszaállította a Rivotrilt. Egyébként nem lett volna mellékhatás, de eredmény is csak kb két múlva várható. Én híztam majdnem 14 kg-t. Ebből kb 10 rám is fért. mert olyan gebe voltam. Egyébként, ha a jó a doki, akár másnap is hívhatod, hogy nem vagy jól és megbeszélitek az okát. Lehet, hogy váltani kell, lehet, hogy csak kis türelem kell a hatás jelentkezéséig. Nekem nagyon sokat segített a pszichiáter, pedig csak sima szakrendelőbe jártam, és 10-15 percet bezélgetett velem. Ne hanyagold el, hogy "majd elmúlik".Segítségre szükség van, ez nem szégyen.
16. reniceee (válaszként erre: 15. - N.diamond)
2012. aug. 26. 15:54
Az antidepi elkezdésekor voltak mellékhatások? Erősen kijöttek? S ezek elmúlnak, vagy akkor váltani kell...?
2012. aug. 24. 19:25

Volt benne részem, ráadásul hónapokig a körzeti orvos nyugtatókkal kezelt, persze eredménytelenül. Már az utcára sem mertem kimenni egyedül. Végül az idegosztályon állapították meg , hogy pánik beteg vagyok, nem emlékszem milyen antidepresszánshoz hasonló gyógyszet adtak éjszakára nagy adagban, nappalra nyugtatót. Egy idő után kimásztam belőle. Én mégegyszer nem kínoznám magam mindenféle házipraktikákkal, a gyógyszert abba tudtam hagyni, és nem jött vissza a pánik-nyavalya. Helyette , jóval később -munkahelymegszünés és fájdalmas gerincbetegség válthatta ki a súlyos depressziómat,nem kívánom senkinek az állandó szorongást,öngyilkossági gondolatokat. A pszihiáter antidepresszánst, nyugatót és hangulatjavítot írt fel. Most türhetően vagyok, fokozatosan az orvossal konzutálva csökkentjük az adagokat. Nem vagyok híve a felesleges gyógyszerelésnek, de ha kivédhető, szenvedni sem akarok. Mindenképpen pszihiáterrel kell beszélni (jobb esetben BESZÉLGETNI a kiváltó okról is)

Jobbulást ! Ne add fel.

14. tündér74 (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2012. aug. 24. 13:29

Mivel próbálkoztál már ezzel-azzal és mégsem gyógyulsz, jól tette az orvosod, hogy írt fel antidepresszánst. Mert csak így hatásos a kettő együtt: gyógyszer és terápia.

Van direkt erre kitalált speciális viselkedésterápia légzéstechnikával kombinálva.

Esetleg ezt is ki lehetne próbálni:)

Azt, hogy nyugtatót kell-e szedned az antidepresszáns mellé, kizárólag az orvosodnak kellett volna mondania.

13. Gaby76 (válaszként erre: 12. - Reniceee)
2012. aug. 24. 12:38
tegnap bevasarlokozpontban maszkaltam fel-le. azutan egy masikban, majd egy harmadikban. estere mar alig alltam a labamon.... ez se faraszt le? mellettunk van 1 erdo, 3 kilometer a kerulete. ha 2x korbegyaloglom gyors tempoval, bizony elfaradok. de ha keves lenne a 2 kor, johet a harmadik... akarat, elszantsag kerdese. ez belolem is sokszor hianyzik, de amikor sikerul raszednem magam, sosem banom meg. akkor tudok aludni és nem pánikolok
12. reniceee (válaszként erre: 11. - Gaby76)
2012. aug. 24. 12:30
Házimunka, az megvan :D Mindennapos munka :D Séta is , de ezektől nem fáradok el, sajnos
11. Gaby76 (válaszként erre: 10. - Reniceee)
2012. aug. 24. 11:59
nekem 2 gerincservem van, folyamatosan faj a derekam, a fajdalom az eletem resze, megis igyekszem kifarasztani magam. a hazimunka vagy jo sok gyaloglas is lefaraszthat am! ettol tobbet en sem tudok mozogni.
10. reniceee (válaszként erre: 2. - Gaby76)
2012. aug. 24. 11:55

Sportolás... nem jó Pajzsmirigybeteg is vagyok, nem birja a szivem a sportot...

Elkezdem most szeptembertől az egyetemet, igaz csak levelezőin, hátha leköti a figyelmem.

9. reniceee (válaszként erre: 4. - Fülemüle01)
2012. aug. 24. 11:53
Pánikhoz hasnoló volt a rosszullét, vagy inkább, másfajta?
8. reniceee (válaszként erre: 2. - Gaby76)
2012. aug. 24. 11:52

Valahogy belefáradtam, a próbálkozásokba... rengeteg gyógynövényes/homeos vacókba...

Nyugtatót csak akkor szedek egyébként ha rámjön a pánik,... s akkor is csak akkor mikor már nem tudom legyűrni

7. reniceee (válaszként erre: 5. - _anatha_)
2012. aug. 24. 11:51

Autó-tréniget, tanultam, gyakoroltam... nem használ.

Valahogy nem segit!

2012. aug. 24. 11:50

Rengeteg orbáncfű, citromfű nyugtató teát ittam/iszok, nervenpflege, sedativ pc próbáltam.... semmi.

Relaxáció, pzsichoterápi.... egyik sem segit

2012. aug. 24. 11:46

Ex-pánikbetegként azt mondom, hogy ne!!! Ne kezdd el a bogyókat, főleg ne nyugtatókkal, mert oké, nem lesznek tüneteid, viszont az ok továbbra is megmarad, és ha nem akarod életed végéig szedni a gyógyszereket, akkor inkább az okot próbáld megkeresni, és kezelni. Nehéz tudom.

A legjobb módszer az autogén tréning. Gyakorlás-gyakorlás, gyakorlás, és egy idő után ha elkezdődnek a tünetek, akkor már tudod kezelni ezeket, és nem tör ki a pánik. Csírájában el tudod folytani. Szólj, ha kell leírás az a.t-ről. Sok sikert, jobbulást!

2012. aug. 24. 11:46

én most az orbáncfüvet próbálom... lehet csak placebo, de jobban érzem magam... :)

amúgy magamon azt vettem észre, hogy foglald el magad és nem jön elő!

Én próbáltam régen antidepresszánst, de a 3. nap rosszul lettem tőle (olyan volt mintha mindenemet bekenték volna mentolos krémmel) ekkor megijedtem és többet nem szedtem, sőt a dokihoz se mentem vissza :)

2012. aug. 24. 11:44
este igyél rengeteg citromfu teat, az is segit valamennyit
2012. aug. 24. 11:43
Azt hiszem, a legtöbb kérdésedre az orvos vagy a gyógyszerész tud választ adni. Én csak egyet tudok. 15 éve küzdök a pánikkal, alvászavarral, Mégis bánom azt a napot, amikor elkezdtem ezeket a vackokat szedni, mert az évek alatt hozzájuk szoktam, most már alig segítenek, nagyon rosszul alszom, viszont ha nem szedem, egész éjjel fent vagyok és rettegek. nagyobb dózist nem vagyok hajlando szedni. Ezt is megbántam! Szerintem ne szedj semmit be, probalj meg sportolni, elfáradni - az segit. még nekem is
2012. aug. 24. 11:38

2 éve küzdök, pánikrohamokkal, hol kevésbé, hol gyengébben jön elő. Járok már régóta pszichoterápiára, rengeteg gyógynövénnyel, homeopátiával próbálkoztam, sikertelenül.

Mostanában egyre gyakrabban jön elő.

Frontint csak kizárólag akkor vettem be ha már nem tudom "legyőzni" s urrá lesz rajtam.

Mirtazapin oriont kaptam.

Mivel nem segit semmi, úgy döntöttem elkezdem szedni.

Lehet egyedül szedni, mármint úgy értem kötelező vele szedni nyugtatót? S milyen mellékhatások lehetnek. Sokáig tart míg el kezd hatni? Tudom hogy legalább kell 2 hét.

S hogy érzem ha elkezd hatni? Nem lesznek pánikrohamaim?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook