Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánik leküzdése fórum

Pánik leküzdése (beszélgetős fórum)


1 2
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Amaunet)
nov. 17. 15:33
Na pl ilyen segitő valaszra várnék,hogy ezt hogy tudom elérni,mert nem megy,bár ez könyv sokat segit.
27. Amaunet (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 15:29

Ezzel én szembeszálltam és és legyőztem.

Mert fejben mindig erősítettem magam. Miben lennék én más, mint a többiek, akik szorongások nélkül utaznak?

Relaxációval csendesítettem magamban a feszültségeket.

Megtanultam helyén és idejében kezelni a dolgokat. Nincs kapkodás, hajsza. Nyugalom van és türelem.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Amaunet)
nov. 17. 15:22

Ha ezt teszem sosem fog elmúlni,közben jól haladok a könyvel is,ha azt teszem amit te írsz csak elfojtom és nem fog elmúlni.

Szembe kell vele szállni és legyőzni.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Enissa)
nov. 17. 15:20

A pánikzavar további lehetséges tünetei: gombócérzés a torokban, szédülés, ájulásérzés, hőhullámok, hidegrázás, remegés, kontrollvesztéstől vagy megőrüléstől való félelem, a valóságtól való elszakadás (derealizáció) vagy az önmagától való eltávolodás (deperszonalizáció) érzése.


A felsorolt tünetekkel jellemezhető, rohamszerű pánikállapot többnyire gyorsan, általában 10 perc alatt éri el maximális intenzitását, majd 20-30 perc alatt megszűnik.



Ez csak egy a sok közül,változatos tünetei vannak,szervi bajok nélkül.

24. Amaunet (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 15:18

Párod, kolléga, szomszéd akikkel utazhatnál?

Vagy még próbaidő alatt keresni kéne más munkahelyet.


Egy pánikroham során elsötétül minden, szédüléssel, esetleg eszméletvesztéssel is járhat.

Azt gondolom egy ilyen állapot veszélyesebb lehet mint egy gyakorlott vezető, aki megiszik egy doboz sört.


Az a baj, hogy a te pánikod a vezetéshez kötödik, ami önmagában egy veszélyes üzem.

Az én szorongásom tömegközlekedés esetén jött elő, de csak utas voltam és nem buszvezető és akkor nem is vezettem. Így megtehettem, hogy szembenéztem amilyen gyakran csak tudtam a szituációval, mikor a szorongás jelentkezett. Sokat utazgattam, sokat gyalogoltam. Volt, hogy gyalog mentem be a munkahelyre. Budapesten, ahol minden közel van.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Enissa)
nov. 17. 15:16

Rendben!

Köszönöm szépen🤗

22. Enissa (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 15:15

Ha te bölcsen tudod, ez egy valótlan félelem, akkor ugyan mitől félsz? Azt is tudod, nem esik le a vérnyomásod, szédülsz meg ettől a valótlan félelemtől? Ami nem valótlan, hiszen tüneteket okoz, azt tudattad másokat nem féltesz. Nézz önmagadba és gondolkodj el rajta a saját gyerekeidet nem féltenéd, ha ilyen vezető vinné kirándulni?

A fáradtság koncentrációzavarokhoz vezet.

"szédülés/hányinger/irreális fáradtság/fejfájásom lett"

Hasonló dolog okozta az olaszországi balesetet, nyugodtan duzzogj!!!

Ezzel orvoshoz, minimum pszichológushoz kellene fordulnod.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Fincsi5)
nov. 17. 15:09

Ugye ez nem komoly?

Ilyen miatt nem vesznek el jogosítványt,szakemberhez nem félek elmenni viszont nem szeretnék gyógyszert szedni.

Köszönöm az eddigi válaszokat,hangsúlyozom nem kell félned!!!

Pánik miatt nem valószinű hogy balesetet okozok,ez csak a szervezet védekező mechanizmusa.

20. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 15:01

Félsz elmenni szakemberhez, mert tuti elvennék a jogsidat.


A gyerekeidet nem fogják az itteniek felnevelni, de valakinek egy életen át sem fogunk fizetni, ha balesetet okozol.


Oh te jó ég. Bizony. Én meg nem gondoltam, hogy valaki ilyen felelőtlen lehet felnőtt fejjel. Én is tévedtem.

19. Enissa (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 15:01

Rohadtul nem mindegy, amíg önmagad veszélyezteted, lelked rajta, de azért mert te hőst játszol, hogy legyőzöd önmagad, szívedre vennéd, ha valaki meghalna miattad?

Nem mindenkinek való a vezetés, itt vagy rá élőpélda.

18. 55Judit (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 14:29

Kegyetlen nehéz helyzetben vagy, az eddigiekből lejön.

Segíteni én sem tudok, csak átfutott az agyamon egy mindig nehéz megoldás, a lakhelyváltoztatás. De elmennék psziho dokihoz is.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Amaunet)
nov. 17. 14:22

Az nem opció hogy nem vezetek,munkába mszáj járnom,mert ki fogja eltartani a gyerekeket,ti?

Tömegközlekedés nem opció,mert nem érek be időre mivel nincs csatlakozás a lakhelyemről.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Amaunet)
nov. 17. 14:19

Ezelőtt is vezettem,persze ha nagyobb távolságra mentem ez mindig előjött.

Mindegy lefogom küzdeni valahogy.

nov. 17. 14:17

Szerintem meg kéne fogalmaznod, hogy miért is pánikolsz. Miért félsz? Miért nem érzed magad biztonságban?


Lehet, hogy a munkahelyváltással kapcsolatos izgalmak, a megfelelési kényszer váltják ki?


A többiekkel egyetértek abban, hogyha pánikolsz ne vezess.

Nem tudhatod mikor jön egy olyan roham amivel saját és mások életét is veszélyezteted.

14. Sütikee (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 14:08
Segíteni itt nem tudunk! Te tudsz magadon segíteni, segítséget kérni.
13. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 14:05
Korábban is vezettél vagy csak most mióta munkába jársz?
nov. 17. 13:47
*20 év baleset mentes közlekedés is egyben.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Sütikee)
nov. 17. 13:46

Oh te jó ég.

Nem gondoltam hogy ezen az oldalon így segitenek…

20 éve van jogosítványom,ez korábban is gond volt ez,de annyi biztos a pánikról hogy ez semmit nem okoz,csak egy valótlan félelem.

Azt hittem vannak itt sorstársak,tévedtem.

10. andi6020 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 13:44

Egyéb tanáccsal nem nagyon.

Te tudsz segíteni magadon.

Légzéstechnika, hideg borogatás, fekvés, lábemelés, nekem ez segített.

9. Sütikee (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 13:42
Igaza van Andinak! Így másokat is veszélyeztetsz! Tökmindegy hol jön rád, de mások érdekében hagyj fel a vezetéssel! Így is van elég bal...sz az utakon!
nov. 17. 13:16
Szerintem ezen senki nem tud egy fórumon segíteni, hogy te magadtól hogyan küzdd le a pánikot... Keress pszichológust aki segít, vagy várj, hátha úgy elmúlik, ahogy jött, ha 2 hete semmi bajod nem volt akkor lehet stressz, valami változás, időjárási front stb. akár ezek együtt... Addig járj tömegközlekedéssel és amikor érzed hogy kezdesz pánikolni, próbáld lenyugtatni magad. Néha csak elég kicsit átverni az agyunkat/elterelni a figyelmünket és már jobb is. Szerintem ha rákeresel a neten, találsz technikákat.
7. Flóra76 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 13:11
Segíteni csak te tudsz magadon. Úgy tudom, el kell terelni ilyenkor a gondolatokat, hisz ott kezdődik, ott is fog megszűnni
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Andi6020)
nov. 17. 13:07

Segiteni tudsz?

Oké akkor így megszűnik a pánikom?

5. andi6020 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 13:05
Jah, csak a buszt nem te vezeted...
nov. 17. 12:53
Tömegközlekedésen is rám jön,mindegy mivel járok.
nov. 17. 12:52
Járj tömegközlekedéssel szerintem is. Nem túl megnyugtató, hogy ilyen emberek járnak az utakon. Mást is veszélyeztetsz, nem csak magadat.
nov. 17. 12:50
Járj tömegközlekedéssel!
nov. 17. 12:40

Csak gyógyszermentes megoldás érdekelne,szeretnèm legyőzni saját magam ezt a borzalmar.

Munkahelyet kellett váltanom ahol utaznom kell x kilómétert az otthonomtól,mindennap pánikolok vezetés közben.

Eddig semmi sem történt de mégis mindig rám jön,mindig eljutok a-ból b-be de mégis félek ezidő alatt.

Mit tehetek ez ellen?

A Merj című könyvet a napokban kezdtem el olvasni.

Illetve az lehetséges hogy ettől az egész heti szorongástól /pániktól szédülés/hányinger/irreális fáradtság/fejfájásom lett.

Előtte semmi bajom nem volt,mármint kb 2 hete

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook