Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánik leküzdése fórum

Pánik leküzdése (beszélgetős fórum)


1 2
58. Enissa (válaszként erre: 57. - Amaunet)
nov. 22. 10:55

"Ezzel én szembeszálltam és és legyőztem.

Mert fejben mindig erősítettem magam. Miben lennék én más, mint a többiek, akik szorongások nélkül utaznak?"


Konkrétan nem, de leírtad, hogy meggyőzted magad abban a szituban, ami előidézte, hogy le kell győznöd magadban a félelmet, amiből esetleg következtethet, hogy akkor erőltesse tovább a vezetést.

Esetedben ügyesen kezelted, gratulálok! De nem szeretném, ha egy pánikos vezető lenne az utakon, aki mellett nincs senki. :/

57. Amaunet (válaszként erre: 33. - Enissa)
nov. 18. 08:52

Igen, más. De nem javasoltam neki, hogy vezessen csak tovább csak leírtam, hogy én hogyan csináltam.

Addig míg nem tudja kezelni az érzelmi feszültségét nem tud hatékonyan szembeszállni egyedül ezzel a betegséggel.

56. Sirga (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 18. 08:23
Ettől függetlenül - saját és a mások biztonsága érdekében - én is a tömegközlekedést javasolnám. Emellett pedig ajánlanám Martin Selignam: Amin változtathatsz...és amin nem, valamint Richard Wiseman: Kapd össze magad című könyveit. Sok sikert! :)
55. 6924d8a23f (válaszként erre: 52. - Regin_a)
nov. 17. 19:04

A "tuttam" milyen nyelven van írva? Vajon ez: tudtam?

Én meg azt tudom,hogy értelmes ember nem kockáztatja más ember életét!

Ajánlom szíves figyelmedbe a helyesírási kézikönyvet!

Vagy azt sem érted? :-)

54. Enissa (válaszként erre: 47. - Regin_a)
nov. 17. 19:00
Úgy gondoltam arra írta, hogy nem kifogás a tömegközlekedés, hogy ne vezessen, nem arra, hogy ott nem lehet bárkinek pánikrohama, csak amint Te is írtad, míg vezet lehet balesete, míg a járművön "csak" elszenvedi a rohamot.
53. 6924d8a23f (válaszként erre: 46. - Kacsahercegno)
nov. 17. 18:58

Ne haragudj,de nagyon buta lehetsz!

Azért nagyon nem mindegy mi a probléma forrása és kimenetele....

Biztosan nem ülnék autóba sofőrként,ha ezzel mások életét veszélyeztetem!

Választ nem kérek...

52. Regin_a (válaszként erre: 50. - 6924d8a23f)
nov. 17. 18:57

Én persze nem vagyok normális , de a 42. komment kié vajon és mi az értelme

A másik megértése. Tuttam


OK tényleg hagyjuk el ezt a vonalat

51. Kacsahercegno (válaszként erre: 48. - 6924d8a23f)
nov. 17. 18:53
Csak azt mondom, hogy nem valami kedves dolog lehordani valakit, aki segítséget kér, azzal, hogy a te bajod nagyobb, meg hogy nem tudja mi az a pánikroham... Ettől ő nem fogja magát jobban érezni. Azt hinné az ember, hogy pont az tud igazán együttérezni, aki tudja min megy át a másik, dehát úgy tűnik, mégsem. 🤷‍♀️
50. 6924d8a23f (válaszként erre: 47. - Regin_a)
nov. 17. 18:52
Ne haragudj,de nem vagy normális! Az idézeted pedig írd annak aki ilyet írt,mert én nem!
49. andi6020 (válaszként erre: 44. - Regin_a)
nov. 17. 18:52

"Azt hittem infarktus, ömlött a viz rólam, próbáltam beszédbe elegyedni más utassal"


Gondolom ilyen állapotban eszedbe nem jutott volna kocsit vezetni.

Nem arról van szó, hogy nem értjük a baját, csak hogy ne vezessen.

48. 6924d8a23f (válaszként erre: 46. - Kacsahercegno)
nov. 17. 18:49

És miért pont engem találtál meg?

Kívánom neked hogy amit én átéltem!

4 napon át haldoklott az Édesapám én morfiumoztam,a kezemben távozott el,megfulladt őrjítő kínok között!

Képzeld én még egy bevásárló központban se tudtam vásárolni,mert volt rá példa hogy elájultam! Jah..és van egy tolókocsis gyermekem,akit elgázoltak a zebrán!

Tőled sem kérek választ,szép hétvégét neked!

47. Regin_a (válaszként erre: 45. - 6924d8a23f)
nov. 17. 18:44

Számomra ez nem kifogás"

Pedig kapsz, és feleslegesen ne jópofiizzál a hétvégével

Te ,magad irtad amit irtál "és még emberek tömegei tömeközlekdnek, akkor miért nyavalyog ez itt"/nem is szószerint/

46. Kacsahercegno (válaszként erre: 45. - 6924d8a23f)
nov. 17. 18:31
Attól hogy neked nagyobb bajod van, másnak is lehet problémája, ez nem egy nem verseny...
45. 6924d8a23f (válaszként erre: 44. - Regin_a)
nov. 17. 18:18

Na ezt most nagyon benézted! 10 éve vagyok leszázalékolva az Édesapám elvesztése miatt,súlyos depresszióval!

Olyan pánikrohamokat kaptam,hogy infarktus gyanújával többször vitt mentő a sürgősségi osztályra!

Nem kérek választ,szép hétvégét neked!

44. Regin_a (válaszként erre: 42. - 6924d8a23f)
nov. 17. 18:06

Számomra ez nem kifogás"

Fogalmad sincs a fóbiárol a pánik tüneteiröl

Hévvel és trolival kellett beutaznom Bp-re

Azt hittem infarktus, ömlött a viz rólam, próbáltam beszédbe elegyedni más utassal

Mi a franc van a HÉV-en? Ülsz és bambulsz kifelé. És mégse olyan mint egy normális embernek, vagy ha egy pánikos az autójával közlekedik


Próbáljátok már megérteni a másik baját!

Ugye ha a lába törne, kórusban sajnálnátok. Csak pánikos arra teszünk nagy ívben

43. Regin_a (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 17:59

Ha nem is sorstárs de egy fél élegten át pánikbetegség

Autóztam, motoroztam, a doktornak égnek állt a haja amikor meglátott motoron

Lehet pánikrohammal is vezetni, tapasztaltam, de biza veszélyes

Sőt, volt egy eset amikor a körzeti legyintett hogy megint egy pánikroham volt

Évtizedekkel ezelött motoron, középső sáv, elsötétült minden. Milyen ösztönnel tudtam lefékezni nem tudom

Idegygógyász szerint TIA volt. Olvass utána mi az

Aztán azóta se semmi ilyen, de ez ördög nem alszik azért karikás a szeme

Én panaszkodtam a dokinak hogy nagyon fáradt vagyok, bármennyit alszom. Kétszer is elküldött alvásvizsgálatra. Szerencsére ott rendben volt minden

Értem én hogy vezetni akarsz, de akkor tessen gyógyszert szedni. Max rendbehoz

42. 6924d8a23f (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 17:53

Ugyan már! Az én munkahelyemen több vidéki dolgozó van,aki 60 km-re jár be dolgozni,vonattal vagy busszal!

Térítik a bérlet árát,van olyan is aki 2 átszállással jár be,és mégis megoldja!

Számomra ez nem kifogás részedről...!

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - 6924d8a23f)
nov. 17. 17:50

Köszönöm akkor viszont ga fogalmam sincs mi a pánikroham vezetés közben nekem nem ez van,ergo lehetek továbbra is forgalomban.

Kivizsgálás már megtörtént

40. 6924d8a23f (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 17:45
Hívj mentőt az a legjobb megoldás!
39. 6924d8a23f (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 17:37

Maximálisan osztom Andi és Enissa véleményét!

Neked fogalmad sincs milyen a pánikroham!

Anno szegény Édesapámmal egy üzleti ügy miatt elindultunk kocsival Ő vezetett,mikor hirtelen egy alagútban rátört a pánik roham,szinte már áttért a a másik sávba,ha egyedül lett volna ott halt volna meg a helyszínen!

Azonnal cselekedtem és átvettem a volánt! Kiderült a vizsgálatok után hogy a tériszonya okozta ezt a rohamot,soha többé nem vezetett csak a városban ( Anyámat vitte vásárolni ) neki is volt jogsija vezetés átvétele esetére!

Ha vidékre vagy nagyobb távra ment a munkája miatt ( ügyvezető igazgató volt ) akkor sofőrt fogadott,pedig nem vonták be a jogosítványát,de saját maga belátta,hogy nem fogja más emberek életét kockára tenni a pánikrohama miatt!

Más..... Az Bátyám soha nem akart jogosítványt ( nem vonzotta a vezetés) de mégiscsak letette kínkeservek között.

A Szegedi Könyvtár Igazgatója de a mai napig busszal és villamossal jár munkába,mert nem akar vezetni!

A vezetés felelősséggel jár,emberek élete múlik egy rossz mozdulaton!

Hagyd szerintem is,ne ezen kísérletezz,vizsgáltasd ki magad!

És igen is jól írták,ha nem vagy "alkalmas" a vezetésre orvosilag bizony bevonják a jogosítványodat!

Szívesen........!!!

38. Enissa
nov. 17. 16:17

Ha piszok biztos vagy magadban, tudsz stresszesen is koncentrálni, akkor pl. bemernéd vállalni azt, hogy elmenj egy alkalmassági vezetésre.

Nem a kresz tudásodra kíváncsiak ott, hanem a reakcióidődre, milyen erővel tartod a kormányt, milyen gyorsan veszel észre egy akadályt, gyalogost stb.

Ha azon átmennél, akkor magadnak bizonyíthatnád, nincs miért félned a vezetéstől, és ezt tehetnéd jó lelkiismerettel, hogy se magadra, se másokra nem vagy veszélyes a félelmed legyőzésében.

37. andi6020 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 16:04
Értelmezd kérlek, mit írtam.
36. Enissa (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 15:50

Otthon mantrázd jól vagyok, jól vagyok,..... igyál hideg vizet, tanulj meg jól lélegezni, mélyen beszívni a levegőt, lassan kiengedni.Vannak pl. az ujjbegyen pontok, amit, ha erősen nyomsz, pl. egy tollheggyel, a pulzus normalizálódik, van több lehetőség, mindenkinél más váéik be, csak ne féljen segítséget kérni! Egyébként erre lenne jó egy jó pszichiáter, hogy ezt megtanítsa.

Tuti nem fogod megmondani, hogy ez vezetésközben jön, mert Libikóka jól tudja, elvehetik a jogsit lehet csak ideiglenesen, de elvehetik.

Az orvosnak kötelessége lenne elküldeni alkalmassági vizsgálatra, ha félsz ott kiütközne.

Én azt javasolom neked, hogy fordulj ezzel szakemberhez, ha nem is mondod el mi okozza, de tudd kezelni a helyzetet.

35. Sz123 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 15:49
A vezetés miatt pánikolsz?
34. Lanvin (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 15:49

Az utolsó kérdésedre a válasz, igen, lehetséges, hogy a szorongástól jól megbetegíted magad és a fenti tüneteket produkálod.


Könyvek olvasása helyett hathatósabb lenne elmenni egy pszichológushoz, aki tanít valamilyen relaxációs technikát (autogén tréning, pl), mert rövid úton tönkre fogod tenni magad.


Sok sikert a gyógyuláshoz!:)

33. Enissa (válaszként erre: 27. - Amaunet)
nov. 17. 15:41
Azért tedd a szívedre a kezed, ez is más, és FI helyzete is más. A buszon maximum aggódhattak érted, hogy nem vagy jól, nem a kezedben volt a volán.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Enissa)
nov. 17. 15:40

Pedig pontosan ezt kell tennem,mi más megoldás lenne?

De akkor kérdezek mást!

Mit tegyek ha otthon rám jön?

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Andi6020)
nov. 17. 15:39

Honnan tudod hogy nem talalkoztunk?

Lehet hogy mindennap találkozunk.😁

30. Enissa (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 15:37

Általában mindenkinek azt mondom, hogy szálljon szembe a félelmeivel, győzze le a pánikot, de az esetedben nem ajánlom ezt a hazardírozást. Veszélyes, rettenetesen veszélyes. Itt nem arról van szó, hogy ki tudsz-e futni a plázából a tömegből, felülsz-e ülni az óriáskerékre.

Azt tudod ugye, hogy igaz pánik, de a szíved éppen úgy veszélyesen felpöröghet, mert nemcsak érzed, az veszettül kalapálhat is, vagy a vérnyomásod felugorhat, nem tudod önmagad kontrollálni, el is ájulhatsz, és akkor ki neveli fel a gyerekeidet, ha netán valami történik veled?

29. andi6020 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 17. 15:36

Ha a pánik miatt nem valószínű hogy balesetet okozol, akkor nem is volt még igazi pánikrohamod.

Mindenesetre nem bánom, ha nem találkozunk az utakon.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook