Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Korona miatti pánik leküzdése... fórum

Korona miatti pánik leküzdése... (beszélgetős fórum)


1 2
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Channa*)
2020. nov. 12. 21:49
Köszönjük
35. Channa* (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 12. 20:15
Óóóó, minden jót nektek!
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Channa*)
2020. nov. 12. 20:11
Azért mert heti 3szor dializisre jár és az nem megoldható karantenbol, nem mehet ki, azaz dializisre sem járhatna márpedig azt nem lehet kihagyni. Elkülönítették egy dializáló gépet a covid osztályon és aki elkapja már csak ott kezelik, míg nem tesztelnek negativat nem mehetnek már a dialízis állomásra.
33. Channa* (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 12. 19:41

Jobbulást!

Miért kellene a férjednek befeküdnie?


Én azt mondtam itthon mindenkinek, hogy kórházról szó sem lehet! Mindenki úgy csinálja.


C és D vitamin, szelén, cink, magnézium.

Köptető (ACC 200), láz és fájdalomcsillapító, és valami antibiotikum is legyen otthon. pl. sumetrolim, dalicin.

32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - 346cfad937)
2020. nov. 12. 14:26

Nem a legjobban, egyik kollégámról kiderült hogy pozitív és jövőhét kedden az egész céget tesztelik. Félek ha pozitív lesz a férjemet is tesztelni kell és ha Ő is az akkor befektetik covid osztályra.


Nem tudom hogy a testi tüneteimet a stressz okozza-e vagy a fáradság de tegnap nagyon rosszul voltam, fájt folyamatosan a fejem és lecsukódtak a szemeim, este 20-kor már aludtam, éjszaka sokat izzadtam, este már nagyon nehezen vettem a levegőt.

Ma reggelre jobb lett, fáj a derekam és a hátam felfelé.

Szedem folyamatosan a vitaminokat, ma még megyek patikába venni magunknak dvitamint és cinket.

31. 346cfad937 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 12. 11:56
Hogy vagy?
30. buspics (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 11. 12:04
Egyetek annyi vitamint, amennyit tudtok. A fokhagyma nagyon sokat segít és minden, ami csípős. Ez ad egy kis biztonságot. Amúgy meg teljesen természetes, ha félsz, szerintem nincs olyan, aki ne félne. Ennek az az oka, hogy nem ismerjük ezt a vírust eléggé. Információhiány és tehetetlenség. De a tehetetlenséget legalább annyival lehet kompenzálni, hogy vitaminokat eszel.
29. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 23:37
Nemrég egy kis helyen voltunk összezárva, ahol több ember NEM viselt maszkot és még köhögtek is ráadásul! Tudtam hogy nem valami biztonságos a kialakult helyzet, de nem rohantam fejvesztve a mosdóba és nem fejeltem le a kézfertőtlenítő adagolót! Volt rajtam maszk és talán annyi előnyöm volt, hogy egy kicsit szellőzött a helyiség. Mondhatni semmilyen félelem nem volt bennem, annak ellenére hogy hisztizhettem, pánikolhattam volna! Miért? Mert nagyobb volt bennem a BIZALOM a kialakult helyzettel kapcsolatban! Fontos hogy ráállj a pozitív gondolkodásra, mert ezzel csökkented a félelmi reakciókat! HINNI kell, BÍZNI kell, hogy a leglehetetlenebb helyzetben is ura vagy saját magadnak és megoldódnak a dolgok!
28. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 23:29
Ha rettegsz, azzal semmit nem oldasz meg, csak még jobban legyengíted magad, mert a stressz gyengíti az immunrendszert. Ha tele vagy stresszel, az izmaid sem tartanak rendesen és összeesel. A pánik egy felfokozott félelmi állapot, amit te etetsz a gondolataiddal, ami ugyancsak félelmen alapul. Így az "ördögi kör" nem szakítható meg, amíg le nem állítod a félelmen alapuló negatív gondolkodásod. Rettegés helyett fogadd el a jelenlegi helyzetet, tegyél meg mindent önmagad védelme érdekében és ne riogasd magad negatív jövőképpel! A bizalom és a hit sokat fog segíteni!
27. Channa* (válaszként erre: 26. - Papája)
2020. nov. 10. 22:18
Pont így vagyok én is...
2020. nov. 10. 22:17

A Covid egy erősen fertőző légúti betegség. E miatt nem az a kérdés, hogy megbetegszünk, hanem az, hogy mikor és mennyire. Addig tart a járvány, amég lesz fogékony ember. Ez kb. a lakosság 80%-a.

Nem kell rettegni, hanem készülni kell rá. Lelkileg pedig azt gondolni, hogy ha megbetegszünk, akkor majd meggyógyulunk.

Kb. egyszerre lettünk betegek én, a férjem és a lányom. Szerencsére enyhék voltak a tünetek.

Férjem, lányom még nem éreznek ízeket.


Ma meglepődtem, mert egyfajta nyugalmat éreztem egész nap. Azt éreztem, hogy de jó, túl vagyunk rajta. Reménykedek, hogy ad az átvészelés néhány hónap védettséget és addigra lesz hatásos oltóanyag.

25. pteri
2020. nov. 10. 19:49
Nem tudom rajtad ez segít-e, de én pánikbeteg vagyok a férjem meg szívbeteg. És elkapta. És könnyen túl lett rajta. Most félek, nehogy újra elkapja, de tavasz óta rájöttem, hogy nem lehet állandó félelemben élni. Viszont az elmúlt 2 hétben 2 fiatal ismerősöm halt meg nem Covidban. De most akkor féljek ettől is? Nem , legyünk elővigyázatosak, de ne rettegjünk, mert az is legyengít.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Channa*)
2020. nov. 10. 18:52
Nem a gyógyulási folyamatról van szó, heti 3szor jár olyan kezelésekre melyek nem kihagyhatoak és mivel járnia kell ezért nem tudja a karantént úgy betartani mint más.
2020. nov. 10. 18:47
Nézd, én sem magamnak, sem az édesanyámnak nem jósolok fényes jövőt, ha elkapjuk,mert mi is alapból betegek vagyunk, de nem lehet 24/7-ben rettegni. Senki sem képes magát hermetikusan elzárni a világtól, vagy minden veszélyre felkészülni. Ez akkor sem sikerülne, ha nem lenne járvány. Én sem szeretnék kiszolgáltatottan kórházban landolni, sem a szeretteimet ott látni, de annyit tudok tenni, hogy igyekszem betartani az ajánlásokat, megtartani magunkat egészségesen, kerülni a rizikót és elrendezni a dolgainkat, ha beütne valami. Valamint, engem megnyugtat a vakcina illúziója. Lehet, hogy nagy lufi, de nekem momentán lelki kapaszkodónak jó.
22. Channa* (válaszként erre: 21. - Fincsi5)
2020. nov. 10. 18:25

Igen:(

A férjem is, és a fiam is:(

4-én voltunk teszten.

21. fincsi5 (válaszként erre: 18. - Channa*)
2020. nov. 10. 18:24
Pozitív vagy?!?! Há' mióta?
20. Channa* (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 18:06

A tesómnak magas a vérnyomás, inzulinos cukorbeteg, köszvénye van, és van rajta kb. 25 kg felesleg, illetve 1,5 évig nem tudott járni, mert nem volt csípőprotézise. 54 éves férfi.

Most nyáron kapott protézist, de van egy kis gond vele, így vár egy újabb műtétre.


Október 20-án azért nem műtötték meg, mert pozitív lett a tesztje.


Nagyon aggódtam, hogy el ne kapja, mert tuti belehal, vagy súlyos állapotban lesz, de teljesen tünetmentes volt.

Ja, ahogy kiderült, hogy pozitív, kitették a kórházból. Tehát, szóba sem került, hogy bent kell meggyógyulnia.

2020. nov. 10. 17:54
Próbálok majd lazítani. Persze, benne van a pakliban hogy elkapja mindenki, azért is rettegek tőle ennyire mert a környezetében, az egészségügyi intézményben ahova muszáj járnia sokan lettek azok és voltak már halottak is. Ha nem latnek bele ennyire és ilyen szemszögből is mint "tudatlan" talán nem felnek ennyire. Azért is félek ennyire mert ha O elkapja akkor nincs olyan H itthon lábadozik, mindenképpen covid osztályra került :-(
2020. nov. 10. 16:44

És mi lenne, ha megkapnád vagy az általad féltett emberek megkapnák?


Ne nézz híreket, ne olvass semmit erről, ne higgy el mindent, amit összeirkálnak!


Lazíts!


Mindenkinek van kit féltenie, nekem is, és még így kovidosan is igyekszek nyugodt maradni, úgy, hogy az egyik akiért aggódok már gyógyult azóta és a másik két nagyon fontos ember velem együtt gyűri ezt a betegséget.


Felesleges olyanon idegeskedni, amire nem tudunk hatással lenni. Sajnos eljutottunk arra a pontra, hogy már szinte biztos, hogy megkapjuk. A kérdés az, hogy mikor?


Azt, hogy hogyan viseljük, meg végképp nem tudjuk.

17. Channa* (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2020. nov. 10. 16:38
Én is akarom!
16. michelle.r (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 16:10
Ha írsz nekem egy privit, küldök neked valamit. Nyugi, szakmai titoktartási kötelezettségem van 🙃 nem árullak el. Továbbá semmilyen csodaszert nem árulok 😉
15. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 16:03

Félsz-e annyira, hogy legalább most, a pandémia idején ismereteid szerint a legegészségesebben táplálkoztok? Szedtek-e immunerősítő kiegészítőket? Isztok-e elegendő vitet, gyógyteát? Félsz-e annyira hogy otthon, legalább ahol a beteg is tartózkodik, fertőtleníted a levegőt? Épp ma írtam erről egy másik témában, hogy a citrom illóolajnak vírusölő hatása van, és párologtatóban érdemes használni? És sorolhatnám. Félelmében az ember nem a rettegéstől izzadt tenyerét dörzsölgeti, hanem tesz a tudásához mérten. Ezzel máris csökken a félelem.

Jó egészséget kívánok nektek, a betegnek pedig mielőbbi gyógyulást!

14. globus (válaszként erre: 13. - Bichi)
2020. nov. 10. 15:53
Én azért egy kicsit el tudnám viselni, tekintettel arra, hogy a téma sűrűjében dolgozván szabadságon sem voltam...
13. Bichi (válaszként erre: 7. - Birebora)
2020. nov. 10. 15:44
Hát mindenki nem, én abba hülyülnék bele, ha otthon kéne maradnom...
12. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 15:42

Figyelj oda az étkezésre, a vitamin bevitelre, az egészséges életmódra, a tisztaságra... a többi kisnyúl!

Akkor sem a legrosszabb történik velünk, rengeteg túlélő is van, ha minden óvintézkedést megtesztek, nincs okod rettegni a legrosszabbtól. Ezt ti is le tudjátok győzni, egy kis influenza, minek rettegni???

Ennyi erővel a járdán közlekedve is a fejünkre eshet egy tégla... mégsem aggódunk miatta örökké. Lépj túl az aggódáson, és hidd, hogy semmi baj sem történik veletek!

2020. nov. 10. 15:36

Ma kezdett el egyébként még rosszabb lenni mert folyamatos görcsbe van a gyomrom és érzem ez a fajta rossz feszültséget mint amikor az ember izgul valami miatt, nem tudom elmagyarázni csak egész napos.

Próbálom azzal vígasztalni vagy nyugtatni magam hogy egyikünknél sem volt jellemző az sem hogy pl az influenzát elkapjuk.

2020. nov. 10. 15:33
Köszönöm mindenkinek az eddig leírtakat, nagyon kedvesek vagytok és tudom hogy igazotok van. Igyekszem még jobban elkerülni mindenfajta hírt ezzel kapcsolatban.
2020. nov. 10. 15:28

Az nem megoldás, hogy nem mentek sehova. Amikor szellőztetsz, fogalmad sincs, milyen levegőt engedsz be a lakásodba, ezért nyugodtan ki is mehettek sétálni, mozogni, levegőzni, persze a megfelelő óvintézkedések mellett: maszk, tömeg kerülése, hasonlók. És utána alapos kézmosás, rendszeres takarítás, kilincsek, stb.


És: D, C K, egyéb vitaminok szedése, mézet, és hasonlókat enni, amivel az immunrendszert megfelelő szinten tudjátok tartani. És valóban: nem kell állandóan a médiát hallgatni, olvasni... rengeteg torz információ is belekerül...

Tegyetek meg mindent, amit megtehettek, hogy elkerüljétek a bajt, ezzel a minimálisra csökkentve a fertőzés lehetőségét. És éljétek az életet!

8. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 15:24
Most olyan dolog miatt félsz nagyon, ami még meg sem történt veletek. Ez azért probléma, mert ha mégis megtörténne, akkor a félelmed még jobban fog növekedni, hiszen a kialakult félelmedre rakódik egy újabb félelem. A félelem pedig stressz, és ha stresszes valaki, akkor adott esetben a gyógyulás is nehezebb. Úgy tudsz megnyugodni, ha nem a félelemre koncentrálod a gondolataidat. Ez azt jelenti, hogy a félelem helyett inkább azt tudatosítod magadban, hogy mi mindent teszel meg az egészségetekért.
7. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 10. 15:23

Hidd el mindenki otthon ülne ha tehetné.

Hidd el mindenkit féltenek.

Hidd el mindenki félt valakiket.

És azt is hidd el, hogy nem csak a krónikus vagy alapbetegségűekre lehet végzetes.

Ha körültekintő vagy és megteszed az óvintézkedéseket és betartod a szabályokat talán meg lehet úszni és nem kapod el. Talán.

Az is lehet, hogy elkapod és gyenge tünetekkel megúszod és aki miatt pánikolsz az is.

Engedd el a híreket, ne olvas, ne nézz, ne hallgass semmi ezzel kapcsolatost.

Kapcsolj ki. Kézimunka, könyv, főzés, alvás, filmek, zene, sport, stb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook