Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Írnátok tippeket agorafóbia, pánik leküzdésére? fórum

Írnátok tippeket agorafóbia, pánik leküzdésére? (beszélgetős fórum)


2011. nov. 27. 09:06
Szendi Gábor Pánik című könyve hasznos segítség lehet... a honlapján is találsz belőle részleteket...
2011. nov. 26. 20:04
Én is agorafóbiában szenvedtem hosszú évekig , és néha most is előjön még , de az én problémám megoldódott :)Kezdetben nem is merült fel bennem , hogy "beteg" lennék , azt gondoltam , csak alapból kerülök egyes helyeket . Aztán a tüneteim fokozódni kezdtek és már az olyan helyeken is nehéz volt tartózkodnom ahová addig gond nélkül mentem ! Az én problémámat a tágas , de zárt terek okozták, mint pl bevásárló központok , de akár egy kisebb hipermarket is ..majd következett az iskola tornaterme , vagy akár egy óvodai terem . 3 gyermekem van és mikor már úgy éreztem ez így nem mehet tovább, hogy minden rendezvényt az ajtóból nézek végig (ekkorra tudatosult már hogy gond van ) felkerestem egy pszichológust !Ő semmi különöset nem tett csak hétről hétre tudatosította bennem, hogy nem leszek rosszul , szép vagyok, okos , intelligens ..egyszerűen csak visszaadta az élethez szükséges önbizalmamat :) Tőle tanultam meg azt is , hogy vannak praktikák amiket be tudok vetni mikor jön a pánik roham ! Ilyen praktika , ha kifújom az orrom, vagy iszom egy korty vizet a táskámból előkapott üvegből ..egy a lényeg ..elterelni a "jajj mindjárt rosszul leszek " gondolatot !!!! Mivel a baj nem szervi eredetű ,nem leszünk valóban rosszul, nem fogunk elájulni , így az agyban dől el hogy le tudjuk e küzdeni ! Nekem sikerült :) Igaz a mai napig óckodom a plázáktól és olyan helyre nem járok amitől kiráz a hideg , de tudom, hogy ha bemennék simán képes lennék hosszú percekig bolyongani !
2011. nov. 26. 17:39
:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook