Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Panaszok terhesség alatt fórum

Panaszok terhesség alatt (beszélgetős fórum)


2011. máj. 7. 11:14
Nekem egy védőnő mondta,hogy kb. a 16. hétre el szokott múlani, mert addigra kialakul a méhlepény. Úgyhogy valahogy ezzel állhat összefüggésben. Én se hánytam iszonyatosan, csak egy vírus alatt, meg utána, ha nem ettem időben, és hányingerem lett. De akkor nem hánytam, csak nagyon szar érzés volt. Meg kétszer hánytam, amikor nem tetszett valami a gyomromnak(tejföl meg vagdalthús). Ezek azonnal kijöttek, alig ettem meg. ropit se bírok enni, mert attól azonnal elkezd égni a gyomrom. Állítólag többször keveset kell enni, nem szabad, hogy üres legyen a gyomor. A kekszet is mondják, hogy jó, de egy idő után én nagyon émelyegtem tőle, mert olyan édesnek éreztem, még a sima háztartásit is. Egy kolléganőm adott egyszer mentateát, az nagyon jól hűsítette a gyomromat, az tényleg használt. Vannak, akik a gyömbért ajánlják még. Védőnő a jeges vizet mondta még. Meg a B6-t.
2011. máj. 1. 10:09

Sziasztok!

Nálam nem volt komoly hányinger, szóval sajna nem tudok mondani semmi okosat, csak azt, hogy jobbulást. Gondolom a népi gyógymódokon túl vagyok. Azt beszélik, ha megmozdul a babóka utána már elmúlik az émelygés-hányinger.

27. juzo26
2011. ápr. 30. 21:22
Helló. Nálam 12 hétig semmi panasz, aztán elkezdődött a hányás. Fura mód, a délután folyamán, egészem addig, míg le nem fekszem. De az okos dokim erre is adott gyogyit. Most 14 hetes vagyok, remélem nem marad így végig. Tapasztalatok? Más is ilyen szerencsétlen, vagy csak én? Két fiú után jó lenne egy kislány. Én ezzel biztatom magam, hogy ettől fordult meg nálam a sorrend
26. handin
2011. ápr. 29. 13:16
Mi 9hetesek vagyunk.A 8.hetig csak emelyges volt aztan kezdödött egy egesz napos hanyassal aztan meg egy nap aztan a parom hozott a patikabol vmi cseppet kifejezetten terhes hanyasra most kicsit jobb(ill. nem hanyok egesz nap csak egyszer egyszer)de iszonyatosan emelygek,levert vok es erötlen.Ezzel mar orvoshoz kell fordulnom vagy varjak meg hatha javul a helyzet?A valaszokat elöre is köszönöm!
25. khena
2011. ápr. 14. 11:54
Visszerességre mit tanácsoltok? Van kismamáknak való kompressziós harisnyám és sokat van felpolcolva a lábam, mégis csak úgy kéklek az erektől. Fájni szerencsére nem szokott. És ami még rondább, az a sok hajszálér a combomon. :(
24. khena (válaszként erre: 13. - Mandulacska2)
2011. ápr. 14. 11:48
Minden reggel rögtön ébredés után, éhgyomorra igyál egy nagy pohár vizet. Mióta figyelek erre, nincs székrekedésem. Elevitet csak minden másap szedek, mert állítólag az is okozhat szorulást.
23. mandulacska2 (válaszként erre: 20. - Zancsika)
2011. ápr. 12. 17:57
Köszönöm a tanácsot. Azóta helyrejött a problémám a lekvártól. Meg lehet, hogy mivel előtte vírusban voltam, kekszet ettem, és az egy ideig leállíthatta az emésztésemet, bár utána már egy hétig rendesen ettem. A lekvár mindenesetre helyrerázott.
22. mandulacska2 (válaszként erre: 19. - Rencsa79)
2011. ápr. 12. 17:56
Szia Rencsa. Bocsi, hogy csak most írok, de azóta nem léptem be. Én is Femibiont szedek, mert jóval több folsav van benne, mint az Elevitben, és jódot is tartalmaz, amit az Elevit nem, pedig ez is nagyon fontos. Semmi mellékhatásom nincs tőle, hízni se híztam tőle. Én meg vagyok elégedve vele.
2011. ápr. 10. 10:29
Hol székrekedés,hol hasmenés,derékfájás,iszonyatos fáradkényság (majdnem egy napot végig tudnék aludni),szédülés(ez az elején és nagyon enyhén) és iszonyatos hangulatingadozás (hol sírok,hol meg nevetek,aztán üvöltök ).Most így hirtelen ennyi jutott eszembe.Én most vagyok 21 hetes úgyhogy frissek az élmények :D
20. Zancsika (válaszként erre: 13. - Mandulacska2)
2011. ápr. 7. 17:01
Szia! Nekem reggel egy jó banán turmix és 10 percen belül tuti a WC- n vagyok!!!
19. Rencsa79 (válaszként erre: 13. - Mandulacska2)
2011. ápr. 7. 14:55
Szedsz magzatvédő vitamint? Milyet? Én az elevittel kezdtem, borzasztó volt, váltottam Femibion-ra azóta megszűnt ez a problémám :)
2011. ápr. 6. 19:10
Igyekszek. Ma este ettem 1 lekváros zsemlét. Remélem, használ, mert nagyon aggaszt.
17. anikko (válaszként erre: 13. - Mandulacska2)
2011. ápr. 6. 14:56
sok sok folyadék
16. anikko (válaszként erre: 13. - Mandulacska2)
2011. ápr. 6. 14:55
lekvár
15. 6b006fc769 (válaszként erre: 13. - Mandulacska2)
2011. ápr. 4. 20:20
Hú, a körte nekem nagyon hatásos volt terhesen, de nagyon begörcsöltem tőle:( Viszont csak a héjával együtt. Talán szilva+tej segít, bár szerintem az is brutális.
14. 0b072d96f2 (válaszként erre: 13. - Mandulacska2)
2011. ápr. 4. 18:34

Iszol elég folyadékot?

Esetleg zöldségleves,ami még tuti segíthet.

2011. ápr. 4. 17:10
Nekem még csak 7 hetes 4 napos a terhességem. 1-1,5 hétig eléggé hánytam, gyenge voltam, nem bírtam enni, meg vírust is elkaptam. De most már nincs szerencsére. Viszont elég régóta nincs székletem, talán 1 hete. Pedig eszek rendesen, zöldséget is, meg hétvégén körtét is ettem. Nem tudom, mit csináljak. Próbálok még almát is enni majd. Ha valaki tud valami tanácsot, kérem írjon.
2011. ápr. 3. 19:09
Nekem az utolsó másfél héten nagyon viszketett a bőröm is, hiába kaptam kalciumot, antihisztamint. Azt mondták elmúlik, ha megszülök. Nos elmúlt. De 3 hét alatt laaaassssaaaannnnn....foookooozatosan....
11. anikko (válaszként erre: 10. - Clau26)
2011. ápr. 3. 15:05
:) ja. a legtermészetesebb gyógymód a szülés :D IGAZ!
10. Clau26
2011. ápr. 3. 14:29

idegbetegség

meg kell szülni más gyógymód nincs:-)

2011. ápr. 3. 12:12

- zsibbadás: fejkörzés és egyéb átmozgató de kímélő torna

- vizesedés: sófogyasztás csökkentése, fehérjebevitel növelése, amíg bírja a kismama: heti 1 gyümölcsnap, jó sok almával:)

2011. ápr. 3. 12:07
gyomorégés- 30-36 hétben nagyon nagyon kellemetlen volt, éjjel, ülve, szinte mindig
7. pritta (válaszként erre: 5. - Krumplicska)
2011. ápr. 3. 12:06
sok hajlongástól fájt a derekam-hátam, de ha pihentem nem
2011. ápr. 3. 12:06

a szalagok nyúlása miatt az utolsó hetekben erős fájdalom a comb belső részében, ágyékon

nekem csak akkor vol tjó ha nem mozogtam, néh alig tudtam felkelni, sétálni is

2011. ápr. 3. 11:36
Hát vagy derékfájás? Senkinek?
2011. ápr. 3. 09:56

éjszakai zsibbadás-van mikor segít ha a bal oldalamon alszom

kezek,lábak vizesedése- pihentetés, só csökkentés

2011. ápr. 3. 09:55
aranyér - rost, fokozott hajlam fertőzésekre, derékfájás, álmatlanság
2011. ápr. 3. 09:52

Hányinger, hányás, ez sajnos átment vészes hányásba, a víz is kijött, fogytam 3 kilót, infúzió lett a vége. Ezen nem segített semmi más...

De már 7,5 hónapos a kislányom :-)!

2011. ápr. 3. 09:23
Úgy gondoltam gyűjtsük össze kinek milyen panaszai jelentkeznek/jelentkeztek terhesség alatt és ezeket hogyan lehet csökkenteni, lehetőleg természetes módon ill. alternatív gyógyászati lehetőségekkel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook