Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


3851. Paleo fan
2011. okt. 22. 14:18

Nekem ízületi problémáim vannak - szerintem -. Orvos ezt még ki nem mondta. Általában reumatológiára küldenek, hogy reumás vagyok, de lehet h. egyik sem. Nem tudom. Az izmaim fájnak. Meg az ízületeim is. Sokat segített ebben az, hogy megvettem az MBT cipőt és azóta le nem esik a lábamról, csak itthon, de már sokszor itthon is a szandiját felveszem, mert már az is van. Ezzel szinte egy időben kezdtem el a kenyeret, tésztaféléket, burgonyát és a Szendi Gábor által tiltott dolgokat lecserélni másra. Nem volt nehéz. Azt vettem észre, hogy sokat javult az állapotom.

folyt. köv.

3850. Paleo fan
2011. okt. 22. 14:13

Én -5 kilót írhatok a paleolit táplálkozás javára, ami már az első időszakban lement. Első 2 hétben a fele, majd megállt, nézelődött a szervezetem, hogy mi a fenét csinál a gazdi? Hol vannak a finom szénhidrátjaim? Aztán nem bírta tovább és ledobott még magáról kb 2,5 kilót. Azóta semmi. Megállt. Hozzá kell tennem, - Ti is írtátok -, hogy a szőlő szerintem meg tudja állítani a fogyást. Sajnos nagyon szeretem. :)))) Ezen kívül elég sok problémám volt a 85 éves Édesanyámmal, így pótcselekedtem. Elkezdtem tökmagot rágcsálni. Az is nagyon finom. És hízlal. Vagyis: Palo nélkül én már 85 kg lennék, ugyanis állandóan ment fölfelé a súlyom paleozás előtt. Akkor szotyiztam és rengeteget zabáltam, mert minden nap főztem a fiamnak, aki nagy ínyenc és a Maminak, aki cukorbeteg. 6x kell ennie. Gondolhatjátok.

folyt. köv.

3849. Paleo fan
2011. okt. 22. 13:42

..ja és persze a napraforgó olajat kihagytam.

Vizet sem öntöttem alá, mert ezek a robbantott csirkék elég vizesek.

3848. Paleo fan
2011. okt. 22. 13:41

Ez volt a mai ebédünk. Szerintem teljesen paleo.

Kössetek bele, ha nem. Én még tettem alá bacon szalonna csíkokat.

 4 db egész csirkecomb

 4-5 fej vöröshagyma

 4-5 gerezd fokhagyma

 2-3 db paradicsom

 egy marék kelbimbó (fagyasztott)

 3-4 szál sárgarépa

 2-3 marék zöldborsó

 só

 bors

 kevés napraforgó olaj

Zöldséges tepsis csírke

1. A combokat sózzuk, borsozzuk.,

2. A tepsibe öntünk egy kis olajat és belehejezzük a husit.

3. Mellé illetve ráhalmozzuk a kockára vágott répát, a kelbimbót, a fokhagymát, a felkarikázott paradicsomot, a cikkekre vágott hagymát és a zöldborsót.

4. A zöldségre is szórunk egy kevés sót. Vizet löttyintünk bele.

5. Lefedjük a tepsit, és kb. 50 percig sütjük.

6. Hústűvel ellenőrizzük a combok állapotát. Ha megpárolódtak, levehetjük a fedőt, és 10-15 percig pirítjuk.

sütési hőfok: 160 °C

sütési mód: hőlégkeveréses

3847. Paleo fan
2011. okt. 22. 13:39

Sziasztok!

Szeretettel üdvözlök minden fórumozó társamat.

Végre ide találtam ismét. Egyszer már jártam erre, de elvesztettem ezt az oldalt valahogy. Néha próbálkoztam a Szendi Gábor blogjánál, mert először ott láttalak Titeket, de lehet h. nem is Ti voltatok, hanem az egy másik fórum volt. Most teljesen véletlenül idedobott a rendszer.Na mindegy, szóval végre itt vagyok és olvastam kb. 10 oldalt visszafelé, többre még nem volt időm.


Én a paleolit életmóddal valamikor június végén találkoztam. Valaki ajánlotta a Szendi Gábor könyvét. Megnéztem a neten és azonnal meg is rendeltem, a szakácskönyvvel együtt. Fiam mondta, hogy dili vagyok, mert le lehet mindent tölteni a netről. Én úgy gondolom, hogy ha valaki ennyit dolgozik az emberekért, megérdemel legalább annyit, hogy megvegyük a könyvét. Ez az egyik. A másik, hogy ki bír annyit ülni a gép előtt. A Depresszióról írt könyvét letöltöttük, mert már nem lehet kapni, de épp csak beleolvasgattam. Ellenben nagyon boldog vagyok, mert itt járt nálunk Debrecenben Szendi Gábor, előadást tartott az egyetemistáknak (Pszichológia tanszék) a depresszió gyulladáselméletéről. Nagyon felemelő érzés volt, mikor felfedeztem, hogy a kispadon, ahol várakoztam az előadás kezdetére, Ő ült mellettem. :))))

Remélem, mindenki érzi, tudja, mit ad nekünk ez az ember. Én örökké hálás maradok Neki, hogy felnyitotta a szememet.Folyt.köv.

3846. HViki (válaszként erre: 3844. - Wencus)
2011. okt. 22. 13:20
Én is csináltam fagyit, de akkor ő épp vanília fagyit akart. Vagy csak lázadó kedve volt. :) Bár mivel hideg volt már nem kaphatott egyiket se, azért makacskodott egy kicsit.
3845. 9431c40fcd (válaszként erre: 3843. - HViki)
2011. okt. 22. 10:45
Köszönöm,majd próbálgatom melyik ízlik a gyerekeknek.
3844. wencus (válaszként erre: 3843. - HViki)
2011. okt. 22. 09:58
Én vettem nyáron fagyi gépet és a kisfiamnak rizstejszínből, és eperből, mézből csináltam fagyit. A muki nem paleózik mert nagyon alultáplált vékony, csak tej tojás szója érzékeny.
3843. HViki (válaszként erre: 3842. - 9431c40fcd)
2011. okt. 22. 01:17

Nálam a kókusztej a nyerő. Én abból készítek kakaót is ha épp az a kívánság. Sokan használják a rízstejet és a zabtejet is. Állítólag azokban már nincs ártalamas anyag. A zabtejet próbáltam, de nekem nem ízlett, de van akinek meg az tetszik, míg a kókusztej nem.

A paleovital-on nagyon sok tipp és ötlet található, akár még iskolai tízórainak valók is.

A fiam 13 (és fél) éves egész jól veszi az akadályokat, mostanra (több mint 1 éve paleózom) már hajlandó az iskolába is gyümölcsöt, muffint vinni.

A kislányom (6 éves) meg a múlt héten vitatkozott össze egy csoporttársával, mert az azt mondta, hogy a tej egészséges, ő meg persze tiltakozott, hogy nem is az.

Abban maradtunk, hogy ők úgy tudják, mi meg - idézem a lányom: - "olyat tudunk, amit ők nem tudnak". :)

Másnap meg nyavajgott, hogy nem egészséges fagyit akar enni. Szóval én inkább lassan, mindig tisztázva, hogy jó-e vagy sem, de nem tiltok tőlük semmit, mert akkor a hátam mögött fogják enni. Na, kisregény lett, inkább leállok. :)

2011. okt. 21. 23:59

Sziasztok!

Elolvastam a fórumot az elejétöl kezdve,a paleolit táplálkozásról amit csak lehet a neten.Nagyon meggyözött,és próbálgatok átállni.A gyerekektöl a joghurtokat,túrókrémeket már megvontam,a fiam(11)megérti bár volt egy kis vita köztünk.most tanulnak az iskolában az -egészséges-étkezésröl.Légyszíves adjatok pár tippet,a kislányom eddig tápszert kapott.(2 éves)A gyümölcsleveket nem issza. Mit adjak neki tej helyet? Multkor mellényultam és szójatejet vettem,de azóta elolvastam hogy az is ejtve van.

Köszönöm.

3841. doriicu (válaszként erre: 3838. - Szikati)
2011. okt. 21. 22:38
Köszönöm.
3840. doriicu (válaszként erre: 3836. - Berillke)
2011. okt. 21. 22:35
Köszönöm. Nagyon kevés dolgot főzök hagyományosan zömében a régi főzési szokásaimat paleositom. Sok zöldség, gyümölcs. A befőzéseket is csináltam, tulajdonképpen már évek óta nem használok cukrot csak eddig minimális édesitőt - mostmár pedig a "mi cukrunkat". Az olivát eddig is használtam most kiegésziti a paleo-olaj. Tejet min. a kávémba, sajnos erről nem tudunk leszokni. Teljeskiőrlésü helyett pedig ha kell eseleg zabliszt. És hát a paleos-lisztek. Egyébként az én fogyásom is most megállt 63-64 között mozog.Még kellene egy kicsinek lemenni a l52 cm-hez, de majd megindul. A lényeg, hogy sokkal jobban érzem magam.
3839. ivi79 (válaszként erre: 3835. - Szikati)
2011. okt. 21. 22:30
mennyi volt a cserkófa?
3838. szikati (válaszként erre: 3834. - Doriicu)
2011. okt. 21. 22:11
Szia! Sok sikert!
3837. Berillke (válaszként erre: 3835. - Szikati)
2011. okt. 21. 21:53

ha az elődeink nem tettek volna mindenhová díszfákat és cserjéket én is ezekkel tettem volna tele az egész kertet, de olyan szépek ezek a díszizék, hogy nem lenne lelkem kivágni őket :-((

ráadásul sokkal drágábbak, mint a gyümölcsfák, ezen nagyon meglepődtem (holott nem is hasznosak, csak szépek)

3836. Berillke (válaszként erre: 3834. - Doriicu)
2011. okt. 21. 21:51

Szia, üdv a klubban! :-)

Jól döntöttetek, csakis jó irányba indultatok el! Én sem régóta kezdtem, jobbára inkább tanulófázisban vagyok, sokan már nagy spílerek itt :-)))

3835. szikati
2011. okt. 21. 21:50
Na, engem is megfertőztek a kertészkedők, mert ma bevásároltam: 5 db gyümölcsfa csemete (cseresznye, meggy, kajszi, őszibarack, körte), + piros és fekete ribizli, josta, köszméte, málna, szeder. Holnap ültetés. Persze tudom, még sok idő, mire termőre fordulnak, de valahol el kell kezdeni. Ezeket szeretem, és ennyi még éppen elfér a kertben. Talán még 1-2 tő áfonya is jó lenne. Tavasszal pedig néhány zöldségfélét, főleg salátafélét is szeretnék ültetni.
3834. doriicu
2011. okt. 21. 21:39

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, már egy ideje olvasgatom az oldalakat. Pontosaban visszamenőleg is elolvastam. Sok időbe tellett, de megérte. Nagyon hasznos infokat lehet kapni. Én és a párom is részben már áttértünk erre az életformára, nem egyik napról a másikra. Sok pozitiv dolgot tapasz-taltam magamon azon kivül, hogy kb. 9-1o kg lement

rólam. A párom is fogyott, de ő nem olyan kitartó

hamar elcsábul. Pedig rájött sokkal jobban érzi magát ha szigorú magával, de mégis. Neki sziv-és érrendszeri problémái vannak, nekem pedig izületi.

Na egyenlőre ennyit..

3833. Berillke (válaszként erre: 3829. - Lillus-M)
2011. okt. 21. 21:15

most vettünk kajszifát a kertbe és ugye nyomoztunk előtte ezerrel milyet, honnan stb

elég sok honlapon azt találtam, hogy világviszonylatban is visznek mindent a magyar fajták, mondjuk ezt el is hiszem :-)))

3832. Berillke (válaszként erre: 3819. - Szikati)
2011. okt. 21. 21:11

Igen, sajnos én is ezt tapasztaltam. Még akit nem körözött le az új dolgok fejlődése, sztem az is eljátssza magát, lehet, hogy mint magánember teljesen mást ajánlana, de mint orvos...

Sok ilyet hallottam már sajna..

De mindenesetre tényleg jó, hogy nem szedted be a bogyókat!

3831. Berillke (válaszként erre: 3816. - Lillus-M)
2011. okt. 21. 21:08
azután tényleg éles a váltás, de jól csinálod :-)
3830. Lillus-M (válaszként erre: 3826. - Panna anyuja)
2011. okt. 21. 20:35

Elolvasni is fárasztó ezt a délutánt nemhogy végigcsinálni. Kisgyerekkel.Gratula!

A bevásárlással a kezdetek kezdetén én is így voltam. Egy kilométer listám volt. Aztán még mindig itt van egy csomó dolog amit megvettem. Rájöttem, hogy nem is kellenek a paleo sütik, meg muffinok, meg tudomisén... MOst már okosabb vagyok

Persze ez rátok nem vonatkozik, egy gyereknek biztos egészen mást kell adni, mint egy tartalék zsírral megpakolt nőszemélynek:))))

3829. Lillus-M (válaszként erre: 3828. - Abelardusca)
2011. okt. 21. 20:29
Nem irigyellek azért amiket írtál, volt egy tanárunk az sokat dolgozott mindenfelé külföldön és mindig azt mondta, hogy a magyar gyümölcsöknél nincs jobb, pedig a trópusokon is töltött sok időt.
2011. okt. 21. 19:46

Sziasztok!

Nagyon koszonom a valaszokat. Tudjatok itt kint Kanadaban ahol mar 10 eve elek nagyon mas izuek az etelek. Tul sozzak es agyon cukroznak mindent. En minden nap fozok, de a gyumolcsok es a zoldsegek is sokkal edesebbek mint otthon Magyarorszagon. A talaj nem jo minosegu es termeketlen. A Sziklas hegysegnel lakom ahol meg szinte semmilyen zoldseg vagy gyumolcs nem terem. Mindent hozatunk BC-bol, USA-bol.Nekem nem izlenek az itt termesztett novenyek. Minden iztelen, ezert soznak es cukroznak, no meg adjak a transz zsirt is mindenhez dugival.Hogy mennyire hianyzik apukam kertjeben termesztett zoldik es gyumik...!!! Ha hiszitek ha nem, itt a magyarok mind hiznak.Nagyon sok az elhizott, beteg ember erre fele.A gyerekeknek meg minden fele allergiajuk van. Ezert is dontottem a paleozas mellett. A buzat mar kivontam a forgalombol, ami nem volt nehez, mert a ferjem Del-Amerikai es nem igen szereti a kenyeret. Erdekes modon a 3 eves fiam sem ugral a kenyerert.A masik baba meg nem eszik ilyeneket, mivel csak 6 honapos.Szoval ennyi. Koszonom a valaszokat!Udvozlet mindenkinek.

3827. f3000dc5ef (válaszként erre: 3826. - Panna anyuja)
2011. okt. 21. 19:00

Ügyes vagy!

A gabona gátolja a vas felszívódást, ez is lehet oka a vérszegénységnek. Azért nem foglalkoznak vele, mert gyakorlatilag mindenki az :( legyintenek...mintha azzal el lehetne intézni.....

Sok sikert nektek!!!

Istenem ha én is hamarabb tudom ezeket....szörnyű érzés az, hogy valószínűleg azért ilyen beteg a gyerek, mert "rossz" kajákat kapott. Pedig annyira odafigyeltünk mindenre.....és tessék mégis.

2011. okt. 21. 18:26

Ma vissza kellett mennünk a gasztroenterológushoz Orosházára. Délután fél 5-re volt időpontunk, hát úgy gondoltam, egy teljes délutáni programot csinálok a nagyvárosi bemenetelből. Elmegyünk egy nagy bevásárló központba is, összeírva, mi is kell a paleo sütikhez. Bicajjal együtt szálltunk vonatra + egy nagy utazótáska.

Az első uticél a kórház volt, hogy elkérjük az egy hónapja levett vér laboreredményét. Aztán indulás a T...o. Budapesti nő koromban néhány perc alatt bevásároltam egy ilyen helyen. Most émelyegtem a rengeteg árú láttán. Azt sem tudtam mégis melyiket emeljem le a polcról címkeolvasásra, miben nincs tiltott dolog. Végül nem vettem inkább semmi húskészítményt.A listámról sem találtam meg semmit. Végül segítséget kértem egy ott dolgozó sráctól. A listám hallatán viccesen megkérdezte: Ki írta fel ezeket neked? Végül majdnem hogy csak egy kávédaráló került a kosárba, mert az nemrég kilehelte a lelkét ( cukrot daráltam 2 hete vele)Régi is volt. Nagyon nem akartam amúgy sem nehéz árukkal telepakolni a táskát.

A bio bolt volt a következő. Ott nagyobb sikerrel jártam, de azért van ami így sem került bele a táskába.

Ez után maradt egy kis időnk és egészen véletlenül meg tudtunk nézni egy jó kis kiállítást a művelődési központban, mert azza jártunk.

Végül a doki. Nem derült ki semmi, csak az hogy kicsit vérszegény a gyerkőc. A többi eredmény még egy hónap múlva érkezik leghamarabb. Megkérdeztem tőle, hogy mi a véleménye a paleolit diétáról, mert van ez a bél rongáló hatása a hüvelyeseknek. A válasz: Marhaság. olvasott róla egy cikket valahol nemrég. + hozzátette: mivel nem iszik a gyerek tejet, figyelni kell a kalcium pótlására. No komment. Szeretem a dokinőt azért.

Tudjátok ez az ötödik nap és sokkal egészségesebben kajálunk most, mint amikor tej-tojás és szója mentesen próbáltam előállítani ugyan azokat az ételeket, amiket mások esznek.

Nem vagyok fáradt, pedig elég sűrű délutánunk volt. ( Kislányom a bicigliülésben aludta a délutáni alvást. Mint amikor még babakocsival jártunk olyan jót aludt ott.

Azt hiszem még nekiállok főzni. Valamit a beszerzett alapanyagokból.

3825. Lillus-M (válaszként erre: 3818. - Panna anyuja)
2011. okt. 21. 09:12

Azért jó a könyv, mert a weboldalon nincs minden leírva ami a könyvben igen, és nagyon klassz tematikus. Arról nem is beszélve, hogy én is minden családtagommal elolvastatnám (ha hajlandóak lennének rá). MIndenki talál önmagára vonatkozó részt.

Apukám elolvasta. Rögtön abbahagyta a koleszterincsökkentőt. És mivel ő a szakács náluk, váltott az olajról a zsírra és margarinról a vajra. Na már ez is egy eredmény.

3824. Lillus-M (válaszként erre: 3820. - Abelardusca)
2011. okt. 21. 09:07

A Szendi Gábor utolsó hírlevelében Tóth Csaba írt az elhízásról. Ott a diétákat is elemzi. Olvasd el, de a lényeg, hogy minél jobban hasonlít a táplálkozásod a ketogén diétához (a táplálék nagy része zsír, hús) annál jobban lehet fogyni.

Itt elolvashatod, hogy ha ezt a táplálkozást követed, akkor nem kell évente fogyóznod, a súlyod normalizálódik.

Itt a link: [link]

Mindig elmondom mennnyire irigylem a pici babásokat, akik paleoznak. Az ő gyerekeik ha okosan szoktatják őket már biztos egészségesen nőnek föl. Az enyémek 10 és 12 évesek. Most fő a fejem, mert a kisebbnél kezdődik a parlagfűallergia, ami várhatóan minden évben durvább lesz. A nagyobbal korábban voltak enyhe asztmatikus gondok, mandulaproblémák. Ekkora gyerekeket pláne fiúkat nagyon nehéz átállítani.

3823. HViki (válaszként erre: 3820. - Abelardusca)
2011. okt. 21. 06:27

Először is mit eszel? Írd le egy átlagos napi étkezésed.

Másodszor, a fogyás beindulásához a szervezetnek is át kell állnia, 2 hét erre még elég kevés. Légy egy kis türelemmel!

Harmadszor, ne fogyókúraként tekints erre az életmódra. Én is egészséges voltam mikor elkezdtem aztán mégis sokkal egészségesebb lettem.

Végül, az sem mindegy mennyit szeretnél (kellene) leadni. 5-6 kg sokkal lassabban és nehezebben megy le, mint akinek 15-20 kg feleslege van.

3822. jujiabf (válaszként erre: 3820. - Abelardusca)
2011. okt. 21. 06:26

Csináld tovább!!!

Én 10 kilót már leadtam vele, most én is stagnálok. De biztos fogyok még.

Az sem mindegy, hány kilóról indulsz.

125 kilóról én kalóriaszámolással fogytam le 20-at, aztán jött paleóval még 10.

Az utolsó kilók mennek le a legnehezebben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook