Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


3761. Berillke (válaszként erre: 3750. - Lillus-M)
2011. okt. 19. 15:00

kérdeztem már másoktól is ezt a biorez. vizsgálatot, akkor ezek szerint neked bejött, nagyon sokan viszont szkeptikusak, illetve nem történt semmi extra változás

nagyon agyalok ezen, hogy elmenjek-e...

3760. Lillus-M
2011. okt. 19. 14:52

Akik most ismerkednek a paleoval ajánlom ezt a könyvet, egyrészt mert van benne sok finom és nagyon gyorsan elkészíthető ételrecept, valamint az egyes alapanyagokat is alaposan kielemzi.


[link]

3759. Derya (válaszként erre: 3757. - Jujiabf)
2011. okt. 19. 13:44
köszi.
3758. jujiabf (válaszként erre: 3754. - F3000dc5ef)
2011. okt. 19. 13:39

Nekem a desszert a mazsola, áfonya és a napraforgómag keveréke. Eltelít és utána nem is vagyok éhes. Persze egy kis bögrényi egyszerre.

Most ez van, de ugyanúgy a sült tököt is falom desszertnek, ha van.

3757. jujiabf
2011. okt. 19. 13:33
Libazsír, kacsazsír, én még disznózsírt is használok.
3756. Derya
2011. okt. 19. 13:12

sziasztok!

érdeklődni szeretnék, hogy a paleo életmód szerint milyen zsíradékot ajánlott használni a konyhában?

3755. aprilmay (válaszként erre: 3754. - F3000dc5ef)
2011. okt. 19. 13:01

Ó, ez szuper! Szívből örülök és gratulálok!


Nagyon-nagyon jó gyógyulásokról olvasni. Sok fórumot olvasgattam mostanában a problémáimmal kapcsolatban, de 90%-ban azt látom, mintha az emberek szorosan ölelnék a saját betegségüket, ragaszkodnak hozzá. Én sem vagyok kivétel, ha belekerülnék a gyógyszer-diéta körbe, soha nem keverednék ki belőle. Úgy érzem, a paleo szinte az utsó mentsvár...Megyek küzdeni.:)

3754. f3000dc5ef (válaszként erre: 3753. - Aprilmay)
2011. okt. 19. 11:01
Régebben is beszélgettünk róla a barátnőimmel, akkor nekem ez még nagyon furcsán hangzott....ettem mindent kétpofára---csokit meg főleg, csomó péksütit....majd elkezdtem olvasgatni Szendi honlapját...és "megvilágosodtam" :D már a netes cikkek után egyik napról a másikra átálltam. Voltak persze gondok is amiért váltottam, allergia-asztma-túlsúly. Nekem nagyon jó volt, majd a fiamat is átállítottam, ő Crohn-beteg, június eléjén meg is műtötték...na akkor azt mondtam, ha a gyógyszerek nem hatnak---márpedig nem hatnak, akkor neki is más kell. Bevált.
3753. aprilmay (válaszként erre: 3752. - F3000dc5ef)
2011. okt. 19. 10:29

Értem, köszi, megfogadom és türelmes leszek.

Te egyébként miért kezdtél ebbe a diétába, Menyus?

3752. f3000dc5ef (válaszként erre: 3751. - Aprilmay)
2011. okt. 19. 08:58

GM - sejtem glutén mentes, ha nem javítsatok.


Tehát, nem olyan gond az, ha többször eszel. Szerintem szoktak itt mások is. De szerintem csak az átállás alatt, két hét után már nem kellene, hogy ilyen rohamok jöjjenek rád. Pont ez az egyik szép ebben a kajálásban, hogy nincsen olyan éhség, hogy forogsz körben a lakásban, és mindent megennél. Én azt szoktam érezni, hogy igen éhes vagyok, de ha még egy napig nem jutok kajához, akkor sem lesz semmi baj. Baromi jó érzés ám!!!

Oké ne egyél egyenlőre semmi nyalánkságot, abból baj nem lehet. De zsírosabb húsokat szerintem nyugodtan, ha nem most majd később. Szerintem ezért is hízol, akármilyen furcsa a zsír kell a fogyáshoz :) minél inkább hasonlít a kajálásod a ketogén diétához annál nagyobb a fogyás. Persze nem kell addig eljutni, de a zsír szükséges. Ez van :)

Sok sikert, és gyógyulást kívánok!

3751. aprilmay (válaszként erre: 3750. - Lillus-M)
2011. okt. 19. 08:49

:) köszi, hogy válaszoltál és bíztatsz.


Mi az a GM kenyér?

Banánt nem szabad enni, sőt, az első 2 hétben nyalánkságokat sem igazán. De nem is kívánom ezeket, csak úgy általában a megengedett kereteken belül zabálnék.

Ja, és híztam 1 kg-ot. Hát akkor csinálom és nem analizálgatok, lesz, ami lesz..:)

3750. Lillus-M (válaszként erre: 3749. - Aprilmay)
2011. okt. 19. 08:34

Kitartás!!!

Én is olyan voltam mint a csecsemő aki 3 óránként eszik. Reggel már arra ugrottam ki az ágyból, hogy ennem kell. Én is a hasamra híztam. Mondjuk nem volt inzulinrezisztenciám, de tuti, hogy már útban voltam felé. Kb 3 hónapja mentem biorezonanciára. Migrén miatt. Dokinő kimutatta a gluténérzékenységet. Először csak gluténmentes cuccokkal próbálkoztam. De egy hét után utaztunk nyaralni. Nagyon féltem. Bevásároltam mindenféle hamletet, meg szezámos szeleteket, hogy legyen mit ennem, ha rámtör az éhség. Akkor még nem tudtam, hogy van ami a tészták és péksütik helyett sokkal hatékonyabban csillapítja az éhséget. Ott olvastam a Paleolit táplálkozás könyvet, nekem az én helyzetemben nagyon bejött, mert húson és zöldségen-gyümölcsön kívül nem is tudtam mást enni külföldön. Mire hazaértünk, vagyis a második hét telt el glutén nélkül nekem már nem kellett falnom, alig ettem az úton is. Sütöttem azért itthon GM kenyeret de 3 hónap alatt még nem használtam el 1 kiló lisztet sem és egyre jobban sikerült magam tartani a paleohoz.

Úgyhogy tarts ki, ez a hirtelen átállás biztos nehezebb, de biztos, hogy lesz eredmény. Ha ehetsz paleo kenyereket, vagy palacsintákat akkor készíts, mert az jobban eltelít.

És itt tanultam egy isteni nyalánkságot: Egy banánt összetörök, kakaóval elkeverem. Csoki helyett kiváló. Bár már nincsenek édességrohamaim, de egy kis desszertet néha megkívánok...

3749. aprilmay (válaszként erre: 3747. - Vicuska55)
2011. okt. 19. 08:03

Aham, igen. Gyakorlatilag nem tudok én sem órákra távol maradni a hűtőtől. Ami most mondjuk megoldható, mert kisbabámmal vagyok otthon. Csak hát olyan vagyok, mint a panda: egész nap eszi azt anagyon egészséges, de iszonyú kis kalória-tartalmú bambuszt, hogy egyáltalán működjön.

Remélem, megszűnik majd ez a fajta éhezés. A dokinő 2 hét múlva napi 3szori étkezésre szeretne beállítani.

Na, szóval ehhez jó lenne egy kis bátorítás valakitől..továbbra is koldulok érte.

3748. Berillke (válaszként erre: 3746. - Aprilmay)
2011. okt. 18. 21:34

nekem ez 5,9 volt, ezért mta gondolom,hogy enyhe fokú, meg kezdődő...

na, erről a reklám jutott eszembe, apa kezdőőődik :-)))))))

viszont a másik két értékem elég béna, a 120 percesnek vissza kellene esnie a 60-ashoz viszonyítva, de nem igazán ment le..

3747. vicuska55 (válaszként erre: 3743. - Aprilmay)
2011. okt. 18. 21:11
Én főleg délután voltam állandóan éhes,ezért nyers zöldségeket készítettem elő(reszeltem)és kerültem-fordultam abból ettem 1-2 kanállal.Eleinte kívántam a nehezebb kajákat kb.2-3 hétig.Most sem tudom a fő étkezéssekket betartani,többször kel keveset ennem.
3746. aprilmay (válaszként erre: 3745. - Berillke)
2011. okt. 18. 20:42

Igen, tudom, sőt, paradicsomot is ehetek. Egyelőre. Gondolom fokozatosan kellene áttérni.

31,4 volt az éhomi inzulinom. Cukor rendben és a 120 perces inzu is. 1 hónapja diagnosztizálták. Nagyon durván remegtem az éhségtől és ha ettem valamit, nem is éreztem, még csak a gyomrom sem "feszült".

Mióta a paleo jellegű diétán vagyok, zabálok, hamar megéhezem nagyon és előfordul a remegéses állapot is. Félve megyek bárhova is, de legalábbis van nálam gyümölcs mindig. Ezzel együtt elég gáz. Meg persze nem ez az egyetlen eü. problémám, dehát minden mindennel összefügg.

3745. Berillke (válaszként erre: 3743. - Aprilmay)
2011. okt. 18. 20:18

köles és hajdina...hmmm.

nekem anno nagyon nem jött be a köles, éreztem, hogy nem tesz jót, viszont a hajdinától olyan fényes lett a hajam, és erős a körmöm, viszont azért ez sem paleo...

3744. Berillke (válaszként erre: 3743. - Aprilmay)
2011. okt. 18. 20:16

Szia!


Akkor majd figyelek te hogy csinálod, illetve, hogy miket ehetsz, nekem enyhe fokú van még "csak".

Milyen inzulin eredményeid lettek? Nekem is durva volt az átállás, nagy zabálós voltam előtte, szinte állandóan ettem :-), szerencsére az alakomon nem látszott meg soha. Habár az utóbbi időben pont hasra híztam inkább, ami az egyik fő jellemző tünete...

3743. aprilmay
2011. okt. 18. 19:38

sziasztok!

inzulinrezisztenciával küzdök és ma van a paleo diétám 5. napja. Dr. Leitem Ágnest kerestem fel, miután a belgyógyász által előírt diéta mellett is nagyon rosszul voltam. Szóval felkerestem és most 2 hétig szinte bármennyit ehetek sovány húsból, zöldségből és gyümölcsből (amiket a paleo enged)és maréknyi kölest vagy hajdinát.

A dokinő szólt előre, hogy elég kemény az átállás...és igaza lett. Gyakorlatilag 1,5 órát tart ki egy főétkezés, sokat eszem és iszonyú éhes vagyok. Nem szegtem meg és nem is kívánok "tiltott" dolgot. Most némileg itt kuncsorgok egy kis bátorításért: Nektek milyen volt az átállás és ugye a szervezet alkalmazkodik egy idő után?? Mennyi idő? Mik a tapasztalataitok?

2011. okt. 18. 12:44

Ebédre...


[link]

3741. mellitus.filia (válaszként erre: 3740. - Alyssam1987)
2011. okt. 18. 12:41

[link]


Reggelire...

2011. okt. 18. 11:55
Sziasztok,szeretnék életmódot váltani a paleolit táplálkozással.Szeretném ha ötleteket adnátok pl.,reggelire,ebédre,vacsorára.Köszönöm
3739. Berillke (válaszként erre: 3737. - F1fee9d062)
2011. okt. 18. 10:49
sajt terén akkor te hol szoktál és milyet vásárolni?
3738. Berillke (válaszként erre: 3737. - F1fee9d062)
2011. okt. 18. 10:48

kaptam én is egy kontaktot erre, nem tudom, hogy mennyire jó-e, megírod nekem priviben te hol jártál?

elvileg az 7500 lenne és 600 anyagra szűr...

2011. okt. 18. 09:10

Én a paleot egy viszonyítási alapnak tekintem.

Egy nagyon stabil, jó alapnak. Van, amiben kilengek, van amiben rettenet keményen túlmegyek rajta, mint tatrósítókat, kész termékeket egyáltalán nem fogyasztok. Vagyis ami gyárilag lett összeadalékolva. Egyáltalán és szigorúan nem.


A bolti sajtokban és a felvágottakban kökemyényen ott a gabona, illetve a gesztenyepürében. Én már nem próbálkozom.


Tegnap biorezonancián mérettem magam, glutén totál KO, enzimtermelésem nincs.


Viszont nem vagyok rákos, és gyakorlatilag a lyme kórt leszámítva nagyjából egészséges vagyok! :)

Egy csomó divatos kórságot nézett, annyira boldog vagyok, hogy egészséges a testem! :)

3736. f1fee9d062 (válaszként erre: 3734. - Tuksy)
2011. okt. 18. 09:04

Igen, a paradicsom a béláteresztést erősíti, s akinek ez már amúgy is gond, annak jobb mellőzni.


Én pl (bár autoimmun cuccaim vannak) fogyasztok paradicsomot, mértékkel. Egyszer ettem tíz deka aszalt paradicsomot, na az majdnem kinyírt.

3735. f3000dc5ef (válaszként erre: 3734. - Tuksy)
2011. okt. 18. 08:30

De csak azoknak akiknek nincs már autoimmun betegségük...az allergia, a pajzsmirigy gondok, az asztma, a Crohn...stb. mind az, nekik a hard változatot ajánlja ő is, paradicsom-sajt stb. nélkül.

Csak azért írom, mert itt sokaknak van/volt autoimmunjuk...pl. nekem is..asztma már nincs :D legalábbis tünetmentes, de allergia még bőven van.

3734. tuksy (válaszként erre: 3733. - Mellitus.filia)
2011. okt. 17. 21:52
Rosszul emlékszel. Az érett paradicsomot engedi.
3733. mellitus.filia (válaszként erre: 3731. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 17. 20:48

waoo, ez igen! Köszönöm! Úgy emlékszem, hogy a Szendi féle irányzat is tiltja a paradicsomot, tévedek? Lehet...

Nekem a Szendi féle bevált, maradok annál.

3732. Lillus-M (válaszként erre: 3721. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 17. 17:17
Én úgy gondolom, hogy legcélszerűbb egy kezdő paleosnak a magyarul elérhető könyvet ajánlani. Én hét évig bonyolítottam külkert angolul és több száz oldal műszaki dolgot lefordítottam, mégis nehezen értelmezek bizonyos dolgokat külföldi paleos -többnyire általatok belinkelt- oldalakon. Sokszor az segít, hogy már van rálátásom a dolgokra. Ha több időm lenne például szótárt is használni nyilván jobban el tudnék mélyedni benne, de így ha az embernek nem anyanyelve, vagy nem használta soká életvitelszerűen a nyelvet, szerintem sokszor nehéz az értelmezés.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook