Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


3791. tuksy (válaszként erre: 3790. - Lillus-M)
2011. okt. 20. 10:16
Mi is nagy gesztenye fogyasztók vagyunk. Lehet kapni un. natur gesztenye masszát is. Abban nincs cukor és aroma.
3790. Lillus-M (válaszként erre: 3782. - F1fee9d062)
2011. okt. 20. 09:55

Fú egyszer apum véletlen vett GM gesztipürét. Nem tudta miért olyan drága. Aztán meg nem tudtuk miért olyan sz.r! Kikukáztuk a papírját és rájöttünk. Inkább nem eszem.

Egyébként ma vettem maroni gesztipürét. 70% gesztenye, cukor és rumaroma. Na ez sem paleo, de hát a férjem az mindenevő (amíg meg nem bánja). Kíváncsiságból egyébként rá fogok kérdezni, hogy nincs-e véletlen benne glutén. Majd megírom ha válaszolnak.

3789. Lillus-M
2011. okt. 20. 09:51

Az élelmiszerek allergénanyagairól elméletileg minden gyártó honlapján van lista. Pl beütöd a gugliba, hogy univer allergén. De ha valamiben bizonytalan az ember nyugodtan fel is hívhatja vagy emilezhet az ügyfélszolgálatnak. Nekem még minden kérdésemre válaszoltak. Én még odabiggyesztem azt a megjegyzést, hogy nekem ezt egészségügyi okból feltétlenül tudni kell.

Felvágottakkal kapcsolatban: A Pick (Herz Délhús Ringa márkanév is hozzájuk tartozik már!) a következőt deklarálta: Lisztérzékenyek bármely terméket fogyaszthatják, mivel a gyártás során nem használnak glutént tartalmazó alapanyagokat, keményítő származékokat.

Mivel a férjem húsiparban dolgozik én tudom, hogy ha egy ilyen kijelentést tesz valaki, azt utána árgus szemekkel vizslatják, vajon úgy van-e? Na most miért nem gluténmentes a termék hivatalosan? Mert azt ők sem tudják garantálni, hogy a gyártás során nem szennyeződik valami is. Pl az adalékot veszik. Namost ha a glutént nem tartalmazó adalékot gyártó cég egyébként használ glutént máshoz, akkor már hivatalosan nem tud ugyanabban a helységben gluténmenteset készíteni. Totál gluténmenteset elvileg csak elszeparált üzemben lehet gyártani ezért is olyan drága az a cucc.

Maminti is lehet, hogy nem is a gluténtól volt annyira rosszul. Pl. a cöliákiásoknak a tejet is illik kerülni, mert a bélbolyhok sérülnek, a tej felszívódás pedig pont a bélbolyhok csúcsán történik. És még ki tudja mi minden nem szívódik fel jól egy megviselt tápcsatornából. Ezért én is úgy gondolom, hogy aki ennyire érzékeny érdemes neki teljesen sk készíteni mindent.

3788. Lillus-M
2011. okt. 20. 09:35
Panna anyuja! olvastad a privát üzeneted?
3787. f1fee9d062 (válaszként erre: 3786. - Berillke)
2011. okt. 20. 09:09

Nem tudok rá válaszolni naprakészen. Míg fogyasztottam kész termékeket, folyton rosszul voltam. Az összetevőik változhatnak.

Az olcsó kemény sajtokban biztosan van liszt vagy liszt kivonat, a felvágottakban is jórészt, a mustártól nincs bajom (univer, globus) a kechuptól rosszul voltam, a magyar pirosaranyban csak kukoricakeményítő van, de palaoban az sem megengedett, fűszerkeverékekben van valami gabonaféle, de nem értem miért, talán keményítő, de rosszul voltam tőle, a sózott magokon is van valami, ami gabona-szerű, a gyári kandírozott gyümölcsök kiütöttek teljesen, nem tudom, hogy csinálják. Legdurvább volt a boci-buborékos (BŰN, de 3 éve volt)csoki, három napig f.stam tőle. Elvileg semmi gabonát nem tartalmaz...

Valamelyik gagyi tormától is rosszul lettem anno.


Hát ezért adtam fel a próbálkozást.

Ez nem azt jelenti, ha nem lennék rosszul, nem fogyasztanék ilyeneket. De szerintem ha kifejezetten glutén vagy gabona érzékenységről van szó, nem kéne megvenni a késztermékeket.


Nálam semmi enzimtermelés nincs, vagyis még nyomokban is kerülöm a gabonát, mert a hosszasan nem diagnosztizált, ezáltal elhanyagolt LÉ (lisztérzékenység) súlyos gabonaallergiát hozott magával.


Hangsúlyozom, más a paleo épeszű megfontolásból, és más, ha valaki betegség miatt paleo. Bizonyos szempontból sokkal szigorúbban kell venni. Nem gondolnám, hogy most minden paleos térjen át erre, mert rengeteg időt vesz el, hogy minden kaját elkészítsek.

3786. Berillke (válaszként erre: 3780. - Panna anyuja)
2011. okt. 20. 08:30
igen, ez engem is érdekelne, már kérdeztem is, csak még nem kaptam rá választ asszem :-)))
3785. Berillke (válaszként erre: 3765. - F1fee9d062)
2011. okt. 20. 08:26
Köszi szépen az elérhetőségeket előre is, de nekem Bp-en lenne jó, illetve Kistarcsa környéke :-)
3784. f3000dc5ef (válaszként erre: 3780. - Panna anyuja)
2011. okt. 20. 08:00

Szia!

Azért a cukorral vigyázz! Olvasd el Szendi honlapján, most volt nemrég egy cikk, hogy a cukor nem üres kalória...ha csak az lenne talán nem is lenne nagy baj, de gyakorlatilag méreg!!!Nem hiszem, hogy használna a kislányodnak!

Sok sikert kívánok Nektek!

3783. f1fee9d062 (válaszként erre: 3780. - Panna anyuja)
2011. okt. 20. 07:40

Ja, ő is én voltam! :) A régi nevem.


Már egyáltalán nem használok kész illetve félkész termékeket, vagyis amit gyárilag kotyvasztanak. Csak alapanyagokat veszek.


Igen, a glutént rá kell írják. Elvileg. De ott van pl az összetevőkben az ilyen-olyan szirup, amit ők is készen kapnak, vagyis lehetetlen követni, végül miből áll össze a kaja. Jobb a tiszta élelmiszer. Még a saját életemet sem bízom az élelmiszeriparra. Akkor állt fel a szőr a hátamon, mikor megláttam egy nagy feliraton, hogy gluténmentes valamilyen felvágott!!! Ez kész! Hát a többi?! Abban meg mi van?! És hiába csináltam a gluténmentes diétát, újra előjőttek a tünetek. Most tiszta vagyok. Ez jó.


Meg aztán egyszerűbb a tiszta paleo, mint kisakkozni, vajon mitől van a gyereknél a hasmenés megint. És nem is a hasmenés a gond, hanem hogy visszaesik az állapota.


Hát igen, a csoki-kérdés egy kisgyereknél, aki közösségbe jár nehéz ügy. Nagyon rafináltnak kell lenni ezzel.


Szerintem nem veszítetek semmit a tiszta paleoval, cukor nélkül, csak neked kell nagyon okosnak és minden élelmiszeripari trükköt felülmúlónak lenni. Megéri.


Én eleinte vezettem egy listát, amiket készítek magamnak, az lehet egy mankó: édesség-felsorolás, főétel-felsorolás, vacsi-felsorolás. Ha hirtelen kell kitalálni valamit, nagyon jól jön a lista.


Most rákerestem itt a paleolit szóra, már naplóból is elég sok van! :) Ez jóóóóóó! :)

3782. f1fee9d062 (válaszként erre: 3780. - Panna anyuja)
2011. okt. 20. 06:50

Múltkor làttam GM gesztenyepürèt a tescoban.


Mondjuk èn azt sem ennèm meg, fene tuddja, mi van benne. Nem lehet igazi gesztenyèből annyièrt kihozni.

3781. tuksy (válaszként erre: 3774. - Jujiabf)
2011. okt. 19. 23:00
A vitamintól biztos nem hízol. A sok szőlő és körte okozza. Jól teszed, hogy szeded a vitamint, jó az a csomag. Én Plusz csomagot szedem kiegészítve Q10-el.
3780. panna anyuja (válaszként erre: 791. - 31de70d585)
2011. okt. 19. 21:42

Tigimama. Te biztosan tudod akkor hogy miben van gabona, amin nem tüntetik fel. Írnál nekem egy listát a teljesség igénye nélkül, hogy mit ne vegyek meg?

Olvastam a gesztenye püréről, hogy abban van, pedig nincs rá írva egyikre sem ( Nem is értem, hiszen az allergéneket fel kell tüntetni, még ha nyomokban is van jelen)Én a gyereknek azt adnám, de ha van benne gabona, akkor az is kilőve.

3779. jujiabf (válaszként erre: 3775. - Panna anyuja)
2011. okt. 19. 20:12

Még 10 kilót. Térdporckopásom is előjött tavaly a nagy súllyal. Akkor kezdtem el paleózni. Szerencsére azóta nem jelentkezett.

Azt viszont még a tavasszal megfigyeltem, ha liszteset, vagy krumplisat ettem, még ha keveset is, fájt a térdem. Na, azóta szigorúan betartom a liszt, tészta, krumpli tilalmat.

3778. panna anyuja (válaszként erre: 3777. - Lillus-M)
2011. okt. 19. 20:05
Ősemberes vacsi.... jól hangzik:)
3777. Lillus-M (válaszként erre: 3774. - Jujiabf)
2011. okt. 19. 20:01

Nekem mikor megindult a fogyás, akkor kb 10 nap alatt 4 kiló ment le, aztán semmi. Én is szőlőt ettem meg fügét. MOst kevesebb a szőlő, megint ment 2 kiló.


Nekünk ma valódi ősemberes vacsink volt. Tüzet raktunk, megsütöttük rajta a gesztenyét, majd a parázson szalonnát........

2011. okt. 19. 19:59
Olvastam hogy néha egyszer csak megáll a fogyás, majd megint megy tovább.
3775. panna anyuja (válaszként erre: 3774. - Jujiabf)
2011. okt. 19. 19:58
Mennyit szeretnél még fogyni?
3774. jujiabf
2011. okt. 19. 19:53

Szedem a Multivitamin Seniort a Vitaminkirálytól. Szerintetek ez gátolhatja a további fogyást?

Vagy csak azért nem fogyok tovább, mert rengeteg gyümölcsöt eszem?

Kalóriaszámolással, életmódváltással fogytam 20 kilót. Aztán véletlenül rájöttem, hogy én tulajdonképpen paleózom, s akkor találtam rá erre a fórumra és a klubra. Még paleóval lement 10 kiló, de most 3 hónapja ugyanannyi a súlyom.

3773. jujiabf (válaszként erre: 3771. - Panna anyuja)
2011. okt. 19. 19:50

Üdv itt köztünk!!!

Én is most főztem meg: Káposztás pörköltet, zabpehelyliszttel rántott húst magamnak, uramnak meg a hagyományosat krumplival. Előtte lebicikliztem egy órát a szobabicajon, s aztán jött a főzés.

Tényleg több az energiám!!!

Egy a bajom, még fogyni akarok, s nem nagyon megy lefelé a mérleg. Nem tudom megállni, hogy ne egyem magam degeszre a szőlőből, körtéből. Télen úgy sem lesz. De hízni sem híztam, csak valahogy formásodom.

Ja, meg sütöttem tököt, s abból is bevágtam 4 darabot.

3772. panna anyuja (válaszként erre: 3769. - Lillus-M)
2011. okt. 19. 19:45

Szia én is kegyetlennek érzem. A papírral együtt jár a gyes 10 éves korig és az emelt családi, utazási kedvezmények, és 6000 Ft közgyógy. De amikor az egy éves gyereknél rájöttem, hogy mi a baja és erre azt mondták, hogy ha mivel már hónapok óta nem adom neki az allergéneket, újra azzal kéne etetni 3 hétig hogy vértesztet csináljanak, nemet mondtam. Papír nélkül egyszerűen kihagytuk a gyanús élelmiszereket, amikre nekem kellett rájönnöm. Panna addigra már le volt fogyva. Későn jutottunk el a gasztroenterológushoz, mert a gyerekorvosnak hiába mondtam, hogy mennénk kivizsgálásra, csak húzta.

Így végül 2 évesen vizsgálták meg újra. Akkor bölcsibe ment és oda kell a papír, mert a konyhán az ellenőrzéseknél kell mutatniuk, ki miért étkezik másképp.

2011. okt. 19. 19:29

Azért lenne néhány kérdésem. A csicsókában is vannak azok a nem kívánt anyagok, amik a burgonyában? Vagy valami másért kell kihagyni, mert ha nincsenek, akkor mi azt ennénk. Termett sok a kertben. Persze a nyulak is megehetik helyettünk. Tud erről valaki valamit?

Ja és a kukorica. Ha csak a glikémiás indexével van baj, az nekünk nem számít. Glutén nincs benne tudom, de ha van benne az a bélfal károsító, anyag, akkor kilőjük.


az elmúlt 3 napról: Tegnap feszült voltam nagyon, de ma, mintha kicseréltek volna. Kicsit gyes beteg is voltam már az elmúlt napokban, mert a kislányom hetek óta nem jár oviba, de ma már ez sem volt baj. Táncoltunk és énekeltünk a konyhában. Kerámia foglalkozást tartottam egy csoport ovisnak a délelőtt, meg sem kottyant, pedig ki szokott készíteni. Este van és tele vagyok energiával. Nem is tudom mikor volt ilyen, soha. Mindig azt hittem magamról, lusta vagyok. Pedig.....


Nem tudom már ki írta, azt a receptet, hogy banán összekeverve kakaóporral. Nem tudom kifejezni a hálám. Ma megkóstoltuk és a kislányom imádta. Azt kérdezte: Anya hogy főzted ezt a nagyon finomságot!? ( Nem ehet csokit, de tudja mi az)Könnybe lábad a szemem ha erre gondolok. Köszönjük.

2011. okt. 19. 19:14
Arra jutottam, hogy nekünk azért a cukrot nem kell teljesen elhagynunk, fogynunk nem kell, sőt, Panna igen csak kicsike. Arra is figyelnem kell, hogy elég energia jusson az ő szervezetébe, nehogy kevés legyen, mert az nagy baj lenne. A tojást persze ki kell hagynunk, a hüvelyeseket és a gabonát, burgonyát, paradicsomot, szigorúan.
3769. Lillus-M (válaszként erre: 3767. - Panna anyuja)
2011. okt. 19. 19:14

Ez a papírozás ez kegyetlen dolog, akkor ezért egyen a gyerek neki ártó dolgot, hogy papírt lobogtathassatok és elhiggyék az oviban, hogy nem eheti????

Ne aggódj, ha a gyereket sikerül erre a táplálkozásra fognod -és mutassatok példát is váltsatok, csak jó származhat belőle- szóval akkor a te gyereked lesz a legegészségesebb az oviban, még akkor is ha sajnálják, hogy szegényke....

2011. okt. 19. 19:08
És itt jött a paleo. Nagybátyjám egy éve így kajál a feleségével. Mondogatta hogy nekem is így kéne, de a fene sem kívánta , hogy már így is olyan bonyolult ez az egész hercehurca a gyerek étkezése körül, fene sem akarja még bonyolultabbá tenni. De közben azért találkoztam vele itt-ott, újságcikkek, meg ilyenek. Legutóbb csak valahogy érdekelni kezdett. Egy újságcikk elolvasása után interneten néztem utána. Így találtam rátok és is és megtetszett a dolog. Olvastam jót-rosszat, de meg győzött amiket olvastam, szerintem az ellenzék elég gyenge, pedig én is szkeptikusan álltam hozzá. Hétfőn elkezdtük a gyerekkel együtt. Nagyon szigorúan, mert ő nem lenghet ki. Én pedig mindig betartottam az ő diétáit. Így ellenőrizhetem is hogy kibírható-e amit rá mért a sors és anya konyhája. Ráadásul mi csak ketten vagyunk. Kár lenne két félét főzni.
2011. okt. 19. 18:58
Az egész történet úgy kezdődött, hogy kislányom 3 és fél éves, tojás és szója allergiás. Biztos nem mindenki tudja, de ezt az allergiát évente újra meg kell állapítani, ha az ember papírt szeretne arról. hogy beteg a gyerek és mint tudjuk a papír fontos, például az oviban, hogy ne adják neki a menzás kaját. Papír nélkül nem megy. Csakhogy ahhoz terhelni kell a gyereket allergénekkel, hogy a véréből újra imutassák az ellenanyagokat. Ez volt nekünk augusztusban. Mivel nem jött elő semmi tünet, nagyon örültünk hogy a Panna kinőtte az allergiát. Szeptemberben úgy ment oviba, hogy ehet mindent. Erre először az orra kezdett folyni, aztán aranyere lett, majd kirepedt a füle mögött, egy gennyedző seb lett ott. Persze vittem én orvoshoz. a házi orvoshoz, aki kezelte sorban, mire én kapcsoltam végre, hogy ez az. Az allergiája, csak más formában jött elő. Igazam lett A Gasztroenterológus igazolt. Most egy hónapja diétázunk, (tojás szója és még a tej is). Lassan múlnak a tünetek, már csak a popsinak kell meggyógyulni.Közben várjuk az teszt eredményeket, ami 2-4 hónap.
3766. panna anyuja (válaszként erre: 646. - Beus78)
2011. okt. 19. 18:49

Szia.


Egészen új vagyok, most regisztráltam, csak azért hogy fórumozhassak veletek. Kislányom allergiás, vagyis autoimmun betegsége van, hiszen ez-az. 3 napja kezdtük a paleo diétát. szeretném megírni én is hogy haladunk. 2 napja esténként olvasom ezt a fórumot az elejétől és hát még nem értem a végére.

3765. f1fee9d062 (válaszként erre: 3738. - Berillke)
2011. okt. 19. 17:30

Nekem ő egy ügyfelem, aki a biorezinanciás. Oroszlányban van, ha így még érdekes neked, akkor elküldöm az elérhetőségeit. Kezelni is ő fog most a lyme kór maradványaira, meg pár apróságra.


Sajtot én egy magánszemélytől szerzem be, ahogy a tojást, lehetőség szerint a húst is, mindegyik emberem fejér megyei. Lehet érdekes így neked? Mert akkor megírom az ő elérhetőségeiket is.


Én helyi parasztokkal beszélgetve jutottam előre, mit kitől vehetek meg. Ha messze laksz, kérdezősködj egy közeli faluban, esetleg ismerkedj meg a piacon emberekkel. Érdemes! :)

3764. Lillus-M (válaszként erre: 3761. - Berillke)
2011. okt. 19. 15:49

A biorezonancia hatékonyságáról nem sokat tudok mondani. Én a migrénemmel nem tudtam már mit kezdeni. Erre ajánlották. Egy állapotfelméréssel kezdődött ami mindjárt kimutatta a glutént. Sőt olyan problémát is amiről a dokinő nem tudott-szóval hihető volt a diagnózis. Nem sokkal előtte voltam reumatikus okok miatt nagylaborban és az pl. semmi eltérést nem mutatott ki az ellenanyagokkal kapcsolatban. Úgyhogy még mindig csak itt tipródnék a bajaimmal.

Kezeléseket is kaptam, hogy a gyógyulást gyorsította-e nem tudom, csak abban vagyok biztos, hogy a gyógyulásom igazából a táplálkozás megváltoztatásának köszönhető.

Itt Pécsett az állapotfelmérés 10000 FT (2 óra). Az egy órás kezelés 6 ezer. Ez a dokinő ajánlotta a paleos könyvet is. Összességében sokat fizettem az infóért de soha nem fogom megbánni....

3763. f3000dc5ef (válaszként erre: 3761. - Berillke)
2011. okt. 19. 15:24
Én is elég szkeptikus vagyok....pedig a sógornőm is volt, meg járt vmi kezelésre, és szerinte nagyon jó volt. Nekem meg nincs rá pénzem...hogy vagy jó vagy nem. Akkor inkább eszek :D egészségesre eszem magam :D :D
3762. f3000dc5ef (válaszként erre: 3757. - Jujiabf)
2011. okt. 19. 15:22
Én is ezeket, plusz még kókuszzsírt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook