Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
541. Sulawesy (válaszként erre: 540. - Bagira 2011)
2012. okt. 22. 20:36
Legyél erőszakos és aggresszív. Ha kell ülj ott a váróban, menj oda a rendelés végén. Nem tudom az anyagi helyzetedet, de magán rendelés?? Vagy esetleg a dokinak borítékba? Vagy keress másik orvost. A kartonozóban soha nem kedvesek ez tapasztalat. Sehol nem azok, mert nem vagy számukra fontos... Sajnos.
2012. okt. 10. 08:22

Sziasztok!


Írok,hátha jár még erre valaki.


Most éppen az a problémám,hogy nem tudok bejutni az endokrinológiára :(


07.03.-án voltam utoljára,akkor megemelték a methotyrint 0,5-el,és az van a papíromon,hogy 2-3 hónap múlva kontroll.


Akkor sajnos nem adott időpontot,ahogy szokta,hanem azt mondta menjek a kartonozóhoz,és kérjek ott.


Odamentem,azt mondták nem lehet időpontot kérni,telefonáljak augusztus végén.


Telefonáltam,azt mondták nem tudnak időpontot adni :(


Várólistára tettek,de azóta sem hívtak,már lejárt a 3 hónap is.


Tegnap felhívtam a kartonozót,mert a háziorvos is küldött vérvételre (májfunkció),rákérdeztem az időpontra az endo-ra,azt mondta akár fél év is lehet a várakozási idő....


Kérdeztem,hogy akkor addig szedjem ugyanígy a gyógyszert ,vagy mit csináljak,azt mondta ő nem orvos...én sem...


Most úgy döntöttem elmegyek vérvételre ,oda tudtak adni időpontot 19.-ére,levetetem a TSH,FT4-et is,aztán odamegyek a rendelésre,ha kijön az asszisztens ,megkérem nézzenek már rá,hogy jó-e így a gyógyszerem.


Ha hajlandók lesznek rá


Mindenki jól van?

539. Pekabo
2012. szept. 20. 15:01

Sziasztok!

Sulawesy, engem Dr. Vörös Attila Tanár úr műtött, ő a legjobb ezen a területen, szakmailag és emberileg is csak ajánlani tudom.

538. Sulawesy (válaszként erre: 532. - G.Nóri)
2012. szept. 12. 09:57

Dr. Görömbey Zoltán MÁV vagy most Honvéd?? Nem tudom melyik neve van most forgalomban,nekem MÁV kórházban van. Hozzá járok és csak pozitív véleményem van róla! Ha kell priviben többet.


Nekem is ver a szívem nagyon és kaptam külön bogyót a szívre..

2012. szept. 12. 09:55

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék van e olyan túlműködéses pajzsmirigyes itt akit Dr. Vörös Attila műtött a Máv vagy a DÉl-Pesti Kh-ban. Tapasztalatok, vélemények???


Valkai hallott róla valakit pozitív és negatív is érdekel!


Köszönöm

2012. szept. 11. 15:36

Sziasztok!! Ma kaptam meg a laboreredményemet! Valaki tudna nekem segíteni, hogy most alul, vagy túl működésem van?? Köszi előre is! :)


TSH: 6.200 mIU/L

FT3: 7.35 pmol/l

FT4: 17.61 pmol/l

535. Marokaa (válaszként erre: 530. - A0c1361e44)
2012. szept. 5. 23:22

Szia kék irisz,


Igazad van, már jól ismersz:)

Hogy vagy mostanában?

Milyen jelre figyeljek, ami azt jelzi majd, hogy hamarosan el fog állni a hajhullás? Nem is merek addig fodrászhoz menni!!!

534. Marokaa (válaszként erre: 529. - Szilumilu)
2012. szept. 5. 23:13

Szia szilumilu,

Visszamentem az orvoshoz egy hónap után és most ismét túlműködős vagyok, mert 0,02-re lecsökkent a TSH-m 10-ről, valószínűleg kevés volt a kétnaponkéti fél tabletta, úgyhogy most visszaemelte a doki napi fél tablettára az adagot. A hajam most már több mint két hónapja hullik, de amúgy nincs más újabb gondom, szerencsére.

Már nagyon várom, hogy abbamaradjon a hajhullás!!!

Te hogy vagy? Milyen gyógyszert szedsz és mennyit? 3 évi kezelés??? A gyógyszeradagodat mikor sikerült beállítani vagy még nem?

533. a0c1361e44 (válaszként erre: 532. - G.Nóri)
2012. szept. 2. 08:13

Nekem tartósan volt 120-140 a pulzusom, de soha eszembe nem jutott ügyeletre menni.

Nem tudom, hogy szeded a bétablokkolót, de azt rendszeresen kell szedni, ahhoz, hogy használjon és nem csak időnként bekapkodni egyet-egyet.

Ha kapsz a túlműködésre gyógyszert, akkor az a pm. hormon csökkenti, így a kapcsolódó problémák is rendeződnek.

532. G.Nóri
2012. szept. 1. 23:41

Sziasztok,

Nemrég derült ki nálam is, hogy pajzsmirigy túlműködésem van.

Egy este filmnézés közben borzasztóan rosszul lettem, úgy elkezdett verni a szívem, hogy azt hittem kiugrik a mellkasomból, lezsibbadt a bal oldalam, remegett kezem-lábam..megmértük a vérnyomásom, 150/110 volt, a pulzusom 120 volt. Azonnal sürgősségi, ott kaptam nyugtatót és elintézték annyival, hogy biztos pánikbeteg vagyok. Ez nem tetszett a háziorvosomnak, elküldött vérvételre, és ott derült ki a pajzsmirigy túlműködés. Endokrinológushoz sajnos még nem jutottam el, kardiológiára mentem el először a biztonság kedvéért. Ott nem találtak semmi szervi bajt, viszont azóta is érzem, hogy furán ver a szívem, néha indokolatlanul felgyorsul, szúr, nehéz a mellkasom. Azóta többször jelentkezett a fentihez hasonló gyors szívverős roham, többször is voltam sürgősségin, ott kaptam béta blokkolót, de az nem igazán használ, csak rövid ideig (az egyik rosszullétnél bevettem 7 körül egyet, de éjfélre már megint éreztem a túl gyors szívverést). Vettem szívnyugtató gyógyteát, magnéziumot is.

Az lenne a kérdésem, hogy akiknek hasonló szapora szívveréses tüneteket okozott a PM túlműködés, hogy mire lehet számítani, a PM túlműködésre kapott gyógyszer csökkentette a szapora szívverést? Nagyon ijesztő és kellemetlen ez az egész, megvisel testileg és lelkileg is, és félek, mivel nemsokára kezdődik az egyetem, hogy a suliban vagy egyedül az albérletben is rosszul leszek. A másik kérdésem, hogy Budapesten tudtok jó endokrinológust ajánlani? Köszi:)

531. a0c1361e44 (válaszként erre: 529. - Szilumilu)
2012. aug. 17. 08:28

A túlműködésem kezdetén nagy adag methotyrint szedtem, aztán fokozatosan csökkentették, de ennek ellenére átmentem alulműködésbe. Nekem 7,31 lett a TSH-m és kihullott a hajam 0/3-a. Visszanőtt, de nagyon száraz (ez rövidhajhoz szuper:)) és már nem olyan szép, valamint őszülök is azóta.

Én a műtét előtt hónapig 1/2 methotyrint szedtem, mert ha nem szedtem rögtön mérhetetlen lett, ha többet szedtem alulműködtem, ezzel a féllel viszont az alsó referencia alatt volt bőven, ezért a műtét előtt 3 nappal kellett befeküdnöm a kórházba, hogy nagy adagban kapjak hormongátlót, így a műtétre 0,57 TSH-val vittek.

530. a0c1361e44 (válaszként erre: 529. - Szilumilu)
2012. aug. 17. 08:25

A methotyrintől lett magas a TSH-ja. Sok volt, amit beszedett, így csökkentették, ezért kíváncsi az eredményre:)


De minden igaz, amit írtál!

2012. aug. 17. 07:48

528. Marokaa


Én is túlműködős vagyok, 3 éve kezelnek, csak addig jó míg jó a gyógyszeradagom az épp aktuális véreredményemhez.

Nekem is hullot a hajam, iszonyúan, egy parókát lehetett volna készíteni belőle. Miután felismerik a betegséged és kezdesz gyógyszert szedni, ahogy rendeződni kezdenek az értékek, az 1-2 hónap, abba fog maradni a hajhullás is. Nekem minden visszanőtt, és több hajam lett utána:) Fehér foltok: nekem is vannak. Pigmenthiány, azaz Vitiligo, és soha nem fog elmúlni. Autoimmun betegség, gyakran társul pm. betegséghez, és csak nőni, szaporodni fognak. Spéci cuccokkal és UVB kezeléssel kordában tudod tartani, esetleg el is múlik 1-1 folt, de jön helyette másik. Igazából azt nem értem, hogy vagy túlműködő 10-es TSH-val. Az alulműködés keményen. Ha túlműködnél, a TSH-d nagyon alacsony lenne, van nem lenne mérhető. Azaz 0,1 ! És így azt sem értem miért szedt Metothyrint, mert az túlműködésre való, ráadásul abból nem szoktak ilyen minimális adagot szedni és szedetni sem. Ugyan is felezési ideje, azaz hatóideje van. Tehát a kétnaponta fél bogyó olyan mintha nem is szendnél semmit. Sztem nem öndiagnosztizálj, hanem menj vissza az orvosodhoz.

528. Marokaa (válaszként erre: 518. - A0c1361e44)
2012. aug. 16. 23:21

Szia kék irisz,

Visszatérve a hajhullásra, Neked mennyi ideig tartott? Nem lett száraz a hajad? A kezeden vagy más testrészen nem jelentek meg itt-ott fehér foltok? Nekem másfél hónapja hullik és megvannak a fenti tünetek. Most két naponta szedek fél Metothyrint, lehet, hogy ez is sok? Jövő héten aktuális a következő kontrollom, kíváncsi leszek, hogy a 10-es TSH-m változott-e. Lehet, hogy az is baj, hogy a túlműködésből egy hónap alatt alulműködő lettem?

Köszi

527. Neeraja (válaszként erre: 525. - A0c1361e44)
2012. aug. 8. 17:23

Szia,igaz lehet amit mondassz.

Most napi fél szemet szedek,a gyógyszeremből,kb egy hónapja,és máris látom a változást,ha lassan is de fogyok,sajnos szinte biztos vagyok benne hogy rosszabbak lesznek a labor eredményeim,és igy marad az aggódás,mert a lábaimnak jó hogy fogyok,de egyébként meg szinte biztos hogy a pajzsmirigyem túlműködik,augusztus végén kell mennem ellenörzésre,előtte labor vizsgálat lesz,és nagyon aggódom.

526. Marokaa
2012. aug. 6. 19:34

Sziasztok,

Voltam vérvételen, mert a Metothyrin szedés miatt nézni kell a fehérvérsejt számot és meglepődve tapasztaltam, hogy a PLT-THR-számom 134-re lecsökkent. Eddig ezzel az értékkel nem volt problémám, így most nem tudom mi lehet. Szerintetek?

Köszi

Marokaa

525. a0c1361e44 (válaszként erre: 523. - Neeraja)
2012. aug. 6. 12:28

A túlműködés kezelésére szedett gyógyszert átalakítja az anyagcserét, ezért van az, hogy hízol a változatlan kaja mellett.

Csökkenteni kell kicsit a kaja mennyiséget és igen, valamit el kell hagyni.

524. Kata7555 (válaszként erre: 523. - Neeraja)
2012. aug. 6. 12:04

Igen, nekem a pajzsmirigy dokim mondta, hogy kerüljem a "rossz" szénhidrátokat. Mondtam neki, hogy hízok és nem eszek máshogy. Viszont a pajzsmirigy a ludas emiatt, így rá kell venni magát az embernek a váltáshoz. Nekem ingadozó néha nagyon, volt olyan egy éve nyáron, hogy nem voltam másfél hónapig ellenőrzésen és kb bármit ehettem fogytam, kiderült, hogy nem volt akkor jó a gyógyszer adagolás, így persze fogytam, mert túlműködés volt.

Hiába meg kell találni a középutat :S

Biztos, hogy most jól működik a pajzsmirigyed azért hízol.

Én is nagyon sokat híztam, bár nekem több, mint egy év alatt sikerült (8 kg olyan 1-1/2 1 év alatt)

523. Neeraja (válaszként erre: 522. - Kata7555)
2012. aug. 5. 16:36

Szia Kata. Kérdezted,írom,több mint tíz kilót híztam,de nem ettem többet,ugyanúgy volt ez mint a fogyásommal is.

Egyszerre csak le dobtam magamról tizenkét kilót és nem tudtam hogyan,mert nem fogyóztam,és akkor derült ki a pajzsmirigy túlműködésem.

Amióta gyógyszeres kezelést kapok,azóta van ez a hízás,szerintem indokolatlan,mert nem változtak az étkezési szokásaim,ezért gondolom hogy a gyógyszer miatt lehet.

A házi dokim nem hiszi el,azt mondta,egyek kevesebbet!

522. Kata7555 (válaszként erre: 521. - Neeraja)
2012. aug. 5. 09:15

Szia!


Szerintem csak fogyi teával nem sokra fogsz menni!

Én régebben szedtem ezt a gyógyszert és nekem nem nagyon volt hízási problémám, ha odafigyeltem az étkezésre és a mozgásra is!

Én most más gyógyszert szedek (sajnos nagyon elhanyagoltam az odafigyelést és felszaladt rám jó 6-8 kiló), így június 15. óta diétázok, napi rendszerességgel mozgok és most -4 kilónál tartok :D

Szóval szerintem teljes életmód váltás! Nekem a doki azt mondta, mikor rákérdeztem a hízásra, hogy nem kell kemény diéta, csak hagyjam el a kenyeret, lisztet stb. Mondjuk szerintem az már kemény diéta :D de hallgattam rá, sok zöldséget, gyümit eszek, tiltólistán a lisztes, cukros dolgok.. az elején kicsit furi és nehezebb volt... de nekem ez a diéta már egyszer bejött:D

Hány kilót híztál? Hány kilót kellene ledolgoznod?

Én szoktam néha inni Mályvateát vagy szűzteát!

521. Neeraja
2012. aug. 4. 20:26

Sziasztok!Tudtok e ajánlani nekem valami olyan fogyasztó teát amit methotyrin szedése mellett is alkalmazhatok? Korábban egy egészet szedtem hónapokig,most fél szemre állitottak naponta,de nagyon meg vagyok hízva,és nem szabadna mert a lábaim is betegek,alig vonszolom magam emiatt.

A házi doktortól hiába kérem hogy segitsen,a neten sem találtam erre a bajomra megoldást.

Lassan nem fogok tudni menni sem,meg mozogni sem,a pajzsmirigy gondomra nem mondták hogy műteni kell,de azt igen hogy jó sokáig gyógyszeret kell majd szednem.

Ezt el lehet viselni,de a hízást nehezebb,és nem eszem többet mint korábban.

Szóval ha tudtok valamilyen fogyi teát amit igy is lehet szedni,irjatok.

520. Kata7555 (válaszként erre: 518. - A0c1361e44)
2012. júl. 30. 07:55
Nem is tudtam, hogy a lábgörcs is lehet a pajzsmirigy miatt :S
2012. júl. 30. 07:55

Sziasztok!


Próbáltatok már természetes gyógymódokat? Volt akinek ennek hatására javult a betegsége?

518. a0c1361e44 (válaszként erre: 517. - Marokaa)
2012. júl. 28. 12:50
Lábgörcsöm mindig van. A mellék pajzsmirigyek felelősek a kálcium elosztásért, gondolom ezért görcsölünk.
517. Marokaa (válaszként erre: 514. - A0c1361e44)
2012. júl. 28. 11:37

Szia,

A hajhullás nálam is ugyanaz, a TSH 10,40 lett 0,01 után. A csökkentett adagot kb. egy hete kezdtem szedni, akkor majd figyelem a változásokat, mikor szűnik meg a hajhullás stb. Lábgörcsöd nem volt? Lehet, hogy a mozgás hiánya miatt van?

516. Mercica (válaszként erre: 515. - A0c1361e44)
2012. júl. 28. 09:13

Szia! Ezek közül csak nyaki röntgen volt, kicsit nagyobb de nincs bent semmi.

Endokrinológus ezeket nem nézte, azt mondta szememen meg a remegésemen látszik hogy rosszul vagyok.

Házidoki mérges hogy nem nézte meg ezeket, azt mondta ezeket muszáj megnézetni.

Teljes vérképemben a fehérvérsejt csökkent.

Eddig ennyi. Szeptember elején kell visszamennem az endokrinológushoz.

515. a0c1361e44 (válaszként erre: 513. - Mercica)
2012. júl. 28. 08:31

Most már értem:)

Az endokrinológus sem nézetett ATPO-t? Sosem?


Növekszik a PM-ed?

Vajon mire alapozhatta az autoimmunitást, ha nem néztek ATPO-t, TRAK-ot, stb.?


Miért kéne a házidoki szerint más vérvétel is? Ő mire gondolhat?


Izotópos vizsgálat volt?

Biopszia? Nyelés röntgen? Nyaki UH?

514. a0c1361e44 (válaszként erre: 512. - Marokaa)
2012. júl. 28. 08:27

Jaj, ismerem ezt a hajhullást.:(

A methotyrin csökkentése segíteni fog.

Én is felet szedtem ezután hónapokig.

Mennyire hullik a hajad?

Nekem egy hajmosásnál a tusoló tálca alján kb. 1 cm-es rétegben állt a hajam és ugyan ez volt a fésülködésnél. Már nem mertem fésülködni és hajat mosni.

Mennyi volt a TSH-d? Nekem 7,31 nél hullott ki a hajam fele.

513. Mercica (válaszként erre: 511. - A0c1361e44)
2012. júl. 28. 06:25

Nem, a házidokim mondta, mert szerinte kellene csinálni más vérvételt is.

Sajnos a mi környékünkön nem sok endokrinológus van.

512. Marokaa (válaszként erre: 507. - A0c1361e44)
2012. júl. 27. 23:44

Sziasztok,

A legutolsó vérvételem alapján nálam megjelent az alulműködés így három hónap túlműködés után. Új tünet, hogy elkezdett hullani a hajam és többször van lábgörcsöm, ilyenkor mi van? Mit lehet tenni?


Most csökkentette a doki a Metothyrint napi fél, majd két naponta fél tablettára, de csak egy hónap múlva kell mennem TSH vérvételre és akkor tudom meg a tutit.

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook