Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
481. beapro (válaszként erre: 478. - Én1977)
2012. jún. 18. 18:16

Szia,

Én is sokáig húztam a pm túlműködést júliusban megyek radiojódra,mivel beijesztettek,hogy a túlműködésnél belehet dilizni is.Majd beszámolok az eredményről a radiojóddal kapcsolatban.

480. én1977
2012. jún. 18. 13:17

Szia!


Nem tudom mennyit hagytak neki nem kérdeztem. :-(

nekem évek óta rendben van gyógyszerrel csak a tsh mérhetetlen és a trak magas. Ezért nem tudom a gyógyszert elhagyni. Ami méreg és jó lenne már abbahagyni a szedését. Miért jó az neked ha egy kicsit túlműködik?

479. a0c1361e44 (válaszként erre: 478. - Én1977)
2012. jún. 18. 12:15

Mennyi pm-et hagytak bent az ismerősödnek?

Nekem is göbös volt, meg már voltak benne rossz sejtek is és ennek ellenére lazán be lett állítva a működésem. Bár igaz én a túlműködést szeretem, így mindig annyi gyógyszert szedek, hogy kicsit túlműködjek.

478. én1977
2012. jún. 18. 10:15

Sziasztok!


Nekem is mennem kellene a radiojód kezelésere. Már 3 éve mondja a doki de nem nem merek mert kicsik a gyerekeim még.Meg én is olvastam a hízást és alulműködést. A műtéttel meg az a gond hogy újra túlműködésbe léphet a megmaradt rész és akkor már a radiojódos kezelést ajánlják. Nekem az ismerősöm a műtét után nem hízott el viszont gyógyszerrel sem nagyon tudják beállítani neki még mindig.Bár neki göbös volt azért műtötték.


A hízást biztos a hajlam is befolyásolja. Én láttam a rendelésen olyan radio jóddal kezelt beteget aki azt mondta semmit nem változott a kilója a kezelés után sem. Kb 50 éves nőről van szó.


Én is szívesen olvasom azok hozászólását akik átestek radiójód kezelésen

2012. jún. 17. 19:45

Lányok az alacsony TSh mellett milyen értékű az FT4 és FT3?

Mert az is fontos ám!

Hiába alacsony a TSh, ha a többi is alacsony, akkor nem jó az anyagcsere.


Nekem nem ajánlották a radiojód kezelést, de nem is mentem volna bele. Én inkább a műtét mellett voksolnék. Persze teher abban az x időben, amíg megműtenek, lábadozunk, de a szervezet nincs terhelve hosszútávon.


Sajnos azért hízunk a kezelés és a műtét után is, mert el kezdünk alulműködni, ami ugye hízással jár. Aztán miután felszedtünk jó pár kilót, akkor nagyon nehéz leadni.

Nekem is volt olyan túlműködős időszakom, amikor híztam, ekkor húzogatta a doki a vállát, hogy nem tud velem mit csinálni.

476. beapro
2012. jún. 17. 16:00

Szia andyca73!

Sajnos én is küzdők a pm túltengéssel én sem fogyok inkább hízni szoktam ennek ellenére radiojód terápiára kellene mennem.Szerintem jobb lenne ha más orvost is megkérdeznél,én is ezt fogom tenni.Ha tudsz jó dokit írj.Köszi

2012. jún. 17. 15:25

Sziasztok!

Elmondanám a történetemet,hátha valaki tud segíteni.2000-ben a bal oldali pm-et teljesen kivették,egy nagy göb miatt.Ezután és végülis előtte is a labor redményeim mindig jók voltak.Aztán a jobb oldali pm-ben is lett egy göb,ami szépen növekedett.Az orvos kockázatosnak vélte az újabb műtétet,ezért tavaly kaptam egy radijód terápiát,h ezzel "szétroncsoljanak" pm szöveteket,h kisebb legyen.Na,a pm kisebb is lett.Rá 3 hónapra az értékek kezdtek alúlműködő felé menni ( tsh:3,11) erre a doki adott Letroxot,50 mg-ost.Párszori laborerdményem ez után túlműködést mutat-tsh:0,022.Doki szerint szedhetem tovább a gyógyszert,mert nálam az a cél,h a göb ne nőljön újra meg.A lényeg az,h minden tünetem alúlműködésre utal....pl.hízás,fáradékonyság, székrekedés.

A túlműködésnél fogyni lehetne...

Van köztetek valaki,aki esetleg hasonló bajjal küzd?

Hozzáteszem,elkezdtem futni,ami szintén hízáshoz vezetett.

Bármilyen tanácsot,ötletet elfogadok:) Köszi!!!

474. beapro (válaszként erre: 471. - Vicuska27)
2012. jún. 17. 13:11

Sziasztok!

Nekem is a tsh 0.01.Júliusba kell mennem radiojód terápiára.Be vállaltam mivel jól beijesztettek,hogy a túlműködő pajzsmirigy milyen veszélyes.Jó lenne tudni,hogy tényleg sokat felszed az ember utána?

473. beapro
2012. jún. 17. 13:02

Sziasztok,

Várom a válaszát olyan valakinek aki már átesett radiojód terápián.Tényleg sokat lehet hízni tőle?

Én július közepén megyek.Köszi

472. a0c1361e44 (válaszként erre: 471. - Vicuska27)
2012. jún. 16. 08:35

Igen, az a legrosszabb, hogy nem is tudjuk, hogy a tüneteink egy betegségre utalnak.

Eszembe nem jutott, hogy azért vagyok fáradt, mert beteg vagyok. A magas pulzus gyanús volt és erre mondta a dokim, hogy miért ne lennék fáradt ilyen pulzussal, hiszen ez olyan magas mintha folyamatosan futnék, így persze, hogy elfáradok.


Kezelnek pánikbetegséggel? Sokszor összekeverik a magas pulzust a pánik rohammal, mármint azt gondolják, hogy neurológiai eset a beteg és nem arra, hogy pm. beteg.

Én is bétablokkolót szedtem.

Nagyon nehéz összerakni, hogy a tünetek mind a pm-em betegségtől vannak. Én is csak utólag tettem ezt. Magas pulzusom volt, kéz és láb remegés, fáradtság, gyengeség, fogyás.


És milyen érdekes, nekem is kb. ennyi a TSH-m és én ezzel szuperül vagyok:) Általában 0,18-0,2. De semmi bajom. Igaz most nekem azért ennyi, mert nincs már pm-em és a hormonpótlásával ilyen a laborom. A műtétem előtt mérhetetlenül alacsony volt a TSH-, az FT4-em pedig 83 volt. Na ezen teljesen ki voltak, szerintük, már élnem sem kellett volna.

2012. jún. 15. 21:00

Sziasztok!

Nekem is régóta megvoltak a tüneteim...csak nem tudtam hogy ez összességében betegségre utal...

Pedig rengeteg tünetem volt ami erre utal...

tegnap meg lett a labor eredményem tsh 0.01

ma ismét rosszullét ritmusszabályzót kellett bevennem mert 130al ment a szívem. hozzáteszem pánik roham kapott el...plusz a 130as pulzus...na igen...ember legyen a talpán!!!

470. Ritkó
2012. jún. 13. 13:48

Sziasztok!


Pajzsmirigy beteg szedhet fogamzásgátló tablettát?

469. a0c1361e44 (válaszként erre: 467. - Manka10)
2012. jún. 11. 08:11
Milyen tüneteid voltak?
468. a0c1361e44 (válaszként erre: 467. - Manka10)
2012. jún. 11. 08:11

Szia!

Azt gondolom, hogy ebből nem lehet kigyógyulni max. tünetmentesek lehetünk akár évekig is.

Én így voltam. Aztán a nagyon erős tünetek és a megnövő pm. miatt megműtöttek. Azt gondolom, hogy inkább a pm. nagysága volt a döntő.

Mindenképpen ellenőriztetni kell évente a pm-et, valamint én járok kardiológushoz is évente a magas pulzus miatt. A májértékem is rosszak szoktak lenni, így időnként hasi UH-ra is megyek, valamint nyaki UH-ra sem árt.


Amikor nekem kiderült, hogy a pm-em növekszik, akkor minden vizsgálatot megcsináltak (nyaki UH, nyelés röntgen, stintigráfia, biopszia) és évente meg is ismételték.

Sajnos a kezeletlen pm. a szerveinket tönkreteszi. Szív, vese, máj, petefészek, ezért mindenképp kell a kontroll.

467. manka10
2012. jún. 11. 07:22

Sziasztok!


Csatlakozhatom én is a többet szeretnének tudni a túlműködésről csapatához? Ugyan én egyenlőre jól vagyok,csak ebből egyáltalán ki lehet végleg gyógyulni? Okozhat-e a túlműködés maradandó más problémákat a későbbiekben ha jó ideje normál értékek vannak? Annyi mindent olvastam már róla,de valahogy én a tapasztalatokban jobban bízom mint a leírásokban. Mindezek a tünetek súlyosan megvoltak nálam is,és évekig nem tudtam mi a bajom,nem mentem orvoshoz. Egyszerűen nem mehettem mert idős édesanyámat nem hagyhattam,annak ellenére h az eü.-ben dolgoztam, senki nem vette észre rajtam h valami probléma van,pedig saját magam árnyéka voltam.Majd édesanyám halála után összecsuklottam, akkor már teljesen ki voltam,de még akkor a halál ok miatti depire kezeltek egy ideig,ha tudom akkor h mi a bajom,inkább a halált választottam volna olyan beteg voltam. Végül ilyen irányú vizsgálatot csináltak és kiderült,na onnantól közel egy évig én is a Metothyrint és Betaloc Zok-ot szedtem.Időnként nézetek vérképet,de a Betaloc Zok-ot ma is szedem,senki nem mond semmit h kell-e szednem vagy mi van. Én endokrin. orvosnál nem voltam,amikor küldeni akart egyszerüen annyi erőm nem volt h a wc-re menjek,utána meg már nem került rá sor,csak belgyógyász kezelt.

Annak idején én is híztam több mint 20 kg-ot ami majdem hiányzott is rólam,mostanában 2-3 kg ingadozással küzdök,több-kevesebb sikerrel.

466. a0c1361e44 (válaszként erre: 465. - Marokaa)
2012. jún. 11. 06:15

Én mindig fogyással kezdem a túlműködést. Így volt ez a műtét előtt is. Fogytam 23-25 kg-ot 1,5 hónap alatt. Egy idő után már nem mértem magam, mert kicsit kétségbe ejtő volt.

Ekkor kezdtek kezelni. Közel 1 évig szedtem a methotyrint és így visszahíztam kb. 6 kg-ot, ami pont jó volt, mert előtte anorexiásnak néztem már ki.

Nekem nem azt mondták, hogy x ideig kell szedni a gyógyszert, hanem addig, amíg nem lesznek jók az eredményeim, mert ha jók lesznek, akkor lehet műteni azonnal.

Tehát én szedtem a gyógyszert 10 hónapig, mire műthető lettem és innen próbálták szinten tartani a műtétig, de nem sikerült, így a műtét előtt 3 napig nagy dózisban kaptam hormongátlót.

A műtétre pont jó súlyban mentem be, de a műtét után 1 hónap alatt híztam 11 kg-ot, de nagy részét sikerült letornáznom 2,5 hónap alatt. A műtét óta mindig van egy kis feleslegem. Kb. 5 kg. Ezzel küzdök jelenleg is. Én nehezen fogyok. Persze nem vagyok még duci sem, de én is derék tájra hízok inkább, így folyamatosan kell tornáznom és figyelnem a kajára. Pedig most jól működök.

465. Marokaa (válaszként erre: 464. - A0c1361e44)
2012. jún. 10. 23:08

Megnéztem újra és most látom, hogy benéztem, mert egy fórumnak a címét ajánlottad, sorry, de akkor örülök, hogy nem állsz műtét előtt :)))

A szememet külön még nem kezelik, mert még nagyon az elején vagyok az egész kezelésnek. Nincs is problémám vele, ezt inkább esztétikai kérdésnek mondanám, így mostanában nem nagyon szemezek senkivel.

Torna ügyben óvatos vagyok azért, de hát csinálni kell, mert jönnek a kilók és nálam hasra. Egy hónap alatt 3 kg jött fel, ha így haladok két hónap múlva visszatértem a súlyomhoz, és még hol vagyok az egy évtől..., mert állítólag egy évig kell (ha nem több) a gyógyszert szednem. Te is híztál valamennyit a gyógyszer szedés alatt, ha igen, mennyit, és sikerült leadni, letornázni?

464. a0c1361e44 (válaszként erre: 463. - Marokaa)
2012. jún. 10. 09:09

Szia!

Vigyázz a tornával! Túlműködéssel elég veszélyes is lehet. Na nem akarlak megijeszteni ám!:)


Hol olvastad a műtétet? Mármint, hogy az előtt állok?

Nem, nem állok műtét előtt! Dehogy is. Jól vagyok:)


Ez a szemdülledés nagyon nem lehet jó:( Szteroiddal szokták kezelni. Neked kezelik? vagy nem vészes? Nekem is mindig azt mondják, hogy kicsit dülledt a szemem, de ez nem látványos csak a mérésekből derül ki, ugyan is az egyik szememet nagyobbra nyitom, de csak minimálisan.

463. Marokaa (válaszként erre: 446. - A0c1361e44)
2012. jún. 9. 22:36

Szia kék irisz,

Elkezdtem tornázni:)))

Én még csak kb. másfél hónapja szedem a gyógyszert, így még nagyon az elején vagyok a kezelésnek, de már van javulásom. Futnom még nem szabad, mert hamar kifulladok, de ehhez képest lépcsőzni már tudok, felfelé is jól megy kifulladás nélkül, és a szemem dülletsége van ami még zavaró, de remélem idővel ezekről is beszámolhatok, hogy van változás.


Olvasom, hogy újra műtét előtt állsz, miért kell újra? mi nem gyógyul?

462. én1977
2012. jún. 8. 11:48

Sziasztok!

Még egy kérdésem lenne hogy használt valaki lugolt túlműködés esetén? Arra gondolok hogy rendezte a pajzsmirigy túlműködést és azóta is rendben van? Olvastam külföldi fórumon hogy volt olyan aki ezt szedte és normalizálódott egy fél év alatt és a gyógyszert is le tudta hagyni.



Van erről tapasztalata valakinek?

461. én1977
2012. jún. 7. 14:08

Sziasztok!


Én öt éve szedem a propicylt. Van aki ilyen hosszú ideig szedte? Az izotópos megoldást ajánlja az orvosom de 3 évesek a gyerekeim. Még nem tudom őket igazán senkire sem bízni. VAgyis nem szívesen hagyom senkire sem őket.

A methotirint mikor szedtem a fémallergiám egy kicsit felerősítette akkor abba kellett hagynom de nekem máskor is volt bajom a fémekkel én nem fogtam volna arra.Aztán tavaly megint megpróbáltam de szerencsétlenségemre megint allergiaás kiütések jöttek ki rajtam amivel az ügyeleten is voltam infúzióztak. Utánna amikor már nem szedtem is voltak rajtam ilyen óriási viszketős kiütések egész nyáron.Tehát ez más allergia lehetett de megint maradtunk a propicylnál. viszont a prop.-ra mindig leesik a fehérvérsejtszám ami ugyancsak allergiára utal.Most szerintetek probáljam meg mégegyszer a methotirint szedni? Vagy menjek az izotópnak? Milyen allergiás tünete lehet a methotyrinek?

460. a0c1361e44 (válaszként erre: 459. - Kimera5)
2012. jún. 5. 22:35

Gyere át erre a fórumra: Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problámája mostanában?

Itt sokan vagyunk, hátha tud valaki arra felé dokit ajánlani, vagy a Pajzsmirigy alulműködős fórumon is sokan vagyunk.

459. Kimera5 (válaszként erre: 458. - A0c1361e44)
2012. jún. 5. 20:34
Balassagyarmaton,Nógrád megyében.
458. a0c1361e44 (válaszként erre: 457. - Kimera5)
2012. jún. 5. 20:28
Hol laksz?
457. Kimera5
2012. jún. 5. 20:18

Remélem amit elütök azért érthető,és bocsi.

Esetleg nem tudsz olyan orvost aki egyszerre mindenből kivizsgál?Mármint a pm terén?Sajnos a papám nemrég agyinfarktust kapott,állandó felügyelet kell neki.Bárhová kell mennem vagy viszem magammal,vagy a lányom szabit kér,de az a végső eset.Sok javulás már a korából itélve sem várható 80 éves.

456. a0c1361e44 (válaszként erre: 455. - Kimera5)
2012. jún. 5. 20:07

Nekem sok. Én béna vagyok.

A műtét után én 1 hétig voltam kórházba, majd itthon még 1 hónapig, de jól esett volna még 1 hónap pihi.

455. Kimera5 (válaszként erre: 454. - A0c1361e44)
2012. jún. 5. 20:04

Ugy látom nálatok jobban mennek a dolgok.Nagyon kellemetlen ilyeneket kérdeznem ,ráadásul Balassagyarmat is város.Szép jórházunk van,de pár részleget megszüntettek.Azt érzem nem lesz egyszerű a dolgom.

A mütét után mennyi idő kellett amig felépülj?

454. a0c1361e44 (válaszként erre: 451. - Kimera5)
2012. jún. 5. 19:56

Nem tudom miért így csinálták.

Nekem az első a vérkép volt, majd ezután küldtek az endokrinológushoz.

Régen pedig rögtön endokrinológushoz mentem. Felhívtam a János kórházat és elmondtam, hogy mit akarok, mondták, hogy menjek bármikor.

453. a0c1361e44 (válaszként erre: 452. - Kimera5)
2012. jún. 5. 19:54

Nálunk Pesten sok helyen.

A háziorvos ad beutalót hozzá.

452. Kimera5 (válaszként erre: 450. - A0c1361e44)
2012. jún. 5. 19:52
Azt hiszem most ájulsz el.Hol leledzik az endokrinológus.Tőlünk még a mintát is másik városba viszik elemzésre,
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook