Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy műtét utáni hangproblémák fórum

Pajzsmirigy műtét utáni hangproblémák (beszélgetős fórum)


30. Böce (válaszként erre: 27. - Jelus)
2017. máj. 19. 23:07

Köszönöm kedves Jelus.Akihez az endokrinológus beutalót adott, az jó sebész és érsebész is, bár nem tudom, mennyire gyakorlott ebben a nyaki műtétben. De bárkihez megyek is, lutri.


Biztosan jobb lesz még neked is a hangod, remélem, jó kezekbe kerültél.

Mikor műtöttek és mi van veled 10-e óta? Bocs, de csak most olvastam a válaszodat. Remélem, már sokat javultál azóta.

Gyógyulást kívánok!

29. Jelus (válaszként erre: 28. - Jelus)
2017. máj. 6. 10:41
Bera! Szia! Írtam neked! :) Szép hétvégét!
28. Jelus (válaszként erre: 25. - Bera2006)
2017. máj. 6. 10:32

Szia Bera! Bocsi, segíts! Hol találhatom meg a privát üzenetet? Megírom az email címem, Jeilo@freemail.hu


Erre a címre ha írsz, biztosan megkapom, várom leveled nagyon! Szia: Jelus :)

27. Jelus
2017. máj. 6. 10:26
Böce, engem Budapesten operáltak a SOTE Transzplantációs és sebészeti klinikán. Biztos, hogy mindent megtettek, de mégegyszer nem mennék oda nyaki műtétre. Utólag saját szőrömön tapasztalván a szövődményt azt javaslom, keress fül-orr-gégégszt, ill. fej-nyak-sebészt, olyat aki ezen területen profi. Nem csak az a fontos, hogy a műtét sikerüljön, hanem az is, hogy utána teljes életet élhess. Sajnos én megjártam, bal oldali hangszalagom lebénult. Dolgozom, de hangom alig van :(. Május 10-én SOTE-n van időpontom Foniátrian, a ügy szépsége, hogy oda pl. nem a műtő orvosom utalt, hanem egy vidéki lelkiismeretes Foniáter, aki segíteni akar rajtam. Egyelőre el vagyok kenődve, de hiszek benne, hogy jobb lesz ez még. Sok sikert a műtéthez!
26. Böce (válaszként erre: 25. - Bera2006)
2017. máj. 2. 07:39
Köszönöm. Valószínűleg már csak ősszel lesz, mert nyáron nem javasolta az operációt a doki.
25. bera2006 (válaszként erre: 24. - Böce)
2017. máj. 2. 07:25
Szia engem nem Budapesten operáltak... Vidéki vagyok de javaslom hogy járd körbe a témát és tapasztalt sebészt válassz... sok sikert és majd irj hogyan sikerült :)
24. Böce (válaszként erre: 22. - Jelus)
2017. ápr. 29. 00:55

Szia!


Nekem is ki kell venni a bal oldalit. Ki operált téged és hol, ha nem titok?


Én még nem beszéltem sebésszel, pedig már 20-án megkaptam a beutalót az endokrinológus dokitól.

23. bera2006 (válaszként erre: 22. - Jelus)
2017. ápr. 26. 16:44
irtam privit :)
22. Jelus
2017. ápr. 22. 09:42
Sziasztok, szia Bera! Írtam privátban, de írok ide is. Április 10-én bal oldali mellékpajzsmirigy műtétem volt, sajnos azóta nincs, vagy csak gyenge , erőtlen hangom van. Gyakran félre nyelek, bal oldali hangszalagom lebénult. :( Ápr. 25-én fogad a foniátria, remélem tudnak majd segíteni. Egyébként dolgozni is nagyon kellene menni, minimum létszámmal dolgoznak a munkahelyen, de így nehéz lesz.... Bera neked mi a problémád? Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok! Jelus.
2017. ápr. 14. 09:35
Sziasztok Használja még valaki a fórumot?? ha igen kérem jelezzen :) köszi
20. pm62
2013. szept. 7. 08:51
Sziasztok !! hallott valaki olyan műtétről , amikor saját zsírszövetet fecskendeznek be a béna hangszalagba, hogy a hang minősége javuljon ??? Valakinek csinálták már ezt ???
19. Vati38 (válaszként erre: 1. - Accb6cf2da)
2013. júl. 30. 13:06

Szia!

Nekem hat hete volt a műtétem, bal oldalt teljesen eltávolították. Szövettan, hormonok rendben, viszont a hangom a műtét óta nem az igazi. Állítólag javult már, vannak jobb és kevésbé jó napok. Kék írisz küldött gyakorlatokat, járok galvános kezelésre. Sajnos, türelmetlen vagyok. Kíváncsi vagyok, Te hogy élted ezt meg és mi és mikorra segített?

18. Vati38 (válaszként erre: 1. - Accb6cf2da)
2013. júl. 30. 13:02
Szia!
17. hajesz83 (válaszként erre: 1. - Accb6cf2da)
2010. dec. 23. 20:43
Szia.Engem másfél hónapja műtöttek pajzsmirigyre és elment a hangom.Nagyon el vagyok keseredve,remélem vissza fog jönni a hangom,úgy mint neked,te szedtél rá valamilyen gyógyszert, vagy valamilyen kezelésre jártál vele vagy csak úgy magától jött vissza a hangod?Dohányzol?Nagyon félek hogy nem fog visszajönni a hangom,látom hogy régi 2009 es az írásod de remélem válaszolsz ,akkor majd részletesebben leírom a történteket.Várom válaszod.
2010. máj. 3. 19:50
Sziasztok! Engem meg június 8.án fognak műteni mert a jobb oldalon cystám van és ennek már 3/4 része pajzsmirigy szöveteket tartarmaz és ez miatt ki kell szedni jobb oladalon a pajzsmirigyemet is :S és eléggé félek,hogy nem lesz hangom és,még azt se tudom,hogy mennyi ideíg fog tartani a műtét:S.Örülnék,ha segítenétek nekem ezekben a kérdésekben.köszönöm :D
2009. aug. 29. 09:57
Sziasztok!Engem most fognak műteni 1,5 hét múlva pajzsmirigy-el, az egészet ki kell venni, sajna. Egy kicsit aggódom az utána lévő felépülés miatt.Remélem minden rendben lesz.
2009. júl. 12. 17:30
Én sem tudok kiabálni, bár azt sosem tudtam:) És énekelni sem. Műtét előtt sem volt jó hangom, de most borzasztó:)
13. e4c561a701 (válaszként erre: 6. - Accb6cf2da)
2009. júl. 12. 09:41
Nincs olyan erős hangom,ha nagyon kiabálok,elcsuklik a hangom!
12. kanawiosta (válaszként erre: 11. - Accb6cf2da)
2009. júl. 11. 20:37
Félévig csak szenvedtem vele...Nem volt senkinek a családban és valószínűleg a sugárzás így hatót ki rám..
2009. júl. 11. 20:30

Nem volt a családban senkinek?

Hiába vagy fiatal, ha kell kezelés a betegség miatt, akkor úgy is adnak. Valószínű, hogy kiszedtek mindent, így nem kellett biztonsági kezelés sem.


Én is sokat kínlódtam a műtét után. Nem csak a beszédkézségem megromlása miatt, hanem a műtét közben kialakult vérnyomás és egyéb problémák miatt is. De a legszöryűbb a hangom volt és az, hogy nem kaptam levegőt.

10 napig voltam kórházba és oxigént kaptam végig, majd úgy elengedtek, hogy nem tanácsoltak semmit mit tegyek a gyógyulásom érdekében.


Csernobil? Lehet, bár én biztos vagyok benne, hogy nekem genetika. A nénikémnek volt ilyen betegsége.

2009. júl. 11. 20:21
Jah 5 éve
9. kanawiosta (válaszként erre: 8. - Accb6cf2da)
2009. júl. 11. 20:21
Nem volt terápia,mert fiatal voltam és nem akart a doki bogyókkal tömni.Igen rosszindulatú,nem sok kellett hogy ott maradjak,sokat szenvedtem miatta.Sokak szerint Csernobil miatt volt....
8. accb6cf2da (válaszként erre: 7. - Kanawiosta)
2009. júl. 11. 20:13

És milyen terápiát javasoltak?

Kékgolyóban? Esetleg rosszindulatú volt?

Mikor történt ez?

7. kanawiosta (válaszként erre: 6. - Accb6cf2da)
2009. júl. 11. 19:59

Nem sajnos nem!

Nem kaptam semmilyen terápiát,de nagyon megbántam,hogy ezt megengedtem,ott a kék golyóban,18 éves fejjel alig fogtam fel.

2009. júl. 11. 19:56

Nekem is vastagabb egy kicsit a nyakam, de inkább az áll alatt, lent nem, ott a műtétig volt egy kicsit vaskosabb.

Igen nekem is mélyült egy kicsit a hangom, és sokszor berekedek, és elmegy a hangom, de a lényeg, hogy nem olyan, mint műtét után.

A gyógyuláshoz kaptatok segítséget?

Én jártam phoniátriára.

Igen, a félrenyelés. Ez lehet, hogy már örökre megmarad. 2 naponta félrenyelem saját nyálam, aztán 10 perc köhögés. Evésnél nem vettem észre.

Kanawiosta, ezek szerint neked nem jött rendbe teljesen?

Áirén, a hangod erőssége vissztért?

2009. júl. 11. 19:41
Műtét utáni ébredéskor,nagyon fájt a torkom,és alig tudtam megszólalni,másnap reggel meg abszolút nem.Teljesen kétségbe voltam esve,de szép lassan,visszajött.Igaz,kicsit rekedtess lett a hangom,meg nem győzőm "köszörülni",mert olyan,mintha kaparna.
4. kanawiosta (válaszként erre: 3. - Accb6cf2da)
2009. júl. 11. 19:40
Igen a műtét helye,nekem már szép a heg látszik a nyoma a csőnek és a nyakam is hát mondjuk úgy hogy vastag maradt.Hangom,hát az talán mélyült,de nekem inkább az evésben okoz nehézséget és a nyelésben illetve néha megtudnék fulladni a saját nyálamtól!
3. accb6cf2da (válaszként erre: 2. - Kanawiosta)
2009. júl. 11. 19:25

Szia!


Ezt, hogy érted? A műtét helyét?:)

Vagy a hangoddal azóta is gond van?

2. kanawiosta (válaszként erre: 1. - Accb6cf2da)
2009. júl. 11. 19:22

Szia!

Közel 5 éve volt pajzsmirigy műtétem és a mai napig viselem nyomát!

2009. júl. 11. 19:15

Januárban kivették mindkét pajzsmirigyemet, a műtét után arra ébredtem fel, hogy nem tudok beszélni, és nem kapok levegőt.

Kicsit több, mint 2,5 hónapig tartott ez az állapot. Nagyon el voltam keseredve, de ma már tudom felesleges volt:)

Történ valakivel hasonló?

Hogy élted meg? Hogy sikerült meggyógyulnod?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook