Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szülés utáni pajzsmirigy betegség fórum

Szülés utáni pajzsmirigy betegség (beszélgetős fórum)


18. Kyller (válaszként erre: 5. - 67c772efc3)
2011. dec. 30. 08:50

En ugy allok hozza, hogy minden tortenik valamiert. (ez angolul valahogy jobban hangzik) es nem mindig kell megerteni az okat, de tanulj belole. csak erosebb leszel tole. en peldaul a rakot, mint egy nem kivant csaldtagot kepzelem el es kirohogom. a szemebe neztem es rohogtem egy nagyot! :) igy valahogy egyszerubb atveszelni a nehez idoszakot. termeszetesen ehhez az is kell, hogy olyan csalad alljon melletted/ mogotted, aki segit es mindenben szamithatsz rajuk. elvileg ma mar hazamehetek, majd 2 het "kulonvalasztas" kovetkezik. a ferjem mar hazaholtozott az anyjahoz a gyerekkel, nem egyszeru, de majd megszokjak egymast (vagy valamelyikuk elszokik) :)

a legnehezebb az egeszben, hogy 3 hetig nem latom oket, csak skype-on tartjuk a kapcsolatot, de hamar letellik ez a hatralevo par nap. csak optimistan!!! :) es keep smiling... ertuk!

17. armar (válaszként erre: 16. - 67c772efc3)
2011. dec. 29. 19:46

Sajnos nagyon is tudom, hogy hogy működnek a dolgok:(


írtam privit!

2011. dec. 29. 18:50
Na, akkor tudod Te is mi a dörgés...... :( Sajnálom, hogy így alakult.... De tudod, soha nem szabad feladni! Ha van kedved beszélgetni, szívesen, priviben :)
15. armar (válaszként erre: 14. - 67c772efc3)
2011. dec. 29. 18:34

Mi is lombikozunk, de nekünk ezen kívül egy kicsit több problémánk is van:(

Volt 4 lombikom abból 2 vetéléssel végződött, kettő meg egyáltalán nem sikerült:(


Most pihenőn vagyunk.


Az utolsó lombikom szétvágta a hormonjaimat, meg az inzulinomat is:(

2011. dec. 29. 18:22

Igen, én is kaptam bogyót, de nem ettem meg, csak diétáztam. Nem ettem meg, mert lombikoztunk, közvetlen akkor és a kettő együtt nem megy a doki szerint. Én bíztam és a sikert most altattam el a szobájában.Most, hogy Ő már megszületett, újra magamra összpontosítok.

De bevallom, én azért nem hiszek annyira az IR kérdésben, úgy hiszem, most ez egy kicsit divat betegség is egyben. Arra jó, hogy megtanul az ember ésszel enni, de... Szóval kissé felületes ebben a hitem, de persze megpróbálom nem elmismásolni :)

13. armar (válaszként erre: 12. - 67c772efc3)
2011. dec. 29. 17:41
Nekem 47 valamennyi volt a 120 perces inzulinom. Erre kaptam napi 500 mg merckformin XR-t. A diéta nekem kevés volt.
2011. dec. 29. 17:33
Igen, igen. Nekem annó a cukrom jó volt, a 120 perces inzulin 46,5 volt. Erre mondta a dokinő, hogy enyhe IR. 170 grammos CH diéta. Tartottam egy darabig, de utána...
11. armar (válaszként erre: 10. - 67c772efc3)
2011. dec. 29. 17:32

Ne csak terheléses cukrot, hanem terheléses inzulint is kérj (OGTT-t).


Nekem is szigorúan kellene fognom a diétát, de valahogy így karácsony körül nem igazán megy:)

Majd januárban újrakezdem:)

10. 67c772efc3 (válaszként erre: 9. - Armar)
2011. dec. 29. 17:01
Ezzel már engem is piszkáltak, enyhe IR. Na annyit nem tettem érte, sőt... De most úgy döntöttem, muszáj az étkezésemre is odafigyelni, pajzsmirigy miatt is. Maóta :) csinálom az IR diétát. Kell.... Ez van. A tejem lassan elmegy, akkor elmegyek egy terheléses cukorra és meglátjuk mi változott másfél év alatt....
9. armar (válaszként erre: 6. - 67c772efc3)
2011. dec. 29. 15:29

Amióta szedek napi 1 szelént, meg heti kétszer 1 e-vitamin, azóta nem olyan kilengő a Tsh értékem.


Májusban nézték utoljára az antiTPO-t, akkor 104 volt.

Én úgy gondolom, hogy annak a mértéke annyira nem csökkenthető a normál tartományba, vagy legalábbis nagyon ritkán.

Nálam nem, mert ez az érték mutatja a gyulladás nagyságát is. Az enyém már lassan teljesen elsorvad, így csak a gyógyszerrel bevitt hormonok "dolgoznak".

Étkezés: mivel nekem autoimmun az alulműködésem, így társult mellé egy enyhe inzulin-rezisztencia is. Ami azt jelenti, hogy a cukrom nem magas, de az inzulinom igen:( Ezért én diétán vagyok (vagy legalábbis jobban oda kell figyelnem, hogy mikor miből, mennyit eszem).

8. ramóna26 (válaszként erre: 6. - 67c772efc3)
2011. dec. 29. 11:17

Szia!

Nekem szülés után kb fél évvel jöttek a problémák:hirtelen fogyás magas pulzus(120) fáradékonyság hajhullás. A védőnő javasolta a vérvételt,mondta hogy szerinte pajzsmirigy túlműködés az oka,igaza is lett.

Áprilisban voltam először vérvételen,akkor a tsh 0,014 volt a t4 pedig 38,2. Uh-n nálam is minden rendben volt.

Kaptam gyógyszert,következő vérvétel júliusban volt akkor a tsh 6,32 a t4 10,3 volt. Úgyhogy kezd alakulni,de még mindig szedem a gyógyszert,és 2 havonta vérvétel van. A tünetek teljesen elmúltak,remélem rendbe jön minden.

Neked is ezt kívánom:)

7. 67c772efc3 (válaszként erre: 2. - Katykóca)
2011. dec. 28. 21:35
Meg tudod írni a pontos fórum nevet?! :)
6. 67c772efc3 (válaszként erre: 4. - Armar)
2011. dec. 28. 21:33

Szia Armar, a T3, T4 elvileg határértéken belül van, de az is alakul, mindig valami 19,5 -ig jó, nekem van hogy 9 van, hogy 18. A T3 inkább a határérték aljához közelít.

Jól hangzik.... Voltam pajzsmirigy UH-n, ott minden rendben. Még.... Csak azt tudnám, mit tehetek a normál értékért. Vagy hogyan csökkenthető az Anti TPO?! Sokat olvastam arról, hogy a táplálkozás is nagyban befolyásolja. Gluténmentes étkezés, pl. De nincsen tapasztalatom és remélem nem egy életen át tartó küzdelem lesz ez is.... :( Mert a baba sem jött össze könnyen, segítség kellett, nem hogy így.... :(

5. 67c772efc3 (válaszként erre: 3. - Kyller)
2011. dec. 28. 21:29
Jajjj, Kyller.... Szörnyű..... Annyira sajnálom, hogy ahelyett, a gyermekedre koncentrálhatnál, most ez van. Épülj fel mihamarabb! És igazad van, muszáj harcolni, itt vannak a mini manók :)
4. armar (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2011. dec. 28. 19:29

Szia!


Én még ugyan nem szültem, de vetélésem már volt:(

Igaz, akkor derült ki a pm alulműködésem is. Nekem az antiTPO-m 114 volt. Ami annyit jelent, hogy be van gyulladva a pm-ed, és önmagát pusztítja. Ezért ingadozó a Tsh érték is! Addig, amíg van pm-ed, addig ingadozik a Tsh. Túlműködéskor nem, vagy alig kapsz gyógyszert, alulműködéskor pedig a tsh, T3, T4 értékétől függ a mennyisége.


Nekem volt már 0,003 is, meg 28 is a tsh-m.


Mennyi a T3, T4-ed?

2011. dec. 28. 18:25

Szia Andi,

en 10 honapja szultem. 4 honappal ezelott derult ki, hogy pajzsmirigy rakom van. 2 honapja mutottek es most eppen egy "luxusbortonben" toltom a sugarterapias kezeles utani par napot.

sajnos a kerdesedre nem tudok valaszolni, csak azt akartam mondani, hogy nem vagy egyedul es a szules utani pajzsmirigy problema sajnos nagyon surun fordul elo. Ha legkozelebb orvost latsz kerdezz ra, hogy minden rendben lesz e a projecttel.

addig is kitartas es mosolyogj. erosnek kell lennunk az apronep miatt is! :)

2011. dec. 28. 18:21
Gyere föl több pm fórum is nagyon aktív ebben az ügyben:DD
2011. dec. 28. 18:10

Szülés előtti kivizsgálások alapján a pajzsmirigyem tökéletes volt. Fél évvel ezelőtt szültem, azóta már 4x néztek TSH-t, de mind mind rossz (pajzsmirigy túlműködés).... Endokrinológus elrendelt Anti TPO ÉS TG vizsgálatot, amelyek közül az Anti TPO magas lett (18, határ: 9). TG érték határértéken belül van, az alacsony felé tendálva. Nem értek ehhez, de érdekel, mi lehet velem..


Várom azok tanácsát, történetét, akik hasonló helyzetben voltak, vannak, mi volt a kezelés, mi lett velük... Nekünk tesó projekt miatt fontos a kérdés, na meg a magam egészsége miatt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook