Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyértékek fórum

Pajzsmirigyértékek (beszélgetős fórum)


23. Channa* (válaszként erre: 21. - Dina2)
2021. szept. 16. 22:09

Ez nem kötekedés, hanem nem szeretem, ha valaki azt sugallja, hogy egyél egészségesen, mozogj és meggyógyulsz, mert nem mindenre megoldás.

Az étkezés és mozgás fontos, de van amin már nem segít.


Kb. annyira tartom ezt felháborítónak, mint amikor a rákosnak javasolnak alternatív kezeléseket és azt javasolják, hogy tagadja meg a kemót.


Más farkával könnyű a csalánt verni, mert ha valaki megfogadja ezt és elpatkol, akkor csak meg kell vonni a vállunkat és már el is van rendezve...


A pajzsmirigy betegség egy komoly betegség, hiszen a pajzsmirigy szabályozza a teljes hormonrendszerünket, így nincs olyan, hogy kicsit túl vagy kicsit alulműködik, hanem az van, hogy beteg és gyógyítani kell, ha nem akar elbutulni, összeszedni más komoly betegségeket (epe problémák, cukorbetegség, mellékvese működési rendellenesség, szívbetegség, petefészek problémák és még sorolhatnám), akkor kezeltetni kell.


A kezeletlen pm. betegségnek halál a vége. Ezt kell tudomásul venni. Ez nem egy esztétikai probléma (van egy kis pukli a nyakamon), hanem nagyon komoly betegség, így kezelni kell és nem az étkezéstől, gyógyteáktól, ráolvasástól várni a gyógyulást...

22. Dina2 (válaszként erre: 21. - Dina2)
2021. szept. 16. 16:13
*Nem okozza....
21. Dina2 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2021. szept. 16. 16:12

Nek okozza...előhozza! Ha benned van a hajlam, örökletes pl, vannak dolgok amik előhozzák.

Teljesen kisarkítod amit írtam, de mindegy. A lényegen nem változtat. Mint ahogy azon sem, hogy minden eset teljesen egyedi és emberfüggő, kinek milyen súlyos és mi hozza elő vagy mitől szűnik meg a gond.

Én csak a saját tapasztalatomat osztottam meg, de nem te lennél Channa, ha nem kötnél bele mindenkibe... :)

Jobbulást kivánok minden pajzsmirigyesnek!

20. Channa* (válaszként erre: 18. - Dina2)
2021. szept. 16. 15:02

"A túlműködést leginkább a stresszes, túlhajszolt életmód hozza elő.


Elegendő pihenéssel, megfelelő táplálkozással, relaxációval, mozgással nagyon szépen karban lehet tartani. De a lelki dolgok rendberakása is sokat számít. "


Ezt írtad. Tehát a stressz okozza és a túlhajszolt életmód. Ha csak erről szólna, akkor valóban elegendő lenne a pihenés és stressz kezelés.


A mozgásról meg annyit, amit írtam is. A pajzsmirigy túlműködésnél szinte tiltott a mozgás, hiszen az amúgy is magas pulzus miatt a szívünket mégjobban terhelnénk, illetve a levegő kapkodást, erőtlenséget és egyebeket meg sem említem.

Az ember ilyenkor örül, hogy nem kap szívinfarktust, nehogy neki álljon mozogni, hiszen már a lassú sétától is lóg az ember nyelve.


Mint írtam benne voltam és guggolásból nem azért nem tudtam felállni, mert nem mozogtam eleget, hanem azért, mert egyszerűen nem volt annyi erő a lábaimba, mert annyira kimerített a szervezetem túlpörgése.

Képzeld el atr, hogy 1 órán keresztül intenzíven mozogsz (futsz, aerobicozol, kerékpározol minimum 15km/óra sebességgel), és nem állsz le, hanem még 1 órán keresztül folyamatosan csinálod. Szerintem a legtöbben helyben halnánk meg, akkor is, ha roppant sportosak vagyunk.

Simán tekerek órákon át, de azért időnként meg kell állnom néhány percre, ahogy torna közben szoktam lazsálni egy kicsit. Na, a túlműködésnél ezt nem tudod megtenni, mert alapból pörögsz.


És hozzátartozik, hogy én pl. nem vagyok egy picsogós valaki. Sokat mozgok és annak idején nem éreztem a pulzusomat sem, de most ha 90-re felmegy már a rosszullét kerülget...


Tehát, milyen kajára gondoltál? Mit kell figyelni? A mennyiséget? Vagy?

Lelki dolgok: hát nem mindenki ezomizériás. Én pl. teljesen kiegyensúlyozott vagyok. Nincs lelkiproblémám, így mit kellene rendbe tennem? Nem fogok azért pszichológushoz menni, hogy kitaláljon egy nem létező problémát/betegséget...

19. Channa* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 16. 14:45

Ha jól gondolom, akkor 20 körüli a felső referencia.

Ezzel már bőven lehet fogyni.


A gyógyszeres kezelés hatására átmehet alulműködésbe, illetve a műtét is ezt eredményezi, azaz a nem működést.

18. Dina2 (válaszként erre: 16. - Channa*)
2021. szept. 16. 11:04

hát eszem ágában sem volt felülbírálni az orvosokat, és nem bíztattam senkit arra sem, hogy ne menjen orvoshoz vagy ne szedjen gyógyszert.

azt sem mondtam tudtommal, hogy kizárólag az odafigyeléstől meggyógyul az ember.

de mint minden más betegségnél, itt is sokat segíthetünk a saját szervezetünknek azzal, hogy tudjuk mi a jó és ami a káros neki.

és mint minden más szervi betegségnél, itt is van az a szint, amikor valóban csak a műtét segíthet.

én azért továbbra is kitartok amellett, hogy kerülöm a napot, az alkoholt, a cukrot, mert ettől érzem jobban magam. lehet más meg mástól.

nem értem miért kell emiatt lehurrogni?

2021. szept. 16. 10:51

Nekem a T4 37. Nem tudom ez mennyire számít súlyosnak. Pár hét alatt 10 kilót fogytam. Jelenleg nyaki ultrahangra várok.

Az mennyire jellemző, hogy a túlműködés átmegy alulműködésbe?

16. Channa* (válaszként erre: 15. - Dina2)
2021. szept. 16. 10:43

Szerintem és orvosok szerint is, lehetetlen megelőzni és odafigyeléssel kezelni.


Nekem a TSH-m mérhetetlen volt az FT4 értékem 97. Az ATPO-m 2121. A pulzusom nem ment 130 alá.

Nem tudtam felszállni a buszra, csak ha segítettem kézzel. Ha leguggoltam, akkor nem tudtam felállni, nem tudtam kinyitni a vizes palackot, kávét sem tudtam főzni, mert nem tudtam letekerni a kupakot. A csizmámat sem tudtam felhúzni. Ennyire nem volt energiám.

6 hét alatt 25 kg-ot fogytam úgy, hogy nem voltam túlsúlyos, így anorexiás súlyra fogytam szinte (44 kg voltam a normál 60 kg helyett). 2 lépés után úgy kapkodtam a levegőt, mintha futottam volna 5 km-t.

A pajzsmirigyem kívül nem igen látszott, mert a mellkasom felé terjeszkedett.

11x8x2,5 CM!!! volt egy fél pajzsmirigyem. Nem MM, hanem CENTI!

Tehát, kb. az ötszöröse volt a normál méretnek, és nekem ebből kettő volt, azaz bár kívülről nem látszott, de belül volt egy 16x8x2,5 cm-es felesleges valami, ami nyomott mindent és a "csápjai" szépen mentek le a mellkasomba.


Még gyógyszerrel sem tudták kordában tartani, és a műtét utáni szövettanban A típusos sejteket is említhettek.


Hát én nem akartam pajzsmirigy rákos lenni, és nem akartam elfogyni sem. Az egyik kezelésem az volt, hogy feküdjek egész nap és egyek, nehogy elfogyjak...


Ja, és ez az egész nekem pont 6 hét alatt jutott ilyen szintre, mert előtte minimálisan volt nagyobb, de csak ellenőrzésre jártam évente, de egyszercsak beindult.


Azért kíváncsi lennék, hogy ebben az esetben is a helyes táplálkozást favorizáltad volna?


Én se akartam kés alá feküdni, de meggyőztek. Az életem múlt rajta, és nem akartam 40 évesen elpatkolni, mert ugye a 130-as vagy 170-es pulzus nem jó dolog. Sokan már attól kifekszenek, ha 90 a pulzusuk, én meg több, mint 1 évig éltem 130 feletti pulzussal.


Nem tudtak előbb műteni, mert túlműködéssel nem lehet műteni a kockázatok miatt, így a műtét előtt 3 napig injekcióban kaptam nagy adag pm. hormon "csökkentőt", hogy meg tudjanak műteni.

Persze, a műtétem se volt egyszerű (gondolom a pm. mérete miatt).


Itt a hoxán vannak többen, akiknek kivették a fél pm-jüket, majd hamarosan műtötték újra őket, mert egyértelműen pm. rák lett volna, ha bent marad a másik fele, a szövettan alapján.


Nyugodtan lehet próbálkozni, de nem gondolom, hogy egy laikusnak felül kellene bírnia az orvosokat. Nem azért akarnak megműteni valakit, mert ez a heppjük, hanem azért, hogy mentsék az életet, javítsák az életminőséget...

15. Dina2 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2021. szept. 16. 09:50

A T4 érték 34 volt legutóbb(az elég régen volt...) a TSH 0,0001- erre azt mondta a doki, hogy alig mérhető.

jelenleg egyedül szívritmusszabályozót szedek rendszeresen.

azt hozzáteszem, amiben egyetértek veled: hosszú idő, mire kikísérletezed, mi segít a gyógyszeren kívül/vagy meleltt. én is évekig gyógyszereztem, mire kitapasztaltam, mitől érzem jobban magam. de évekig fulladoztam a gyógyszer mellett is. aztán fordultak dolgok az életemben, megszűnt sok stresszforrás, és rájöttem mi okoz még rosszabb közérzetet (alkohol, nap). most egyelőre szinten tudom tartani, nem érzem rosszul magam.

az életemet talán nem veszélyezteti, de életre szóló feladatokat ad a pajzsmirigy.

viszont mivel mostmár tudom, hogy nálunk ez családban öröklődik-minden női tag küzd vele, vagy alul- vagy túlműködéssel, remélem időben tudunk figyelni, hogy a lányaink ne jussanak erre a szintre...

14. Channa* (válaszként erre: 13. - Dina2)
2021. szept. 15. 22:56

Még szerencse, hogy nincs orvosi diplomád;)


Bizonyos esetekben, mire végig próbálkozna az ember az általad favorizált odafigyelést, addigra kapna egy szívrohamot, elfogyna, stb.


Azért kíváncsi lennék arra a pajzsmirigy értékre, amin segített a táplálkozásra figyelés, relaxálás, stb.


Ha nem vállalsz be műtétet, akkor gondolom, hogy nincs semmi bajod, mert ha lenne, akkor valószínű, hogy kés alá feküdnél, hiszen az éltedről szólna az egész...

13. Dina2
2021. szept. 15. 22:42

Igenis sok múlik rajtunk! A túlműködést leginkább a stresszes, túlhajszolt életmód hozza elő.

Elegendő pihenéssel, megfelelő táplálkozással, relaxációval, mozgással nagyon szépen karban lehet tartani. De a lelki dolgok rendberakása is sokat számít. Nekem a nyugalom a legnagyobb segítség.

Pontosan érzem, hogy amikor huzamosabb ideig nem alszom eleget vagy alkoholt fogyasztok akármilyen kis mennyiségben, azonnal lüktetni kezd a nyakam...de ez van akkor is, ha túlzásba viszem a cukor vagy a sófogyasztást, vagy a napozást.

Ha mindezekre figyelek, nincs szükség gyógyszerre.

Műtétet bevállalni nem vagyok hajlandó. Úgy vélem, akkor is ugyanigy figyelni meg gyógyszerezni kellenne, csak más szerekkel.

Marad az életreszóló odafigyelés.

12. cilabogyó (válaszként erre: 11. - Channa*)
2021. szept. 9. 14:20
Régebben mindig mérnem kellett a nyakkörfogatomat. Volt, hogy több centis eltérés is volt. Anyukámat sem műtötték meg, szanatórium, gyógyszerek voltak csak. Én is szedtem régen gyógyszereket, de leállították. Nekem legtöbbször alulműködött a pajzsmirigyem.
11. Channa* (válaszként erre: 10. - Cilabogyó)
2021. szept. 9. 14:16

"szemmel láthatóan nagyobb volt a pajzsmirigyem"


Az enyém is látható volt szemmel és néhány vizsgálat után kivették.


Hát nem tudom neked mi volt a bajod, de abban biztos vagyok, hogy a szelén, magnézium és a kajára figyelés kevés egy megnagyobbodott/növekvő pm. meggyógyításához.

2021. szept. 9. 14:06
Én elkezdtem szedni a szerves szelént, szerves magnéziumot, mert a nyáron már szemmel láthatóan nagyobb volt a pajzsmirigyem, állandóan fáradt voltam, stb. Vérvételre nem mentem, mert tapasztaltam, hogy volt, amikor egy héten többször nézték, egyik nap jó, másik nap rossz volt a véreredmény. Családunkban van orvos, ő javasolta a szelént. Nekem segített. Kicsit utána olvastam még mit egyek és miket kerüljek, próbálok rá odafigyelni. Sokkal jobban vagyok, már nem vagyok fáradékony, helyreállt a székletem, nem hullik a hajam stb. Próbáljátok ki, hátha másnak is segít.
9. papája (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 9. 10:32
Sajnos semmit, ha lehetne tenni nem lennénk olyan sokan betegek.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Dina2)
2021. szept. 9. 08:00
Mit jelent az, hogy a többi rajtad múlik? Mit tud az ember csinálni vele saját maga, a gyógyszeren kívül?
7. Panna.33 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2021. szept. 9. 06:26

Na igen, a gyógyszert felírják, de be is kell szedni.

Bírom ezeket a modern sámánokat, akik szerint minden fejben dől el. Simán letolják magukról a felelősséget, és az áldozatot hibáztatják, ha nem megfelelő a kezelés, vagy annak az embernek nem használ.

6. Channa* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 8. 23:49

Étvágytalanság?

Ez nem egy jellemző tünet, és hajhullás sem.

A hasmenés és izzadás viszont igen.


Annyira nem nagy eltérés. Sokaknak ennél magasabb az FT4 értéke.


Van rá gyógyszer.

Semmi nem múlik rajtad. Ez egy új módi, de semmi igazság alapja nincs.

Kell egy kivizsgálás és majd megmondják, hogy mi a teendő.

2021. szept. 8. 22:40

Elég nagy eltérés, de gyógyszerrel simán helyre lehet hozni, illetve karban lehet tartani.

Habár nekem az öreg endokrinológus azt mondra, a gyógyszer csak 50% segítség, a többi rajtam múlik...

2021. szept. 8. 19:38

sTSH: 0.300-4.200 mU/L

fT4: 12.0-22.0 pmol/L

fT3: 2.4-6.3 pmol/L


[link]


A tünetek is túlműködők. Van rá gyógyszer.

2021. szept. 8. 17:27

Étvágytalanság, hasmenés, hajhullás, állandó izzadás.

Mennyire számít ez nagy eltérésnek?

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 8. 17:22

Pajzsmirigy túlműködés.

Vannak tüneteid vagy csak úgy megnézték?

2021. szept. 8. 17:12

Sziasztok!

Vérvétel eredménye szerint a TSH értékem 0.013, T4 szabad frakció pedig 37.78

Azt látom, hogy eltér mindkét érték a normálistól, de nem igazán tudom, hogy pontosan mit jelent ez. Háziorvoshoz csak holnap délután tudok menni. Addig is, valaki tudna segíteni, mire számítsak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook