Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Padlószint közötti eltérést mivel lehet kiküszöbölni? fórum

Padlószint közötti eltérést mivel lehet kiküszöbölni? (tudásbázis kérdés)


11. homern (válaszként erre: 1. - Varazscsok)
2012. márc. 13. 08:39
meg fogja szokni,1-2 esésnél nem hiszem hogy több lesz emiatt.nálunk a nagyszülőknél a nappali és az étkező között egy 15 cm-es küszöb van mert nagy a 2 szoba között a szintkülönbség,1x esett el 1 évesen,azóta sem volt ilyen.előre ne aggódjatok szerintem,majd ha azt látjátok hogy egész nap esik-kel miatta a kicsi és nem szokja meg,akkor megcsináltatjátok
2012. márc. 13. 08:21

Köszönöm a tanácsokat, ötleteket...

Hátha tényleg megtanulja, hogy fel kell emelnie a lábát. Lehet ragasztok rá valami más színt, hogy lássa, hogy ott akadály van :))

2012. márc. 11. 13:30
esetleg élvédőt tennék oda,hogy ne essen rá a peremre...mondjuk én legszívesebben körbeburkoltam volna a házat polifoammal,annyira paráztam..és nálunk most lesznek mégcsak beépítve a belső ajtók küszöbbel,hát rettegek...másfél éves lesz a fiam..
2012. márc. 11. 13:24

Nálunk is van egy ilyen szinteltolás, egy teljes lépcsőfoknyi fellépővel.

Mindkét gyerekem megtanulta, soha nem estek ott le. A kicsi másfél éves, most is úgy megy le, hogy leül, lerakja lábát, feláll és megy tovább. Felfelé pedig egyik kezével fogja a falat.

Egyszer viszont egy vendég kisgyerek akkorát esett ott...


Szóval megtanulja hidd el, igaza van angyaliérintésnek.

2012. márc. 11. 13:21
Ne aggódj, megtanul fellépni:)nálunk a konyha gyerekszoba között kb 10cm van, amíg mászik, megoldja, mikor megy, akkor ajtófélfába kapaszkodva fellép. Lépcsőn is meg kell tanulnia majd felmenni:)
2012. márc. 11. 13:18

szia..

szerintem megszokja a kicsike..ne aggódjál azon,hogy el fog esni.elesik és utána tudni fogja,hogy ott vigyázni kell..ez pont olyan,mint a lépcső,vagy fel le szállni majd az ágyra..megtanulja.


ezen ne agyaljál...jól van az úgy.

2012. márc. 11. 13:15
Láttam már szinteltolódás esetén, hogy a csempéket rámpaszerűen rakták le. Mondjuk annál is vigyázni kell, de 5 cm nem nagy lejtés.
4. 91d4989ab9 (válaszként erre: 3. - Varazscsok)
2012. márc. 11. 13:10
ugy értettem hogy nem csak odatenni, hanem lemérni mekkora kell olyan lenne mint egy küszöb csak szélesebb és lejtős, egy asztalosnak fél nap se egy ilyet összedobni
2012. márc. 11. 13:08
De a deszka elcsúszik, ha csak odateszem..
2. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Varazscsok)
2012. márc. 11. 13:07
csináljatok deszkából egy mini lejtőt oda
2012. márc. 11. 13:05

Az előszoba és a nappali között 5 cm-es szintkülönbség van, és úgy van lecsempézve, eddig ez nem okozott problémát, de azóta született egy kisbabánk, aki lassan járni fog, ezért valamit ki kellene találni.

Mi is felemeljük a lábunkat és úgy lépünk át, a másik helyiségbe. Félek, hogy a kicsi állandóan el fog esni. Segítsetek valami ötlettel, mit lehetne csinálni, a csempét nem akarjuk felszedni, még pár éve lett lerakva..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook