Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Feltöri a cipő a lábamat tud valaki valami jó praktikát, hogyan tudnám ezt végre kiküszöbölni? fórum

Feltöri a cipő a lábamat tud valaki valami jó praktikát, hogyan tudnám ezt végre kiküszöbölni? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 9. 15:21
én kalapáccsal lazitottam a sarkán.. higgyétek el nem lehet ugy ütn kivül belül h szétmenjen, vagy használhatatlan legyen..... nekem bejött
28. f758a7200f (válaszként erre: 25. - 02dd40895d)
2011. ápr. 6. 14:59

En amikor tehetem mezitlab vagyok es lapos kenyelmes balettcipoben.


Ezert szerencsere meg nem deformalodott el a labam, de imadom a magassarku szep cipelloket ha lehet, hegyes orral es tisztaban vagyok vele hogy eldeformaljak a labat eppen ezert mindig van a taskamban egy par "potcipo", hallgatok az osztoneimre es amikor erzem hogy faj, cserelek:)


Szoval ennel tobbet nem vagyok hajlando aldozni a szepseg oltaran:)))))


Csinalok labgyakorlatokat is stb de azt hiszem hogy genetikus is nalam hogy annak ellenere hogy mindig ilyen "satu" cipokben jarok mar vagy 15 eve, nincsenek butykeim stb


Az egyetlen baj ez az erzekeny bor, de elottem szolok is mondtak mar, a gyogycipokre is igy reagal, szoval nekem ez a folytonos cipocsere jott be, naponta 4x valtok cipot hogy mindig mashol terheljem

2011. ápr. 6. 14:41

Az a cipő, mely a vásárláskor nem kényelmes, a használatban "kényelmesre taposható" csak ennek az az ára, hogy némileg eldeformálódik, elformátlanodik.

Más!

A reklámokban (itt jobboldalt is a clickshoes.com -nál) mutatott cipőnek olyan magas a sarka, hogy a viselése hosszabb távon, minden bizonnyal fájdalommal fog járni, és még a lábat is feltöri.

26. 02dd40895d (válaszként erre: 21. - Andin)
2011. ápr. 6. 14:37
Nyugodtan vegyed meg azt a méretet, amelyik mindkét lábadra passzol! (Tehát a nagyobb méretet.) Ha zárt a cipő, egy talpbetéttel kezelhető a dolog, ha meg papucs, vagy szandál, abból meg olyan fazont kell választani, amelyik állítható pánttal, csattal, stb. rendelkezik! (Egyébként - végső esetben - ezekbe is lehet beragasztható betétet tenni úgy, hogy nem is látszik)
25. 02dd40895d (válaszként erre: 20. - F758a7200f)
2011. ápr. 6. 14:31

Nyugodt lehetsz, pont azért lett volna kényelmes! Ha figyelmesen olvastál, azzal kezdtem, hogy tudtok-e áldozni a szépség oltárán?

Egyébként megértelek! :)

Csak ezek után az a kérésem, fogadd el azt a mondást, miszerint "A szépségért áldozni kell!"

Ha majd 51 éves leszel, mint én, akkor már a cipő megjelenése, színe, fazonja lesz az utolsó szempont a vásárlásnál! Meglásd, eljutsz oda is, hogy még a cipős dobozt is hajlandó leszel a lábadra húzni, ha egyszer az a kényelmes!

Fiatal koromban én is hittem az olyan baromságokban, hogy "Nem baj ha kicsit szorít, majd a hordásban kitágul!"

Aztán minek kell kínlódni napokat, heteket a hordással, hogy egyszer kényelmes legyen?!?

Most már csak olyan cipőt vagyok hajlandó megvenni, ami már a boltban is olyan, mint ha 1000 éve hordanám.

(A Bir.en.tock cipő ilyen! Nem szép, de 100 km-t is könnyedén sétálok benne)

24. Szilvamama (válaszként erre: 18. - 02dd40895d)
2011. ápr. 6. 13:13
Sc.ll papucs: 2005-ben végigkóricáltam egy hetet benne Rómában, kánikulában, probléma nélkül, szegény végelgyengülésben nyúlt ki. Pótlására ugyanaz a márka, típus, csak más színben: véresre törte a lábam ...
23. Andin (válaszként erre: 22. - F758a7200f)
2011. ápr. 6. 13:09

Zárt cipőnél amúgy sincs nagy gond. Kedvenceim a csizmák :)

Leginkább a tipikus női papucscipőkkel nehéz.

De megoldom és nem is zavar annyira, mindig van nálam ragtapasz :) Csak azzal nem értek egyet, hogy a cipőválasztás rossz. Volt más nekem Sc.ll, Col.mbia meg rengeteg másféle cipőm is, és majd mindegyik feltörte a lábam.

22. f758a7200f (válaszként erre: 21. - Andin)
2011. ápr. 6. 13:01

Esetleg a nagyobbat veszed es a kisebbik labad cipojebe teszel egy vagy 2 talpbetetet:)


Amugy a jobb markakbol van fel szam is, 35 es feles stb, de ez sem biztos hogy megoldja a problemat mert az egyiket igy is nyomna a cipo gondolom


A talpbetetet viszont probald ki mindenkeppen, ha kivehetos a cipo belseje akkor ala is teheted, igy nem fog latszodni egyaltalan es mozogni sem. De csak zart cipovel mukszik ez a trukk:)

21. Andin (válaszként erre: 19. - 02dd40895d)
2011. ápr. 6. 12:47
Ahhoz, hogy a pontos méretben meg tudjam vásárolni, külön kellene árulniuk a balost és a jobbost. A bal lábam 36-os, a jobb 35-ös :))
20. f758a7200f (válaszként erre: 19. - 02dd40895d)
2011. ápr. 6. 12:30

Nekem volt b.rkenstock papucsom is es azert annyira nem volt kenyelmes, szetlapult benne a labam es a ferjem azt mondta hogy csak akkor menjek benne utcara ha valami olyan kornyekre kellene mennem ahol nap mint nap megeroszakolnak barkit, ezzel a papuccsal garantaltan elriasztanek barkit! :)))))))


Ezek utan ki is dobtam, egeszseg ide vagy oda, remelem megertesz

2011. ápr. 6. 12:15

Előző folytatásaként.

Hajlandók volnátok-e egy kicsit áldozni a szépségetekből, a megjelenésetekből?

Ha igen, akkor garantáltan van megoldás! Sőt a meztelen lábat se töri fel se a szandál, se a cipő!

Most, miután itt TILOS reklámozni, ezért aki kíváncsi, annak E-mailben javasolok egy-két cipő/szandál márkát, amik - ha a pontos méretben vásároljátok meg - biztosan soha az életben nem töri fel a lábatokat! Erre akár az életemet is fel merem tenni! Azért merem ezeket ajánlani, mert Istennek hál' volt szerencsém (amikor még kicsit "jobban ment a szekér") kipróbálnom mindegyiket. Ezek azóta is megvannak, és hordom őket rendszeresen. Csak ízelítőként: M.T, (szigorúan az eredeti svájci gyártmány) aztán a B.RKE.ST.CK, a Jos.f Sei.el, Dr. Ba.z, és még sorolhatnám.

2011. ápr. 6. 12:03

Drága Hölgyeim! Válasz 12-17. hozzászólásig.

1.) A cipő ára és a minősége között nincs mindig szoros kapcsolat! Azaz, attól, hogy egy divatos márkáért mennyi pénzt kell otthagyni egy butikban, az még nem jelenti azt, hogy az a legjobb! (Ha bementek egy sport boltba és megnézitek a világ legmárkásabb edzőcipőit (A..D.S, NI.E, REE...K, FI.A, PU.A, stb., stb.) azokat egytől-egyig Távol-keleten, vagy éppen Romániában gyártották! Egyetlen párat se Németországban, Franciaországban, Olaszországban, vagy éppen az USA-ban! De ez talán nem is lenne probléma, hiszen az eredeti gyártó által megszabott és ellenőrzött minőség szerint. Ezzel csupán azt kívántam érzékeltetni, hogy a név mögött nem mindig az van, aminek látszik!

A butikosok, de sajnos nem csak azok, hanem a nagykereskedők is SAJNOS! sokszor töltik fel az üzletek polcait "utángyártott" vagy inkább hamisított áruval.

17. Szilvamama (válaszként erre: 11. - 02dd40895d)
2011. ápr. 6. 11:40
Mérget ne vegyél rá ... Nekem még nem találtak ki olyan cipőt, ami nem törte ki a lábam. És ez alól a 25 ezres olasz bőr sem volt kivétel.
16. f758a7200f (válaszként erre: 12. - 28031e7f97)
2011. ápr. 6. 10:31

Én a helyedben első időkre hordanék magammal mindig egy másikat a táskában, kocsiban. Így a megfelelő alkalommal, amikor már nem bírod tovább, cserélsz és kész.


Legalább a másik egy másik helyen fogja feltörni másfél óra múlva, de addig is, az a hely ahol most fáj, pihen:DDD

15. f758a7200f (válaszként erre: 13. - Andin)
2011. ápr. 6. 10:29

NEkem meg pont a jobb lábam nagyobb:)


De kb. ugyanez a történet minden tavasszal

14. f758a7200f (válaszként erre: 11. - 02dd40895d)
2011. ápr. 6. 10:29

Hát nekem már volt olyan, hogy pr-da, sergio r-ssi cipő is feltörte a lábamat első használatkor, sőt f-rragano is.


Szerintem arról is van szó, ahogy mondod, mindig harisnyát kellene, de sajnos a szandikba nyáron nem mindig megoldható (megsülünk?:D)


Egy másik fontos dolog tényleg a méret, legtöbbször már többórás mászkálás után próbálom fel a cipőket, hogy eleve "dagadt" lábra legyen a méret, vagyis, hogy a későbbiekben bírja a strapát. Plusz mindig a jobb lábra próbálom először mert egy kicsivel nagyobb, ha oda jó, akkor tuti jó:)


De még egy jó márka sem véd attól, hogy hónapokig télen zokniban jártunk és a lábfej bőre megint puha lett, szóval minden tavasszal el kell venni a "szüzességét":)

13. Andin (válaszként erre: 11. - 02dd40895d)
2011. ápr. 6. 10:17

Nekem is mindig feltöri a lábam minden cipő és papucs. Pedig bőr, jó minőségű, márkás stb.

Csak a bal lábam egy egész számmal nagyobb, mint a jobb. Emiatt nem egyformán mozog, dörzsölődik a két lábam.

12. 28031e7f97 (válaszként erre: 11. - 02dd40895d)
2011. ápr. 6. 10:09
A legegyszerűbb, legpuhább papucs is véresre töri a lábamat....Ne..kérlek ne sorold...
2011. ápr. 6. 10:06

1.) A jó cipő soha - még első alkalommal se - törheti fel a lábat!!

2.) Előzőek miatt inkább kevesebb cipőd legyen, de azok jó minőségűek, bőrből készültek, megfelelő méretűek legyenek! FIGYELEM! A hiúság nagy úr! Ha csak egy fél számmal is kisebb a cipő, szandál, stb. akkor fennáll a veszélye annak, hogy anatómiailag rossz helyen támasztja, tartja, fogja a lábat, sarkat, bokát!

3.) A bőr cipőt első használat előtt Babakrémmel jó vastagon be kell kenni egy éjszakára. (Ha szükséges, ezt mindaddig ismételni, míg beszívja a krémet a cipő) Ezzel a kezeléssel puhítani lehet a bőrt, ami egyrészt nem fog kitöredezni és idő előtt tönkre menni, másrészt a puha bőr könnyebben alakul a lábhoz.

4.) A cipőt - lehetőleg - mezítlábra ne vegye fel senki! Zokni, harisnya (szükség esetén "titokzokni") viselése sokat segíthet. Tudom, papucsba, szandálba nem való harisnya!

Ilyenkor jó szolgálatot tehet, ha a lábat előtte (lehet közben is) alaposan behintőporozzuk. (Nem kell, hogy hófehér legyen a láb tőle)

5.) Az állítható csat, pánt, fűző arra való, hogy azt úgy állítsuk be, hogy a láb ne csúszkáljon a papucsban!

Soroljam még?

10. 28031e7f97 (válaszként erre: 8. - F758a7200f)
2011. ápr. 6. 10:03

Nagyon köszönöm :)

Tudtam, hogy találok sorstársakat :)))

9. 28031e7f97 (válaszként erre: 7. - Ae7cca89ee)
2011. ápr. 6. 10:02

Normál papucsot, japán papucsot. Igen, a lábfejet töri fel és ott zavar a legjobban, mert utána egész nyáron látszik. Plusz ha váltogatom a papucsokat, akkor újra és újra feltöri.

(Nem gagyi papucsokat hordok, van közöttük bőr, de teljesen mindegy mert annyira érézkeny a lábam, hogy mind feltöri...)

2011. ápr. 6. 10:01

Én úgy szoktam csinálni minden évben, hogy 4 szandit váltogatok a nap folyamán, és így minden pár óra után máshol keletkezik a seb (mert nekem is érzékeny a bőröm, és hiába nagyon jó minőségű bőrszandikat, papucsokat használok, a tél alatt minden évben elszokik tőle a lábam), és kialakul minden helyen a pici bőrkeményedés, ami a későbbiekben megvédi. Ez pár nap alatt lezajlik ám, lényeg, hogy ne egész nap legyen rajtad a cipő, hanem csak egy órácskát ez, egy órácskát az. Így nem lesz véres seb, csak láthatatlan bőrkeményedés, ahogy a bőröd hozzászokik:) És ezt a melót minden évben muszály megcsinálni, akár ugyanazokkal a szandikkal is, mert télen zoknit,harisnyát hordunk és elszokik a bőrünk tőle.


Ja, és mindig legyen ragtapasz a táskádban, van egy jó, compe-d, ezt használhatod arra is, hogy ahol már véresre törte, ott begyógyul, több napig is fenthagyhatod (zuhanyozásnál vigyázz!)

7. ae7cca89ee (válaszként erre: 3. - 28031e7f97)
2011. ápr. 6. 09:40

Milyen papucsot használsz, ami feltöri a lábadat?

Ez a fajta lábbeli szinte alig találkozik az ember lábával, max a lábfejnél, vagy, ha olyan gésa csoszogót használsz akkor a nagylábújj és a mellette lévő lábujjal érintkezik.

6. 28031e7f97 (válaszként erre: 5. - 4327a8e017)
2011. ápr. 6. 09:38
Ha már pár napig nem veszem fel, akkor újra feltöri...és minden papucs, szandál...
5. 4327a8e017 (válaszként erre: 3. - 28031e7f97)
2011. ápr. 6. 09:38

Nekem is ez volt, de amióta a szandálom/papucsom az első néhány alkalommal csak pár perces útra veszem fel, nem töri fel a lábam.

Másik megoldás: vegyél finomabb bőrből/anyagból készült lábbelit, a gagyi papucsok nekem sebesre "vágták" a lábam...

2011. ápr. 6. 09:37
Mikor először húzod fel néhány alkalommal ahol fe szokta törni ragtapasz előre, minta már feltörte volna. Ha elérhető helyen van, ruha a cpőre és megkalapálod.
2011. ápr. 6. 09:35

Minden évben újra és újra az összes szandál, papucs, cipő feltöri a lábamat és ezért majd' egész nyáron tele vagyok sebhelyekkel.

Tud valaki valami jó parktikát, hogyan tudnám ezt végre kiküszöbölni?

2. Andin (válaszként erre: 1. - 28031e7f97)
2011. ápr. 6. 09:35
Nekem is :) A balt.
2011. ápr. 6. 09:34
Feltöri a cipő a lábamat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook