Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Oxigénhiányos, volt Dévényes gyerekek - avagy miből lesz a cserebogár?! fórum

Oxigénhiányos, volt Dévényes gyerekek - avagy miből lesz a cserebogár?! (beszélgetős fórum)


1 2
34. rikitiki02 (válaszként erre: 33. - Trapiti)
2015. dec. 21. 21:00
Igen csak az a baj hogy ahhoz nekunk at kell repulni az oceant :( Irni fogok nekik egy emailt, hatha tudnak velemenyt mondani
33. trapiti (válaszként erre: 32. - Rikitiki02)
2015. dec. 21. 20:55
Hát ha nem is lenne hatástalan, de sokkal kevesebbet lehet már ilyenkor elérni mintha pár hetes korban kezdtétek volna. Azért egy vizsgálatot szerintem megér, a szakember többet tud mondani mint itt a fórumon bárki. Én kérnék egy időpontot az alapítványhoz...
32. rikitiki02 (válaszként erre: 31. - Pandrea1)
2015. dec. 21. 20:46
Mennyi ideje jartok Devenyre? Mi kulfoldon elunk es erosen gondolkodom hogy hazahozom az agyserult kisfiamat Devenyre, de mar 2 eves, nem jar, nem ul :( Elkestunk?Ennyi idosen mar nem lehet rajta segiteni? Mennyi idore kellene hazakoltozni?
31. Pandrea1 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2011. nov. 5. 18:58

Sziasztok!

Fefe most 2 éves és súlyos oxigénhiányos állapotban született, 22 perces újraélesztéssel. Epilepsziás is amire már sokfajta gyógyszert szedett.

Sok terápiát kipróbáltunk már, de a tuti hatás a Dévénynek köszönhető. Ami még jó az a HRG, és a TSMT ha jó terapeutát tudsz kifogni és ha a gyerek hajlandó az otthoni tornákra.


Nálunk a tsmt feladatsor nagyon nehéz, csak a felét csináljuk. Dévényen ügyesen kúszik, mászik. HRg-nél jól ellazul és sokat fejlődött a fejtartása tőle.

30. Ametiszt19 (válaszként erre: 27. - Kianika)
2011. nov. 3. 17:26
Alapozó terápia is segíthet.
29. MelisUK (válaszként erre: 28. - MelisUK)
2011. okt. 28. 11:40
Most nézem épp a Dévény Annával készített riportot a youtube-on, ami négy részből van feltöltve, a másodikban ő is megemlíti, hogy vannak ilyen ál-dévényesek... Vigyázni kell. És meg is említi, hogy valaki felkereste őket, hogy dévényre járnak és nem fejlődik a gyerek. Figyeljetek nagyon oda, a gyermeketekről van szó!
2011. okt. 28. 11:04

Sziasztok!

Mindenki figyelmét szeretném felhívni, hogy ha nem látványos a dévény tornán a gyermek fejlődése, akkor gyorsan menjetek máshová! A fejlődésnek látványosnak kell lennie. Nálunk családon belül történt, hogy a gyerek szinte születésétől fogva jár déványre mert a bal oldalával gond van, kéz, láb, agyfélteke, már 10 hónapos a gyerek és nincs fejlődés. Budapesten járnak kezelésre, 5ezer forint alkalmanként... Elmentek Miskolcra, mikor szabin volt a doki, addig ott kezelték és hatalmas fejlődést vettek észre. Majd visszamentek Bp-re és újra visszafejlődött. Így elmentek Dévény Annához tanácsot kérni, aki azt tanácsolta, hogy többet ne vigyék ahhoz a nőhöz a gyereket. A gyermek állapota folyamatosan stagnált... Elképesztő, hogy tényleg vannak ilyen emberek, akik más ember nyomorából élősködnek. Direkt nem fejlesztette a gyereket, hogy minél tovább oda járjon. Pedig tényleg szinte születés után elkezdtek járni a tornára...

27. kianika (válaszként erre: 26. - Trapiti)
2010. ápr. 15. 11:24

Szia!


Teljesen egyetértek veled. A Katona módszert én otthon is csináltam 3 hónapig. Mielőtt hazaadták a kórházból 10 perc alatt megmutatták a technikát. Nem is tudom ezt hogyan gondolják. Amit egy gyógytornász évekig tanul, azt nekünk 10 perc alatt el kell sajátítani. És ezen múlik a gyermekünk fejlődése. A Dévény módszert, pedig semmibe nézik (Svábhegyen). Mikor hazajöttünk a kórházból azt sem tudtam, hogy mi az a DSGM. A neten találtam rá. Nem tudtam eldönteni, hogy mit csináljak,de végül a sok szülői tapasztalat miatt a DSGM mellett döntöttünk. Laura 18 hónaposan kezdett el járni, ekkor a DSGM gyógytornász azt mondta, hogy innentől őrá már nincs szükség (és állapotos is lett), ezért azóta nem hordtam sehová. A környékünkön semmi lehetőség (Kalocsa). DSGM kezelés is 40 km-re volt. Aki nagyvárosban lakik azok szerencsésebbek, mert rengeteg lehetőségük van.

Laura most került óvodába. Ők ajánlották, hogy vigyem el a tanulási képességet vizsgáló bizottság elé. Itt teljesen elámultak, hogy mennyire felépült a kislányom. Szükség van fejlesztésre, de így is hálát adok, hogy csak ennyi a probléma.

A járása kicsit labilis. Futás közben sokszor elesik, az ugrálás páros lábbal is nehezen megy neki. De imád mozogni, mindenhova felmászik, semmi félelemérzete nincsen. Remélem sikerül valamiféle mozgásfejlesztést kapnia az óvodában. Most járnak utána. Szerintem egy konduktor is elég lenne. Ennél képzettebb személyt szerintem nem találunk. Mondjuk egy TSMT terapeuta még jobb lenne.

Beszéde sem tökéletes, nehéz megérteni, remélem egy logopédus tudja fejleszteni.

Értelmileg teljesen rendben van.

A magatartásproblémát tényleg nehéz eldönteni, hogy mi okozza. Nagyon féltem, hogy mi lesz az óvodában, mert addig Laura mindenkivel nagyon ellenséges volt. De hihetetlenül jól viseli az óvodát, imádja az óvónőit, és ők is Laurát. Nagyon szerencsés vagyok, hogy ilyen óvónőkhöz kertül, akik belátják, hogy rá több figyelmet kell szentelni.

Azokat a szülőket nagyon sajnálom, akik nincsenek időben felvilágosítva. Amikor azt hallom, hogy egy gyerekorvos, védőnő azt mondja, hogy lusta a gyerek fel tudnék robbani. Hiszen az egyetlen titok, hogy időben elkezdődjön a fejlesztés, 5-6 hónaposan már késő. Nálunk úgy adták haza a kórházból, hogy semmi gond vele. (2-3-as apgar mellett!!!!) De szerencsére jó volt a gyerekorvosom.

26. trapiti (válaszként erre: 25. - Kianika)
2010. ápr. 14. 14:43

Szia!


De jó ilyet olvasni!!! :)))))

Az én kislányomnál is a Katona módszert próbálták, az első 5 hétben amíg kórházban volt, és mi még nem voltunk vele. SEMMIT nem használt, sőt... Max. annyi haszna volt, hogy addig sem volt egyedül,a míg a gyógytornász foglalkozott vele.


Én egyre inkább hiszek abban is (pontosabban tapasztalom) hogy a DSGM-mel kezelt gyerekeknek nemcsak a mozgása, hanem az egész fejlődése is "felpörög", rengeteg ismerősünk van ahol Dévény módszerrel kezelték a gyereket, és szembetűnően jobban fejlődnek a kortársaiknál. Szerintem akkora inger-dömping éri őket egész pici korukban, ami óriási előny később is :) Ti hogy tapasztaljátok?


Más: nálunk az egyetlen "maradványtünet" inkább a magatartásában jelentkezik Lucának. Persze nehéz eldönteni, ebből mennyi az alaptermészet és mennyi az oxigénhiány...

2010. ápr. 14. 14:33

Sziasztok!


Az én kislányom oxigénhiánnyal született (apgar 2/3). Először Katona módszerrel kezeltem, de ettől nem fejlődött semmit. 4 hónapos korában kezdtük hordani egy DSGM szakgyógytornászhoz hetente 2x. 8 hónaposan még egyik oldalára sem fordult. Ezután kezdett csak el lassan fejlődni. A gyógytornász javaslatára elvittük a szegedi gyermekkorházba, ahol felajánlották, hogy befeküdhetünk 2 hétre intenzív kezelésre (lökésterápia). 1 éves kislányom minden nap kapta DSGM-t. Ennek hatására felült, felállt pár hónap leforgása alatt. 18 hós korában pedig elindult. Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a módszert. Most 3 éves, kicsit még labilis a mozgása, de még a szakemberek szerint is CSODA, hogy így felépült. Nem csoda, csak a DSGM, hit és kitartás kell hozzá.

24. H-Orsi (válaszként erre: 23. - Fildus)
2010. márc. 3. 08:23

Szia!


Nálunk Réka elég súlyos agykárosodással született, aminek egyik következménye, hogy a végtagjai elég feszesek, a törzse pedig hipotón. 18 hónapos, még nem mászik, ezért kell a dévény. Eddig heti egyszer jártunk, de pénteken megyünk a központba, hátha elvállalnak ők is heti 1-2 alkalmat, és akkor pár hónapig intenzív kezelést kapna.

23. fildus (válaszként erre: 22. - H-Orsi)
2010. márc. 1. 11:42

Én figyelem állandóan. Vmiért az utóbbi időben nagyon kihalt ez a fórum.


Ti miért jártok Dévényre?


Mi nyaki, háti és bal oldali izomgyengeség miatt. Elvileg addig kell járnunk, amíg önállóan stabilan nem járunk... ami még kicsit odébb van azért...

22. H-Orsi
2010. febr. 27. 13:15

Sziasztok!

Jártok még ide? Mi a mai napig dévényezünk és még fogunk is pár évig...

21. fildus (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2010. jan. 29. 00:37

Én azóta egyébként lecseréltem a gyerekorvost, mert nem bíztam meg már benne!


Nálunk szerencsére születésekor nem volt oxigénhiány, 10/10-es apgarral született. Viszont a születése utáni 4. napon hányt, nem evett, így fertőzéssel átszállították egy másik kórházba, úgyhogy nem indult könnyen a kinti életünk. De szerencsésnek mondhatom magam, mert van egy egészséges gyermekem, akit szerencsére tornával helyre tudnak hozni, és mindezt egy dévény tornásnak köszönhetem!

20. trapiti (válaszként erre: 19. - Fildus)
2010. jan. 28. 17:51

Igen, ezt már nagyon sokmindenkitől hallottam :(((((( A gyerekorvosok gyakorlatilag nem foglalkoznak az ilyesmivel, csak amikor már nagyon ordító a dolog, akkor meg már értékes idő vész el. A védőnők meg hasonló okosságokat javasolnak. :( Aki belenyugszik, ott nagy baj is lehet... amíg az alapítványba jártunk, rengeteg ilyen babát láttunk, akik későn jutottak el a megfelelő kezeléshez. Óriási felelőssége van szerintem itt a gyerekorvosoknak, védőnőknek :(


Egyébként nekünk sem mondta senki, csak azt hogy feszes és feltehetőleg sérült lesz. De hogy mit csináljunk, arról semmi. Katona módszerrel tornáztatták 5 hetes koráig a kórházban, ami persze semmit nem ért, mielőtt hazahoztuk, mutattak 3 gyakorlatot, hogy azt csináljuk és ennyi.

Igaz, mi már úgy vállaltuk Őt (örökbefogadás volt) hogy tudtuk, hogy mi van vele és azt is, hogy hová fordulunk, így már két hóbapos korában kezelésre jártunk. De nincs mindenkinek ilyen szerencséje :(


Mostanában úgy látom, hogy az is nagyon nehéz ügy, ha a Dévény kezelés után keres az ember vmi folytatást. Egyre inkább látom, hogy ez a történet nem ér véget a DÉvény tornával...

19. fildus (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2010. jan. 28. 17:38

Hiába mondtam a gyerekorvosnak (amikor a kislányom 3 hónapos volt), hogy a gyermekem csak egy irányba forgatja a fejét. Nem csinált semmit. A védőnő mondta, hogy fordítsam meg a kiságyba. De ez sem segített, minden ugyanúgy maradt, mint régen. Aztán másfél hónap telt el mire megkaptam a védőnőtől egy dévény tornával foglalkozó gyogytornász nevét és telefonszámát. Még aznap felhívtam és a következő hétre kaptunk is időpontot. Akkor kicsit megijedtem, mert Nóra néni azt mondta, nagyon gáz a helyzet, és elég későn mentünk. Ott derült ki, hogy az egész bal oldalán izomgyengeség van. Azóta minden héten járunk, hetente egy alkalommal. Úgy veszem észre rajta, hogy nagyon szeret odajárni, igaz az első 5 alkalommal végigordította a kezelést.


Látványos a javulás, iszonyatosan le volt maradva a többi vele egykorúhoz képest. A sok közös munka és itthon gyakorlás megtette hatását és behozta a lemaradását úgyahogy. Januárban múlt egy éves, és igaz még csak most állt fel, de most már elég gyakran feláll, nem csak a kiságyban.

18. trapiti (válaszként erre: 16. - Cis77)
2010. jan. 28. 17:27

Nem hiszem, hogy aspergeres, a közösséget nagyon jól viseli, "falkavezér" típus és egyáltalán nem visszahúzódó. Inkább azt mondták, ha ilyen marad, hyperaktiv gyanús, de azt sem lehet még ebben a korban kimondani. Meg hát, remélem, hogy a tsmt alakít rajta annyit, hogy nem is lehet később sem :)


Sajnálom az úszást....

Esetleg hívd fel a BHRG-t hátha ők tudnak tanácsot adni, hogy hol lenne a közeletekben ilyen.

17. Cis77
2010. jan. 28. 15:44

hát a dunavarsányi úszás nem jött össze, ott nem tartanak HRG órát, csak babasúzás van.

igazából nem értem. ha úgyis ott van, miért nem tud a baabúszás után plusz egy órát rászánni, hiszen fizetek érte...

16. Cis77 (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2010. jan. 28. 14:54

az apsergert nem is fogják 2 évesen diagnosztizálni. ahhoz még kell egy kis idő... de kívánom, hogy ne az legyen, nem könnyíti meg a közösségi életet...


iskola:

Nagyon sok beszélgetés, vívódás után eldöntöttük a suli kérdést, a végső lökést az óvónéni adta meg hétfőn, 1 órát beszélgettünk nagyon részletesen és őszintén a lehetőségekről. mivel ő ismeri legjobban Nadint erről az oldaláról és fejlesztőpedagógus is, így a véleménye fontos volt.

azt mondta, hogy a lánykánk hihetetlen mértékben fejlődik minden területen, tulajdonképpen iskolaérett, amit ő tud is magáról. készül is az iskolába nagyon.

szerinte semmiképp ne vigyük bármilyen speciális iskolába, ahol nagy eséllyel ő lenne a legokosabb és nem lenne kihez felfelé mennie. nyugodtan adjunk esélyt a sima iskolának, jövőre.

és ne féljek, hogy a következő év visszahúzza, mert átalakítják kicsit az oviban a csoportokat és a csoportjában 5-6-7 évesek lesznek, tehát nem lesznek picik, hogy hozzájuk húzzon. ez adta meg azt a lökést, hogy én is elfogadjam, várjunk még egy évet, mert ha így fejlődik tovább, akkor jövőre nyugodtan alhatunk. (vagy nem)

15. trapiti (válaszként erre: 13. - Fildus)
2010. jan. 28. 14:39

Szia :)

És mik a tapasztalataid?

14. trapiti (válaszként erre: 12. - Cis77)
2010. jan. 28. 14:39

Nagyon érdekes, amit írsz... A HRG-hez drukkolok, mert szerintem is csoda, és lehet hogy épp erre lenneszüksége!


Az én lánykám még csak 2 és igazán diagnosutizál problémája nincsen. Viszont amikor a tsmt-t elkezdtük ugyanúgy az ugrás, lépcsőzés, guggolás volt a gond a mozgásában. Pl. úszáson nem tud(ott) beugrani a medencébe, pedig egyébként ő az egyik legügyesebb, imádja a vizet. Mások simán beugranak, ő viszont belépni tud csak.

Intelligencia: 27 hónaposan ismeri az összes nagybetűt és a kisbetűk közül is néhányat. Érdekli az olvasás, úgy kell mesélnem, hogy mutatom a sorban hogy hol tartunk az olvasással, néha visszakérdez, hogy ez vagy az hová van pontosan írva (pl szereplők neve stb.)

Beszéd: a felmérés szerint minimum egy évvel van előre abban ahogyan kifejezi magát, viszont ehhez képest nem beszél tisztán, bizonyos hangok hiányoznak (persze az átlag két éves beszédéhez képest még nincs ordító különbség, csak a saját szintjéhez képest).

Nem aspergeres ill. nincs olyan konkrét "baja" amit 2 évesen diagnosztizálni lehetne, de mégis úgy látom, ezek olyan dolgok, amikre érdemes figyelni.


Iskolával kapcsolatban mit mondanak? Találtok olyat, ami megfelelő lesz? Az oviban hogy állnak hozzá?

13. fildus
2010. jan. 28. 14:22
Mi "csak" dévény tornára járunk 4,5 hónapos korunk óta bal oldali izomgyengeség miatt.
12. Cis77
2010. jan. 28. 14:02

6 éves lesz áprilisban. az intelligenciája kiemelkedő. összességben korának megfelelő fejlettségű, csak éppen van amiben nagyon lent van van, amiben nagyon fent....

Dunavarsányban van HRG-s oktató, most írtam neki, remélem, hamarosan áttérhetünk a vízre, én csodának tartom, amit ott el lehet érni.

azt modnják a beszéd a legfinomabb mozgás, de ha megnézem a lánykám tökéeltesen beszél... de közben nem tud lépcsőzni, biciklizni, egy lábon állni, kinyújtnai a karját...

a rajzain az ovis jele nincs rajta, mert nem tudja lerajzolni a kiflit.. de a nevét mindenre ráírja. ír, számol... de hát ilyen egy aspergeres...

11. trapiti (válaszként erre: 10. - Cis77)
2010. jan. 28. 13:50

Igen, most néztem az adatlapodat.

Még itt Bp-en sem egyszerű, mert ha a város másik végében van vmi, akkor már nehéz mindent összeszervezni, de vidéken sokkal nehezebb :(

Az már nagyon nagy szó, ha nem látszik rögtön, hogy gond van... Mennyi idős most?


A rajzolás nálunk sem egyszerű, főleg a szinezésnél látszik, hogy más gyerekek sokkal percízebben tudják követni a vonalakat. A TSMT-n azt mondják, ha van változás a nagymozgásokban és a mozgáskoordinációban, az magával hozza majd a finommozgások ügyesedését is.


Az úszás nagyon jó, de tényleg nehéz olyan helyet találni, ahová nyugodt szívvel megy az ember. Kevés az igazán tiszta, gondozott hely...

10. Cis77 (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2010. jan. 28. 13:35

vidéken lakunk, örülök, ha bármilyen szakembert találok és óriási mázlimra még jók is akiket találunk. de az úszás még nem feltárt terület.

mivel tubus volt a fülében másfél évig így nem is foglalkoztunk vele.

egyébként ma már ha egy idegen látja, és jobb passzban van és nem kell rajzolni, akkor senki nem mondja meg, hogy bármi gond van vele. de egy hosszabb találkozó alatt már kiderül, de azok inkább az autizmus miatt kialakult problémák. a rajzolásról meg ne beszéljünk, jaj...

9. trapiti (válaszként erre: 8. - Cis77)
2010. jan. 28. 13:25

Szia!

Nehéz lehetett átélni :(

Bár nálunk végülis nem lett ilyen súlyos a helyzet, ill. amit jósoltak, az hasonló volt, de végülis mégsem lett igazuk.

Mi most a tsmt-t csináljuk, főleg mert Luca nagyon pörgős, olyan mint egy zsák bolha és felmerült hogy a figyelmével gondok lehetnek később, ill. bizonyos mozgásokban (főleg amik a két testfél együttes szimetrikus használatát igénylik) elmaradása van. Emellett bizonyos területeken a korát jóval megelőzi, ami persze jó, de mégis okoz(hat) nehézségeket. A TSMT rengeteget változtatott már az elmaradásain és a figyelme, az önkontrollja is jobb, pedig csak 3 hónapja csináljuk.

Mi a BHRG alapítványba járunk, náluk elérhető a gyógyúszás is. Mi úszni nem oda járunk, mert nagyon bevált az a hely, ahová 3 hónapos kora óta járunk, így azon nem változtattam.

2010. jan. 28. 13:04

sziasztok, most érek rá mesélni.

mivel 7 hónapos korában a lánykánk még nem mozdult, semerre, így elvittük neurológiára. a gyerekorvost inkább nem említem, szerinte csak kövér, lusta baba. hát..

nagyon-nagyon jó állami neurológushoz jutottunk el, szívesen ajánlom bárkinek! ő javasolta a dévényt (is). bár az első daignózis ne mvolt biztató, nem mozog, és ki tudja fog-e, a hallása nincs rendben, a szeme állati kancsal (akkor már szemtapaszoztuk) és az értelmi fejlődést ilyenkor még nem lehet megjósolni...

sejthetitek... illetve ezt nem lehet.... és ne éljétek át...

privátban mentünk dévényeshez, nem volt egyszerű bejutni. aztán ő távolra kölötözött és végre bejutottunk egy közelihez, akit nagyon dícsértek.

nála is fejeztük be a kezelést, amikor elindult a lánykánk.

az, hogy a mai napig sok mozgásbeli lemaradása van, megmaradt reflexei.. hát ennek sajna nincs köze a dévényhez. ott megtettek érte mindent.

jelenelg TSMT-re és alapozó terápiára járunk vele és vmi úszásosra szeretnénk.

2010. jan. 27. 21:06
Holnap írok bővebben a csodabogarunkról, aki asperger szindrómás valójában, de hosszú évekig hipotonként volt nyilvántartva.
2010. jan. 27. 20:02

Sziasztok.Nekem a fiamnál három hónapos korában,amikor csípőficam szürésen voltunk,mondták,hogy le van tapadva a nyakánál az izom,ezért elfeküdte a fejét.Ma már tudom,hogy olyan nincs,hogy kinövi,vagy elfeküdte,persze,hisz nem tudta fordítani.Négy hónap alatt rendbehozták.

A kicsi lányom befele álló lábfejekkel született.Egy éves koráig jártunk Dévényre,most 17 hónapos,gyönyörüek a lábfejei,és úgy szalad,hogy nem győzök futni utána.Egyébként én írtam is valamikor erről cikket.

Nekem hála istennek rendbe jöttek.A fiam feje olyan kerek,mint egy golyó,a kislányom pedig gyönyörüen megy és szalad.A nagylányomnál hál istennek nem volt probléma.

Remélem nem baj,hogy én is ideírtam az én "történetemet".

2010. jan. 27. 19:28
Sziasztok!Engem is érdekelne a téma,jövőhét szerdán megyünk először mert 9 hónaposan még csaak kúszunk.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook