Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovulációs tesztek fórum

Ovulációs tesztek (beszélgetős fórum)


2019. dec. 12. 13:17

Sziasztok!


Én kissé túlrendeltem magam ovutesztből, akit érdekel az átveheto tőlem. 30 mlU (közép érzékenység-tesztcsík), fastest oldalról rendeltem. 4500huf/40 db, személyesen Budapesten átvehető.

19. delbuk (válaszként erre: 8. - BarbaraagniK)
2019. nov. 13. 15:31
Nőgyógyászok szerint minden rendben volt velem, kb. akkor vettek komolyan, mikor már egy éve próbálkoztunk. A ciklusom mindig rendben volt, peteérésem is volt (UH-s követés volt, meg clostys rásegítés is - ez tök feleslegesen), csak épp nem estem teherbe. Azután találtam dokit, aki komolyan vett és körültekintően vizsgáltatott ki, kiderült az inzulinrezisztencia meg az endometriózis (ez utóbbi csak műtéttel látszódott), és egy év inzulinrezisztenca kezeléssel és még egy műtéttel később sikerült teherbe esnem. De mindegyik nőgyógyász a spermavizsgálatot javasolta először, mert a nőknél több olyan van, ami legalábbis vérvétellel jár, sokszor csak magánúton megcsináltatható igen drágával, vagy még komolyabb beavatkozással (pl. petevezeték átjárhatósági/hastükrözés/méhtükrözés). A férfinek meg egy két perces találkozás a cica magazinnal, és máris van eredmény, és akkor neked feleslegesen nem kell keresztülmenni sokszor fájdalmas és drága vizsgálatokon.
18. BarbaraagniK (válaszként erre: 17. - Csicsi25)
2019. nov. 13. 13:57
Remélem mi is ilyen szerencsések leszünk ☺️
17. Csicsi25 (válaszként erre: 16. - BarbaraagniK)
2019. nov. 13. 09:36
Köszönöm szépen - mi már lassan az unokákat várjuk, a nagyfiam hamarosan 20 éves lesz :)
16. BarbaraagniK (válaszként erre: 15. - Csicsi25)
2019. nov. 13. 09:34
Köszönjük szépen! Nektek pedig gratulálok :)
15. Csicsi25 (válaszként erre: 14. - BarbaraagniK)
2019. nov. 13. 09:32

Ismerős érzés, nekünk is nagyon későn jött a baba, úgyhogy tudom, mit érzel.


Minden jót kívánok nektek - remélem, hamarosan ti is babázhattok :)

14. BarbaraagniK (válaszként erre: 11. - B6198b034a)
2019. nov. 13. 09:12
Köszönöm a tippeket. Ezekkel fogjuk kezdeni. Mindenképp szeretnék utána járni a dolognak. Nem szeretnék úgy járni mint a szüleim, hogy 15 évet vártak rám. Közben persze nehéz mosolyogni, mert baráti társaságban rendre születnek a gyerekek, esnek teherbe... Örülök nekik meg minden, csak félek, hogy velünk mi lesz.
13. BarbaraagniK (válaszként erre: 10. - Csicsi25)
2019. nov. 13. 09:10
Mindenképp ráveszem!
12. BarbaraagniK (válaszként erre: 9. - Csicsi25)
2019. nov. 13. 09:09
Szerintem csak magabiztosabb, mint én. Ma újra beszélek vele, mert egyre jobban bestresszelem magam.
2019. nov. 13. 09:08

Ovu tesztből is van érzékenyebb, úgy mint a terhességi tesztekből.

Netről lehet rendelni, sokdarabos és olcsóbb, mint mondjuk a dm-es pár darabos.

Meg még olyat szoktak, hogy a luteális fázis közepén egy progi szintet néznek. (ovu és mensi közötti időszak középső napján) Ha megugrik a progi és elér egy jó szintet, akkor volt peteérés. Érdemes is megnézetned, mert progeszteron elégtelenség is okozhat teherbeesési problémát.

Ha nem akarsz vérvételi beutalóval kínlódni (csak szakorvos adhat), akkor simán bemész a kórházba ahol vért vesznek, és megmondod, hogy fizetős progeszteron mérést szeretnél. Befizeted a kb 4.000 Ft-ot és másnapra kész az eredmény.

10. Csicsi25 (válaszként erre: 9. - Csicsi25)
2019. nov. 13. 09:07

Ja, előbb írtál egy perccel :)

Azért nem ártana egy mintát is megnézetni a párodnál.

9. Csicsi25 (válaszként erre: 7. - BarbaraagniK)
2019. nov. 13. 09:06
Pedig ha az orvos szerint nálad minden oké és 2 éve nem jön a baba, akkor én inkább a párodra tippelnék, hogy nincs rendben valami. Igenis menjen el ő is kivizsgálásra - a gyerekhez két ember kell! Abból, hogy azt hiszi, nála minden rendben, még nem biztos, hogy úgy is van. Amúgy ezt miből feltételezi?
8. BarbaraagniK (válaszként erre: 6. - Delbuk)
2019. nov. 13. 09:05
Csak arra gondoltam, ha a nőgyógyász azt mondta minden rendben és időben megjön nincs semmi gond. Cisztám, rákom nincs, ha a pajzsmiriggyel lenne gond zavaros lenne a havim is. De én is egyre jobban érzem, hogy muszáj lesz kivizsgáltatnom magam és neki is. Ő már volt pár hónapja ilyen általános urológiai vizsgálaton, meg nézték a hormon szintjét, azt mondták minden oké. Azóta viszont csak halogatja az újabb vizsgálatokat.
7. BarbaraagniK (válaszként erre: 6. - Delbuk)
2019. nov. 13. 09:00
Próbáltam már rábeszélni, de mindig csak halogatja és azt ismételgeti, hogy legyek nyugodt, biztos minden rendben van. Csak valami miatt még nem kell jönnie a babának, vagy túlságosan rágörcsölök.Szerintem el fogok indulni én... És meglátjuk.
2019. nov. 12. 20:13

Hónapokig tesztelgettem, soha nem volt olyan erős, mint a kontrollcsík (volt, hogy minden nap csináltam), akkor sem, amikor UH-n doki követte a ciklusom, és rendben volt. Több doki szerint van ilyen.

Viszont, ha hosszú ideje nem jön a baba, pedig próbálkoztok, azért alap kivizsgálásokat nem árt elindítani (kezdve a férjeddel, mert az az egyszerűbb).

5. BarbaraagniK (válaszként erre: 4. - Boti2013)
2019. nov. 12. 19:41
Köszönöm :) holnap még tesztelek.
2019. nov. 12. 17:04
Tesztelj tovább,szerintem erősödni fog még és akkor hajrá.Lehet nem középidőbe van peteérésed. ;)
3. BarbaraagniK (válaszként erre: 2. - BarbaraagniK)
2019. nov. 12. 16:45
Az első a tegnapi, tehát a naptár szerinti ovulációm időpontjában készült. A második a mai.
2. BarbaraagniK (válaszként erre: 1. - BarbaraagniK)
2019. nov. 12. 16:44
2019. nov. 12. 16:25
Sziasztok :) Aggaszt egy kicsit az utóbbi hónapok sikertelensége. Körülbelül 2 éve védekezés nélkül szeretkezünk a párommal. Volt az elején olyan hónap amikor azokon a bizonyos napokon odafigyeltünk, de utána egyáltalán nem és mégsem estem teherbe. Amikor kb. 8 hónapja nőgyógyásznál jártam elmondtam neki mi a félelmem, az, hogy van valami bajom, de ő megnyugtatott, hogy ne görcsöljek rá, a menstruációm rendszeres, a petefészkeim, méhem szépen ki van fejlődve, egészséges, nincs semmi baj. Meg is nyugodtam, de ahogy teltek a hónapok, néha teszteltem mert késett 1-2 napot, egyre inkább eszembe jutottak a régi nőgyógyászom szavai aki azt mondta lehet chlamidiám van. Peteéréskor sokszor éreztem szúrkálást a petefészkemben, derekamban, megsűrűsödött a hüvelyfolyásom, abból következtettem arra, hogy biztos rendszeres. Múlt hónapban ugyan a kiirt dátum után egy nappal csináltam ovulációs tesztet, majd következő nap mégegyet, de mindkettőn halvány volt a második csík, az utolsón a leghalványabb. Most időben kezdtem el tesztelni 10. napon, eleinte nagyon halvány volt, az utóbbi két napban erősebb, de még mindig nem annyira mint a Control csík. Tegnap kellett volna a számítások szerint ovulálnom. Veletek történt ilyen? Mit tanácsolták? A férjem csak annyit mondott, hogy nyugodjak meg, mert biztos minden rendben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook