Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az ovulációs tesztek jelölését hogyan kell értelmezni? fórum

Az ovulációs tesztek jelölését hogyan kell értelmezni? (tudásbázis kérdés)


7. Panna07 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 2. 21:02
Nincs mit! Minden jót! 😊
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Panna07)
2020. aug. 2. 20:56

Utána is nézek van e ilyen labor a közelemben, még nem hallottam róla, köszönöm.


Vendriner, erről már hallottam, de eszembe sem jutott, igazad van.

5. Panna07 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 2. 20:29
Ha el tudsz menni egy magánlaborba, pl Synlab, Medicover, oda nem kell beutaló, csak kérsz egy progeszteron vérvételt, a Synlabnál 4700 Ft.
2020. aug. 2. 20:25
Az ovulációs teszt valóban csak a luteinizáló hormon megemelkedését, ezáltal tüszőrepedést tudja jó esetben jelezni, de sajnos, arra nincs garancia, hogy petesejt is van a tüszőben. Ezt tényleg sajnos csak az uh vagy a vérvizsgálat tudná kimutatni.
2020. aug. 2. 20:07

Szia, pár hónapja szerettem volna hormon laboros vérvételt, de nem kaptam, a doki azt mondta nem indokolt, úgyhogy felejtsem is el. Magánorvos 15ezer ft, annyit most egy vérvételre nem tudok szánni sajnos.

Köszönöm szépen a válaszod, akkor csak drukkolok hogy majd hogy minden klappoljon és ne jöjjön már meg :)

2. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 2. 19:52
Szia! Van, hogy egymás utáni két nap is pozitív az LH teszt. Ez a teszt valószínűsíti az ovulációt, mert előtte megemelkedik az LH hormon szintje, de ha biztosra szeretnél menni, menj el 21. napi vérvételre (vagy ha 28 napnál hosszabb a ciklusod, akkor a 21 naphoz annyit adj hozzá, amennyivel hosszabb, pl 30 napos ciklus esetében a 23. napon kell menni). A vérvétel során a progeszteron szint megmutatja, hogy a tüszőből ki szabadult-e a petesejt. A másik módszer pedig ciklus második felében ultrahang, ha kiszabadult a petesejt, látni a helyén keletkezett sárgatestet (ez termeli amúgy a progeszteront).
2020. aug. 2. 19:36

Sziasztok!

Tegnap du (16:30) erősebb volt az LH csíkok a teszt, mint a controll. Ma is ugyanakkor csináltam és ugyanolyan lett ez a teszt is. Hogy lehetséges ez? Illetve érdekelne hogy ez a pozitív ez azt jelenti hogy tuti van/lesz tüszőrepedés, vagy ettől függetlenül előfordulhat hogy nincs petesejt kiszabadulóban? Nem rég használok ilyen csíkokat, és eddig mindig halvány volt a teszt, vagyis negatív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook