Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PG53 ovulációs tesztről tapasztalatokat várok! fórum

PG53 ovulációs tesztről tapasztalatokat várok! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2016. nov. 13. 21:25

Sziasztok!

Kb.fél éve használok ovulációs tesztcsíkot. Legutóbb rendeltem magamnak egy nagyobb adagot hogy elég legyen egy ideig :) Közben sikerült a baba :) Megmaradt viszont 25 db tesztcsíkom,2018.04 ig jó.Neten rendeltem.Érdekelne esetleg valakit átvételre?80Ft/db áron?

Akit esetleg érdekel írjon rám.

köszi :)

601. Kethye
2016. febr. 13. 10:55

Sziasztok

Ma reggel homeroztem (plusz-minuszos ovulacios homerovel) es pluszos oldalon allt a higany.

De viszont a teszt nem mutatta hogy ovulaciom lenne ,mert egy csikos volt!

Vagy ki tudja ezt ertelmezni??

Koszonom

2015. aug. 13. 16:23

Sziasztok!


Engem az érdekelne a hőmérőzéssel kapcsolatban, hogy mennyire fontos az ébredés utáni azonnali mérés és hogy mit takar is ez pontosan? Mindjárt leírom hogy miért is.

Van egy cicám aki reggel 4 és 5 között szokott ébreszteni, hogy ő éhes. Ha 4-kor felébreszt vagy meg van a min 5 óra alvás vagy nincs. De miután kimegyek a konyhába és adok neki enni, visszafekszem és alszom tovább fél 7-ig. Akkor ezt figyelembe véve mikor mérjem meg a hőm? Illetve mennyire kell betartani az időpontot a mérésnél? Hétvégén is keljek fel korábban, hogy megmérjem ugyan abban az időpontban?

Köszönöm a válaszokat!

2011. okt. 20. 11:39

sziasztok!

pár dolog ami mindenkinek fejtörést okoz a mikroszkóppal kapcsolatban: teljesen megbízhatóan sajna csak annak működik, akinek szabályos ciklusai vannak normál hormonműködéssel. evvan.

gyulladás esetén azért ad fals eredményt, mert az ilyenkor termelődő anyagok is kristályosan száradnak, mint az ösztrogén.

598. mandulacska2 (válaszként erre: 591. - Ágio8405)
2011. jan. 19. 22:22
Sziasztok. Nem tudom, még olvassa e valaki a fórumot. írtátok, hogy a hőmérőzés nagyon pontos. Én arra lennék kíváncsi, hogy amikor mérem, időpontilag mekkora az a különbség, ami még megbízható, hogy mérem. Úgy értem, hogy egyik nap 5 órakor, másik nap meg 1/2 6-kor mérem, az még belefér, hogy kb. azonos időpont? Mert sajnos nálam minden nap változik, hogy mikor kelek. Hétvégén meg az a gáz,hogy akkor ugye nem 5-fél 6-kor kelek, hanem kb. 8. Ilyenkor mi van? Meg azt is szeretném tudni, hány fokkal kell nőnie vagy esnie a hőmérsékletnek ovulációkor. Én most kezdtem mérni, menstruációkor és az egyik nap 36,3 volt, következő nap 36,4. Ez egyenletesnek tűnik? Nem tudom, milyen a normális hőgörbe. Ovulációkor mennyi hőváltozásnak kell lennie? KÖszönöm előre is a válaszokat.
597. epresfank76 (válaszként erre: 596. - A8972e6228)
2011. jan. 19. 21:57

Jó,jó,csak az előző hsz nem volt egyértelmű,ennyi.

Gratulálok a terhességedhez:))

596. a8972e6228 (válaszként erre: 595. - Epresfank76)
2011. jan. 9. 13:14

Nem tudom,hogy miből gondolod,hogy hamar lett. 23éves vok,és 19évesen hagytam abba a fogamzásgátlót. Tavaly volt 3szor peteérésem,és a 3.termékenyült meg. Elötte egyáltalán nem volt.

Ezért jártam vizsgálatokra már 2éve,már úgy volt,hogy lombik lesz.

595. epresfank76 (válaszként erre: 594. - A8972e6228)
2011. jan. 9. 09:47
És hogy lett neked ilyen hamar peteérésed,illtev terhességed?
2011. jan. 8. 19:20

Sziasztok!


Nekem is van ilyen kütyüm. :-) Már nincs rá szükségem,mert 5 hetes terhes vok. Ha kell valakinek,akkor írjon és szivesen elküldöm postán.

Persze nem kérek érte pénzt. Nem sokat használtam,mert nekem tényleg nem volt peteérésem,így 2 naponta ultrahangra jártam,így nem volt rá szükség,h.nézzem,mert a doki nézte.

2011. jan. 8. 16:12
Sziasztok!Nyáron vettem egy mikroszkópot,mert babát szeretnénk,és két hónapig semmi nem volt,pedig sokat voltunk együtt,megfelelő időben.Nem bántam meg hogy megvettem,mert így derült ki hogy valami nincs rendben,nincs peteérésem,bár páfrányos volt lájtosan.Már kivizsgálásokra járok,és ha van kedvem azért nézem a páfrányok alakulását.Ebben a hónapban nem érett petém mégis páfrányos lett.Lehet a hormonok miatt,mert azok termelődnek attól függetlenül.van akinek segített és rögtön babás maradt.Érdemes megvenni,ha nagyon idegesít,el kell tenni a fiókba egy kis időre..)))))
592. corby (válaszként erre: 591. - Ágio8405)
2011. jan. 8. 15:04
AKkor nem valami megbízható úgy látom.AZért is gondoltam erre,mert nem 28 napos a ciklusom,hanem össze-vissza.:S Bár nagyon ritkán megszoktam érezni mikor van peteérésem(de lehet hogy az nem is az)de ha betudnám pontosan lőni az időponot.:)
2011. jan. 8. 15:00
Nekem hetente 2 hetente páfrányos volt pedig kiderült nem is volt peteérésem. Egyébként rendesen felismerhetö a külömbség. Ha pontos a ciklusod és nagy valoszinüséggel tudod hogy kb most lehet az ovuláciod akkor inkább vedd meg az egyszer használatos ovulácios tesztet. Az teljesen biztos eredményt mutat. A másik nagyon pontos a hömérözés és az ingyen van csak kis odafigyelést igényel.
590. corby
2011. jan. 8. 14:53
Ha gyógyzsertárba veszem,itt a netes gyógyszertárra gonolok 2000.- körül van,de láttam már a vaterán is olyan 1200-1500 között.
589. Leona79 (válaszként erre: 588. - Corby)
2011. jan. 8. 14:49
:)Értem. Hát egy próbát megér végül is. Kenyeret utána nem kér. Mennyibe kerül mostanság? Mikor én vettem, kb. 4 éve, akkor nem volt 2000 ft.
588. corby (válaszként erre: 587. - Leona79)
2011. jan. 8. 14:46
Értem.ÉN már annyira nem fogok azért foglalkozni ezzel,de azért jó lenne tudni hogy mikor van peteérésem.MÉg csak 2 hónapja nem védekezünk,ez nem nagy idő,és ha nem is lessz több babánk akkor sem leszek elkeseredve,mert már van 2 fiam.De még azért nagyon szeretnék egyszer babázni.
587. Leona79 (válaszként erre: 584. - Corby)
2011. jan. 8. 14:42
Köszönöm! Aranyos vagy:)Próbálkoztam én is ezzel, azzal, van a Gabrielnek is ovulációs tesztje, mondjuk az sem mutatott ki nálam peteérést sosem. Habár én ha lehetne szavazni, akkor inkább erre szavaznék ha az otthoni praktikákat nézzük és a hőmérőzésre. Feltéve, ha nincs egyéb probléma a háttérben. Végül meddőségi ambulanciára mentünk. Ott átvizsgáltak és az orvos nézte meg UH-val, hogy mikor van peteérésem. Közben hormon, előtte átvizsgálás.
586. corby (válaszként erre: 585. - Elszabadult hold)
2011. jan. 8. 14:34
Biztos van de még nincs ilyenem,csk tudakozódom hogy hogy is van ez és kinél volt hatásos.
2011. jan. 8. 14:31
Hát ezt most nem tudom - nincs hozzá tájékoztató? Abban benne van.
584. corby (válaszként erre: 580. - Leona79)
2011. jan. 8. 14:31

Hmm értem.És nálatok voltak gondok a megtermékenyítéssel?Látom két pici fiad van,nagyon édesek.

Nekem is van 2 fiam,most szeretnénk még egy harmadik babát,gondoltam ezt a tesztet kipóbálom.

583. Vica26 (válaszként erre: 581. - Corby)
2011. jan. 8. 14:31
Ha babát szeretnél, akkor igen!
582. Vica26
2011. jan. 8. 14:31

Szia!


Nekem sem vált be. Össze-vissza páfrányosodott, közben nem is volt peteérésem, mint utólag kiderült.

Ha biztosra akarsz menni, vegyél inkább LH-tesztet és hőmérőzzél! A PG-t meg felejtsd el!

581. corby
2011. jan. 8. 14:29
Igen létezik,és ha páfrányos akkor lehet csinálni a dolgot?
580. Leona79
2011. jan. 8. 14:28
Szia! Nekem volt, de nem sok hasznát vettem:) Lehet, hogy Neked beválik, nekem sajnos nem jött be. Állítólag hatásosabb, ha nem a nyálból veszed le a mintát. Én akárhogy néztem, nem volt sem páfrányos, sem karikás.:S
2011. jan. 8. 14:25
Létezik még?? :) Valamikor a '90-es évek elején vettem és használtam. Érdekes kis szerkezet - de minden ott van a használati útmutatóban ábrákkal - tényleg nem lehet összetéveszteni a nagyítón át nézett alakzatokat.
578. corby
2011. jan. 8. 14:21

Sziasztok!


Használt már valaki ilyet?És hogy kell használni?Vagy honnan fogom látni hogy termékeny vagyok-e vagy nem?

577. ziziman (válaszként erre: 576. - Tündérváró)
2010. szept. 26. 16:26
Igen, kivéve amikor nincsen hozzá türelmem. :) De akkor nem is mutatja jól.
576. Tündérváró (válaszként erre: 575. - Ziziman)
2010. szept. 21. 20:45

Szia! De jó, akkor lehet akciózni! : D

nekem még nem volt páfrányos.

Te megvárod, míg teljesen rászárad?

575. ziziman (válaszként erre: 574. - Tündérváró)
2010. szept. 21. 17:09
Én az ujjammal szoktam rávinni - a mennyiséggel én is küzdök, mert ha nem találom el, akkor nem mutatja rendesen. Tegnap mikiztem, páfrányos volt (hüvelyváladék is ovulációra utalt), és még egy ovu tesztet is csináltam, az is 2 csíkos lett... :)
574. Tündérváró (válaszként erre: 573. - Kinni)
2010. szept. 17. 10:05

Köszönöm a választ.. utánanézek. :)


A mikroszkópot is használni fogom azért, mert itt a fórum téma elején olvastam, hogy többen annak segítségével estek teherbe. Továbbá utána néztem a Jónás módszernek is. Az astro.com oldalon megcsináltam a táblázatot. Az alapján októberben pl. 6-tól 10-ig vagyok termékeny. Meglátjuk mit mond a többi eszköz és persze a saját "ÖNMEGFIGYELÉS".

573. kinni (válaszként erre: 572. - Tündérváró)
2010. szept. 17. 09:29

Reggel kell lehetőleg azonos időben mérni minden nap nem hónaljba hanem hüvelybe vagy szájba(én szájba szoktam). Ezt vezeted egy táblázatba(a neten is van sok, pl a ciklus.hu-n), és látni a változásokból mikor van ovud, ha leesik és másnap meg felmegy akkor kell akciózni, meg azt is, hogyha sikerülhetett a baba mert akkor fent marad a hőd, ha megjön a mensi akkor meg leesik.

Röviden ennyi, de nagyon sok infót lehet a hőmérőzésről találni a neten.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook