Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai agresszió fórum

Óvodai agresszió (beszélgetős fórum)


1 2
15. Pné Veronika (válaszként erre: 10. - Pethoevi)
2010. okt. 21. 10:48

Hááát, "érdekesen"... :-O


(Tudnám másképp is írni, de az nem tűrne nyomdafestéket...) Akarom mondani internetsávot... :-))))

14. pethoevi (válaszként erre: 7. - Fehérleander)
2010. okt. 21. 10:47

Hát ahol én voltam óvónő,az egy falu...Éppen ezért nem engedhettem meg magamnak az ilyet,mert azonnal híre ment volna,h hagyom,h a gyerekek megverjék egymást...

komolyan mondom,annyira fel vagyok háborodva!És annyira sajnállak benneteket és a kicsiket,h ezt el kell viselni...:-(((((

13. katus3 (válaszként erre: 1. - Mamazon)
2010. okt. 21. 10:47
Szia! Szerintem ezt nem szabad elfogadni. Lányom tavaly kezdte az ovit, már rögtön a nagy csoportot. Egy lány elkezdte piszkálni márciusban,onnantól minden reggel sírva ment oviba,úgy vették ki a kezemből. Szóltam a szülőnek,a lánynak,óvónőknek,nem csináltak semmit,őszintén szólva,nem is igazán érdekelte őket! Idén új oviba kerültünk,már nagyon vártam. Erre jött a hideg zuhany, ez a lány is átkerült ide.:-( Nagyon féltem,már első nap szóltam az óvó néniknek,hogy problémák voltak. Eltelt 2 hónap,és a lány nem piszkálódik,mert itt figyelnek,rászólnak,fegyelem van. Egy próbálkozása volt,de én is ott voltam és kiosztottam. Ne engedd hogy bántsák,ha lehet,válts ovit,mert igenis meg lehet akadályozni ezt. Odafigyelés kérdése.
12. Pné Veronika (válaszként erre: 9. - Fehérleander)
2010. okt. 21. 10:47
:-(
11. Nikice
2010. okt. 21. 10:46

Sziasztok!


ne, ne törődj bele!

Mi picit elkéstünk (igaz ez az iskolában indult), és idén (3. oszt.) telt be a pohár. Ne hagyjátok magatokat, biztosan más szülőnek is probléma ez. Keresd fel őket, beszéljetek a pedagógusokkal, ovivezetővel, pszichológussal.

Most csináltam végig, egy hónapig tartó kellemetlen intézkedéssorozat van mögöttem, de megvédtema fiam. El kell kapni, hogy ne harapőódzon el. Az iskolaigazgató megköszönte, hoyg felvállatam (még pár szülő segítségét kérve), az ügyet, mert rávilágítottunk arra, hoyg a közösségünk szenved a folyamatos agresszió, állandó fegyelmezés, és kiabálás miatt. 9 éves gyerekenél ez nehezebb már, ezért javaslom, próbáljátok közösen a kis csoportotokban felhívni mindenki figyelmét, hogy ez nem elfogadható. Kakaskodsok mindig vannak, de mindennek van határa.

2010. okt. 21. 10:45

én nem is értem...

ezek az óvónők hogy néznek a szemetekbe,amikor megverve adják vissza nektek a gyereket a nap végén?

nekem lesülne a képemről a bőr...

9. fehérleander (válaszként erre: 6. - Pné Veronika)
2010. okt. 21. 10:45
Ezt én is írhattam volna, szóról szóra!
2010. okt. 21. 10:44
Aki verekedős gyerek azzal nincs szerintem eleget foglalkozva.Talán ezt látja!
7. fehérleander (válaszként erre: 3. - Pethoevi)
2010. okt. 21. 10:44

Nagyon szép, amit leírsz, de sajnos egy 1000 fős településen, mint a miénk ez nem egészen így működik. Itt mindenki ismer mindenkit és nehogy már a hülye szülő mondja meg a nagyhatalmú óvónőnek, hogy gond van. Óvónéni elmondja a tanároknak és még ott is ki lesz fogva a gyerek. A személyes problémákat is beviszik az oviba.

Pár éve történt: egy nagycsoportos kisfiút a társai bántottak a nyár közeledtével. Anyuka szólt óvónéninek, hogy nem hozza a nyáron a gyereket, mert ez már túlzás. Erre az óvónő: Legalább eggyel kevesebb! És ezt más szülők hallatára, én is ott voltam. Azt hittem rosszul hallok. Ja és utána még az óvónő nem köszönt a szülőnek. De nem lehet ellene tenni semmit, mert helyi szinten jómódú, befolyásos vállalkozónéról van szó!

6. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Mamazon)
2010. okt. 21. 10:42

Szia. Sajnos tényleg ez van az ovikban.

Nekem a lányom most nagy csoportos, vegyes csoportba jár és volt, hogy azért mert "visszaadta amit kapott", neki kellett a sarokban állnia.

DE NEM SZABAD HAGYNIA MAGÁT!

A fiamnál elkövettük azt a hibát, hogy arra neveltük, hogy nem szabad verekednie, ne bántson senkit, így szinte éveken át őt használták bokszzsáknak. :-(((

Ezen tanulva, már a kicsinek (még ha lány is) azt javasoltuk, hogy védje meg magát.

Ő maga sosem kezdeményezett verekedést, de mindig ő volt az akit az óvónéni "észrevett".

A problémás gyerek meg ugye "problémás", vagy viselkedés zavara van, vagy hiperaktív, vagy csak egyszerűen rossz, így az óvónéni szerint a lányomnak kellett volna "okosabbnak lennie" és nem visszacsapnia... :-(

2010. okt. 21. 10:42
Sajnos tényleg szinte minden csoportban vannak verekedős, agresszív gyerekek, de ezeket a problémákat az óvónőnek kell megoldania, azért óvónő. Az nem megoldás, hogy a bántalmazott gyereket ráncigáljuk csoportból csoportba, ez tényleg oda vezet, hogy megutálja az óvodát.
2010. okt. 21. 10:39

Mikor ilyet olvasok, mindig görcsbe rándul a gyomrom. Sajnos ugyanezt én is átéltem. kisfiam nyugodt, jólelkű gyermek. Születése óta nagy szeretettel lett körbevéve, nem kellett ordítozást hallania. Kivéve ha elmentünk apósomékhoz. Apósom álma valósult meg azzal hogy fiúunokája is született a már meglévő két lány mellé, de az fiúcska nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket: csendes, halk szavú gyerek. Fél évvel utána született meg sógornőm lánya, aki azóta is a család minden, mert igazán apósomra hasonlít. Amikor odamentünk állandóan ordítozott és bántotta a fiamat és annyival el lett intézve, hogy védje meg magát!

Később az oviban is volt 2-3 jógyerek. Persze hasonlóan kezelhetetlen, vagy éppen fontos szülő érinthetetlen gyereke mind. Most már másodikos és megvédi magát, de tavaly még jött haza összerugdosva, sírva. Nem tehettem semmit! Gyalázat, de tényleg így van.

3. pethoevi (válaszként erre: 1. - Mamazon)
2010. okt. 21. 10:36

Nem szabad beletörődni!Ha ez előfordulhat egy csoportban,akkor ott alkalmatlan az óvónő!

Én is az vagyok,sajnos jelenleg nincs ovodai állásom,de nálam ilyen soha nem fordulhatott elő.Ez érthetetlen számomra és felháborító.Ezt egy óvónőnek tudnia kell kezelni.

Nehogymár az jelentse a szocializációt,h minden nap megverik és ezt veled együtt el kell tűrnie...Nevetséges,és egyben nagyon szomorú...

2010. okt. 21. 10:34
Sajnos mindenhol ez van! Mindig akadnak verekedős gyerekek!
2010. okt. 21. 10:28

Sziasztok!


A kisfiam idén kezdte el az ovit, előtte fél évig járt bölcsibe. Sajnos máris túl vagyunk egy csoportváltáson, mivel ahol kezdett, ott három nagyfiú módszeresen bántalmazta a kicsiket illetve egy kislány durván harapdálta a fiam. Az óvónők nemcsak, hogy nem tudták kezelni a problémát, de nem is ismerték el, hogy gond lenne. :(

Egy hete átkerült egy másik csoportszobába (ugyanabban az óvodában), de itt is van két verekedős nagyfiú akiktől minden nap kap néhány ütést. Itt legalább az óvónők nem tagadják le ezt és próbálják kiemelni és külön fegyelmezni az agresszív gyerekeket.

A szülőkkel és az óvónőkkel beszélgetve azt szűrtem le, hogy bárhová is vinném, sehol sem úszhatná meg azt, hogy harcolnia vagy tűrnie kelljen. Mindenhol van agresszív, harapdáló kisgyerek. . . sőt azzal jönnek, hogy az iskola még rosszabb is lesz, legalább most edződik :((


Ez tényleg így van? Már borzalmas harcokat kell itthon vívnom vele induláskor. (A bölcsis időszakban soha semmi gond nem volt). Vigyem tovább vagy törődjek bele, hogy ez az óvoda világa?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook