Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovis jel ruhába/cipőbe? Na de milyen? fórum

Ovis jel ruhába/cipőbe? Na de milyen? (beszélgetős fórum)


2013. jan. 6. 15:03

Nekem tetű lehetett a jelem...:)


Az én koromban volt egy fajta pevdi filc, vagy belevarrták a szövetbe.Falevél és óra volt a jelem amúgy.Semmi szimbolisztikai jelentőséggel nem bír...

20. timycat (válaszként erre: 1. - Textilbaba)
2013. jan. 6. 15:00
Én alkoholos filccel rajzoltam a cipők nyelvére, ruhák címkéjére, ill neten lehet rendelni ovis jeleket, rávasalós vagy szimpla beragasztós matricás kivitelben is -hímezni én nem tudok, szerintem
19. timycat (válaszként erre: 16. - Durciful)
2013. jan. 6. 14:57

Na gondolhatod én baboskendőt kaptam jelként, ma jót röhögök rajta, ugye 80as évek eleje most már látom milyen humoros ovónőim voltak, de akkor nem éreztem poénnak :S


A gyerekem tulipánnal kezdett a bölcsiben, majd a társintézmény oviba vitte volna tovább, de saját elhatározásra gyöngyvirágra váltott és nagyon szereti, de most gondolkoznak a barátnőjével, hogy cserélnek, mert barátnő hóvirág és az most sokkal jobb, sőt farsangra is kijelentette a gyerek, hogy ő bizony hóvirág lesz

18. trapiti (válaszként erre: 16. - Durciful)
2013. jan. 6. 14:52
A kislányom amikor bölcsis lett, a vázát kapta, csak nézett rám nagy szemekkel, mi az egyáltalán... aztán amikor látták, hogy nem jön be neki, felajánlották a kesztyűt, azzal elégedett volt. Aztán átkerült oviba, ugyanabba az intézményben, így aki a bölcsiből jött, annak maradt a jele, az újak kaptak új jelet. Akkor már fájt a szíve a szebb jelek után, természetes hogy a napocska, szív, lufi, virág, tulipán stb. mind jobban tetszett volna neki, de nem engedték kecsegéink. Aztán el is jöttünk onnét más okból, azóta volt már gomba és csillag is, most a csillagot nagyon szereti :-) Szerencsés egyébként ha engedik a gyereket választani.
17. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Durciful)
2013. jan. 6. 11:01
Szomorú történet! :) :)
2013. jan. 6. 09:01

Hát erről én 42 éves korom ellenére hosszan tudnék mesélni:)


Amikor ovis voltam nekem a vödör jelét adták. Gondolhatjátok, hogy mi lett az eredménye, mikor én egy nagyon nagy szájú és önérzetes kislány voltam. Máig emlékszik az egész család - én is - a felháborodásomra, hogy egy kislánynak hogy lehet ilyen jelet adni. Abban az időben az oviban a szekrényekre volt rakva a jel és amelyik szekrényt kaptad, az azon lévő jel lett a tiéd. Nem volt másik szekrény, így a vödör az enyém maradt:::)))))))))))

2013. jan. 6. 08:38
Sosem jartam oviba. :-)
14. honeywald (válaszként erre: 1. - Textilbaba)
2013. jan. 6. 08:25
a ruha cimkéjére rajzold rá a jelét, esetleg a keresztnevét ird oda...ha elhagyja az ovonéni tudja majd kié lesz :) a cipőbe is beleírhatod a nyelvébe, van filc kifejezetten textilekre.
2013. jan. 6. 08:17
köszönöm a válaszokat :-)
12. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Brandon.)
2013. jan. 5. 09:37
Szerintem ez minden időben így volt! Még az én időmben is voltak jelek az oviban!
11. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Kisj)
2013. jan. 5. 09:36
Az oviba pedig kellett mindenre! Arról tudták a gyerekek és óvónénik, hogy melyik cucc kié.
10. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Pan Dóra)
2013. jan. 5. 09:35
Igen, régen is így csinálták. Manapság az alkoholos filc mindent megold! Én is használtam. Ha lekopik, újra lehet rajzolni! Nem kell ehhez mindenféle bevarrós cimkéket vásárolni! Azok amúgy sem olcsók!
2013. jan. 5. 08:22
pl. cérnával, láncöltéssel belevarrod a ruhák belsejébe a gyerek monogrammját.
2013. jan. 5. 01:36
Alkoholos filc cimkebe,jo ha beleirod mindenbe,mert nalunk allandoan megy a cserebere!multkor a sapkat vitte dl egy apuka,mert nekik is ugyanilyen van :-) de igy minden haza talal !
2013. jan. 5. 00:48
Ruháknál a címkére rajzolom alkoholos vagy textil filccel. Cipőgőz szoktam rendelni öntapadós jelet amihez van fedőfólia is, az szépen megmarad benne.
2013. jan. 4. 22:08
:) az én "mi" időnkben miért nem volt ilyenekre szükség?????
2013. jan. 4. 22:06
Mindenbe kell jelet rakni...:) Én nagyon egyszerűen megoldottam..alkoholos filc (vékony hegyű)...
4. Hoxa
2013. jan. 4. 21:16
A ruha belső címkéjére elég ráírni filccel, vagy tollal.
2013. jan. 4. 21:12

nemtudom :-)

mondom hogy totál tapasztalatlan vagyok.

azt mondták hogy mindenbe legyen jel. ezért gondoltam hogy pl a cipőbe, váltóruhába is kéne. de nem akarok vasalhatót a ruhákba, mert akkor hogy fog utána kinézni??

2. kisj
2013. jan. 4. 20:53

Én soha semmire nem varrtam, ragasztottam semmit.

Kellett volna?

2013. jan. 4. 20:52

Az ágyneműszettre és ovis zsákra már vásároltam hímzett jelet, ezeket majd rávarrom.

De ruhába, cipőbe is szoktak? Hogy megy ez az ovikba? Totál tapasztalatlan vagyok :-)

Gondolom a váltóruhába is kéne jelet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook