Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen muffint szeretnek az ovisok? :-) fórum

Milyen muffint szeretnek az ovisok? :-) (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 8. 10:35

Ibi, isteni a pudingos, én rohiani tésztájával csináltam (most már azt tettem bele ami írva van :-) meg kakaót) és epres pudinggal töltöttem. Csajszimnak gyártok belőle tündértortákat :-) Csurgatok rá csokit és kidíszítem drazséval, zselécukkorral, gumicukorral. Mármint mindegyiket mással. Ma (is) fogjuk köszönteni :-)

Köszi mindendkinek még egyszer! Rengeteget segítettetek!

28. Cs.Anita (válaszként erre: 25. - Szilvamama)
2011. jan. 5. 20:43
Csakis a nyers tésztába!!!!! :-) :-) :-)
27. Gy.Ibi
2011. jan. 5. 18:54

A pudingot megfőzöm,hagyom hűlni amíg a tésztát megcsinálom,közben párszor megkeverem.10dkg vajat 15dkg cukorral én géppel felhabosítok.Egyenként 3 tojást belekeverek.15dkg lisztet 2 teáskanál sütőporral,vaníliával elkeverek.Beleöntöm a vajas cuccba,kézzel összekeverem.Mehet a formába 1-1 kanállal,rá a puding,tetejére megint massza.175fokon 25percig sütöm.

Fél puding elég bele.Vagy a tésztába vagy a pudingba teszek egy kanál holland kakaóport.

Nem kell megvárni,hogy kemény legyen a puding,csak ne legyen forró.A kanálról mézszerűen csorgatom bele.

26. 2e0264df59 (válaszként erre: 25. - Szilvamama)
2011. jan. 5. 15:36

én (aki a legkevesebb muffint sütötte eddig) úgy értelmeztem, hogy a nyers tésztába :-) Szerintem a puding jó ha már megkötött, hogy az első tésztaadag alá ne follyon.

De javítsatok ki gyakorlottabbak ha tévedek!

2011. jan. 5. 15:24
A pudingos és a rudis változatba ugye a nyers tésztába teszitek a belevalót? És a puding már megszilárdult állapotában kell, hogy legyen?
2011. jan. 5. 15:07
Nálunk itthol a csokis és a meggyes a nyerő! Oviba is vittem csokisat minden gyereknek izlett!
23. 2e0264df59 (válaszként erre: 22. - Rohiani)
2011. jan. 5. 14:31
Frissen kisütött házizsírom volt, azért merészeltem :-) boltit tuti nem raktam volna bele. Nem lett semmi mellékíze
22. rohiani (válaszként erre: 20. - 2e0264df59)
2011. jan. 5. 14:04

Örülök neki.

Zsír helyett legközelebb jobb az olaj szerintem.

Nekem is volt, hogy kevés volt a tejföl, de volt joghurt így abból tettem bele. Van aki kefirrel csinálta.

2011. jan. 5. 13:46

nagy muffin sütő leszek szerinem :-)

de az oviba mégsem viszek úgy döntöttem


egyik barátnőm nem értette miért ne lehetne, elmagyaráztam neki, hogy hogy is van ez a dolog a HACCP-vel (ezzel dolgoztam), mire a végére értem rájöttem, hogy nem is olyan jó ötlet. Marad a bolti.

meg ha nem is élelmezésvezetőként gondolkodom, nem szeretném ha a többi anyuka képmutatónak tartana, hogy villantani akarok.

Mit gondoltok?


amúgy nagyon örülök, hogy ennyi jótanáccsal láttatok el, biztos hasznát veszem. A csajszimnak a mai is nagyon ízlett, kicsinosítottam ahogy írtátok (csoki, bele pár szem franca drazsé)

most majd jön a rudis, a pudingos, az almás-fahéjas és társaik :-)

20. 2e0264df59 (válaszként erre: 13. - Rohiani)
2011. jan. 5. 13:36

recept kipróbálva :-)

nagyon jó könnyű a tészta. Ettől a maitól biztos még jobb is lesz. Ne nevess ki, mivel egy kicsit szét vagyok esve mostanság, kicsit variáltam a hozzávalókkal. Nekiálltam, közben kiderült, hogy kevés a cukor itthon ezért kipótoltam mézzel :-), utána az derült ki, hogy elhasználtam azt a vajat amiről azt gondoltam, hogy a hűtőben van ezért ahelyett zsírt raktam bele. Még így is jó lett. A keverésnél megfogadtam a tanácsot :-)

19. Cs.Anita (válaszként erre: 8. - 2e0264df59)
2011. jan. 5. 12:41
Csak 1sima tészta & közepébe belenyomva a 2-be vágott rudi- 1xű, hidd el.
18. 2e0264df59 (válaszként erre: 17. - Gy.Ibi)
2011. jan. 5. 08:32

húúh, de jól hangzik :-)

kell a recept!!!

köszi!

17. Gy.Ibi
2011. jan. 5. 00:34

Én csokis muffint sütöttem,a közepében vaníliapudinggal.Egy nem volt elég belőle,többen repetáztak.

Megfőztem a pudingot,és egy kanál tészta egy kanál puding a tetejére megint tészta.Papírban sütöttem.Az alsó tésztát kicsit széthúztam,középre tettem a pudingot.Szólj,ha kell a recept.Lehet fordítva is,kívül vanília,belül csoki.Ez nem száraz,nálunk nagyon megy.

2011. jan. 4. 20:40

Köszönöm a tippeket!

Csorgott a nyálam rendesen amikor olvastam.... :-)

Várom még a továbbiakat is :-)


Holnap kiderítem vihetek-e egyátalán, aztán csinálok egy próbasütést.

2011. jan. 4. 17:35

Ja, amit kifelejtettem, hogy amihez illik, arra kiskanallal folyass feher vagy fekete csokit, vagy mindkettot, siman mikroba melegitsd meg egy cseszeben egy kis olajjal. Ha tulhevited kemeny lesz.

Izesitesek, amik a leginkabb kelendoek voltak a kavezoban: afonyas, almas-fahelyas, fekete csoki darabos, ezeket minden nap kellett sutni, a tobbit pedig mikor melyiket, pl citrom-narancs, szeder-feher csoki - ehhez csokis vagy sima teszta is jo, sargabarackos, epres, malnas, dupla csokis - csokis teszta plusz fekete csoki darabok, tripla csoki - csokis teszta, fekete es feher csoki darabok. Ez nez ki a legjobban, a tetejere barna krem, beleszurkalva fekete es feher csoki darabok, majd a vegen minket csokit olvasztani es csurgatni kiskanallal ra. Nagy kedvencem volt.


Mindenhez ugyanaz a teszta kell, ha csokissa akarod varazsolni, akkor csokimassza kell hozza, vagy kulon keszited a tesztat es amennyivel tobb kakaot teszel a tesztaba, annyival kevesebb liszt menjen.


Legyenek olyan muffinok is, amiket sutes elott diszitesz, nem kerul ra krem a vegen, mert nem mindenki szereti. A csokidarabos es az afonyas ilyen peldaul, mikor a formaba van a teszta, akkor szord meg a tetejet a ra valoval, majd susd meg. Az almas fahejasat csak sutes utan diszitsd fahej es porcukor keverekevel hintsd meg. Imadni fogjak.


Sok sikert.

2011. jan. 4. 17:26
Mindenfelet szeretnek, csak finom legyen. Ha diszited is a tetejet, ugy meg vonzobb. Dolgoztam egy ausztral kavezoban, ott a muffinok tetejere ugy csinaltuk a kremet, hogy sajtkremet, mint pl a Philadephia kikevertunk porcukorral, jo sok cukor kell hozza es geppel eleg sokaig kell keverni. Hutoben sokaig elall. Ket kanal kell hozza, hogy ratedd a tetejere, az egyikkel kiveszed, odateszed a tetejere, a masikkal meg letolod a kanalrol. A kanal aljaval korbe simitod es olyan lesz rajta, mint egy fagyigomboc. Erre kulonfele dolgokat tehetsz, hogy tetszetos legyen, olyanokat, amivel a muffint is izesitetted, de egyeb is lehet, csokidarabok, gyumolcsok, szines cukrok, M&M`s, a legvegen diszites utan nemelyikre meg pluszban porcukor, stb.
13. rohiani (válaszként erre: 10. - 2e0264df59)
2011. jan. 4. 16:34

Az a lényeg, hogy nem kell sokáig kevergetni, mint más sütit, csak egyneművé tenni. Tehát nem kell úgy eldolgozni, mint a palacsinta tésztát, elég éppen csak összekeverni. Összeöntöd a hozzávalókat és párszor megkevered, hogy ne legyenek itt-ott felismerhető alkatrészek, hanem egynemű legyen.

Remélem érted.

12. 2e0264df59 (válaszként erre: 11. - 23a2bf5860)
2011. jan. 4. 14:10

megkérdezem mindenképpen, de szerintem nálunk is.

Igaz, a miénk nagyon kicsi ovi (összesen jár 30valahány gyerek, ezért merek ilyenre vállalkozni, hogy sütök), lehet, hogy lazábbak...

11. 23a2bf5860 (válaszként erre: 10. - 2e0264df59)
2011. jan. 4. 13:59
nálunk lehet bevinni az oviba,születésnap,névnap...de persze érdemes megkérdezni az óvónénit...
10. 2e0264df59 (válaszként erre: 9. - Rohiani)
2011. jan. 4. 13:48

köszi, kipróbálom :-)


nem lehet otthonit? ezt meg is kérdezem holnap...

Persze megértem (élelmiszrbiztonság, érthető), de fel sem merült bennem.


Az utolsó mondatot nem értem teljesen: az a jó minél csomósabb, de legyen egynemű?

9. rohiani (válaszként erre: 7. - 2e0264df59)
2011. jan. 4. 13:38

Itt egy nagyon jó kis muffin recept én mindig ez sütöm és azt raksz bele amit akarsz.

Én már nyomtam mindegyik tészta közepébe egy-egy kis darab túró rudit és nagyon fini volt. Csináltam olyat is, hogy mindegyik kapszliba mást tettem.

Egyébként tényleg a tetejére csoki már és abba különböző szóró cukrok. Tuti bejön a gyerekeknek. Én is sütnék a mieinknek, de nálunk csak cukrászdai sütit lehet vinni, házit nem.

Muffin alaprecept:

20 dkg liszt

6 dkg zabpehely (ha nincs akkor a liszt mennyisége 25 dkg)

2 teáskanál sütőpor

1/2 teáskanáls zódabikarbóna

2 tojás

18 dkg cuykor

15 dkg olvasztott vaj

30 dkg tejföl (eddi az alap)

+

15 dkg amivel ízesíteni akarod gyümölcs (megy, áfonya, banán, alma, körte, málna, eper bármi)

10 dkg, ha csokit akarsz bele tenni.

Ha mákot vagy esetleg diót akarsz bele tenni, akkor a zabpehely helyett kell bele tenni 5-6 dkg-ot.

De lehet keverve is.

Én van, hogy úgy csinálom, hogy elkészítem az alaptésztát és minden kapszliba külön teszek bele más-más gyümölcsöt, vagy csokipasztillát, vagy vegyesen.


Az elkészítése: pedig szépen összekevered az hozzávalókat, nem kell nagyon kevergetni annál jobb minél "csomósabb" az a lényeg, hogy egyneműre kell keverni.

8. 2e0264df59 (válaszként erre: 6. - Cs.Anita)
2011. jan. 4. 13:11
lattam képet róla, tényleg jó lehet, de kezdésnek nem biztos, hogy bevállalom :-)
7. 2e0264df59 (válaszként erre: 5. - 23a2bf5860)
2011. jan. 4. 13:09

eddig menni fog :-)

igazából ami jobban aggaszt az maga a muffin, a díszítéssel nem szokott gondom lenni :-)


nagyon kezdő vagyok a sütésben (szégyen ide vagy oda)

2011. jan. 4. 12:11
Nálunk a keresztgyerekeim a túrórudi muffinra szavaznak. (melyik gyerek ne szeretné a turbórudit???) :-D
5. 23a2bf5860 (válaszként erre: 4. - 2e0264df59)
2011. jan. 4. 12:09
Igen..keversz egy kis krémet,vagy öntesz rá egy kis csokit és a kis dekorcukorral megszórod..a lényeg az,hogy legyen kedvük megenni..amúgy szeretik a csokis muffint,a meggyeset,banánosat..tudod..gyerekfüggő,hogy milyen az izlése ,mit eszik meg..de mondom .. nagyon értékelik,ha kis mosolygós arcot is csinálsz rá..a lényeg,hogy tetszedjen nekik..
4. 2e0264df59 (válaszként erre: 2. - 23a2bf5860)
2011. jan. 4. 12:04

Szóval ki kell díszíteni? Értem.


Dekorcukorra gondolsz? Szokták mással is?

2011. jan. 4. 12:01

Sziasztok!

Kislányom szülinapjára szeretnék bevinni az oviba muffint a gyerekeknek. Érdekelne mik a kedvencek mert több fajtát is szeretnék. Én gyakorlatilag még semmilyet nem sütöttem ezért várom a javaslatokat :-)

Köszi mindenkinek!

2. 23a2bf5860 (válaszként erre: 1. - 2e0264df59)
2011. jan. 4. 12:00

mindenfélét..csak kis csini legyen!!!..))

pl.ami meg van szórva olyan kis cukorkákkal..avval a színessel,na azt szeretik..)

2011. jan. 4. 11:58
Milyen muffint szeretnek az ovisok? :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook