Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Otthon sütöd a kenyered? Te hogyan csinálod, beszéljük meg! fórum

Otthon sütöd a kenyered? Te hogyan csinálod, beszéljük meg! (beszélgetős fórum)


252. hofferke (válaszként erre: 250. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 1. 14:19

:)))

Érdekes!

2009. szept. 1. 13:55
Erről én sem hallottam még,de olyan sok nap van felsorolva,hogy szinte nem is mindig lehetne.Bár megfigyelem majd,ha el nem felejtem.
250. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 249. - Hofferke)
2009. aug. 31. 21:38
Eszembe jutott, hogy valamelyik tiltott napon süthettem a lapos kenyereket.:))))))
249. hofferke (válaszként erre: 248. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 31. 19:38
Tök érdekes, ezekről még sose hallottam! Bár ha mindent betartanán lehet sose csinálnánk semmit! :)
2009. aug. 31. 15:27

Olvastam egy érdekességet a neten:


Tilos a kenyérsütés az úgynevezett „asszonynapokon” – Kisasszony, Nagy­boldog­asszony –, a Boldogasszony minden más ünnepén (Sarlós, Havas, Gyümölcsoltó stb.), továbbá nagypénteken, bővedestén (karácsonyestén), Pál-, Márk-, Antal- és Mihály-napon, vasár- és ünnepnapon, valamint búzavetés idején, mert a búza üszögös lesz. A büntetés testi (a dagasztó asszony keze kisebesedik), vagy a kenyeret sújtja: véres, nyúlós, keletlen lesz, kővé válik, lapos marad. E tilalmakkal egyidejűleg megjelenik a lepénykenyér sütésének előírása, gyakran bizonyos „áldozati” jelleggel. Luca napján például a kenyérsütési tilalom kiegészül azzal a hittel, hogy aznap lepénykenyeret kell sütni; Luca ezt éjfélkor elviszi, illetve megbünteti a tilalom ellen vétőket.

2009. aug. 29. 20:38

Sziasztok!

Megvettem életem első kenyérsütőgépét!

Most próbálom ki,már sül benne az első kalács.A szomszéd csajtól kaptam egy receptet,kiváncsi vagyok,mi lesz belőle?!

Aztán majd jön sorban a többi recept kipróbálása is!

2009. aug. 27. 16:01

Nekem ez a két recept a kedvencem, mert jól variálhatóak:)


3 LISZTES KENYÉR


325 ml víz,

200 g finomliszt,

200 g rétesliszt,

200 g egyéb liszt (rozs, graham, stb.),

1 nagy mérőkanál cukor,

2 kis mérőkanál só,

20 g élesztő.

Ha nem akarsz bele "egyéb" lisztet tenni, tegyél helyette még 200 g finomlisztet.

Persze a kész kenyér minőségét tényleg nagyon befolyásolja az élesztő és a lisztek milyensége.

A kenyér teteje nálunk is egy kicsit mindig sápadt. Talán itt is írta valaki régebben, hogy sütés közben letakarja a gépet egy konyharuhával, úgy jobban megsül a teteje is.


Soklisztes kenyér:


összesen 60 dkg szárazanyag,

ebből 30 dkg BL 80-as liszt,

a többi (2-3 evőkanalanként) a következők voltak: hajdinaliszt, zabkorpa, szójaliszt, burgonyapehely, Graham liszt, teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszt, fehér tönkölybúzaliszt, rozsliszt, búzacsíra.

4 dl folyadék (fele kefír, fele víz),

2 dkg margarin,

1,5 kk só,

1,5 kk cukor,

1 púpos kk sikér,

késhegynyi aszkorbinsav,

1/4 élesztő.


Kefír helyett csináltam már joghurttal és aludt tejjel is és sikerült!


Saját tapasztalat, hogyha nem instant élesztőt használsz külön célszerű felfuttatni és gyors programon is jó lesz:)

245. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 244. - Cand Ida)
2009. aug. 16. 14:20
A kisokos (használati utasítás) instantot ajánlott, olyat is használok kezdettől fogva (kb. 1 éve). Ennek járt le a szavija...
244. Cand Ida (válaszként erre: 243. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 16. 13:06

Örülök, hogy megoldódott a gond :)

Friss élesztőt használtál? Szárítottnál nálam nem szokott gond lenni a szavatosság.

2009. aug. 15. 16:55

Köszi mindenkinek a segítséget!

Képzeljétek, megtaláltam a bűnöst. Az élesztő szavatossági ideje lejárt július végén. Már minden oké a kenyérrel, de tegnap a nagy sietségben elfelejtettem beállítani a kenyérhéjárnyalatot, így automatikusan a legvilágosabbal sütötte...elég sápadtka lett, de isteni finom!

Köszi még 1x!

242. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 241. - Cand Ida)
2009. aug. 15. 14:48
Én is ezt tanácsolom.
241. Cand Ida (válaszként erre: 240. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 14. 17:50
Ha nincs egy éves, akkor inkább vidd el ezzel a gonddal, amig garanciális, úgy nem is lesz gond és legalább átnézik.
240. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 239. - Cand Ida)
2009. aug. 11. 17:48

Még nincs egy éves, és elég jó márka...most már elbizonytalanodtam...a bontott élesztőt kiöntöttem, a lisztet majd panírozáshoz elhasználom...bontok újat mindkettőből.

Ha elromlott a gép, nagyon morci leszek!:)

239. Cand Ida (válaszként erre: 236. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 11. 16:51
Rendesen keleszt a géped? Nem lehet, hogy ott van valami gubanc?
2009. aug. 11. 11:26
Az élesztőnek és a lisztnek sem járt még le a szavatossági ideje...sőt, szinte teljesen frissek. Félbarna kenyérsütőlisztet használok...de eddig is ezt vettem. Az élesztőt felbontás után meddig lehet tárolni?
2009. aug. 10. 21:51
Vagy kevés az élesztő,vagy már régi (ha száraz),de lehet a liszt is.Ha nem csak fehér lisztet használsz akkor valószínű,hogy kellene egy kis sikér hozzá.
2009. aug. 10. 14:13
Lányok! Segítsen valaki! Mostanában nagyon lapos kenyereket süt a gépem.:( Mindent úgy csinálok, mint ezelőtt, mégsem az igazi. Volt már valakinek hasonló tapasztalata?
2009. aug. 10. 14:08
Köszi ki fogom próbálni.Nem biztos,hogy mostanában,mert elvagyok megint veszve,de ígérem ha megsütöm megírom milyen lett.
234. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 232. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 6. 23:04
Jaaa, most néztem újra a receptet...meg sem szurkáltam és nem hagytam pluszban kelni...én vagyok a hülye!:(
2009. aug. 6. 23:03

A recept:

1 nagy hátsó sertéscsülök, vagy házi sonka, 1 fej hagyma, 1 gerezd fokhagyma, 1 babérlevél, néhány szem feketebors, 3 dkg élesztő, 1 csipet cukor, 50 dkg liszt, 1 teáskanál só, 7 dl víz.


A csülköt/sonkát előző este beáztatjuk. Másnap a levét leöntjük, és bő vízben feltesszük főni. A hagymát megtisztítjuk, nagyobb darabokra vágjuk, és a csülökhöz adjuk. A fokhagymát megtisztítjuk, és a csülök főzőlevébe tesszük a babérlevéllel és néhány szem fekete borssal együtt. Lassú tűzön addig főzzük, amíg a csontjáról könnyedén lefejthető. Kivesszük a levéből, lecsepegtetjük, kicsontozzuk, lehetőleg úgy, hogy minél jobban egészben maradjon. Alaposan kihűtjük.

Az élesztőt elmorzsoljuk, hozzáadjuk a cukrot és pár kávéskanál lisztet, majd jól összekeverjük. Hozzáöntünk 4 dl langyos vizet, és elkeverjük. Langyos helyen 2 óráig kelni hagyjuk.

A lisztet átszitáljuk egy mély tálba, hozzáadjuk a megkelt kovászt, 1 teáskanál sót és 3 dl langyos vizet. Az egészet jól kidagasztjuk, amíg a tészta szép fényes felületű lesz. Letakarva langyos helyen megint 2 óráig kelesztjük. A tésztát egy kicsit átgyúrjuk, és lisztezett deszkán kb. 2 cm vastagra kinyújtjuk. Ráhelyezzük a csülköt/sonkát, befedjük a tésztával úgy, hogy minden oldalára jusson. Összenyomkodjuk a széleit. Kivajazott tepsibe tesszük, megkenjük tojássárgájával, és hagyjuk egy kicsit száradni, amíg a tojás megdermed. Langyos helyen hagyjuk kelni. Előmelegítjük a sütőt 190 fokra (gázsütő 2. fokozat). A kenyeret villával megszurkáljuk, hogy a sülés közben a gőz el tudjon távozni. Kb. 50 percig sütjük, amíg szép arany barna lesz.

2009. aug. 6. 23:00

Én már csináltam.:) De valamit elszúrhattam...nem lett az igazi.

Sonkával (húsvéti, házi) csináltam, ehhez kenyértésztát dagasztottam és beletekertem a kinyújtott tésztába a husit. Sütőpapírral kibélelt tepsibe tettem, oliva olajjal kentem meg a tetejét és lehet, hogy túl hirtelen sütöttem, mert nagyon száraz lett a tészta. Az íze viszont nagyon ott volt!:)

2009. aug. 3. 21:09
Valaki tudja a kenyérbe sütött csülök receptjét?
230. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 227. - Cand Ida)
2009. júl. 30. 12:58

Örülök neki.

Jó sütögetést én is ma azt csinálom a család óhaja a kalács.:-)

229. hofferke (válaszként erre: 227. - Cand Ida)
2009. júl. 29. 20:35

Szia!


Ma mgcsináltam a te receptedet, és fincsi lett! :) Holnap kipróbálom a másikat is! :)

2009. júl. 29. 20:01
Az Aldiban veszek kenyérlisztet. Nagyon finom mindegyik fajtája.
227. Cand Ida (válaszként erre: 225. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. júl. 29. 19:59
Kalácsszerű, de a te recepted finomabb lett :) Most a te receptedet sütöttem meg, de fehérkenyér programon sokkal magasabb lett, nem olyan tömör....ezáltal foszlósabb :)
2009. júl. 28. 02:16
Elképzelhető,hogy csak kicsit több lett a folyadék.Legalább is nekem akkor nem sikerül.Elég ha csak egy kanálnyival több akkor már így járok én is.Vagy akkor ha a lisztből a mérő edénybe marad néhány gramm akkor is.Nem majd majd legközelebb.
225. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 219. - Cand Ida)
2009. júl. 28. 02:12
És kalács ízű?A 200 ml tejet osztottad meg fél-fél dl-re(víz,tej)
224. Cand Ida (válaszként erre: 223. - Erika691230)
2009. júl. 27. 19:26
Ha az vígasztal, holnap én is sütök :)
223. erika691230 (válaszként erre: 222. - Cand Ida)
2009. júl. 27. 19:18

bevált,és össze is keverte,az élesztő is felfutott. :-(

Na,mindegy,majd holnap újra sütök.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook