Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés otthon-Te hogyan csinálod? fórum

Hajfestés otthon-Te hogyan csinálod? (beszélgetős fórum)


2014. jan. 15. 13:30
Sziasztok. Tudna valaki tanácsot adni? Hosszú sötét szoke hajam van, az az eredeti, mindig is szoke melirral volt festve, mar szinte szökés a hajam, most eleg rég voltam mar fodrasznal, kb 6 hónapja, iszonyat a hajam, baba mellett nem tudtam elmenni mert mama nincs akire ra tudnám bízni, apa meg sokat dolgozik, hetvegen is. A profi lombos tettem be képet milyen csunya a lenoves. Fodrasz iszonyat penzt kérne el, 10 000 Ft korul van, ennyit nem szeretnek kifizetni. Tudtok tanácsot adni? Hogyha magamnak szeretnem be festeni hogy kezdjek hozza? Mert a lenovest is külön kell gondolom első körben be festeni, aztán meg a többit. Es milyen festéket ajanlanatok????eddig mindig szokitopor es hidrogénnel volt szokitve a hajam, szerencsere nekem nem sárguló be a hajam, szépen kiszokul. Nincs szét törve, szétégve a hajam. Ha nem lesz ra megoldás akkor sajnos kénytelen leszek fodrászhoz menni egy zsak pénzzel. Szep napot mindenkinek.
23. Miss Angel (válaszként erre: 22. - B235ac96d5)
2012. máj. 9. 09:19
Köszönöm a részletes leírást:)
22. b235ac96d5 (válaszként erre: 21. - Miss Angel)
2012. máj. 8. 18:30

Már nagyon sokféle hajfesték van a piacon:) Én a Casting-ot szoktam venni.Minden van hozzá, kesztyű, festék, balzsam.

1. kell egy nagy törölköző a hátadra

2. bekevered a festéket egy műanyag tálkában az előírás szerint

3. kifésülöm a hajam és ecsettel(ezt külön venned kell) szépen fésűvel választékonként befestem

4. hátul ugyanez, csak tükörben (ez egy kicsit macera, de bele lehet jönni)

5. az utasítás szerint 30 perc várakozás, aztán a maradékot a haj teljes hosszára kenem, majd újabb 10 perc

6. végül vízzel lemosom, majd samponnal megmosom, végül a balzsam és azt is lemosom.

7. beszárítás és készre fésülés


Ez az egész kb 1 óra. Nem ördöngősség, bátran!!!:)

21. Miss Angel (válaszként erre: 20. - Sibetti)
2012. máj. 8. 14:29

Hát igen,én is úhy vok vele,a két véglet tetszik legjobban a sötét vagy a teljes szőke.Szőkével elég érdekesen néznék ki:)))))))))úgyh maradt a sötét.d

Viccet félretéve,soha nem vágytam rá,hogy megváltoztassam a hajszínemet,mindig is örültem neki,hogy olyan szép egyöntetű sötétbarna,dehát az ősz hajszálak előbb utóbb megjelennek,kinél előbb,kinél később:/

20. Sibetti (válaszként erre: 19. - Miss Angel)
2012. máj. 8. 14:23
Köszi! :) Bár én még azt sem tudom,hogy milyen színt szeretnék. Nekem most világos barna hajam van. Lehet, hogy inkább valami szép szőkét szeretnék.
2012. máj. 8. 14:18
Na végre felrakta,ez az A szín.....
18. Miss Angel (válaszként erre: 12. - 8f7df9c6fc)
2012. máj. 8. 14:14

Akkor ezek szerint neked hosszu hajad van...

én is növesztem most,félhosszúra szeretném,már nem kell hozzá tul sok:)

17. Miss Angel (válaszként erre: 13. - Daphnee)
2012. máj. 8. 14:13
Akkor a hab állagú festéket tuti elfelejtem egy életre:)ráadásul még az ára is sokkal több mint ált a többinek...
16. Miss Angel (válaszként erre: 14. - De Luca)
2012. máj. 8. 14:12
köszi ezt feltétlenül megnézem...
15. Miss Angel (válaszként erre: 11. - Sibetti)
2012. máj. 8. 14:12

Én a Garnier Color Naturals sötétbarna árnyalatát használom,ami egy nagyon intenzív,sötét színt ad.Már már a feketébe hajlik,mindjárt teszek fel egy képet aztán majd leveszem,most készült.Így meglátod a színt....

Amivel itthon próbálkoztam,a hab állagú,az Schwarzkopf festék volt.....

14. de Luca (válaszként erre: 9. - De Luca)
2012. máj. 8. 13:55
2012. máj. 8. 13:53

Két tükörből szoktam festeni a hajam, és mindig jó az eredmény. Alfaparfos festéket használok évek óta. Valószínű a fetékkel van a gond, nem a technikán múlik hogy befedi-e az ősz hajszálakat is.

A fodrász ismerősödtől kérdezd meg melyik az ami hasonló szín, és fed is.

2012. máj. 8. 13:39

Hátul úgy szoktam megoldani, hogy összefogom a hajamat és felemelem teljesen a fejtetõig és enyhén elõrehajolok és a tubusból rányomom utána egy nagy foku fésûvel egyenletesen kifésülöm. Elõl is úgy csinálom, ahogyan ráteszem a festéket, fésûvel rendezem, hogy egyforma legyen az elosztás.

A legvégére hagyom a hajvégeit és rányomom ami maradt festék. Leengedem és újra átfésülöm.Utána feltekerem a fejbúbra és kész.

Az ecsettel is ugyanúgy csinálom, de a tubusost szoktam általában venni.

11. Sibetti (válaszként erre: 7. - Miss Angel)
2012. máj. 8. 13:36
Megkérdezhetem, hogy melyik hajfestéket használtak eddig? Mert nekem még soha nem volt festve a hajam!
2012. máj. 8. 13:35
Leginkább úgy, hogy a fürdőajtó is festékes lesz. Nem festem magamnak többet.
2012. máj. 8. 13:34

Én Syoss-szal kenem a fejem, normál állagú hajfesték átlátszó műanyag elszűkülő tetejű kis adagolóban. Láttam egyszer - talán épp a saját oldalukon - egy videót arról, hogyan lehet otthon villámgyorsan, egyenletesen hajat festeni.

Utánanézek, megvan-e még.

De a lényeg: végigszántom a tövét, átmasszírozom, hogy egyenletes legyen, aztán a maradékot eloszlatom a teljes hajhosszon.

8. Miss Angel (válaszként erre: 6. - 8f7df9c6fc)
2012. máj. 8. 13:30

És hátul hogy oldod meg?

beszereztem már mindent amit kellett ecset,kikeverő tálka hajcsipesz,stb stb....de hátul ugye nem látod magadnak,gondolom ott a legnehezebb+tincsenként választgatod szét,gondolom és úgy kened fel???

7. Miss Angel (válaszként erre: 3. - Skóciababy)
2012. máj. 8. 13:28

Biz így van,még ha nem is őszülsz olyan eszeveszetten,csak néhány látható ősz szálad van,még arrA se jó sajna:S.

Ha MÁR a feketésbarna se fogta be,a fene megette....:/

2012. máj. 8. 13:27

En évek óta magamnak festem és mindig befogja rendesen. Nagyon sok függ a festék minõségétõl.

Amikor lejárt az idõ kevés vizet engedjél rá és masszirozzad és utána is fokozatosan öblitsed ki a hajfestéket, temészetesen masszirozva.

5. Miss Angel (válaszként erre: 2. - Skóciababy)
2012. máj. 8. 13:26

Nem tudok senkit megkérni,ez a baj:(Bnömmel mostanában ritkán talizok sokat dolgozik+másik városban lakik,örülök ha azt a kis időt amit itt van velem,mással el tudjuk tölteni+ő se festett még sose hajat:))))nem hinném,h menne neki....

Az az igazság,nagyon ragaszkodok ehhez a festékhez,nagyon bevált,és nem akarok semmi mással kísérletezgetni...

4. Sibetti (válaszként erre: 1. - Miss Angel)
2012. máj. 8. 13:24
Ez engem is érdekelne, mivel épp a napokban jegyezték meg,hogy elkezdtem őszülni.
2012. máj. 8. 13:24
Habbal én is próbálkoztam,mert azt magamnak is tudnám. De az őszre tényleg nem az igazi.
2012. máj. 8. 13:23

Nekem párom festi. Először annyira nem tetszett neki az ötlet.:-) De belejött és sokkal szebben megcsinálja,mint eddig bárki. Nincs körben festékcsík sehol a hajam mellett.

Nem nehéz,bárki meg tudja csinálni. Barátnővel is csináltuk régen egymásnak,kérj meg valakit.

2012. máj. 8. 13:21

Sziasztok.

Szeretnék tanácsot kérni otthoni hajfestéssel kapcsolatban.

Az a helyzet,hogy soha nem festettem a hajamat,mert szeretem az alapszínemet,ami nagyon sötét barna,de nyár óta muszáj festeni,mert egyre több lett az ősz hajszálam.Rá is találtam a megfelelő festékre,ami szinte teljesen ugyanolyan,mint az én alapszínem.

Mivel egyik családtagom fodrász,eddig úgy zajlott az egész hogy én megvettem a festéket és ő befestette nekem,de:egyrészt ő ki fog menni külföldre dolgozni és így nem fog tudni nekem ebben tovább segíteni,másrészt:megmondta,hogy annyira le van terhelve,nincs ideje rám,max vágásra vállal el.Úgyhogy a festést ezentúl itthon kell megoldanom magamnak.

Azért írtam ki a kérdést tulképpen,mert egyszer azóta már festettem itthon,hab állagú feketésbarna festékkel,amivel nagyon megjártam,mert nem fedte be az ősz hajszálakat és most nem tudom eldönteni,én voltam béna,vagy a festék nem volt épp a legjobb.A fodrászom tanácsolta hogy habos festékkel kezdjek,mert azt wlég bemasszirozni és kész is.Én alapos voltam és a hatóidejét is betartottam,sőt,tovább volt a hajamon,mégis így jártam.

Arra lennék kíváncsi,ha festitek otthon,hogyan csináljátok úgy,hogy sikeres legyen?nem szeretnék még 1x csalódni+kidobni a pénzt feleslegesen+szeretnék megmaradni annál a festéknél,ami bevált,amit szeretek,aminek imádom a színét.Ez viszont nem hab állagú,tehát a használata is nyilván kicsit más.....

várom a válaszokat,véleményeket.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook