Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ösztrogén hormonpótlás fórum

Ösztrogén hormonpótlás (beszélgetős fórum)


1 2
2021. aug. 28. 17:47
Sziasztok! Aktív itt még valaki? :D Tudnátok nekem segíteni, hányas ösztrogén szinttől beszélünk ösztrogén hiányról? Tehát amire már gyógyszert pl estrofemet is írnak fel. Nekem most 40 körüli lett, ciklus 3.napon. Kevésnek tartom és tünetek is vannak.
31. kuksi72 (válaszként erre: 30. - Csillag99)
2018. aug. 2. 12:33
Bocsi. Nem tudom miből gondoltam h velem egyidős lehetsz.:) Így tényleg jó lehet a választott gyógyszer
2018. aug. 2. 09:55
Lassan 51 leszek. Nálam már nem kell a mentruaciós ciklust imitalni. Nálam ez már mwnopauza. Erre jelenleg a Livial van, vagyis van több is, de ez a legmodernebb szer. Ezt általában 1 évvel a menstruáció kimaradása után szokták. Az én dokim fél év után adja. A csontsűrűség vizsgálatot hülyeségnek tartja. Évente mammográfia és citológia kell neki
29. kuksi72 (válaszként erre: 27. - Csillag99)
2018. aug. 2. 09:07
Ja még csontsűrűség vizsgálatot is kért aminek eredménye -0.3 lett. Ezen kiakadt a dokim ugyh a hormonpótláshoz kaptam vényköteles Alpha d3 vitamint
28. kuksi72 (válaszként erre: 27. - Csillag99)
2018. aug. 2. 08:28

Én a Trisequenst szedem. Nekem előtte teljes hormonpanelt, teljes vérképet, mammot, emlő uht és ROMA indexet kért. + nőgyogy rákszűrés, hüvely uh. Ezeket minden évben fogja kérni. Nekem meg évi 6-7 havim volt tehát olyan soha nem volt h egyben fél évig ne legyen meg. A hormonpanel támasztotta alá a pótlást.

Nem ertek hozzá de sztem ha még van havid fiatal vagy ahhoz amit az orvosod javasolt. Nekem ez amit szedek "visszahozta a havimat". Ami persze nem az az igazi havi mert peteérésem már nem sok van. Viszont azt mondta a doki h ha a petefészek még működésre ösztönözhető akkor ez a napi 1-2 mg ösztrogén még csinál vérzést. Nálam ez van mióta szedem van vérzés. Bár itt nem ez a lényeg hanem h a hormon pozitiv hatása meglegyen. Ez a bogyó 12 nap 2 mg ösztrogént, 10 nap 2 mg ösztr és 1 mg progit és 6 nap 1 mg ösztr tartalmaz. Az 1 mg öszt 2.napján megjön. Nem is értem ettől az 1-2 mg hormontól fosunk? Aki természetes úton nem lesz terhes az napi szinten mennyi hormont kaphat? :)

2018. aug. 1. 21:54
Ó, az orvosok véleményét ismerem. Egészségügyben dolgozom, és bármikor szóban kerül a hormonpótlás, mindenki ördögöt kiált. Az én nőgyógyászom, 6 hónapnyi menstruáció kimaradás után írná fel, és csak egy mammográfiát kér hozzá, vérvételt nem. Amikor említettem a kedves kollégáim hozzáállását a hormonpótláshoz, kiakadt. Azt kérdezte, hogy szerintem ő egy gyilkos? Azt mondta mindenre jó hatással van, bőrre, csontokra, libidóra, lassabban öregszik a nő, tele van energiával. Azt hiszem belevágok. Ősszel. Livialt javasolt.
26. kuksi72 (válaszként erre: 25. - Csillag99)
2018. aug. 1. 18:05

Szia

Nőgyógyász írta fel. De sok az ellent mondás orvosi körökben is: van egy réteg aki akkor írja fel ha már egy éve nem menstruálsz. Van egy másik réteg (ilyen az én orvosom) aki azt vallja hogy amint kimutatható az ösztrogén csökkenése azt azonnal pótolni kell. Szerinte nekem már évekkel ezelőtt szednem kellett volna. Van egy máik réteg: ők azt vallják h a hormon az ördögtől van.

3. Hónapja szedem eddig csak jókat tudok mondani: libidóm a régi, nem vagy fáradékony, fittnek érzem magam, a bőróm mint 30 éves koromba stb.

Én nagyon szeretem és szetettem az eddigi nőgyógyászaimat akik tini koromtól kezdve végig kísérték a nőgyógyászati utamat de látnom kellett h ez a menopausa egy külön "ág", amire ugyan úgy szskosodnak az orvosok mint a többi területre. Én váltottam orvost és nem bántam meg.

A leleteim szerint promenopausába vagyok, még havim is van évi 6-7-szer. A hőhullám és társait nem vártam meg.

25. Csillag99 (válaszként erre: 23. - Kuksi72)
2018. júl. 29. 14:36
Milyen hormont, és miért, ki írta fel? Nekem is javasolta a nőgyógyászom, de még nem feleltem meg teljesen a feltételeknek. Mostanában a hőhullamok nagyon az idegeimre mennek, és a fitoösztrogének semmit sem érnek.
2018. júl. 7. 21:28

[link]


én úgy tudtam, az mindenkinek van.

2018. júl. 7. 20:55

Sziasztok

En 45 évesen szedek hormont (nem rég 2 hónapja).

Életem egyik legjobb döntése volt

2017. okt. 10. 19:36

Sziasztok! Történt azóta valami az ösztrogénetekkel vagy a progeszterennel??


Direkt ebben a témában kutakodok! Leirom miért is:

Tegnap beszéltem egy hölggyel, aki baromi jól nézett ki 62 évesen -10 évet tagadhatott le.

Elmondta 40 után a nőgyógyásza irta fel neki az ösztrogént és azóta is szedi. Gyönyörű a bőre a haja, csillogott a szeme. Mondta ez mind ettől van,hogy szedi, megállt vele az idő,és minden nőnek ajánlja akinek nem volt a közvetlen családjában stroke vagy mnőgyógyászati gond.

Elmondta azt is nem érezte meg a változókort se, jól alszik,és fiatalnak érzi magát továbbra is.


Azért ezek hallatán úgy gondolom lehet alapja ennek az ösztrogénnak.


Neten kurakodtam és nyálból érdemesebb ránézni-azt irja- majd a progeszteront is ,és ha alacsony akkor jobb pótolni mint legyinteni rá.


Várom ha valaki érdemben tud hozzászólni a témához :-)

21. e8da813d29 (válaszként erre: 20. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 18. 15:12
Jó :)
20. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 19. - E8da813d29)
2016. dec. 18. 15:09
na erről meg én nem hallottam. jó hogy írtad, utána fogok majd olvasni. érdekel minden ilyen hasonló téma mert 40 felett azért már jobban oda kell figyelni az egészségre és úgy vagyok vele, hogy amit ki tudunk küszöbölni azt megpróbáljuk. ha összeszedtem valami érdekeset ezekről a témákról és már "kifullad" ez a topik, majd küldök privit.
19. e8da813d29 (válaszként erre: 18. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 18. 14:55

Nincs mit köszönnöd, felkeltetted az érdeklődésemet, főleg azzal a két vonallal:D


Amúgy én sem szeretném elhanyagolni magam, mint nő, engem is érdekel a téma egy ideje, ezért mostmár bevallom, hogy múlt hónapban rendeltem progeszteron krémet, és azóta használom is :)

Én abban látom inkább a jövőt, jobban, mint az ösztrogénben :)

18. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15. - E8da813d29)
2016. dec. 18. 14:48
szia, köszi hogy keresgélsz ebben a témában. nem ígérem most, de a két ünnep között szabin leszek kikeresem és megmondom hol találod azzal a két vonallal kapcsolatos dolgot. köszi a linket amit írtál, rá fogok kattogni és megnézem miket ír.
17. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 14. - Arón1)
2016. dec. 18. 14:46
nem esem át a ló túloldalára persze, nem nullázom le a dokikat pld. a háziorvosomat is nagyon kedvelem és a fogorvosnő akihez járok nagyon jó fej, rengeteget lehet vele hülyéskedni és ngyon jól dolgozik. de azért azt megtanultam, hogy egy két dolognak nem árt utána olvasni mielőtt alkalmazom.
2016. dec. 18. 12:16
2016. dec. 18. 12:00

Hát én nem tudom ....

Beírtam a gugliba húszféleképpen.

Ösztrogén hiány tünetei ... ösztrogén hiány jelei az arcon ... stb.

De sehol nem találtam semmit az orrtól induló két vonalra!

És még mindig meg vagyok lepődve.

14. Arón1 (válaszként erre: 11. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 18. 10:52
Azért emiatt még ne nullázd le az orvosok iránti bizalmad. Inkább keress másik orvost. Az interneten is számos hülyeség terjed.
13. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2016. dec. 18. 07:58
szia, ha mindig ott volt, akkor ez nem ö.hiány. annak utal arra, akinek eddig nem volt és kialakult. persze orvos nem vagyok, csak kezdek utánaolvasni, mert azért jobb ha az ember tájékozódik, mert sokszor az orvosok igen nagy hülyeségeket csinálnak. hát én is csak akkor fogom pótolni, ha találok valami "növényi" lehetőséget amely gyakorlatilag olyan mint egy vitamin, mert a gyógyszereknek nem vagyok a híve. Egyáltalán nem zavar ez a két vonal nem ezért érdeklődöm a téma iránt, hanem nehogy más káros következményei is legyenek.
2016. dec. 17. 22:42

Vissza néztem több fotómat és persze megnéztem most is magam, és a 2 vonal mindig ott volt az orrom alatt.

Mindig ösztrogén hiányom volt? Vagy most sincs?


Én nem pótolnám, ha így is lenne....

11. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 10. - E8da813d29)
2016. dec. 17. 21:08
köszi, hogy próbálsz te is utánanézni, egyébként én azért próbálok olvasgatni ebben a témában, mert el fogok menni a háziorvoshoz, hogy nézesse meg és ha tényleg hiány mit szedjek, de jelenleg nem nagyon bízom a dokikban mert pld. a nőgyógyim (új mert sajnos meghalt a régi) Mirena spirált javasolt és pont itt a Hoxán találtam egy ilyen fórumot és ott annyi negatív durva tapasztalat volt ezzel kapcsolatban, hogy isten ments még szerencse hogy utánaolvastam és most a bizalmam az orvosokkal szemben ezért nullára csökkent.
10. e8da813d29 (válaszként erre: 9. - E8da813d29)
2016. dec. 17. 20:56

(megbolondult a telom:D)

Szoval irjak, hogy az alacsony osztrogen szint megemeli a progeszteront, aztan az is lecsokken, kezdek elveszni a temaban.....

2016. dec. 17. 20:52
Irj
8. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 6. - E8da813d29)
2016. dec. 17. 20:10
ja köszi, hogy írtad a fitoösztrogént, ennek utána fogok olvasgatni
7. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 6. - E8da813d29)
2016. dec. 17. 20:09
na persze ebben igazad van. mondjuk én az ilyen külső jelek alapján vettem ezt észre ezért is gondoltam arra, hogy ha valamilyen növényi homeo útján szedheető valamire rábukkanok a neten azt kipróbálom. de meg fogom nézetni persze dokival is, csak azért érdeklődöm a téma után előre is.
6. e8da813d29 (válaszként erre: 5. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 17. 17:48

Olvastam a fitoösztrogénekről, bár ahány hely, annyifélét írnak ...

Viszont ez esetben is legjobb, ha orvos diagnosztizál, nem?

Nem csak úgy rámondjuk egymásra, hogy te ösztrogénhiányos lettél :)

5. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 4. - E8da813d29)
2016. dec. 17. 16:38
hát ennek akkor van jelentősége, ha eddig nem volt és lett. ha így van,akkor ösztrogénhiányos lettél. Nekem is pont ez van, mondjuk nem zavaró csak én veszem észre és nem változott meg az arcom, de én észrevettem és először azt hittem, a kozmetikus szúrt el valamit (arctisztítás vagy egyéb kozm.kezelés alatt)aztán olvastam az ösztrogénről mert érdekelt (40 felett vagyok) és ott olvastam ezt, na ekkor jöttem rá, hogy hoppá valamit lépni kell.
4. e8da813d29 (válaszként erre: 3. - 35d45e2ed1)
2016. dec. 17. 16:28
Régóta gyanakodtam a két vonalra, kell-e az nekem oda, erre ezt írod, rögtön kirohantam a tükörhöz, hát tényleg ott vannak!!!
3. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 2. - E8da813d29)
2016. dec. 17. 16:25
halál komoly és orvosi szaklapban olvastam, ezután rákerestem a neten és több ilyen orvosi jellegű rovat is leírja. miért valami rosszat írtam?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook