Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyon magas ösztrogén. Mit lehet tenni vele? fórum

Nagyon magas ösztrogén. Mit lehet tenni vele? (tudásbázis kérdés)

jún. 30. 12:30

Meddőségis nőgyógyász mondta, hogy nem ír, igyam a Gynositolt.

Aha fél éve iszom felváltva Inofolic-kal, sokat nem használt, max annyit, hogy elmúlt a barnázásom.

A diétát tartom a magas ösztrogén miatt amúgy is és ezek mellett sikerült ilyen "szép" eredményt produkálni.

Csütörtökön megyek vissza Rencz doktornőhöz az eredménnyel, eredetileg úgyis ő küldött el terhelésre, lehet ő írni fog rá valamit.

Az a furcsa, hogy minden más tök rendben van, 22-23 mm tüsző, meg is reped, nyálkahártya 9-10 mm minden hónapban.

Mégsincs baba 😭😭 És ahogy olvaslak, ne is számítsak rá jó darabig 😭😭

11. Ágio8405 (válaszként erre: 10. - Leila88)
jún. 30. 09:56
Ez már nem ir hanem az utáni allapot. Igt mivel mar magas a 120-ás cukor is. Az inzulinok is nagyon durvàk mondjuk az ebben az esetben még a jobb mert így látszik még nincs kimerülőben a hasnyálmirigy. Vissza lehet ezt hozni ir-be de kemény meló és sok idő. Valószínűleg gyógyszer sem ártana. Mikor lesz kontrol? Lehet nem ez volt a leghozzà értöbb doki. De ez majd kiderült, hogy később hogy alakul a kezelesed. Ez amúgy el tudja tolni a hormonokat. Ezért is okozhat pco-t pl ir. Ha ez javul a hormonok is javulni fognak
jún. 30. 09:31

Sajnos kiderült, hogy durva IR-em van :(

Glükóz:

O perces 5 mmol/l

60 perces 10,7 mmol/l

120 perces 8,8 mmol/l

Inzulin:

0 perces 12,9 mlU/l

60 perces 119,2 mlU/l

120 perces 176,4 mlU/l

Homa index 2,87

És az orvos nem adott rá gyógyszert... Diétázzak és mozogjak... :/

9. kismanó12 (válaszként erre: 1. - Leila88)
jún. 5. 22:05
Szia, nekem többször okozott magas ösztrogén szintet petefészek ciszta. Ezek a ciszták nálam jönnek, mennek, egyik hónapban van, másikban elmegy. Nagy gondot sosem okozott, annyi h lombikot nem kezdtek nekem cisztával.
8. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Leila88)
jún. 5. 16:50
Persze. Az ir borítja sokszor a legtöbb hormont. A t4 kicsit alasinyka azért ha a ref határ az ami 22-ig van. Illik a maximumhoz közel lennie, 18 fölött
7. Leila88 (válaszként erre: 6. - Ágio8405)
jún. 5. 07:08

T3 az 5,33 pmol/l

T4 meg 15,39 pmol/l

Anti-TPO-t is néztek, az meg <28 IU/ml

Egyedül inzulin és cukorterhelésem nem volt még. Az felnyomhatja ennyire az ösztrogént?

6. Ágio8405 (válaszként erre: 5. - Leila88)
jún. 4. 22:29
Tsh magában nem elég. A t3 t4 a pm hormon igazából. Ha jól emlékszem több zöldség is van aminek magas az ösztrogén tartalma és az is okozhatja. Pl szója. De ezekről írnak az ösztrogén dominancia leírásában.
jún. 4. 12:43

Peteérés - tüszőrepedés van, mert ultrahanggal igazolták többször is. 3. napit azt mondták felesleges csinálni, mert van ovulációm. Terhesség megtartásához kevés a progi. Voltam pajzsmirigy vizsgálaton, ott minden rendben, TSH 1,5, prolaktin 240 volt másfél hete. Tesztoszteron 0,9.

Az AMH-t még nem tudom, azt hétfőre ígérték.

De ezért nem tudom, hogy ennyire magas mitől lehet, a kávén kívül semmilyen más káros szenvedélyem nincs. Húst és zöldségeket eszem, nem iszom alkoholt, nem dohányzom..

Akkor majd a doktornő megmondja csütörtökön :( De el vagyok keseredve...

4. Panna07 (válaszként erre: 1. - Leila88)
jún. 4. 11:16
A progeszteron nem alacsony, az érték peteérést igazol, bár azt nem tudom h ilyen ösztrogén szint viszonylatában mit jelent.
3. whiteswan (válaszként erre: 1. - Leila88)
jún. 4. 11:15

Szia!

Az alacsony progeszteron szint arra utal, hogy nem ovuláltál. Sok minden okozhatja, hogy nincs tüszőrepedés. Lehet inzulin-rezisztencia, endometriózis, stb. 3. ciklusnapi hormonvérvételed is volt? Egy alapos nőgyógyászati ultrahang esetleg még jól jönne, meg egy legalább 3 pontos cukorterheléses vizsgálat. De Rencz Ritát jó szakembernek tartják, biztosan elmondja majd milyen vizsgálatokat javasol még.

2. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Leila88)
jún. 4. 11:07
Olvass utána addigis az ösztrogén dominanciának. Étkezeésssel sokat lehet rajta segíteni.
jún. 4. 09:05

Sajnos a 21. napi laboron kiderült, hogy iszonyatosan magas az ösztrogén szintem, a progeszteronom meg alacsony.

A referenciatartomány 786-ig van luteális fázisban, nekem 907 lett (pmol/l).

A progeszteron 36, 76 mmol/l :(

Valakinek sikerült így baba? Mit lehet vele kezdeni?

Jövőhéten megyek dr. Rencz Ritához, de addig is jó lenne tudni van-e remény.

A vicc az, hogy egészségesen étkezem, napi 1 kávét iszom tejjel és 3 kiskanál cukorral. De egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy az a 3 kiskanál cukor nyomja fel az ösztrogén szintem :(

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook