Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyon magas ösztrogén. Mit lehet tenni vele? fórum

Nagyon magas ösztrogén. Mit lehet tenni vele? (tudásbázis kérdés)


2020. jún. 30. 12:30

Meddőségis nőgyógyász mondta, hogy nem ír, igyam a Gynositolt.

Aha fél éve iszom felváltva Inofolic-kal, sokat nem használt, max annyit, hogy elmúlt a barnázásom.

A diétát tartom a magas ösztrogén miatt amúgy is és ezek mellett sikerült ilyen "szép" eredményt produkálni.


Csütörtökön megyek vissza Rencz doktornőhöz az eredménnyel, eredetileg úgyis ő küldött el terhelésre, lehet ő írni fog rá valamit.


Az a furcsa, hogy minden más tök rendben van, 22-23 mm tüsző, meg is reped, nyálkahártya 9-10 mm minden hónapban.

Mégsincs baba 😭😭 És ahogy olvaslak, ne is számítsak rá jó darabig 😭😭

11. Ágio8405 (válaszként erre: 10. - Leila88)
2020. jún. 30. 09:56
Ez már nem ir hanem az utáni allapot. Igt mivel mar magas a 120-ás cukor is. Az inzulinok is nagyon durvàk mondjuk az ebben az esetben még a jobb mert így látszik még nincs kimerülőben a hasnyálmirigy. Vissza lehet ezt hozni ir-be de kemény meló és sok idő. Valószínűleg gyógyszer sem ártana. Mikor lesz kontrol? Lehet nem ez volt a leghozzà értöbb doki. De ez majd kiderült, hogy később hogy alakul a kezelesed. Ez amúgy el tudja tolni a hormonokat. Ezért is okozhat pco-t pl ir. Ha ez javul a hormonok is javulni fognak
2020. jún. 30. 09:31

Sajnos kiderült, hogy durva IR-em van :(


Glükóz:


O perces 5 mmol/l

60 perces 10,7 mmol/l

120 perces 8,8 mmol/l


Inzulin:


0 perces 12,9 mlU/l

60 perces 119,2 mlU/l

120 perces 176,4 mlU/l


Homa index 2,87


És az orvos nem adott rá gyógyszert... Diétázzak és mozogjak... :/

9. kismanó12 (válaszként erre: 1. - Leila88)
2020. jún. 5. 22:05
Szia, nekem többször okozott magas ösztrogén szintet petefészek ciszta. Ezek a ciszták nálam jönnek, mennek, egyik hónapban van, másikban elmegy. Nagy gondot sosem okozott, annyi h lombikot nem kezdtek nekem cisztával.
8. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Leila88)
2020. jún. 5. 16:50
Persze. Az ir borítja sokszor a legtöbb hormont. A t4 kicsit alasinyka azért ha a ref határ az ami 22-ig van. Illik a maximumhoz közel lennie, 18 fölött
7. Leila88 (válaszként erre: 6. - Ágio8405)
2020. jún. 5. 07:08

T3 az 5,33 pmol/l

T4 meg 15,39 pmol/l


Anti-TPO-t is néztek, az meg <28 IU/ml


Egyedül inzulin és cukorterhelésem nem volt még. Az felnyomhatja ennyire az ösztrogént?

6. Ágio8405 (válaszként erre: 5. - Leila88)
2020. jún. 4. 22:29
Tsh magában nem elég. A t3 t4 a pm hormon igazából. Ha jól emlékszem több zöldség is van aminek magas az ösztrogén tartalma és az is okozhatja. Pl szója. De ezekről írnak az ösztrogén dominancia leírásában.
2020. jún. 4. 12:43

Peteérés - tüszőrepedés van, mert ultrahanggal igazolták többször is. 3. napit azt mondták felesleges csinálni, mert van ovulációm. Terhesség megtartásához kevés a progi. Voltam pajzsmirigy vizsgálaton, ott minden rendben, TSH 1,5, prolaktin 240 volt másfél hete. Tesztoszteron 0,9.

Az AMH-t még nem tudom, azt hétfőre ígérték.


De ezért nem tudom, hogy ennyire magas mitől lehet, a kávén kívül semmilyen más káros szenvedélyem nincs. Húst és zöldségeket eszem, nem iszom alkoholt, nem dohányzom..


Akkor majd a doktornő megmondja csütörtökön :( De el vagyok keseredve...

4. Panna07 (válaszként erre: 1. - Leila88)
2020. jún. 4. 11:16
A progeszteron nem alacsony, az érték peteérést igazol, bár azt nem tudom h ilyen ösztrogén szint viszonylatában mit jelent.
3. whiteswan (válaszként erre: 1. - Leila88)
2020. jún. 4. 11:15

Szia!

Az alacsony progeszteron szint arra utal, hogy nem ovuláltál. Sok minden okozhatja, hogy nincs tüszőrepedés. Lehet inzulin-rezisztencia, endometriózis, stb. 3. ciklusnapi hormonvérvételed is volt? Egy alapos nőgyógyászati ultrahang esetleg még jól jönne, meg egy legalább 3 pontos cukorterheléses vizsgálat. De Rencz Ritát jó szakembernek tartják, biztosan elmondja majd milyen vizsgálatokat javasol még.

2. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Leila88)
2020. jún. 4. 11:07
Olvass utána addigis az ösztrogén dominanciának. Étkezeésssel sokat lehet rajta segíteni.
2020. jún. 4. 09:05

Sajnos a 21. napi laboron kiderült, hogy iszonyatosan magas az ösztrogén szintem, a progeszteronom meg alacsony.

A referenciatartomány 786-ig van luteális fázisban, nekem 907 lett (pmol/l).

A progeszteron 36, 76 mmol/l :(


Valakinek sikerült így baba? Mit lehet vele kezdeni?

Jövőhéten megyek dr. Rencz Ritához, de addig is jó lenne tudni van-e remény.

A vicc az, hogy egészségesen étkezem, napi 1 kávét iszom tejjel és 3 kiskanál cukorral. De egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy az a 3 kiskanál cukor nyomja fel az ösztrogén szintem :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook